مکمل نارنجی در دکوراسیون
23
آبان

مکمل نارنجی در دکوراسیون

مکمل نارنجی در دکوراسیون

رنگ ها و ایده هایی حرفه ای که برای طراحی داخلی با رنگ نارنجی پیشنهاد شده اند!

طیف گسترده ای از سایه ها و تناژ های در خانواده رنگ نارنجی در بسیاری از خانه های شیک محبوبیت زیادی پیدا کرده است. می‌توانید از سایه‌های روشن نارنگی‌های آفتابی، تن‌های گرم نارنجی سوخته تا رنگ‌های سرد نارنجی ایرانی را انتخاب کنید. شایان ذکر است که رنگ نارنجی می تواند سرزنده، نشاط آور، سرگرم کننده و محرک باشد. در عین حال، نارنجی می تواند پرشور، جسورانه و ترسناک باشد. با این اوصاف، مهم است که انواع مختلف را بررسی کنید تا بتوانید سایه مناسبی را پیدا کنید که با شخصیت شما همخوانی دارد. دانستن اینکه چگونه یک سایه خاص از نارنجی می تواند بر اتاق تأثیر بگذارد، کلید استفاده از این رنگ است. هنگامی که رنگ نارنجی به درستی انجام شود، می تواند مقدار زیادی از اشتیاق و انگیزه را به شما بدهد. هنگامی که از آن بد استفاده می شود، می تواند بیش از حد، بیش از حد بیهوده و بیش از حد تحریک کننده باشد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

مکمل نارنجی در دکوراسیون

آشپزخانه نارنجی

رنگ نارنجی حال و هوای مدرن به این آشپزخانه شیک می دهد. رنگ پر جنب و جوش و براق نیز این اتاق جمع و جور را بدون نور طبیعی روشن می کند. رنگ های استفاده شده با نارنجی در این اتاق عبارت اند از: مشکی و آبی. آشپزخانه نارنجی با رنگ آبی، سیاه و سفید.

 

اتاق نشیمن نارنجی

نارنجی گرم همراه با قهوه ای این اتاق نشیمن را دنج و جذاب می کند. رنگ‌های خنثی اثاثیه و فرش نیز به عنوان پس‌زمینه‌ای برای برجسته‌کردن قطعات برجسته نارنجی عمل می‌کنند. در مجموع، نتیجه ظاهری درجه یک برای یک اتاق نشیمن آرامش بخش است. رنگ های استفاده شده با نارنجی در این اتاق: قهوه ای، زرد، سیاه، خاکستری و سبز.

 

اتاق غذاخوری نارنجی دو رنگ

این اتاق ناهارخوری مجلل نمایشی بزرگ از نحوه تعامل نارنجی با رنگ های زرد و قرمز است. با رنگ زرد فضایی مفرح، بازیگوش و خوش بینانه را ترسیم می کند. با قرمز، می تواند دراماتیک و شدید باشد و همچنین حس رفاه را ایجاد کند. رنگ های استفاده شده با نارنجی در این اتاق: زرد و قهوه ای. اتاق غذاخوری نارنجی دو رنگ اتاق نارنجی ترکیب شده با زرد و قهوه ای.

 

اتاق خواب رنگ نارنجی

رنگ نارنجی مناسب برای ایجاد حس آرامش در اتاق خواب مهم است. ترکیب نارنجی گرم با رنگ‌های خنثی می‌تواند آرام‌بخش باشد، در حالی که پرتقال‌های نارنجی در پرده‌ها، پارچه‌ها و نمایشگرها می‌توانند ظاهر کلی را شیک تر کنند و حتی احساس شادی را ایجاد کنند. رنگ های استفاده شده با نارنجی در این اتاق: مشکی، سبز، قرمز، خاکستری و قهوه ای. اتاق خواب نارنجی

 

دفتر خانه یا هوم آفیس نارنجی

این دفتر خانگی در هنگام انتخاب رنگ غالب آن هیچ مانعی ندارد. درست است، پرتقال غنی در سراسر اتاق نوعی است که باعث هیجان، تحریک و افزایش انرژی می شود. همان چیزی است که وقتی نیاز دارید تمرکز کنید و خلاقیت خود را تقویت کنید، به آن نیاز دارید. رنگ های استفاده شده با نارنجی در این اتاق: قهوه ای، قرمز، سبز، صورتی و بنفش.

 

سرسرای نارنجی

این سرسرا ثابت می کند که یک ترکاندن پرتقال تمام چیزی است که برای جذاب جلوه دادن یک اتاق به آن نیاز دارید. در حالی که اتاق را مدرن، بد بو و سرگرم کننده می کند، این سایه رنگ جذابیت گرم و جذابی را نیز ایجاد می کند که هم برای پذیرایی و هم برای مهمانان شگفت انگیز عالی است. رنگ های استفاده شده با نارنجی در این اتاق: خاکستری، بنفش و قهوه ای. سرسرا نارنجی اتاق نارنجی با خاکستری، بنفش و قهوه ای ترکیب شده است.

