رنگ کاغذ دیواری سال
22
آبان

رنگ کاغذ دیواری سال

رنگ کاغذ دیواری سال

انواع رنگ های کاغذ دیواری برای دکوراسیون های منازل و فضاهای متفاوت: از چه رنگ کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی استفاده کنیم؟

بیشتر توجه افراد در هنگام خرید کاغذ دیواری رنگ کاغذ دیواری است، یکی از دلایلی که انتخاب کاغذ دیواری را سخت و دشوار می کند رنگ آن است به طوری که در یک آلبوم کاغذ دیواری از یک طرح ممکن چند رنگ وجود داشته باشد، پس برای انتخاب آن باید دقت کرد، با اینکه سلیقه مهم ترین نقش را در انتخاب کاغذ دیواری دارد اما بهتر است به چند نکته هم توجه کنید.

نکته اول برای انتخاب کاغذ دیواری سال: می خواهید یک اتاق شاد و سرشار از آرامش داشته باشید، بهتر است رنگ های کاغذ یواری شاد مثل کاغذ دیواری صورتی، کاغذ دیواری قرمز، کاغذ دیواری بنفش، با ترکیبی از سفید استفاده کنید.

اگر قصد دارید اتاق خواب خود را شاد و بهاری دکور کنید از رنگ بندی کاغذ دیواری سبز و کاغذ دیواری زرد استفاده کنید که باعث آرامش فراوان هم می شود.

اگر فضایی بزرگ و پر از نور دارید (اتاق خواب-پذیرایی-لابی و ….) می توانید از رنگ های بژ و قهوه ایی استفاده کنید چرا که این رنگ بندی نور را به خود میگیرد و یک فضای زیبا را بوجود می آورد.

از رنگ های تیره مثل طاووسی، مشکی قهوه ایی به هیچ عنوان در فضاهای کوچک استفاده نکنید چرا که آن فضا را کوچک و تاریک می کند.

رنگ کاغذ دیواری بین افراد همیشه رنگ بژ و طلایی بوده چرا که گرمی بیشتری به فضای خانه می بخشد و دکوراسیون را کاملأ شیک می کند.

اگر مبلمان و پرده ایی در خانه دارید به رنگ (زرشکی، آلبالویی یا صرمه ایی)بهترین رنگ کاغذ دیواری که می توانید با آن ست کنید رنگ کاغذ دیواری نقره ایی و خاکستری است.

برای محیط های بزرگ که دیوار های بلندی دارد بهترین رنگ کاغذ دیواری می تواند بژ و طلایی باشد تا زیبایی خاصی به محیط ببخشد، این رنگ بندی بهتر از رنگ های نقره ایی و طوسی است.

خیلی از افراد تیره پسند هستند و از رنگ های کاغذ دیواری تیره استفاده می کنند پس برای اینکه محیطی تاریک و دلگیر نداشته باشید حتمأ در کنار استفاده از کاغذ دیواری تیره، رنگ روشن همان مدل هم استفاده کنید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

رنگ کاغذ دیواری سال

استفاده از کاغذ دیواری رنگ زرد درخشان در دکوراسیون منزل خویش

شاید برای تمامی افرادی که میخواهند از کاغذدیواری استفاده کنند این سوال پیش اید که از چه رنگ کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل استفاده کنیم ؟ یکی از پیشنهادات و یکی از بهترین گزینه ها برای اتاق کودک، نوجوان، پذیرایی و سریع ترین راه برای نشاط دادن به هر فضای ملال و یا دلگیر استفاده از کاغذ دیواری رنگ زرد براق است. مبلمانی به رنگ زرد درخشان شور و شوقی بی مهابا به اتاق غذاخوری میدهد. اگر به دنبال محیطی شاد هستید نترسید و دل به دریا بزنید به خاطر داشته باشید ست کردن با کاغذ دیواری زرد روشن رنگ آفتابه صورت طبیعی با همه چیز جور در می آید، سرشت خورشیدی رنگ کاغذ دیواری زرد به شکلی انکار ناپذیر حس گرما و شادی را در هر جایی که استفاده شود القا می کنند. پس نگران کاهش روشنی و یا کم فروغ کردن درخشش آن نباشید.کاغذ دیواری زرد باید شاد و مفرح و شاداب باشد با استفاده از این کاغذ دیواری در مکان هایی که به هیجان زیاد نیاز دارد از این خصوصیت سود ببرید.راهرو هایی با کاغذ دیواری های سفید وانیلی اگر از کف تا سقف با سایه ای پر فروغ از کاغذ دیواری زرد استفاده شود بیشتر شبیه تونلی نورانی خواهد بود. استفاده از کاغذ دیواری زرد می توان همان منبع الهام گمشده برای دکوراسیون دفتر کار، خانگی یا اتاق مطلعه باشد، حتی به عنوان تاکید روی یک تک دیوار یا قفسه کتاب استفاده شود.

 

بهترین مکان برای استفاده از کاغذ دیواری زرد

بهترین مکان هایی برای استفاده از کاغذ دیواری زرد اتاق هایی هستند که نیاز بیشتر به انرژی دارند.رنگ زرد البته نمی توان بهترین رنگ برای تمدد اعصاب یا مناسب فضاهای تامل دانست، در این مکان ها سایه ایی خنک تر مثل کاغذ دیواری آبی درخشان و سبز های خالص ممکن است بهتر از کاغذ دیواری زرد که جاب توجه می کند به کار روند، در عوض از این رنگ آفتابی مثل اتاق لباس، محل صرف صبحانه استفاده کنید.

 

کاغذ دیواری زرد به همراه سفید حس فراخی و بلندی در دکوراسیون خانه ایجاد می کند

اگر یک زوج رنگ کاغذ دیواری تند(مثلا زرد و قرمز)مناسب یک خانه کوچک و دنج خیلی تند به نظر برسد.برخی جاها از کاغذ دیواری سفید استفاده کنید. استفاده از رنگ کاغذ دیواری سفید، خصوصا زرد و تازگی و اصالت آن رنگ را به همراه می آورد. بیشتر طراحان دوست دارند به منظور فریب چشم بر یک طیف درخشان رنگی در زمینه بیرنگ کاغذ دیواری سیاه و سفید و یا خاکستری تاکیید کنند. رنگ زرد می تواند کفپوش چوبی پولیش شده و یا پارکت لمینیت ها را هم افزایش دهد.

 

کاغذ دیواری زرد مخصوص عاشقان اتاق غذاخوری لوکس و شاد است!

