مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون
23
آبان

مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون

مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون

رنگ هایی خاص که با بنفش همخوانی دارند

چگونه با رنگ بنفش خانه تزئین کنیم؟ اغلب طراحان داخلی فکر می کنند که رنگ بنفش یک رنگ گیج کننده است. این نشان دهنده خلاقیت، آرامش ذهن و تجمل است. با این حال، وقتی نوبت به ترکیب رنگ در مد یا طراحی خانه می رسد، بنفش اغلب مردم را سرگردان می کند. بسیاری آن را بیش از حد پررنگ، بسیار متفاوت و بسیار دشوار برای جفت شدن با سایر ترکیبات رنگی می دانند. اما چرا اینطور است؟ و آیا واقعا یافتن رنگ هایی که با بنفش به خوبی ست می شوند سخت است؟

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

مکمل رنگ بنفش در دکوراسیون

چرا رنگ بنفش اینقدر گیج کننده است؟

تئوری های مختلفی وجود دارد که چرا یافتن رنگ هایی که با بنفش مطابقت داشته باشند یا اینکه چگونه بنفش را در زیبایی شناسی خود بگنجانیم دشوار به نظر می رسد. بنفش برای برخی “بیگانه” به نظر می رسد زیرا به اندازه سبز یا آبی “طبیعی” نیست. همچنین ممکن است به این دلیل باشد که در روانشناسی رنگ، بنفش اغلب با تاریکی، عرفان و جادو همراه است. اما اینها فقط تئوری هستند. حقیقت این است که بنفش، درست مانند هر رنگ دیگری، آزمایش کردن با آن آسان است. و برای دانستن این موضوع حتی نیازی به مطالعه طراحی ندارید. تنها چیزی که نیاز دارید یک درک اولیه از تئوری رنگ است.

 

بنفش و چرخه رنگ

تئوری رنگ بیان می کند که شما می توانید با نگاه کردن به آنها در چرخه رنگ اندازه گیری کنید که کدام رنگ ها مکمل یکدیگر هستند. رنگ‌هایی که مستقیماً در مقابل یکدیگر قرار دارند – یا رنگ‌هایی که با یکدیگر «تضاد» دارند – به عنوان رنگ‌های مکمل دیده می‌شوند. آنها یکدیگر را متعادل می کنند. پس رنگ هایی که بنفش را تحسین می کنند کدامند؟ زرد، نارنجی و سبز بارزترین آن ها هستند. با این حال، رنگ های متضاد تنها مواردی نیستند که اهمیت دارند. رنگ‌هایی که دقیقاً در کنار یکدیگر روی چرخ قرار دارند نیز مکمل یکدیگر هستند، مانند بنفش، نیلی و صورتی. شما همچنین می توانید با مشخص کردن سه رنگ که یک مثلث روی دایره یا چهار رنگ که یک مستطیل را تشکیل می دهند، یک طرح رنگ یا یک پالت رنگی ایجاد کنید. بنابراین برای یک سه‌گانه، بنفش، سبز و نارنجی دریافت خواهید کرد. همچنین می توانید با رنگ بنفش در رنگ ها و سایه های مختلف آن بازی کنید و با رنگ های خنثی مانند سفید، مشکی، خاکستری و قهوه ای ترکیب کنید. صادقانه بگویم، امکانات بی پایان هستند.

 

۱۰ رنگی که با بنفش همخوانی شگفت انگیزی دارند!

بنفش و سبز در دکوراسیون

به عنوان رنگ های متضاد، بنفش و سبز در هماهنگی کامل با هم هستند.

 

بنفش و آبی در دکوراسیون

آبی و بنفش در کنار هم مایه رویاهاست. ترکیب رنگ ما را به یاد آب نبات پنبه ای و دوران کودکی می اندازد. چرا ترکیب و تطبیق را حتی بیشتر امتحان نکنید؟ پالت آبی، سبز و بنفش خنک، برای چشم آسان است و عمیقا آرامش بخش است. واقعیت جالب: حتی آپارتمان معروف Friends از پالت رنگ آبی و بنفش بهره می برد. به اتاق نشیمن اسطوخودوسی و آشپزخانه فیروزه ای نگاه کنید.

