استند گلدان در طراحی داخلی ساختمان شما!
07
بهمن

استند گلدان در طراحی داخلی ساختمان شما!

استند گلدان در طراحی داخلی ساختمان شما!

چه در تلاش برای بیرون آمدن از حال و هوای بیش از حد صنعتی منزل یا ایجاد یک واحه در حیاط خود باشید، پایه های گیاهی و میزها به شما کمک می کند تا گیاهان گلدانی خود را در بهترین حالت نشان دهید و یک سبک نمایشی را ایجاد کنید. اما با چنین تنوع پایه ها و میزهای گیاهی برای انتخاب، پیدا کردن قطعه ای مناسب برای تکمیل طراحی داخلی خانه شما می تواند چالش برانگیز باشد. در اینجا نکات و ترفندهای ما برای انتخاب گیاه مناسب و استند گلدان مناسب طراحی داخلی منزل برای خانه شما آمده است. با دکوطرح همراه باشید!

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

استند گلدان در طراحی داخلی

چه مصالحی برای پایه ها و جداول گیاهی مناسب است؟

موادی که انتخاب می کنید بستگی به جایی دارد که قصد دارید از پایه گیاه خود استفاده کنید. پایه های گیاهی داخلی به دلیل عدم قرار گرفتن در معرض عناصر، انعطاف پذیری بیشتری در انتخاب مواد شما ایجاد می کنند. در حالی که پایه ها و میزهای گیاهان در فضای باز باید از مواد مقاوم در برابر آب و هوا یا فلز با روکش پودر ساخته شوند تا عمر قطعه افزایش یابد.

 

استند گلدان چوبی

پایه های چوبی نردبان از فضای عمودی استفاده می کنند و همچنین می توانند در فضای باز با روکش سیلانت مناسب استفاده شوند. پایه ها و میزهایی که از چوب ساخته شده اند نیز می توانند با دو برابر شدن به عنوان میزهای جانبی یا چهارپایه به عنوان وسایل چند منظوره عمل کنند. دانه های چوبی طبیعی به خوبی با خانه های مدرن اسکاندی و سبک مینیمالیستی ترکیب می شوند زیرا بافت و عمق را به فضایی با مبلمان کم اضافه می کنند. برای چیدمان چوب روشن، گلدان های سنگی یا سرامیکی را برای یک خانه مدرن انتخاب کنید، در حالی که استندهایی با روکش چوبی تیره برای اتاق هایی با سبک سنتی مناسب هستند.

 

استند گلدان بامبو

بامبو به طور طبیعی مقاوم در برابر آب است و گزینه ای عالی برای مناطق بیرونی است. بافت خام بامبو به خوبی با گیاهان گرمسیری بزرگ جفت می شود و مواد چکش خوار را می توان در طیف وسیعی از اشکال ارگانیک متناسب با خانه های سبک بوهمی و التقاطی طراحی کرد.

 

استند گلدان از جنس فلز

فلزاتی مانند برنج یا مس جلوه ای مجلل به فضای شما می دهند و می توانند تضاد رنگی جالبی بین بافت سبز و طبیعی گیاه و سطح فلزی روشن ایجاد کنند. پایه های فلزی قاب فلزی ظاهری باز و دلپذیر ایجاد می کنند که برای خانه های مدرن شهری، اسکاندی و سبک دکوراسیون ایده آل است و به گیاه اجازه می دهد تا برای سبک کم اهمیتی که بر بقیه وسایل اتاق غلبه نمی کند، در مرکز توجه قرار گیرد.

 

سنگ تراش و سرامیک

هیچ چیز مانند پایه ستون سنگ مرمر زیبایی ظریف را نشان نمی دهد. گلدانهای مجسمه ای که بر روی پایه های بنایی قرار گرفته اند، حس عظمت را به هر فضای داخلی یا خارجی اضافه می کنند و با خانه های انتقالی یا سبک کلاسیک به خوبی کار می کنند. استندهای با کاسه سرامیکی پیچیده و مدرن هستند. برای ظرافت مدرن در اواسط قرن، از ترکیب یک قابلمه سرامیکی که در یک پایه چوبی کم نصب شده است استفاده کنید. یا یک کاسه سرامیکی کم عرض، داخل یک قاب فلزی باز، به طور یکپارچه با خانه های مدرن شهری ترکیب می شود.

 