کاغذ دیواری که زرد درخسان است انتخاب فوق العاده ایی است برای اتاق غذاخوری، درست به همان دلایلی که کاربرد زنگ زرد در آشپزخانه چشمگیر است.زیرا باعث می شود روحیه خوب و گفتگوی صمیمی را امکان پذیر می سازد و سایه مطبوعش بر اشتها می افزاید. در اتاق غذا خوری که رسمی تر است تاثیر نور کاغذ دیواری زرد کامل و ملایم شمع خاطره ایی دلپذیر در اذهان به جایی می گذارد. طراحان افسوس می خورند که چرا اتاق های غذاخوری که معمولا هر خانه ایی به دقت طراحی می شوند، فقط برای موقعیت های خاص مورد استفاده قرار می گیرند.همه تلاش های طراحان داخلی هدر می رود، به خصوص اگر نتیجه نهاییبه جای یک غذا خوری راحت و مدرن برای خانواده و دوستان، یک اتاق غذاخوری سرد و رسمی و بی روح باشد، در حقیقت بسیاری از طراحان دیگر اعتقادی به یک مکان اختصاصی و انحصاری برای صرف غذا ندارند.مردم سرتاسر دنیا کمتر از چنین مکانی برای وقت گذرانی وسرگرمی استفاده می کنند، بیشنر طراحان به مکانی چند منظوره برای غذا خوردن، کار کردن و انجام تکالیف خانگی می اندیشند. در این حالت استفاده از کاغذ دیواری شاد و گرم و پر انرژیمثل زرد و نارنجی و صورتی در مقایسه با هر رنگ خنثی دیگری بیشتر برای محیط فعال و با رسمیت کمتر قابل استفاده به نظر می رسند.

اتاق نشینمنی که با کاغذ دیواری زرد پر زرق و برق و در اصطلاح نمایشی یا دراماتیک اغلب به اصطلاحات خوب نیاز دارند اما افرادی که متعلقات زیادی دارند نباید از ابتدا شروع کنند تمرکز بر روی قسمتی با رنگ چشم گیر می تواند یک اتاق را مرتب تراز آنچه هست جلوه دهد. جذابیت رنگ کاغذ دیواری زرد چشم و توجه را به خود جلب می کند و با آن مجموعه ایی در تعارض هم قرار نمیگیرند حتی به نظر رنگ کاغذ دیواری خنثی می آید.

 

اتاق نشیمن و پذیرایی را با کاغذ دیواری رنگ زرد روشن کنید

یکی از جالب ترین حقایق موجود درباره کاغذ دیواری رنگ زرد این است که نمی توانید آن را واقعا تیره کنید. اما می توانید آن را کمرنگ تر یا روشن تر سازید، عموما و بنا به یک قاعده کلی هر چه یک رنگ کاغذ دیواری سیر تر باشد تاثیر آن عمیق تر می شود. اما کاغذ دیواری زرد را فقط می توان روشن و روشن تر ساخت. هر کوششی جهت تیره کردن کاغذ دیواری رنگ زرد مثلا افزودن کاغذ دیواری مشکی یا هر رنگ تیره ایی آن را کدر می سازد و در نهایت می تواند آن را به قهوه ایی، سبز یا رنگ خوشایند بینابینی بدل سازد.در مورد مکان هایی که در یک خانه برای عموم اهل منزل یا سرگرمی در نظر گرفته شده اند.

در هنگام تزیین اتاق های رسمی اکثر مردم مراقب هستند که از یک ترکیب رنگی محافظه کارانه به این منظور استفاده کنند، اما آنها طیف رنگی درخشانتری را می پسندند.کاغذ دیواری زرد می تواند انتخابی عالی باشد زیرا تقریبا با هر شیوه ایی آرایش و تزیینی جور در می آید.دیوار هارا کاغذ دیواری زرد غناری کنید و یا زرد طلایی استفاده کنید.طبیعت هماهنگ رنگ کاغذ دیواری زرد روشن این امکان را فراهم می آورد که با هر بافتی از پارچه های چیت گرفته تا تصاویر چشم انداز و سایه روشن چوب هایی به رنگ گرم ترکیب شوند. از ترکیب کاغذ دیواری زرد با نارنجی که رنگ مبهوت کننده ایی است استفاده نمایید ریزا کاغذ دیواری زرد رنگی خوشبین، رنگ نارنجی با گرما و انرژی مثبت زاییده می شود یک پیشنهاد دیگر که میتواند برای خانه های با مبلمان و وسایل اسپرت داشت می توانید رنگ کاغذ دیواری پشت تلویزیون رو هم از زرد طلایی مناسب استفاده کرد.

 

مزایای کاغذ دیواری آبی خنک و کم رنگ چیست؟

کاغذ دیواری آبی برای اتاق نشیمن، مکان های عمومی و اتاق های مخصوص سرگرمی، زیرا بیشتر بازدیدکنندگان این رنگ را دوست دارند، چه قصد دارید از کاغذ دیواری آبی پر طاووسی پر غرور استفاده کنید یا از کاغذ دیواری آبی جاذبه فراگیر را دارد. اگر شما از کاغذ دیواری آبی استفاده نمایید نه تنها مورد پسند همگانی قرار گیرد بلکه تاثیرات روانی خوبی نیز دارد، در فرهنگ های وودو این عقیده وجود دارد که آبی ارواح شیطانی را دور می کند به این دلیل خانه هارا از نیواورلئان گرفته تا تاهیتی، در های ورودی و قاب پنجره هایی به رنگ آبی کمرنگ دارند، در سرتاسر نیوانگلند می توانید هنوز در ایوان های دور تادور خانه ها رنگ سایه ایی منحصر به فردی از آبی را ملاحظه کنید و سبز کمرنگ را روی سقف ببینید، می گویند آبی زنبور را دفع می کند چه این باور ها حقیقت داشته باشند یا نه آبی برای بخش خارجی خانه ها کاربردی رنگارنگ دارند.

 

با رنگ کاغذ دیواری آبی فضایی رویایی را بسازید

به خاطر گرایش های متفاوت در اتاق های غذاخوری آبی این رنگ می تواند سبک ها و دوران ها بی هیچ تلاشی به نمایش بگذارد. برای ایجاد صحنه ایی کلاسیک به اسلوب مدرن سعی کنید از کاغذ دیواری آبی سفید ناهماهنگ در زمینه آسمانی روشن استفاده کنید.هر رنگی که برای کاغذ دیواری فضای غذاخوری مناسب است می تواند برای آشپزخانه هم مناسب باشد البته تم رنگی آن، زیرا کاغذ دیواری مناسب آشپزخانه نیست. کاغذ دیواری آبی جذاب می باشد و زمینه ای درخشان برای صرف غذا ایجاد می کنند، آبی رنگ پاکی است برای میوه های تازه و غذا های داغ می گویند اشتها را کور می کنند، بنابراین شاید برای کسی که رژیم لاغری گرفته مناسب باشد، در هر حالت آبی درخشان راهی است، برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه ایی که در آن نیاز به شادابی احساس می شوند.اگر نگران آن هستید که دیوار هارا با لاجوردی درخشان جلا بدهید. برخی از وسایل خانگی جدید را که به رنگ آبی براق عرضه می شوند، مدنظر داشته باشید. اگر در منزلتان از کاغذ دیواری آبی استفاده کرده اید و به دنبال مکمل آبی هستید که جلوه کارتان بیشتر شود می توانید از کاغذ دیواری نارنجی که باعث درخشان و به یاد ماندنی کردن اثر می شود استفاده کنید کاغذ دیواری زرد هم تاثیر مشابه رنگ نارنجی را دارد.زیرا زرد هم مثل آبی در طرف دیگر طیف قرار می گیرد، گرچه ترکیب این دورنگ کمتر چشمگیر است، اما بیشتر از ترکیب آبی و نارنجی استفاده می کنند.رنگ زرد و آبی انگار رابطه همزیستی با یک دیگر دارند. آفتاب بر پهنای آسمان را تداعی می کند. شما برای ست های جذاب می توانید از رنگ های سرد مانند سبز هم در فضای خود استفاده کنید و بهره ببرید

 

دیوار ها و مبلمان را با کاغذ دیواری ابی ترکیب کنید

اگر پس از نصب کاغذ دیواری ابی بر روی دیوار حالا میخواهید مبلمانتان را هم با کاغذ دیواری ست کنید بهترین ایده استفاده از مبلمان ترکیبی به سبک سفید و ابی است، تا همخوانی کاغذدیواری با مبلمانتان را نشان دهید، البته باید در نظر بگیرید که تمامی اثاثیه خانه نباید آبی باشد.