 

بنفش و خردلی در دکوراسیون

برای شیک پوشانی که قصد دارند رنگ بنفش بیشتری را در کمد لباس خود بگنجانند، این ترکیب برنده را در نظر بگیرید. بنفش و خردلی فقط همدیگر را متعادل نمی‌کنند، بلکه باعث می‌شوند که شما مانند یک خانواده سلطنتی به نظر برسید. پیشنهاد می‌کنیم بیشتر رنگ بنفش مایل به قرمز بپوشید تا تن‌ها به سمت گرم‌تر نزدیک شوند.

 

قهوه ای و بنفش در دکوراسیون

ترکیب رنگ قهوه‌ای و بنفش بی‌معنی است. بنفش تیره مانند آلو در کنار قهوه ای مایل به قهوه ای یا بژ عالی به نظر می رسد. برای یک لباس، ترکیب ترکیبی، ظاهری کم‌صدا و حرفه‌ای‌تر را تنها با یک اشاره رنگ به‌دست می‌آورد.

 

بنفش و خاکستری در دکوراسیون

در حالی که رنگ های مکمل بنفش سبز و زرد هستند، نمی توانید با رنگ خاکستری خنثی اشتباه کنید. این رنگ سرد برای عروسی مناسب است. کت و شلوارهای خاکستری و لباس های ساقدوش آلویی در کنار هم شیک و شیک به نظر می رسند بدون اینکه خیلی ایمن یا خسته کننده باشند. دسته گل ها و چیدمان های گل را به رنگ های سبز و سفید محدود کنید، و شما یک پالت زیبا خواهید داشت. هنگامی که طرح رنگ چیزی آرام تر است، مثلاً کرم، سفید و بژ، آیا می دانید چه چیزی با بنفش می آید؟ اگرچه برای خیلی ها انتخاب واضحی نیست، رنگ نارنجی می تواند یک پالت خنثی را زنده کند و به خوبی رنگ بنفش را تکمیل کند. این دسته گل درخشان و زیبا را ببینید.

 

بنفش، صورتی و آبی در دکوراسیون

این یک ترکیب رنگی روشن است که اخیراً به معنای چیزی بیش از یک توالی زیبا از رنگ ها است. برای دوجنسه ها، بنفش، صورتی و آبی نشان دهنده رنگ پرچم آنهاست. صورتی نشان دهنده جذابیت برای جنس مشابه، آبی نشان دهنده جذابیت برای جنس مخالف، و بنفش نشان دهنده هر دو است. این ترکیب سرگرم کننده هم نمادین و هم فوق العاده زیباست.

 

آیا قرمز و بنفش با هم هماهنگی دارند؟

قرمز و بنفش معمولاً با هم برخورد می کنند. اما ضرب المثلی وجود دارد که می گوید: “شما باید قوانین را بدانید تا آنها را زیر پا بگذارید”. هیچ کس این ضرب المثل را بهتر از مگان مارکل، نماد مد، نمی داند که با لباس بنفش غیرمنتظره ای جسورانه اما شیک و مجموعه های کت قرمز پا به میدان گذاشت. بنابراین، اگر به دنبال رنگ‌های بیشتری هستید که با لباس‌های بنفش ست می‌شوند، اگر به اندازه کافی شجاع باشید که آن را امتحان کنید، قرمز می‌تواند کارساز باشد.

علیرغم ارتباط آن با سلطنت و سلطنت، بنفش یکی از کم استفاده ترین سایه ها در کل چرخه رنگ است. کوین ایزبل، طراح، توضیح می‌دهد: «بنفش در میان صاحب‌خانه‌ها بسیار رپ می‌شود، زیرا افکار اغلب به سمت اسباب‌بازی‌های کودکان یا دایناسورهای غول‌پیکر بنفش صحبت می‌کنند. “نیازی نیست که رنگ را فقط به زمین بازی بچسبانید، زیرا بنفش را می توان با موفقیت در همه انواع فضای داخلی بزرگسالان استفاده کرد.”

