ساخت ویلا بومهن
22
فروردین

ساخت ویلا بومهن

ساخت ویلا بومهن

در ساخت ویلا باید به این نکته توجه شود که بنای ساخته شده بتواند بیشترین ارتباط را با طبیعت پیرامون خود برقرار کند. ویلا به ساختمانی گفته می شود که در بیرون از شهر ها و در مناطق خوش آب و هوا ساخته می شود. این ساختمان به طور معمول از چهار طرف به بیرون نما دارد و ویویی زیبا و دیدنی دارد. مکانی که باید احساس آرامش و امنیت را به انسان منتقل کرده و باید عضوی از طبیعت اطراف خود باشد. مکانی برای اقامتی موقت و چند روزه که مناسب ترین مکان و پرطرفدار ترین محل برای طراحی و اجرای ویلا در کنار ساحل دریا و در دل جنگل می باشد. ساخت ویلا از زمان روم باستان متداول و مرسوم شده و در آن زمان افراد متمول و طبقه بالای جامعه اقدام به ساخت خانه هایی در میان باغ ها و مزارع سرسبز می کردند. با گذشت زمان ساخت ویلا ها نیز دچار تحول و پیشرفت شده و امروزه شاهد ساخت و طراحی ویلاهای لوکس و لاکچری هستیم. اگر شما نیز قصد دارید به طراحی و اجرای ویلا برای خود بپردازید در این مقاله با ما همراه باشید. طراحی و اجرای ویلا از اهمیت بسیاری برخوردار است و توجه به طراحی داخلی ویلا یکی از مهم ترین مسئله ها در طراحی و اجرای ویلا است.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

ساخت ویلا بومهن

انتخاب مکان ساخت ویلا بومهن

قبل از اینکه وارد فاز‌های عملیاتی در رابطه با ساختن ویلا شوید، بهتر است تحقیقاتی در رابطه با مکانی که قرار است ویلا ساخته شود را انجام دهید؛ به طور مثال در صورتی که به جنگل علاقه‌مند هستید، بهتر است زمین خود را در مناطق جنگلی انتخاب کنید. از آنجایی که هدف بسیاری از افراد از ساختن ویلا، فرار کردن از شلوغی‌های شهر است؛ به همین خاطر این دسته از افراد انتظار دارند محیطی را که می‌خواهند برای ساختن ویلا انتخاب کنند، همواره آرام باشد تا بتوانند در آرامش کامل در آن زندگی کنند.

 

ساخت ویلای شخصی بومهن

اگر شما جزو آن دسته از کسانی هستید که تصمیم گرفته اید ویلای شخصی خود را بسازید، بهتر است به چند نکته مهم در رابطه با طراحی و ساخت ویلا توجه داشته باشید. آیا برای مدت طولانی قصد دارید از ویلا استفاده کنید؟  آیا افراد سالخورده نیز قصد دارند از این ویلا استفاده کنند؟ این‌ها همه سوال های مختلفی هستند که باید شما به آن در رابطه با طراحی ویلا پاسخ دهید.

در صورتی که اگر قرار است افراد مختلفی از ویلا استفاده کنند و همچنین اگر می‌خواهید در آینده ویلای خود را به عنوان دفترکارتان در نظر بگیرید، لازم است آن را به گونه‌ای طراحی کنید که قابلیت انعطاف‌پذیری داشته باشد. در نتیجه توصیه می‌کنیم، طرح‌ها و ویژگی‌های مدنظر خود را به گونه‌ای پیاده‌سازی کرده باشید که بتوانید در آینده نیز از ویلایی که ساخته‌اید، استفاده کنید. برای طراحی و اجرای ویلا لازم است منطقه باغ مطابق موقعیت ویلا و مساحت اطراف آن تعریف شود، جایی که تا حد زیادی از نظر اندازه باغ، شکل آن ، جاده ها و راهروها کنترل شود.

 

ویژگی های ویلا بومهن

پس از اینکه زمین مورد نظر خود را انتخاب کردید، بهتر است، ویژگی ها و طرح های خود را در ارتباط با ساختن ویلا اولویت بندی کنید؛ به عنوان مثال، بسیاری از افراد قصد دارند ویلای خود را به صورت فانتزی بسازند، در این حالت شما باید هزینه بیشتری نیز پرداخت کنید که این کار ممکن است از بودجه در نظر گرفته شده شما نیز فراتر برود. تجملات و پیاده سازی ویژگی‌های مختلف، شما را با هزینه‌های هنگفتی در رابطه با ساختن ویلا روبه رو خواهد کرد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم تمام ویژگی‌ها و طرح‌هایی که در رابطه با ساختن ویلای‌تان در نظر دارید را اولویت بندی کنید. در صورت انجام چنین کاری شما می‌توانید بودجه خود را متناسب با ویژگی‌هایی که در رابطه با طراحی و ساخت ویلا انتظار دارید، خرج کنید. فردی که طراحی و اجرای ویلا را انجام می دهد باید موارد زیادی را بشناسد علاوه بر نیاز به استفاده از یکی از شرکت های تخصصی طراحی و اجرای ویلا، قبل از شروع طرح ، طرحی را برای توسعه طراحی و اجرای ویلا که زیبایی بیرونی را به فرم های ویلا می بخشد باید تهیه کند. در طراحی و اجرای ویلا باید عدم تداخل گیاهان در راهروها و جاده ها و دور نگه داشتن آن‌ها از درها و پنجره ها به منظور جلوگیری از آفتاب در نظر گرفته شود.

نکته بعدی که باید به آن دقت کنید، سبک معماری ویلا است. آیا به دنبال یک ویلای سنتی هستید یا مدرن؟ آیا منظره خاصی در اطراف ویلای شما وجود دارد که بخواهید از پنجره اتاق خود به آن دید داشته باشید؟ وجود نور طبیعی در داخل ساختمان چقدر برای شما مهم است و آیا به خاطر بهره مند شدن از آن، حاضر به تغییر نقشه ویلای خود هستید؟ علاوه بر این ها، بودجه شما یکی از کلیدی ترین عناصری است که در طراحی و ساخت ویلای رویایی تان موثر است و معمولا هم به جز شریک زندگی، نباید شخص دیگری از آن اطلاع داشته باشد. اما برای آن که تیم طراحی ویلای شما دقیق بداند که هزینه ها و امکانات مورد نظرتان را چگونه مدیریت کند، باید برآورد دقیقی از بودجه داشته باشید. زمانبندی مورد نظر هم اصل مهمی است که باید آن را در نظر داشته باشید. بسیاری از اوقات افراد می خواهند هنگام تولد، سالگرد ازدواج یا عید نوروز در ویلای جدیدشان باشند اما توصیه می کنیم هرگز زمانبندی ساخت ویلای خود را بر اساس تاریخ های مهم تنظیم نکنید! در عوض روی تاریخ شروع پروژه تمرکز کنید و از تیم طراحی و ساخت ویلای خود بخواهید که برآورد دقیقی از زمان پایان پروژه داشته باشند.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]