 

ترکیب رنگ کاغذ دیواری آبی آسمانی با وسایل یاسی

اگر به دنبال این هستید که یک فضای کاملا رمانتیک و رویایی داشته باشید می توانید از ترکیب کاغذ دیواری ابی و یاسی استفاده کنید و یا کاغذ دیواری ابی با وسایل و اکسسوری های یاسی، به طور مثال دیوار اصلی اتاق نشیمن را از انواع طرح کاغذ دیواری ابی و یا ساده استفاده کنید و همچنین پارچه مبلمانتان و کوسن ها و اکسسوری های دیگر را یاسی انتخاب کنید تا لطافت رویایی زیبایی را به اتاق ببخشید

 

ترکیب کاغذ دیواری ساده آبی فیروزه ای با بنفش و سبز لیمویی

ترکیب بنفش و لیمویی یا سرخابی و لیمویی را حتما در لباس دیده اید حالا میتوانید همین ترکیب رنگی را در تزئین دکوراسیون داخلی خانه استفاده کرد البته باید این رو هم در نظر داشت که استفاده بیش از حد از این ترکیبات رنگی موجب از بین رفتن زیبایی آن میشود، شما میتوانید دیوارهایتان را کاغذ دیواری فیروزه ای ساده استفاده کنید و با چند کوسن سبز لیمویی و بنفش القای طراوت رنگ های شاد را ببینید.

 

ترکیب کاغذدیواری ساده آبی فیروزه ای با بنفش و سبز لیمویی

ترکیب بنفش و لیمویی یا سرخابی و لیمویی را حتما در لباس دیده اید حالا میتوانید همین ترکیب رنگی را در تزئین دکوراسیون داخلی خانه استفاده کرد البته باید این رو هم در نظر داشت که استفاده بیش از حد از این ترکیبات رنگی موجب از بین رفتن زیبایی آن میشود، شما میتوانید دیوارهایتان را کاغذ دیواری فیروزه ای ساده استفاده کنید و با چند کوسن سبز لیمویی و بنفش القای طراوت رنگ های شاد را ببینید. برای خیره کننده ترین اتاق غذاخوری، هر فضایی که دوست دارید با این پالت رنگی هماهنگ سازید، قرمز شربتی برای ایجاد حس شکوه قرمز فلفلی ایجاد حرارت، قرمز سیر تمشکی برای پیراستگی و شیکی، هرچه تیره تر باشد رنگ قرمز نور را کمتر از خود عبور می دهد، شما باید در نورپردازی اتاقتان هم تجدید نظر بکنید مثل افزایش نور در یک اتاق غذاخوری تاریک. استفاده از رنگ قرمز بیشتراغلب طراحان برای فضای داخل رستوران ها استفاده می کنند زیرا زرشکی لذت چشایی و ظرافت را تحریک می کند اما تقریبا با هر رنگ دیگری ناهماهنگ است

 

 کاغذ دیواری قرمز برافروختن رنگ بژ را در دکوراسیون داخلی خانه موجب می شود

اگر شخصی رنگ کاغذ دیواری خود را قرمز انتخاب کند مشخص است که واقعا به رنگ قرمز علاقه خاصی دارد، اگر شما هم در شمار این دسته از افراد هستید کاغذ دیواری انتخاب کنید که به رنگ شنل ماتادوراها یا به رنگ گیلاسی باشد و از تمام ظرفیت آن استفاده کنید. اگر نگران هستید که قرمز مورد نظرتان خیلی تند از کار در آید، آن را با سفید کرباسی یا کرم همراه کنید یا از آن در اندازه های کوچک تر بر یک زمینه به کاغذ دیواری رنگ خنثی استفاده کنید

 

کاغذ دیواری قرمز عاشق نمایش های هیجان انگیز است!

کاغذ دیواری قرمز را در اتاق نشیمن برای نمایشی برجسته از حسن سلیقه تان به کار ببرید، که می تواند به راحتی با کاربرد های متعدد تعدیل شود این رنگ کاغذ دیواری هارا آزمایش کنید تا ترکیب مورد نظرتان را پیدا کنید. کاغذ دیواری قرمز جذابیت طبیعی و فطری دارد و بنابراین به خوبی توجه را از آنچه دوست ندارید به سمت خود معطوف می سازد، پس آن را برای چیزهایی که در اتاق دوست دارید به کار بگیرید. از کاغذ دیواری قرمز در برابر تصاویر درخشان سیاه و سفید استفاده کنید و فورا جادوی تاثیر رنگ را ملاحظه کنید.قرمز به اندازه کافی قوی است که خود را در برابر الگو های فریبنده و جذاب به نمایش بگذارد، کسانی که علاقه دارند از کاغذ دیواری در منزل و یا اتاق خواب و سالن پذیرایی خود استفاده کنند دوست ندارند از تضاد رنگی استفاده کنند بیانی که قرمز دارد خیلی قدرتمند وتند است و عناصر گرافیک انگشت شماری می توانند در برابر قدرتش مقاومت کنند و بسیاری در مقابلش سر تعظیم فرود می آورند. وقتی از کاغذ دیواری در اتاق نشیمن به کار می گیرید دقت کنید که همه گزینه ها را امتحان کنید زیرا قرمز رنگی آتشین است. اگر اتاق سالن شما به اندازه کافی بزرگ و خنک است، شروع کنید و حرارت را با یک منظره کاملا تک رنگ افزایش دهید، اگر قرمز در جایی که به کار برده اید به نظرتان زیاده ار حد می رسد نگران نشوید و رنگ های دیگر در کنار آن وارد کنید که به همان اندازه درخشان هستند، حرارت و سوز و گداز قرمز را با سرمه ای و کاغذ دیواری آبی همراه کنید و این کارتان نه تنها قرمز را از حرارت می اندازد که رنگ کاغذ دیواری آبی در این تضاد برجسته تر به نظر می رسد.

 

کاغذ دیواری قرمز نگاه ها را به سمت خود می کشاند!