از آنجایی که رنگ بنفش دارای دو رنگ گرم و سرد است، تقریباً می تواند با همه چیز کار کند و حال و هوای اتاق را کاملاً تغییر دهد. راز در رنگ هایی است که برای ست کردن بنفش انتخاب می کنید. آیا می خواهید یک اتاق شیرین و آفتابی ایجاد کنید؟ یک شات مرکبات پررنگ به مخلوط اضافه کنید. خجالتی رنگ و برای اولین بار با رنگ بنفش آزمایش می کنید؟ ترکیب خود را با رنگ یاسی و سفید برفی که تقریباً وجود دارد، نرم و لطیف نگه دارید. اگر می‌خواهید فاکتور لوکس را افزایش دهید، یک قرمز پررنگ را برای بازی در کنار بنفش تیره سلطنتی ترکیب کنید. فرقی نمی‌کند که یاسی، اسطوخودوس یا بادمجانی را ترجیح می‌دهید، اینجا برای هر سبکی چیزی وجود دارد!

 

صورتی یاسی و خاکی: زرق و برق دنیای قدیمی

اگر از والدینتان التماس نکرده اید که اتاق خواب دوران کودکی تان را صورتی و بنفش رنگ کنند، به احتمال زیاد حداقل یک دوست دارید که این کار را کرده باشد. مطمئناً، این ترکیب می‌تواند کمی ساخارین را تغییر دهد، اما وقتی از صورتی کم‌رنگ و غبارآلود استفاده می‌کنید، این جفت برای فضاهای بزرگسالان کاملاً مناسب می‌شود. پیر ژان دیلی، رئیس اتاق میتس دکور، می‌گوید: «بنفش از میراث طولانی در ارتباط با سلطنت، تجمل، و پیچیدگی برخوردار است. هنگامی که با گرما و هیجانی که رنگ صورتی به ارمغان می آورد ترکیب شود، این ترکیب برای فضاهای اجتماعی در خانه مانند اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری و آشپزخانه عالی است. جفت مناسب صورتی و بنفش نیز می تواند در اتاق خواب کار کند. برای مثال این آرژانتینی را به خانه نگاه کنید. در کل، به لطف صندلی صورتی غبارآلود، دیوارهای اسطوخودوس، و مجموعه ای جذاب از آثار هنری قاب بندی شده با تشک های عجیب و غریب، دنیایی قدیمی و تقریباً پاریسی دارد.

 

بنفش و زرد: سبک آفتابی و تابستانی!

از آنجایی که رنگ‌های مکمل یکدیگر هستند، ترکیب زرد و بنفش با هم راهی آسان و بدون ریسک برای بیان یک بیانیه است. اگر می‌خواهید حالت خشخاش و سرحالی را به خانه خود بیاورید، از یک مرکبات شاد و بی‌تفاوت با رنگ بنفش مورد علاقه‌تان استفاده کنید. الیزابت سسر، دستیار طراحی در Ike Kligerman Barkley می گوید: “من عاشق ترکیب اسطوخودوس و لیمویی هستم.” شیرین و لطیف و در عین حال تازه است.» اگر می‌خواهید کمی «اتاق تنفس» بین این رنگ‌های زیبا اضافه کنید، سسر قطعه دکوری‌های سفید یا کرم رنگ را توصیه می‌کند. این آپارتمان استودیویی در سیاتل نشان می دهد که چگونه منسوجات برنزه، سفید و کرم (و دیوارها!) می توانند این دو رنگ قدرتمند را کاهش دهند.

