نمای ویلا بومهن
22
فروردین

نمای ویلا بومهن

نمای ویلا بومهن

این یک واقعیت است نمای یک ویلا در یک نگاه می تواند شما را مجذوب خود کند آنقدر که دلتان بخواهید مالک آن باشید و یا بهترین لحظات را در آن سپری کنید. ویلا باید بگونه ای طراحی شود که همانند یک انسان صادق باشد ظاهر و باطن یکسان داشته باشد. هم از درون آن لذت برد هم از ظاهر آن که همان نمای ویلا می باشد. طراحی نمای ویلا چه بسا بیش از متریال درون خانه هم اهمیت داشته باشد اما اگر بیشتر نباشد، حداقل کمتر نیست!

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

نمای ویلا بومهن

نمای ویلا نشان دهنده زیبایی شناسی

نمای ساختمان شما و یا ویلای شما و سبکی که برای آن انتخاب می کنید و طرحی که تایید می کنید همگی نشان دهنده گرایش های اجتماعی شما و زیبایی شناسی شماست. اینکه شما مدرن دوست دارید یا کلاسیک، رنگهای مورد علاقه و فرم های مورد قبول همگی نمایان گر بخشی از گرایشات و خصوصیات منحصر به فرد شماست.

 

نمای ویلا دوبلکس بومهن

نمای ساختمان همیشه بحث مورد توجه کارفرمایان با معماران می باشد، جذاب و جالب و سرشار از چالش های مختلف. نمای خارجی مهم است چرا که اولین معرفی از یک ساختمان و ویلانمای آن می باشد. زندگی های پر آشوب و شلوغ در شهرهای بزرگ بسیاری را به سمت مناطق خوش آب هوا همچون شمال تهران کشانده است ویلاهای دوبلکس انتخاب پر مخاطبی است نمای ویلای دوبلکس بخش مهمی از معماری ویلا و طراحی ویلا می باشد که باید در طراحی آنها به موارد ویزه از جمله مساحت ویلا، سبک ویلا، تعداد طبقات و نیاز ها و گرایشات زیبایی شناسی کارفرما باید توجه شود.

 

نمایی متناسب با اقلیم

حرفه ای ترین و اصولی ترین طراحی معماری اینست که بنا را جزیی از محیط خود بدانیم. هماهنگی ساختمان ویلا با محیط اطراف و طبیعت محیطی بخش مهمی از طراحی ویلا و نمای ویلا می باشد. شمال ایران طبعتی منحصر به فرد و با اقلیمی خاص دارد و متریالهای خاصی در این اقلیم از گذشته در بناها کاربرد داشته است. در ویلاهای شمال بهتر است در طراحی نما به متریالهای بومی مثل چوب توجه شود استفاده از طرح ها و فرم های ویلا ی بومی شمال می تواند به شکل ماهرانه و مدرن در نمای ویلاهای دوبلکس و ویلاهای کوچک و ویلاهای بزرگ نمای ویلای یک طبقه استفاده شود. و این خود نیاز به تخصص و مهارت ویژه دارد.

 

تفاوت بین نماهای مختلف در ویلاها

نمای ساختمان ویلایی کوچک با توجه با ارزشهای نمای ساختمان ویلایی ایرانی می تواند طراحی شود. نمای خانه ویلایی ساده از خصوصیات ویلاهای شمال است و در همخوانی با طبیعت جذابیت ویژه خود را دارد. نمای خانه ویلایی در ایران بسیار متفاوت است و با ایده های مختلف طراحی و اجرا می شود. نمای ساختمان ویلایی یک طبقه دو طبقه و یا ویلای دوبلکس می تواند از طر ح ها و ایده های یکسان تبعیت کنند.

در واقع تفاوت بین نماهای مختلف در کل شامل موارد زیر می باشد:
  • تفاوت در سبک طراحی معماری
  • تفاوت در وسعت نما
  • تفاوت در متریال و مصالح
  • تفاوت در کیفیت ساخت
  • تفاوت در منطقه قرار گیری شده ویلا

نمای کلاسیک در واقع یک نمای جذاب و تشریفاتی است اما طراحی آن همانقدر که می تواند جذاب باشد و به ارزش های ساختمان بیافزاید می تواند نتیجه عکس هم داشته باشد. با انتخاب نا مناسب فرم ها و عناصر کلاسیک، شلوغ شدن بیش ا اندازه در نما و عدم رعایت تناسبات و همخوانی نداشتن پلان با نمای کلاسیک می تواند شما را از انتخاب این سبک و یا اجرای آن برای ویلایتان پشیمان کند. پس قبل از هر اقدام و سفارشی یک مشاوره خوب و تخصصی در یافت کنید تا متخصصین در انتخاب دقیق و صحیح به شما کمک کنند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]