کاغذ دیواری قرمز اولین رنگی است که چشمان ما تشخیص می دهد به این علت است که رنگ قرمز رنگی پیشرو است و باعث می شود توجهمان را به خود جلب نماید پس در انتخاب رنگ کاغذ دیواری دقت نمایید و سعی نمایید قرمز را در نقاط کانونی به کار بگیرید تا توجه را به عناصر معماری قوی جلب کنید، یا روی دیواری که اثر هنری با اهمیت خاص برای خودتان را روی آن نصب کرده اید اجرا کنید. کاغذ دیواری قرمز رنگ قدرت و فرهیختگی است و بسیاری از افراد موفق آموخته اند که قدرت قرمز را مهار کنند و از این رنگ کلاسیک برجسته برای خود بهره برند. در هنگام نورپردازی قرمز دقت نمایید که از لامپ رشته ایی استفاده کنید یا چراق دیگری با رنگ پایه گرم. چراغ های فلورسنت ممکن است گرمای رنگ را بگیرد و آن را قهوه ایی کدر یا حتی سبز و بور جلوه دهند. یک لامپ هالوژن برای یک بعد از ظهر دلگیر خیلی خوب به کارتان می آید، اما برای غروب نور قرمز روشن ممکن است کی تند به نظر برسد.

 

فراموش نکنید در دکوراسیون داخلی معمولا کاغذ دیواری قرمز تند به نظر می رسد

وقتی شروع به استفاده از رنگ کاغذ دیواری قرمز می کنید یادتان باشد که کاغذ دیواری قرمز خیلی راحت می تواند تبدیل به تجمل و نمایش صرف شود، اگر این همان حسی است که به دنبال می گردد جای بسی خوشبختی است، اگر نه دقت کنید از کاغذ دیواری استفاده کنید که حس آرامش و راحتی را القا نماید، پس این حسی است که اغلب با قرمز همراه است، پس به نظر منطقی می رسد که در شروع استفاده از قرمز اطمینان اوج می گیرد و بیشتر از آنچه تصور می شود پیش می روند

 

کاغذ دیواری قرمز حس صمیمی را در اتاق شما القا می کنند

اگر از کاغذ دیواری در اتاق خوابتان قصد دارید استفاده کنید سایه ایی پر نشاط از قرمز روشن می تواند بر ضربان قلب هرکسی بیافزاید و در عین حال می تواند فضایی گرم و صمیمی توام با آسایش فراهم آورد، به این دلیل ایجاد صمیمیت اتاق خوابی که در این رنگ غوطه می خورد در بدو امر جسورانه و مجذوب کننده به نظر می رسد

 

همه چیز درباره کاغذ دیواری مشکی

کاغذ دیواری رنگ مشکی، دیگر زمان آنکه بگوییم رنگ مشکی یک رنگ تیره و غم انگیز است به پایان رسیده است. رنگ سیاه یا مشکی یک رنگ پرقدرت و بسیار جذاب هستند که در فضای طراحی داخل دفتر کار و یا دکور مغازه ها و منزل استفاده می شوند. برای ست کردن کاغذ دیواری مشکی اصلا نگران نباشید زیرا رنگ مشکی با تمامی رنگ ها ست می شوند وبه محض ورود به هر فضایی می تواند آن رنگ را تکمیل و به زیبایی آن بیافزاید. کاغذ دیواری مشکی رنگی است که با هر رنگ مثل توسی، نقره ایی، طلایی به زیبایی آنها افزوده می شوند. از رنگ کاغذ دیواری مشکی بیشتر برای پشت دیوار تلویزیون استفاده می شوند و یا فضاهای لوکسی که در کنج های خانه قرار دارند، زیرا رنگ مشکی رنگ خامی است که با ترکیب یک رنگ مکمل بسیار زیبا می شوند که در فضای طراحان داخلی و دیزاینر ها واقعا جای متفاوتی را به خود اختصاص داده اند. کاغذ دیواری های مشکی با ورود به هر فضا و هر اتاقی قدرت و قاطعیت خود را به نمایش می گذارد. برای انتخاب کاغذ دیواری مشکی خود باید اول به ترکیب رنگی فضای منزل خود توجه کنیم که از چه تم رنگی پیروی می کند مثلا اگر کاغذ دیواری قرمز تم رنگی سالن پذیرایی است، از کاغذ دیواری مشکی با گل های قرمز استفاده کنید تا هارمونی زیبایی بین کاغذ دیواری و مبلمان و دکوراسیون منزل بوجود آید.

دقت کنید، دکور منزل خویش تعادل استفاده از رنگ مشکیرا رعایت فرمایید و زیاد از حد از کاغذ دیواری مشکی استفاده ننمایید زیرا محیط تیره و تاریک و بسیار دلگیر می سازد و از ترکیب رنگی سفید در کنار مشکی جذابیت خاصی می بخشد و تاثیر گذاری مشکی بیش از حد به اتاق دکوراسیونشما تحمیل نخواهد شد. کاغذ دیواری مشکی وارد هر فضایی بشود آن فضا را تحت تاثیر خود قرار می دهد و از این میان سرویس بهداشتی ها نیز نمی توانند در برابر کاغذ دیواری مشکی کقاومت کنند، کاغذ دیواری های مشکی در دستشویی با اجزای سفید سرویس بهداشتی ست می شوند و جلوه های آن را بیشتر می کند، البته فراموش نکنید که حتما قابل شستشو باشند.

 

کاغذ دیواری رنگ مشکی

رنگ سیاه با بسیاری از رنگ هایی که در بالا ذکر شد، هماهنگ می شود، و برای ایجاد یک فضای شیک و مدرن مناسب است. این رنگ می تواند ذهن خلاق برخی افراد را تحریک و آنها را حرفه ای تر و پیچیده تر نماید. خیلی ها ممکن است این رنگ را رنگی افسرده کننده بدانند اما با استفاده درست بسیار هم جذاب خواهد بود. فقط مطمئن شوید که رنگ مشکی مثل یک هایلایت است و بر رنگ اصلی غالب نشده باشد.نگ سیاه در بسیاری از فرهنگ‌ها برای مراسم سوگواری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این رنگ همچنین نشانگر غمگینی، جذابیت جنسی و رسمی بودن است. در مصر قدیم، رنگ سیاه نشانگر زندگی و تولّد دوباره بود. رنگ سیاه معمولاً به دلیل لاغر نشان دادن در نمایش‌های مد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

ترکیب رنگ قرمز و طلایی در کاغذ دیواری

از نظر روانشناسی زمینه روحی و روانی انسان به گونه ایست که رنگ کاغذ دیواری زرد باعث ارتقا و نشاط انسان می‌گردد. وین وان گوگ هنرمندی که سال‌های زیادی را صرف مطالعه در مورد رنگ زرد کرده است. وی اینچنین اظهار می دارد که “زرد خود خورشید است، زرد حقیقتا”فوق العاده است”. علاوه بر این زرد رنگ خوش‌بینی و آرامش است؛ زرد یعنی امیدواری. روانشناسان رنگ بر این باورند که انسان‌ها در نهان و ذات خود تمایل به رنگ زرد دارند. چنانچه در پی اعتماد به نفس و آرامش روحی هستید، روانشناسان رنگ زرد را به شما توصیه میکنند. آن‌ها معتقدند افرادی که طرفدار این رنگ هستند افراد پرامید، شاد و قاطعی هستند. جالب است بدانید رنگ زرد اولین رنگی است که نوزادان در بدو تولد قادر به تشخیص آن می باشند. ارسطو فیلسوف یونانی معتقد است که رنگ زرد اولین رنگی است که از تاریکی خارج میشود و به همین دلیل است که زرد و آبی ( کاغذ دیواری آبی هم اولین رنگی است که به تاریکی وارد میشود) تنها رنگهای حقیقی در سه رنگ اصلی می‌باشند. ترکیب رنگ زرد و مشکی بسیار جذب کننده است اگر در اتاق خوابتان از ترکیب این دو رنگ کاغذ دیواری کنید بسیار ترکیب موفقی خواهد بود.