 

بنفش و طلایی: تضادی خلاق

البته، سیترون تنها رنگ زرد نیست که می تواند با بنفش به خوبی بازی کند. اگر می خواهید به خانه خود ظاهری مجلل و کمی هنری بدهید، طلای گرم را در نظر بگیرید. طراح ماری فلانیگان می‌گوید: «چیزی فوق‌العاده لوکس در رنگ بنفش وجود دارد که با رنگ‌های طلایی ترکیب شده است». چه یک طلای فلزی یا یک چوب طلایی، این جفت کردن به هر سایه بنفش اجازه می‌دهد ستاره نمایش باشد.» با مبل مخملی طلایی و دیوارهای بنفش تیره، این شیکاگو ویکتوریایی به همان اندازه جسورانه و غیرعادی است. رنگ آمیزی قالب با همان سایه ارغوانی در این قسمت نشیمن، نمایش را تقویت می کند، و تضمین می کند که این اتاق مانند یک جعبه جواهر کوچک خاص است که از بقیه خانه جدا است.

 

یاسی و سفید: زیبایی خالص!

برخلاف تصور رایج، بنفش همیشه نباید در مرکز توجه باشد. اگر می‌خواهید به رنگ‌های ظریف متمایل شوید، یک یاسی روشن و سفید ترکیب کنید. همچنین می‌تواند برای فضایی با نور ضعیف که نور طبیعی در آن حضور ندارد، انتخاب خوبی باشد.» استودیو سانفرانسیسکو از بنجامین مور Orleans Violet – بنفش روشن و صورتی – برای انجام کار استفاده کرد. این گزینه دیوارها را گرم می کند بدون اینکه از چوب کاری جذاب آپارتمان و درهای فرانسوی کم کند. یاس بنفش می تواند یک انتخاب عالی برای کسانی باشد که رنگ را دوست دارند اما ظاهری فوق العاده اشباع را نمی خواهند. هنوز هم کنتراست مناسبی را با قالب‌های سفید ایجاد می‌کند، که ساده‌ترین راه برای از بین بردن این ترکیب رنگی است.

 

بنفش و شاه بلوط: حال و هوای قدیمی

آیا می‌خواهید یک رنگ خنثی تیره را در فضای خود بگنجانید، اما تاریکی عصبی بسیار چشمگیر به نظر می‌رسد؟ به جای آن یک شاه بلوط سبک و در عین حال همه کاره انتخاب کنید. فران کینان طراح می گوید: «خاکی بودن قهوه ای مخلوط با بنفش آن را قابل زندگی تر و تندتر می کند. “بنفش باعث می شود مبلمان قهوه ای دوباره جوان شود.”

 

بنفش و قرمز: حس و حال سلطنتی

ترکیب رنگ بنفش و قرمز می‌تواند به خانه شما شکوهی بدهد – البته بدون شوک برچسب. کینان می‌افزاید: «این ترکیبی پرانرژی است که یادآور خانواده سلطنتی، آثار باستانی و شیشه‌های رنگی است». بهترین قسمت؟ هر سایه ای از بنفش یا قرمز کافی است، بنابراین این یک انتخاب بسیار همه کاره برای تند کردن فضای داخلی شما است.

 

بنفش و مریم گلی: انرژی چشم نواز

به نظر می رسد که بنفش و سبز همیشه نباید شبیه دایناسور مورد علاقه دوران کودکی شما باشد – یا حداقل شبیه جوکر از بتمن، اگر این مرجع سرعت شما بیشتر باشد. راز در سایه این رنگ هایی است که انتخاب می کنید. هر چه رنگ‌ها عمیق‌تر و اشباع‌تر باشند، بهتر است. از رنگ‌های بنفش روشن و سبز و سبز پرهیز کنید، زیرا می‌توانند احساس جوانی بیشتری کنند. «این پالت حالتی خاص و قدیمی دارد، اما با شکستن رنگ‌ها با چوب‌های روستایی و عناصر سیاه، احساس فعلی و مرتبط بودن آن را حفظ می‌کند.»

 

بنفش، رنگ سرمه ای نیروی دریایی و سبز: کلاسیک کلاسیک کلاسیک!