چگونه می توان پایه گیاهی و استند اندازه مناسب را انتخاب کرد؟

پیدا کردن پایه یا میز مناسب گیاه تضمین می کند که این قطعه با سبک فعلی شما هماهنگ است و می تواند اندازه و وزن گیاهان داخلی و خارجی شما را تحمل کند. برای یافتن اندازه مناسب کاشت، ارتفاع و ابعاد گیاهان خانه خود را در نظر بگیرید. گیاهان مختلف به ارتفاع و عرض متفاوتی رشد می کنند، که بر اندازه پایه مورد نیاز گیاه تأثیر می گذارد. یک قاعده کلی که باید رعایت شود این است که گیاه بلندتر باشد، پایه گیاه باید پایین تر باشد. گیاهانی مانند نخل کنتیا ، فیلودندرون دارای برگهای شکافته و فیکوس همگی بیش از ۴ پا رشد می کنند و باید برای پایداری با پایه بوته ای کم بین ۶ تا ۱۰ اینچ با پایه وسیع جفت شوند. گیاهان کوتاه تر مانند گیاه چدنی، زنبق صلح یا گیاه ماری بین ۱-۲ پا رشد می کنند و می توانند در ارتفاع ۴۰ اینچی گیاهان نمایش داده شوند. مجموعه ای از میزهای تودرتو را در ارتفاع های مختلف امتحان کنید تا مجموعه ای از گیاهان کوتاه را برای ایجاد حرکت و علاقه در اتاق خود به نمایش بگذارید. اندازه گیری دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد نحوه سقوط گیاه است. بسیاری از گیاهان در کنار گیاهان کاشته می شوند تا به سمت زمین فرود آیند و بیانی چشمگیر را ارائه می دهند. با این حال، گیاهانی که بیش از ۲-۳ اینچ در زیر گلدان امتداد دارند، باید در یک پایه بلندتر نه تنها نمایش داده شوند تا گیاه را به بهترین نحو به نمایش بگذارند، بلکه همچنین برای محافظت از پوسته های ظریف در برابر آسیب موثر عمل کنند.

 

کدام نوع پایه یا میز گیاه را انتخاب کنم؟

پایه ها و میزهای گیاهی دارای انواع مختلفی هستند تا بتوانند نیازهای گیاهان شما را برآورده کرده و با دکوراسیون منزل شما مطابقت داشته باشند. برخی از انواع پایه های گیاهی عبارتند از:

استند گلدان تودرتو

میزهای تودرتو مجموعه ای از قطعات هستند که به طور طبیعی در کنار هم قرار می گیرند، معمولاً به ترتیب نزولی. میزها را می توان در کنار یکدیگر قرار داد تا فضایی چند بعدی بسازد یا در سراسر یک اتاق پخش شود تا چندین نقطه تمرکز ایجاد شود. میزهای تودرتو را در یک ورودی یا در انتهای یک راهرو با نور خوب کنار هم قرار دهید تا جلوه ای جسورانه و اولین تأثیر فوق العاده در مهمانان ایجاد کند. یا از میزهای تودرتو با گیاهان بزرگ در حیاط استفاده کنید تا توهم بهشتی سرسبز ایجاد شود.

 

استند گلدان طبقه بندی شده

پایه های گیاهی لایه ای نیز راهی عالی برای ایجاد ظاهری بافتی و چند بعدی هستند. با این حال، آنها تنوع میزهای تودرتو را ارائه نمی دهند. اگر گیاهان متعددی دارید، یک پایه گیاهی لایه ای یک راه حل کارآمد ارائه می دهد که می تواند به آزادسازی کف و فضای آزاد کمک کند.

پایه های پلکانی بهترین گزینه برای مناطق کوچک در فضای باز هستند زیرا به شما این امکان را می دهند که باغ خود را بدون اشغال فضای سرگرمی گرانبها گسترش دهید. یک پایه با انواع گیاهان گلدانی و گل های خوراکی باعث ایجاد محیطی جذاب در فضای باز و یک باغ آشپزخانه کاربردی می شود.

 

استند گلدان تک

یک پایه ساده ترین روش را برای نمایش مجموعه گیاهی شما ارائه می دهد ، اما در مورد یک ظاهر طراحی نیز بسیار متنوع است. میزها و میزهای جداگانه می توانند انواع مختلفی از گیاهان را در خود جای دهند تا به ایجاد فضایی چند لایه کمک کنند. گیاهان داخلی منزل خود را روی یک پایه جداگانه در کنار شمع های معطر، چراغ میز و کتابهای میز قهوه قرار دهید.

 

استند گلدان رومیزی

برای اظهار نظر نیازی نیست که پایه های گیاهی بزرگ باشند. کاشت های رومیزی کوچکتر وقتی با دقت طراحی و در اطراف خانه شما قرار بگیرند، می توانند تأثیر زیادی داشته باشند. یک پایه رومیزی را به یک واحد سرگرمی، میز کنسول یا قفسه های باز اضافه کنید تا سبک گیاهان آلوئه یا یشم خود را ارتقا دهید.

 

راهنمایی سریع انتخاب استند گلدان در طراحی داخلی منزل

  • پایه های گیاهی را از موادی انتخاب کنید که مکمل دکوراسیون و طراحی داخلی منزل شما باشند.
  • اطمینان حاصل کنید که پایه های گیاهان در فضای باز دارای پوشش مقاوم در برابر آب و هوا برای مقاومت در برابر عناصر هستند.
  • ارتفاع و عرض پایه گیاه باید متناسب با اندازه گیاه باشد. گیاهان بلند به پایه های کم نیاز دارند، گیاهان کوتاه را می توان روی پایه های بلندتر نشان داد.
  • نوع پایه های گیاهی که انتخاب می کنید بر شیوه بیان گیاهان شما تأثیر می گذارد. جداول طبقه بندی شده و تودرتو به فضا افزوده می شود، در حالی که پایه های تک بوته ای وقتی با یک گیاه آبشار بزرگ جفت می شوند، می توانند بیان جسورانه ای داشته باشند.
  • یک پایه گیاهی بخرید که میزان مناسب زهکشی را برای نوع گیاهانی که دارید ارائه دهد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]