 

کاغذ دیواری بنفش مرموز به نظر می رسد؟

کاغذ دیواری بنفش گسترده ای از سایه ها را در بر می گیرد.برخی از کاغذ دیواری ها به شکل متداول تری در خانه مورد استفاده قرار می گیرد، ارغوانی تیره اغلب در اتاق های نشیمن رسمی ظاهر می شوند کاغذ دیواری هایی شگفت انگیز تاثیر را به جایی میگذارد، سایه های درخشانی هستند که از قضا خیلی در معماری داخلی مورد استفاده قرار نمی گیرند. اگر این رنگ ها را دوست دارید، در نصب کاغذ دیواری رنگ بنفش خالص تردید نکنید.یک کاغذ دیواری به رنگ انگوری روی دیوار های اتاق نشیمن می تواند مشکلست کردن کاغذ دیواری با مبلمان مدرن کم رنگ یا جزئیات سفید رنگ را از میان بردارد، زیرا رنگ غیر منتظره و دراماتیک است. کاغذ دیواری بنفش بیشتر خانم های خوش سلیقه برای اتاق خواب منزل خود استفاده می کنند و کمتر دیده شده که برای پذیرایی استفاده شود زیرا در خااص ترین شکل خود هنوز رنگ مد روز خانه ها نشده است.(به جز مدت زمان کوتاهی در دهه هشتاد، زمانی که کاغذ دیواری اتاق خواب دختران بیشتر با این رنگ پوشیده می شد. اگر دودل هستید که مشتاقانه از کاغذ دیواری بنفش در خانه خود استفاده کنید یا نه سعی کنید روی مبل بنفش را به عنوان یک عنصر تشدید کننده در یک اتاق صورتی تندیا ارکیده ایی کم رنگ مورد استفاده قرار دهید، شباهت بین رنگ ها، بنفش براق را کمتر ناساز جلوه می دهد. اگر خانه خود را با کاغذ دیواری بنفش پوشانده اید برای سازگار کردن بنفش خود از رنگ سفید یا کرم استفاده کنید.یک ترکیب قرمز بنفش مثل آلویی یا ارکیده ایی روشن با کرم گرم به بهترین شکل به کار می آیند و سایه هایی با آبی بیشتر مثل بنفشه ایی و نیلی به وسیله سفید یخچالی، مکمل خواهد شد، هر دو راه تازگی سفید در برابر بنفش رنگ را به شکل عادی در می آورند در حالی که قدرت ملکوتی آن را مهار می کنند، از این ترکیب در اتاق هایی که تخیل به شکل متعادلی چیره است استفاده کنید، مثلا در اتاق مطالعه یا اتاقی که برای سرگرمی از آن استفاده می کنید و تاثیرات جادویی بنفش را کشف کنید. طراحان اغلب از کاغذ دیواری بنفش در مکان هایی استفاده می کنند که می خواهند آنها را برای مواقع خاص نگاه دارند، بنفش شگفت انگیز احساس می شود، زیرا به ندرت از آن به حقیقی ترین شکل استفاده می کنیم.روی این ویژگی به وسیله ی ترکیب اشکال و فرم ها تاکید کنید.

کاغذ دیواری بنفش بسیار منحصر به فرد است مثل ترکیبی از کاغذ دیواری آبی و رنگ مایه کاغذ دیواری قرمزبسته به نسبت استفاده شده از این دو رنگ بنفش دارای ویژگی دوگانه ای است، بنفش های خنک تر مثل انگوری و بنفشه، آبی بیشتری نسبت به قرمز دارند در حالی که سایه های گرم تر، مثلا ارکیده و ارغوانی تیره قرمز بیشتری نسبت به آبی دارند.این دوگانگی پایدار، کشمکشی بین دو رنگ از قوی ترین و متضاد ترین رنگ ها باعث می شود بنفش به سختی قابل کنترل باشد. بنفش درخشان دارای قدرت انرژبخش قرمز و شادابی آبی است بنابراین نتیجه چیزی میان این دو خواهد بود با این وجود هرگز خنثی نیست و همیشه جادویی است.

 

 

کاغذ دیواری ارغوانی برای افرادی خاص با مکان های خاص!

کاغذ دیواری بنفش رنگی است که با خلاقیت تخیل و در عمیق ترین سایه هایش با شکوه و جلال مرتبط است، در اشکال کمرنگ تر بنفش با تمدد اعصاب و محیط های آرامش بخش ارتباط دارد، بنفش رنگی کامل برای اتاق خوابی آرام است زیرا ویژگی های آرامش بخش آبی را با عوامل تسکین دهنده صورتی گرم ترکیب می کنند، اما فکر نکید کمرنگ به معنی کسالت و ملالت آوری است، در مورد بنفش، ارغوانی متوسط همه چیز هست به جز یک رنگ ملایم بی روح زیرا شدت دو طیف متضاد را با هم ترکیب می کنند. برای آزمایش هم که شده سعی کنید ملحفه هایتان را با ته رنگ از بنفش همراه کنید اگر این کار باعث می شود که رفتن به تخت خواب به عملی لذت بخش برایتان تبدیل شود، استفاده از این رنگ را برای کل اتاق خواب توصیه می کنم.

 

 

کاغذ دیواری بنفش برای پشت ال سی دی

اگر فضای خانه شما مدرن و شاد هست یکی از بهترین گزینه ها برای پشت تلویزیون کاغذ دیواری مدرن با رنگ بنفش است شما می توانید برای اتاق خوابتان از رنگ کاغذ دیواری آبی های خنک شیک استفاده نمایید که با الگو های آبی کلاسیک و سفید چینی همراه است.

 