از آنجایی که رنگ‌های سرمه‌ای و بنفش دقیقاً در کنار یکدیگر در چرخه رنگ قرار دارند، قرار دادن آنها در کنار هم در خانه‌تان کاملاً طبیعی است. اگر می خواهید اتاق خود را روشن کنید و همچنان از این سایه های تیره تر استفاده کنید، از این آپارتمان در مرکز شهر منهتن استفاده کنید. تنها چیزی که برای متعادل کردن رنگ بنفش و سرمه ای نیاز دارید، چند قطعه دکوری روشن کلیدی و مقدار زیادی سبزی پر جنب و جوش است.

 

یاسی و آبی روشن: پناهگاه آرام

آیا می خواهید خانه خود را به یک واحه آرامش بخش تبدیل کنید؟ بنفش خود را با سایه های آکوامارین یا آبی روشن ست کنید. طراحان Janelle Hughes و Kim R. Williams، صاحبان KJ Design & Mortar Styling می‌گویند: «وقتی به رنگ بنفش فکر می‌کنیم، آبی فوراً به ذهنمان خطور می‌کند. جفت شدن این دو رنگ، هم پالت آرامش بخش و هم آرامش بخش ایجاد می کند که ما را به یاد اعماق اقیانوس با رنگ های کالیدوسکوپ و آرامش دریا می اندازد.

 

بنفش و بنفش: شاهکاری تک رنگ!

چرا وقتی می توانید از چند رنگ بنفش لذت ببرید، به یک رنگ بنفش بسنده کنید؟ مخلوط کردن و تطبیق چند رنگ بنفش، بدون احساس طاقت‌فرسا، بیانیه‌ای تند ایجاد می‌کند. الیزابت ریس، بنیانگذار Chasing Paper، می‌گوید: «رنگ‌های بنفش بسیار زیبایی وجود دارد، و به خوبی با رنگ‌های سرد هماهنگ می‌شوند. “موارد مورد علاقه ما ترکیب سایه های تیره تر با رنگ های روشن تر است، مانند آلو عمیق با اسطوخودوس کم رنگ.” جول مارلو، وبلاگ نویس، با اضافه کردن تزئینات بنفش رنگارنگ و تشک مناسب به حمام خود، که دیوارهای یاسی نیز دارد، بر این ظاهر تسلط یافت. برای از بین بردن سایه های مختلف به صورت بصری، یک نشانه از مارلو بگیرید و خاکستری های سفید یا ملایم را نیز به ترکیب اضافه کنید.

 

روانشناسی رنگ بنفش در دکوراسیون

روانشناسی رنگ راه بسیار خوبی برای شروع زمانی است که شما در حال انتخاب رنگ برای فضاها در پروژه بهبود طراحی داخلی هستید. انتخاب رنگ، و ترکیب رنگ‌ها که با هم کار می‌کنند، می‌تواند اثرات قدرتمندی ایجاد کند که بر حالات احساسی تأثیر می‌گذارد و حتی می‌تواند واکنش‌های فیزیکی را برانگیزد. در این حالت، رنگ بهترین دوست طراح برای ایجاد ارتباط بین فضاها و کسانی است که در آنها زندگی می کنند.

در این قسمت از مجموعه مکمل رنگ ها در دکوراسیون توسط دکوطرح، من می خواهم روی رنگ هنری، سلطنتی، و روح تمرکز کنم – بنفش. بنفش نیز مانند زرد، بهترین رنگ‌های سرد و گرم را می‌گیرد و از آن‌ها به بهترین نحو استفاده می‌کند. آرامش و قابلیت اطمینان رنگ آبی با رنگ قرمز وحشی تر و جذاب تر تعدیل می شود. بنفش چیز دیگری نیز اضافه می کند. لمسی از بوهمی، متافیزیکی، و پیچیده همه در یک شات. بنابراین، چه چیزی در این رنگ معنوی، هنری و مرموز وجود دارد؟ و چگونه بنفش به عنوان نیرویی برای تقویت حالات و جو مورد نظر شما عمل می کند؟