استفاده از کاغذ دیواری رنگ خنثی در کنار رنگ گرم

بهترین انتخاب ترکیب رنگ استفاده از رنگ خنثی با رنگ های گرم می باشد. رنگ های گرم مانند قرمز- زرد – نارنجی در چرخه رنگ گرم هستند. البته در مقاله های پیشین دکوطرح راجع به استفاده کاغذ دیواری زرد در دکوراسیون مفصل بحث شد استفاده از کاغذ دیواری با رنگ های گرم باعث افزایش آدرنالین و همچنین بالا رفتن فشارخون و افزایش تنفس و در نهایت افزایش درجه حرارت و احساس گرمایی می بخشد. همچنین این حس هر چه تنالیته رنگ پر رنگ تر باشد احساس رنگ ها بیشتر می شود و انرژی بیشتری را می رساند. کاغذ دیواری رنگ خنثی در کنار یک رنگ پر انرژی القای انرژی و جدید بودن علاقه و آتش را نشان می دهد زیرا باعث هیجان انگیزتر شدن فضای محیط شما خواهد شد. اگر شما از رنگ گرم قرمز که انرژی آن از تمامی رنگ های گرم دیگر بیشتر است استفاده کنید، القای حس شجاعت و خوش شانسی است که در کشور های آسیایی مهم و معمول است، اما باید توجه کنید که از کاغذ دیواری قرمز از کجا ها استفاده می شود.با این کار محیط بسته تر شده و حس صمیمیت را ایجاد می کند. سعی کنید کمتر از رنگ کاغذ دیواری قرمز در اتاق خواب استفاده کنید زیرا میزان تنفس را زیاد و خواب و آرامش را کم می کند اما خوب رنگ قرمز بسیار جذاب و شیک می باشد و نظر کاربران را جذب می کند. در جاهایی که برایتان اهمیت بیشتری دارد و می خواهید اهمیت قسمت های خاص را مورد توجه قرار دهید. از کاغذ دیواری قرمز یا زرشکی با گل های داماسک طلایی استفاده کنید. سعی کنید از رنگ قرمز در اطراف شومینه استفاده کنید کاغذ دیواری قرمز خود یک سبک ایجاد می کند که اعتماد به نفس را می رساند، کاغذ دیواری قرمز در اتاق ناهارخوری شگفت انگیز است و در اتاق پذیرایی بازخورد زیادی دارد. اما شما می توانید از کاغذ دیواری قهوه ایی در دکوراسیون داخلی خود استفاده نمایید و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

کاغذ دیواری قهوه ای با طرح های متنوع و رنگ های خاص

رنگ کاغذ دیواری قهوه ایی هیچ وقت از مد نمی افتد اما بستگی به سایر وسایل های دیگر دارد. اگر مایل به کاراملی باشد و نیز قهوه ایی کنار کاغذ دیواری صورتی چرک خیره کننده خواهد شد. اگر در خانه از کاغذ دیواری قهوه ایی کرمی استفاده کنید، آسایش، خونسردی، ایمنی، اطمینان، پایداری را می رساند. کاغذ دیواری قهوه ایی: نشانه زمین- طبیعت خاکی- هوش – فشردگی و آرامش و محافظه کار بودن است.

 

ترکیب کاغذ دیواری رنگ خنثی با نارنجی

اگر ما از کاغذ دیواری نارنجی در کنار کاغذ دیواری رنگ خنثی استفاده شود به دلیل اینکه نارنجی رنگ گرم و شادیست و خاصیت ضد افسردگی را دارد که باعث می شود کج خلقی و زودرنجی را کم کند. شما می توانید از رنگ کاغذ دیواری نارنجی برای اتاق خواب کودکان استفاده می کند زیرا فضای شاد و سرگرم کننده ای را القا می کند. اگر از کاغذ دیواری نارنجی در اتاق خواب کودکتان استفاده می کنید از طرح های شلوغ استفاده نشود.

 

کاغذ دیواری نارنجی مبهوت کننده و هیجان انگیز است!

استفاده از کاغذ دیواری نارنجی به دلیل این که با گرما و انرژی مثبت همراه است و درخشش دارد. رنگ کاغذ دیواری نارنجی روشن مظهر شادی، بازیگوشی، ماجراجویی، جنب و جوش و به تمام معنا جسارت است، رنگ کاغذ دیواری نارنجی به نظر ما بیشتر برای اتاق خواب کودک مفید است زیرا هیجان انگیز و جذاب، پیوند خوش رنگی با آب نبات، اسباب بازی و ابزار آلات مدرن دارد برای ایجاد محیط شادی کودکان استفاده نمایید، این رنگ کاغذ دیواری شگفت انگیز برای اتاق خواب هایی با نورگیری و گرما و برای آشپزخانه های شیک کاربرد خود را یافته است، اتاق های نشیمن وغذاخوری از تابان و فروغ این رنگ کاغذ انرژی بخش سود می برند، نارنجی آب نباتی رنگ را در هر مکانی که تیره و دلگیر به نظر می رسد به کار گیرد و روشنی و پرتو این رنگ خود به خود روحیه هر تازه واردی را بالا خواهد برد.

 

ترکیب مناسب کاغذ دیواری نارجی با دیگر رنگ ها

اگر می خواهید از کاغذ دیواری نارنجی استفاده کنید اما نگران هستید دکوراسیون داخلی منزل شما خیلی جدی به نظر نرسد، چند طیف متفاوت را در هر طرف یک کاغذ دیواری نارنجی را به کار ببرید، ترکیب های تک رنگ برای آثار ترکیبی به خوبی قابل استفاده هستند که به نظر منسجم می رسند اما ملال آور و راکد نیز نیستند خرمالویی را با زردآلویی شاد یا انبه ای به کار ببرید.برای تاکید یک یا دو رنگ متضاد را انتخاب کنید تا تاثیر رنگ هایتان یکنواخت نشود. همیشه به خاطر داشته باشید که نارنجی کیفیت جسورانه ی قرمز را با خورشید گونگی زرد در هم می آمیزد، بنابراین یک اتاق با کاغذ دیواری تک رنگ نارنجی ممکن است برای تحما چشم خیلی تند باشد می توانید از کاغذ دیواری هایی که با آن طرح ست شده است استفاده کنید.اما اگاه باشید که کاغذ دیواری نارنجی کلا رنگ هیجان انگیزی است و باعث می شود هیجان و بازیگوشی هایمان زیاد شود، پس اگر آدم ناراحتی هستید نارنجی بدترین رنگ برای اتاقتان است و شاید به همین علت ما کم تر از کاغذ دیواری های نارنجی برای اتاق خواب ها و فضا ها استفاده می کنیم و بیشتر برای اتاق خواب کودکانمان از آن استفاده می شود. اما شاید برای برخی تجربه بسیار مفرحی هم باشد، نارنجی خالص را کاغذ دیواری روشن تر زرد-نارنجی مثل گل همیشه بهار و کاغذ دیواری قرمزی مایل به زرد ترکیب کنید.سایه هایی را ترکیب کنید که ترکیب طبیعی را به یاد شما می آورد.

 

کاغذ دیواری نارنجی به خوبی با دیگر رنگ های روشن هماهنگی دارد

کاغذ دیواری نارنجی به ندرت پیش می آید تا به صورت تک رنگ دیده شده باشد شاید به این علت که کاغذ دیواری نارنجی با بسیاری از رنگ های دیگر هماهنگ است و با رنگ مکمل خود به طرز درخشانی نقش تابیدن را می گیرد.اگر می خواهید از کاغذ دیواری نارنجی روشن با صورتی تند و زرد درخشان استفاده کنید شروع به کار کنید و نتیجه را خودتان ملاحظه کنید. ترکیب رنگی کاغذ دیواری رنگ گرم از انواع نارنجی، قرمز، صورتی می توانند از جعبه سفید اتاقتان فضایی صمیمی و دنج پدید آورند. ترکیبات کاغذ دیواری های رنگ تند اتاق را مسخ می کند اما این ترکیب رنگی نیست که برای فضاهایی که از نظر معماری توبرتو و پیچیده و یا دارای طرح های پر زرق و برق هستند خیلی هم مناسب هستند، الگو های رنگی باید بزرگ و چشمگیر باشند، الگو های شلوغ و کوچک با مشخصه های گویای این رنگ ها در تضاد واقع می شود.