 

حالات و اثرات رنگ بنفش در دکوراسیون

بنفش رنگ خلاقیت و تفکر غیرمعمول است. از نظر فرهنگی با ثروت، و سلطنت، با یک ارتباط عجیب و غریب مرتبط است. این نشان دهنده تخیلات فعال، افکار عمیق و ایده آل های عالی است. بنفش پسر عموی نزدیک، که در انتهای آبی طیف بنفش قرار دارد، یکی از رنگ های ثابت رنگین کمان است و به طور کلی با بنفش مترادف شده است. این شاید به درستی باشد، زیرا بسیاری از تأثیرات مشابه اعمال می‌شوند، از جمله خلق و خوی متفکرانه که به اندازه آبی مالیخولیایی نیست، اما شاید عمیق‌تر باشد. از آنجایی که بنفش در ادیان بسیاری از فرهنگ‌ها و ادوار، از جمله مسیحیت، رنگی نمادین است (رنگ روزه بنفش است، همانطور که چاکرای هفتم در آیین هندو است)، ارتباط نزدیکی با ذهنیت‌ها و انگیزه‌های اخروی و رمز و راز روح. بنفش باعث ایجاد احساس آرامش عمیق و حس معنا به دنیا می شود.

 

سایه های محبوب بنفش در دکوراسیون

بنفش طیف خاکستری/آبی/قرمز/صورتی را نشان می‌دهد که آرامش سرد، متفکر بودن، و هنری آرام را تداعی می‌کند. در اینجا چند رنگ بنفش انتخاب شده است که می تواند این نوع جلوه ها را در فضای شما فعال کند.

  • بادمجانی
  • ویستریا
  • اسطوخودوسی
  • یاسی عمیق
  • آلویی
  • بنفش سلطنتی
  • ورونیکا
  • بنفش در اتاق نشیمن

بنفش به اتاق زیبایی و کلاسی می بخشد که اغلب منظره کل فضای زندگی شما را می سازد. بنفش از طریق بیان مستقل اعتماد به نفس و کلاس را به شما منتقل می کند. این رنگ کنتراست نیز هست، زمانی که می‌خواهید به جنبه‌ای سرکش اشاره کنید، حتی زمانی که بنفش را با قهوه‌ای شکلاتی، آبی قابل اعتمادتر و محافظه‌کارتر یا قهوه‌ای مطالعه‌دار ترکیب می‌کنید. بنفش دقیقاً قوانین را زیر پا نمی گذارد، اما به شما این امکان را می دهد که بدانید قوانین کل تصویر نیستند. چه بنفش را به عنوان سایه غالب انتخاب کنید، چه از آن برای تضاد با دیگران استفاده کنید، بنفش جسارتی را به اتاق نشیمن شما اضافه می کند.

 

رنگ بنفش در آشپزخانه

بنفش رنگ طبیعت از بسیاری جهات مانند رنگ سبز است. یاس بنفش، هدر، بنفشه و اسطوخودوس همگی به مزارع سبز و جنگل‌هایی که ما با ارگانیک و مغذی مرتبط می‌دانیم کمک می‌کنند. انتخاب پشت‌پاشی‌ها یا میزهای صفحه‌ای به رنگ بنفش کاملاً مطابق با حس طبیعی است که بسیاری با رشد و سلامتی مرتبط هستند، به‌خصوص اگر گیاهان آپارتمانی در آشپزخانه‌تان تزئین شده‌اند. وجود رنگ بنفش در آشپزخانه، رنگ سرد و آرام بخشی را اضافه می‌کند که می‌تواند به تضاد رنگ‌های متداول‌تر رنگ‌های زرد و سبز آشپزخانه کمک کند. رنگ بنفش می تواند به عنوان یادآوری تعادل بین جسم و روح برای ما نیز باشد، حتی اگر به عنوان رومیزی، پارچه صندلی آشپزخانه، فرش منطقه یا مجموعه ای از حوله های غذا باشد.

 

رنگ بنفش در حمام

برای تیپ‌های خلاقی که بهترین ایده‌ها زیر حمام به سراغشان می‌آید، یا وقتی… اوم… می‌نشینند، بنفش می‌تواند افزودنی عالی برای حمام باشد، جایی که همه نوع عمق عمیق می‌تواند در تخیلات ما رخ دهد. علاوه بر این، رنگ بنفش به خوبی با کابینت چوبی قهوه ای یا زرد ست می شود، که می تواند رنگ بنفش را در دسترس تر کند. همین امر در مورد سبزی های خزه ای یا مریم گلی نیز صدق می کند، که اغلب برای حمام، یکی از بخش های خصوصی خانه شما، انتخاب می شوند که احساس راحتی و راحتی داشته باشند. برای احساس خنک‌تر، بنفش اغلب با سفید روشن یا مایل به سفید هماهنگ می‌شود. این کار مغز خلاق شما را تحریک می‌کند تا با ایده‌های تغییر دهنده زندگی وحشی شود. به یاد بیاورید وقتی ارشمیدس حمام کرد چه اتفاقی افتاد! شرط می بندم که او از قبل رنگ بنفش را به حمام خود اضافه کرده است.

 

رنگ بنفش در اتاق خواب

اصل طراحی فنگ شویی توصیه می کند از رنگ بنفش بیش از حد در اتاق خواب خودداری کنید، فقط به این دلیل که رنگی با “ارتعاشات قوی” است. و با پیروی از خط خلاقیت و الهامات هنرمندانه، اتاق خواب مکانی است برای تضعیف مغز برای شب. اما، این بدان معنا نیست که شما باید رنگ بنفش را قفل کنید. در عوض، استفاده از نکاتی از رنگ بنفش می تواند انرژی مثبت را نیز با توجه به اصول فنگ شویی جذب کند. همراه با رنگ خاکستری نقره ای، آبی روشن، یا قهوه ای کم رنگ یا بژ، بنفش می تواند نشان دهنده ذهن رویاپرداز در هنگام خوابیدن باشد.

 

کفپوش بنفش و گزینه های مبلمان

رنگ‌های بنفش و رنگ‌های برجسته در کف‌پوش‌های سنگ طبیعی مانند کاشی تخته سنگ، به‌ویژه در آشپزخانه‌ها و حمام‌ها، زمانی که به دنبال افزودن ظرافت به فضاها هستید، گزینه‌های بسیار خوش سلیقه و کاربردی هستند. کف‌پوش‌های چینی بنفش نیز گزینه‌های عالی برای این مناطق هستند، مانند انتخاب‌های خاصی در کاشی تراورتن که دارای رنگ‌های نقره‌ای و خاکستری هستند که کنتراست مؤثری را ایجاد می‌کنند، اگر تصمیم به سایه‌های عمیق‌تر بنفش گرفته باشید. مبلمان خاکستری یا مایل به سفید که با بالش‌های پرتابی بنفش، دیوارپوش‌ها، آثار هنری و فرش‌های سطحی ترکیب شده‌اند، می‌توانند همین منبع تضاد را فراهم کنند، با امنیت رنگ‌های خنثی که بنفش برجسته‌تر و هنرمندانه‌تر را در تعادل نگه می‌دارند.

 

چرا با رنگ بنفش دکوراسیون خود را تزئین کنیم؟

بنفش و بنفش جنبه هنری شما را نشان می دهد، یا حداقل قدردانی شما از چیزهای خیالی، تخیلی و معنوی را به شیوه ای ظریف و ذوقی نشان می دهد. حس وحشی، خرد، و هوس را به ارمغان می آورد تا آبی سردتر و معقول تر، و قرمز تندتر و آتشین را جبران کند. بنفش به معنای نجابت و همچنین هنرمندی است و امور روزمره را از تصویر خارج می کند. بنفش ما را در رویای احتمال بعدی نگه می دارد!

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]