 

استفاده از کاغذ دیواری نارنجی مفرح

برای اتاق های نشیمن و فضاهای متخصص سرگرمی، نارنجی می تواند بر شادی بیافزاید.کاغذ دیواری رنگ نارنجی رنگ صمیمانه ای است که می تواند سد رفتار های رسمی و خشک را بشکند، نارنجی باعث می شود حس کودکی در شما بیدار شود در اتاقی که غذا می خورید یا از آن برای سرگرمی گروهی استفاده می کنید بد نیست از کاغذ دیواری نارنجی استفاده کنید.دیگر مزیت های استفاده از کاغذ دیواری نارنجی در اتاق هایی که به سرگرمی یا رسانه های جدید و مدرن اختصاص یافته اند. کاغذ دیواری نارنجی همیشه می تواند ایده درخشانی باشد، برای اتاق نشمن و به خصوص دیوار پشت تلویزیون، لازم است از اینکه نارنجی تصنعی به نظر آید یا بیش از اندازه شیرین و دل زننده باشد، جلوگیری کنید افزودن مقدار زیادی سفید یا استفاده از سایه های کمرنگ تر از زرد را برای طراوت نارنجی در نظر آورید.کاغذ دیواری نارنجی را با طراوت و دلکشی سبز کمرنگ در آمیزد تا این کاغذ دیواری رنگ روشن را هنری و ملایم کنید.

 

کاغذ دیواری صورتی و نور پردازی

کاغذ دیواری صورتی در بخش های داخلی منزل به خوبی به کار می روند زیرا درخشش جذابی دارند که برای هر پوستی مناسب است، طراحان اغلب پیشنهادشان این است که برای ایجاد صحنه های نوازش دهنده، لامپ سفید معمولی را به دور افکنید و آن را با چراغ های صورتی ملایم جایگزین کنید، اگر می خواهید از کاغذ دیواری صورتی استفاده کنید چنانچه از نورپردازی صورتی ملایم با حباب های چراغ صورتی استفاده می کنید، کمتر ناخوشایند به نظر می رسد.

نور سفید ناهنجار ممکن است کاغذ دیواری صورتی روشن و سیر را در مکان هایی مثل مکان اتاق خواب ناخوشایند و زننده جلوه دهند.حباب های چراغ با شیشه رنگی یا دیوارکوب های کریستالی رنگی، راهی عالی برای افزودن طیفی گل سرخی هستند که به خوبی با کاغذ دیواری هایی که از رنگ گرم تشکیل شده است یک اتاق خواب صورتی جفت و جور می شوند. سعی نمایید پنجره هارا با پرده تور صورتی به جای کرم معمولی بپوشانید با اینکار تمامی اتاق با سیلابی از کاغذ دیواری قرمز متمایل به صورتی به شکلی غیر منتظره خواهد درخشید. در اندازه ها و متراژ کم استفاده از کاغذ دیواری صورتی مثل بازیگری در لحظه نمایش خودنمایی می کند، در اندازه های بیشتر و وسیع تر صورتی تند به یک تک خوانی شگفت انگیز در اوج می ایستد. در اتاق خوابتان اگر از کاغذ دیواری صورتی استفاده کرده اید دنبال بالش های صورتی روشن، آباژور و ملزومات دیگر برآیید.کاغذ دیواری صورتی واقعا رنگ برجسته ایی است پس ارزش آن را دارد که کمی از این رنگ را به هر اتاقی که نیازی به آن دارد بیفزایید، مثلا از طریق جایگزین ساختن یک شی استاندارد با شی دیگر به رنگ فلامینگو، حتی وسایل الکترونیکی با پوششی به رنگ صورتی به طرز غیر مترقبه ای جالب به نظر خواهد رسید.

 

کاغذ دیواری صورتی درخشان فضای منزل را دگرگون می کند!

معمولا کاغذ دیواری صورتی بیشتر مورد پسند دختران و خانم های با سلیقه می باشند.کلا رنگ صورتی تمایل به سمت مونث دارد.در عین حال پیوند هایی با گل شیرین رایحه و دکوراسیون رمانتیک دارد. کاغذ دیواری صورتی درخشان برای دکوراسیون بسیار لذت بخش است، زیرا حسی از معصومیت و عشق را در اذهان تداعی می کند. شما می توانید از کاغذ دیواری صورتی حتی در اتاق رختکن خود استفاده نمایید، اگر خانم خوش ذوق و با سلیقه ایی هستید رنگ کاغذ صورتی که باعث هیجان انگیزی و اشتیاق است به کار ببرید، تا اتاق رختکن زنانه ستاره هالیوودی به رنگ گل سرخ را با شیوه زندگی مدرن خود هماهنگ سازید. کاغذ دیواری صورتی شیک برای خانم های شیک در نظر گرفته شده است کاغذ دیواری رنگ صورتی در همه ی انواع و گونه های آن قدرت دارد.صورتی از معصومیت به در آمده و تبدیل به رنگ شهوت انگیز و درخشان شده است که دیگر فقط مناسب دختران نیست همانطور که کاغذ دیواری صورتی به یک استاندارد در مد روز تبدیل می شوند، طراحی خانه فقط چند گام عقب تر از آن حرکت می کنند.قبل ازاینکه کاغذ دیواری صورتی برای اتاق نشیمن شود چرا از آن برای لباس های مد روز خیلی جذاب و دلپذیر استفاده نکنیم.

فرش صورتی تند و مبلمان بنفش در برابر دیوارهای سفید و پارکت لمینت به رنگ روشن اتاق نشیمن جذاب و غیر قابل اغماضی پدید می آورند.کاغذ دیواری صورتی گرایش دارد به اینکه در همه جا استفاده شود، پس قواعد مربوط به رنگ های اشتها آور را فراموش کنید.

نصب کاغذ دیواری صورتی آدامسی در اتاق غذاخوری استفاده کنید تا در رسوم و آداب غذا خوردن تغییرات اندک و مطبوعی ایجاد کنید.کاغذ دیواری رنگ صورتی تمایا دارد که در اتاق خواب های سنتی به کار گرقته شود اما اگر با دست و دلبازی در مایه های روشن استفاده شود تاثیر آن هر چیزی است به جز تاثیر سنتی.رنگ صورتی راه خود را به زندگی روزمره خواهد گشود

 

 

کاغذ دیواری سبز در کجای محیط دکوراسیون داخلی منزل سازگاری دارد؟

کاغذ دیواری رنگ سبز اگر مورد پسند شما قرار دارد باید به اطلاعتان برسانم که رنگ سبز دارای گستردگی در طیف است. گستره ی پرده های مختلف این رنگ وسیع است و از فیروزه ایی گرفته تا سبز جنگلی تا لیمویی را شامل می شود، درست همانگونه که گستردگی طیف بین زرد و آبی هم شامل سبز می شود. کاغذ دیواری رنگ سبز دارای تازگی، طراوت، پاکی و سادگی عناصر هستند که بیشتر توجه مارا به سوی خود جلب می کنند.سعی کنید از رنگ سبز لیمویی در آشپزخانه ایی که به اتاق نشیمن باز می شود، برای سرگرمی و ایجاد اشتیاق در آشپزی استفاده کنید. کاغذ دیواری رنگ سبز درخشان در یک ترکیب رنگ کاغذ دیواری خنثی فورا شادی را بدون مزاحمت برای اثر آرام بخش به آن می افزاید. اگر قصد کاغذ دیواری به رنگ سبز در اتاق نشیمن خود دارید مکانی عالی برای استفاده از سبز کاهویی روشن است.با حاشیه ایی سفید و رنگ های نزدیک به کاغذ دیواری آبی و سبز آبی نمونه ی هماهنگی در استفاده از رنگ های چشمگیر است.اما به هیچ عنوان نگران کننده نیست، سبز در ترکیب با آبی یکی از جذاب ترین ترکیب ها را ایجاد می کند، زیرا رنگ های زمینی را تقلید می کند. آیا می دانید که رنگ سبز آبی خط افق زمین و آسمان را تشکیل می دهد؟ این رنگ هم دائمی و هم موقتی، هم رویایی و هم بی تکلیف است ودر حداکثرتوان خود، می تواند تاثیر جادویی اعمال کند. این پرده های آبی از سبز دریایی و آبی فیروزه ایی برخی ازآرام بخش ترین رنگ ها در طیف رنگین کمان هستند و وقتی به عنوان سایه های بینایی جهت ترکیب آبی و سبز استفاده می شوند قدرتمند هستند، اگر نمی توانید تصمیم بگیرید که چه رنگی برای شما مناسب تر است می توانید حد وسط را انتخاب کنید، برخی از سبز های خنک تر درست مثل آبی عمل خواهد کرد می توانید از کاغذی که با گل های فیروزه ایی تشکیل شده است استفاده نمایید تا باعث عقب رفتن و دلباز شدن اتاق بشود با اینکار تمام اتاق بزرگ تر به نظر خواهد رسید، برای ایجاد خطای دید شگفت انگیز جهت ایجاد فضا سعی کنید اتاق را با پرده ایی جسورانه از سبز آبی زمردی بپوشانید.

 

کاغذ دیواری آبی سبز هر اتاقی را رسمی می کند!

ما در سال های اخیر شاهد موارد زیادی از این پرده های سبز آبی نبوده ایم، پس اکنون به نظر می رسد که وقتی ترکیبی از رنگ های درخشان و نوستالژیک را می خواهیم، سبز آبی انتخاب عالی باشد.فقط دقت نمایید که هیچ کدام از این رنگ ها را با ارغوانی همراه نکنید. اگر قصد انتخاب رنگ کاغذ دیواری به رنگ سبز آبی دارید سعی کنید در آن طرح کاغذ دیواری گل هایی به رنگ سبزکاجی ترکیب شده باشد و یا از گل های سبز کمرنگ و نارنجی به کار گرفته باشد، سعی کنید اگر از کاغذ دیواری سبز آبی آن را با بنفش مایل به قرمز آتشین همراه سازید.وقتی سبز آبی با طرح های شاخ و برگ ترکیب می شود نتیجه آرامبخش تر است. کاغذ دیواری سبزآبی مثل بنفش الهام بخش رویا های ماست، وقتی در اتاقی ساده و چهارگوش گیر افتاده اید و می خواهید از دست آن خلاص شوید یا وقتی با عناصر جادویی معماری مثل پله های معلق فلزی یا دیوار های اریب حستان برانگیخته شده، سبز آبی انتخاب فوق العاده ایی است.

اگر می خواهید از رنگ کاغذ دیواری سبز آبی برای اتاق غذا خوری انتخاب نمایید انتخاب فوق العاده ایی است.بسیاری از کاغذ دیواری هایی که از رنگ آبی سبز با هم خوانی اسرار آمیز و رنگ جواهر نشان خود به شکلی عالی برای رسمی کردن اتاق به کار می آیند.یک رنگ پر زرق و برق فیروزه ایی به خاطر تابناکی می تواند حتی از طلا یا نقره رسمی تر به نظر برسد، این رنگی است که ما در کاربرد های چشمگیر شاهد کاربرد آن هستیم. البته کاغذ دیواری سبز آبی و سبز اسفنجی دریایی شهرت خود را در دهه هشتاد به دست آورند. اگر به دنبال آرامش هستید می توانید در اتاق هایتان از رنگ سبز آبی استفاده نمایید زیرا بهترین انتخاب برای ساخت اتاقی دنج هستند.از کاغذ دیواری سبز آبی زمانی که استفاده می کنید اگر با آبی روشن تلفیق می شود و از گل های آبی روشن تشکیل می شود رنگ و طرح بسیار زیبایی تشکیل می شود. کاغذ دیواری که با رنگ سبز در مضامینی با طرح های خاص کاربرد دارد و این مرهون آرامش بخشی آن است.طرحی با الهام از دریا با دیوار های پوشیده از کاغذ دیواری رنگارنگ را برای شباهت به آب، کفپوشی از الیاف با رنگ شنی و دکوراسیون هماهنگ با یک تم دریایی تکمیل شده به نقش های قاب گرفته از لاک پشت های دریایی و صندلی های فیروزه ایی چرمی را در نظر بگیرید. با کاغذ دیواری های درخشان و رنگ های تابستانی تازه حتی یک فضای کوچک هم می تواند خلوتگاهی دلپذیر باشد.

 

با کاغذ دیواری رنگ سبز تعادل را در خانه حفظ نمایید

سبز خالص ترکیبی کاملا متعادل از آبی و زرد است و مستقیما در وسط طیف قرار می گیرند، بنابراین سبز تاثیر متعادل کننده ایی بر روی بدن ما دارد و برای انتخاب رنگ کاغذ دیواری برای اتاق خواب و یا حتی پذیرایی مناسب است، زیرا نه گرم است و نه سرد، این رنگ کاغذ دیواری مثل رنگ کاغذ دیواری قرمز خود را تا جلوی چشمان ما نمی آورد و دما را تغییر نمی دهد و مثل آبی هم نیست که عقب بنشیند و برودت را به ارمغان بیاورد.در عوض سبز دما و ضربان قلب مارا مثل زمان استراحت تنظیم می کند. کاغذ دیواری رنگ سبز رنگ خنثی در طبیعت است که انتخاب خوبی است برای اتاق نشیمن و مکان های عمومی که تمام خانواده از آن استفاده می کنند.سبز را برای مکان های در هم امیخته یا اتاق هایی که نمی توان از آشفتگی آن جلوگیری گرد، در نظر بگیرید.رنگ سبز یک رنگ زمینه ساز فطری است و حتی روشن ترین سبز ها هم هماهنگی اتاق را ازبین نمیبرد. اما کاغذ دیواری سبز گاهی اوقات گاهی اوقات برجسته به دیده می آیند. راه دیگر برای برجسته تر ساختن سبز افزودن کمی قرمز مکمل به ترکیب است، چه به صورت یک اثر هنری جالب توجه و یا افزودن یک کوسن کوچک.

 

خب این مقاله طولانی هم تمام شد! امیدواریم که به تمام سوالات شما برای طراحی دکوراسیون با هر نوع و رنگ از کاغذ دیواری پاسخ داده باشیم، در انتها فراموش نکنید که می توانید هر زمان که خواستید با تماس با دکوطرح از مشاوره رایگان بهره مند شده و سوالاتتان را بپرسید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]