 

حمام نارنجی

این حمام با کاشی‌های دیوار نارنجی رنگ به‌وجود می‌آید. کاشی های نارنجی روشن و براق فضای کوچک را روشن می کند در حالی که رنگ های زرد حمام را شاد و بازیگوش نشان می دهد. ساده و در عین حال درخشان! رنگ های استفاده شده با نارنجی در این اتاق: قهوه ای و خاکستری.

 

آشپزخانه نارنجی آتشین

رنگ پرتقالی اشتها را تحریک می کند، بنابراین باید برای این آشپزخانه غذاخوری خوب عمل کند. همچنین کمک می کند که این رنگ تعامل اجتماعی و تحمل را برای افراد دیگر تشویق کند. این با هدف این آشپزخانه از معاشرت یا پذیرایی از مهمانان همراه است، همانطور که با چیدمان آن، به خصوص در نوار صبحانه شبه جزیره، آشکار می شود. رنگ های استفاده شده با نارنجی در این اتاق: مشکی، خاکستری، سبز، قرمز و قهوه ای.

 

اتاق نشیمن با تزئینات نارنجی

بالش های پرتاب نارنگی انرژی مورد نیاز این اتاق نشیمن را تقویت می کند. بدون قطعات برجسته روشن، این اتاق با توجه به وفور پالت خنثی، کسل کننده و خسته کننده به نظر می رسد. رنگ های استفاده شده با نارنجی در این اتاق: قرمز، سبز، خاکستری و قهوه ای.

 

ناهارخوری نارنجی و سفید

دیوارهای نارنجی رنگ اتاق ناهارخوری را در این فضای داخلی مفهومی عمدتاً سفید رنگ برجسته می کند. همچنین فضایی گرم و دنج در دریایی از سفیدهای سرد ایجاد می کند. اتاق نارنجی روحیه مثبتی ایجاد می کند، آدم را دنج می کند و باعث ایجاد پیوند در وعده های غذایی می شود. رنگ های استفاده شده با نارنجی در این اتاق: مشکی، خاکستری، قرمز، سبز و قهوه ای.

 

اتاق خواب با تکه های نارنجی

گاهی اوقات، سایه مناسب نارنجی می‌تواند بسیار پر جنب و جوش یا محرک به خصوص برای اتاق خواب باشد. در این مورد، ترکیدن پرتقال روی تخت، بدون خطر ایجاد حواس پرتی در زمانی که دراز کشیده اید، به جذابیت بصری می افزاید. رنگ های استفاده شده با نارنجی در این اتاق: قرمز، خاکستری و قهوه ای.

 

راهروی نارنجی و آبی

ترکیب رنگ های نارنجی و آبی این سرسرا را سرگرم کننده، سرزنده و روشن می کند. رنگ ها مکمل یکدیگر هستند به طوری که آبی رنگ نارنجی را بیشتر نارنجی می کند و بالعکس. فعل و انفعال آبی خنک روشن با سفید تند نیز حال و هوای ساحلی ایجاد می کند در حالی که دیوار برجسته نارنجی حالتی گرم و آفتابی ایجاد می کند. رنگ های استفاده شده با نارنجی در این اتاق: آبی، خاکستری، قرمز، صورتی و قهوه ای.

 

آشپزخانه نارنجی و سفید

کابینت نارنجی رنگ اتاق را گرم می کند و به عنوان نقطه کانونی آشپزخانه عمل می کند و توجه را به خود جلب می کند. رنگ سفید فراوان، به نوبه خود، رنگ های گرم کابینت را خنثی می کند و جلوه ای بسیار سبک و مطبوع به آن می بخشد.

رنگ های استفاده شده با نارنجی در این اتاق: سفید، سبز، صورتی، قرمز، خاکستری و قهوه ای. دیوارهای نارنجی روشن این اتاق غذاخوری را زنده می کند. بسته به سایه، یک پرتقال می تواند اتاق را کوچک یا بزرگ از آنچه هست نشان دهد. در این حالت، سایه روشن آفتابی همراه با سفید خنک و تند، فضای بصری را اضافه می‌کند و اتاق را شاداب می‌کند. تکه های نارنجی روی میز و نیمکت نارنجی سوخته نیز کل ظاهر را کنار هم نگه می دارد.

 

دفتر خانه نارنجی کوچک

در اینجا روشی هوشمندانه برای استفاده از رنگ نارنجی برای یک دفتر کوچک خانگی آورده شده است. برای به حداکثر رساندن فضای ذخیره‌سازی، جعبه‌های رنگ‌های مکمل ظاهری از درهم و برهم سازمان‌یافته در فضای عمودی ایجاد می‌کنند. دیوار همچنین انگیزه را تقویت می کند و ذهن را تحریک می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به جلو خیره شوید و رو به دیوار باشد. رنگ های استفاده شده با نارنجی در این اتاق: سفید، سبز، زرد، خاکستری و قهوه ای.

 

ورودی نارنجی کوچک

دیوار تزئینی نارنجی این فضای کوچک را برای ورود خیره کننده و شاد جلوه می دهد. لایه‌های نامتقارن قلاب‌ها و اتاقک‌های ذخیره‌سازی باز جلوه‌ای مفرح و بازی می‌دهد. برآمدگی های قهوه ای در فضای نارنجی نیز به ظاهری زیبا منجر می شود. رنگ های استفاده شده با نارنجی در این اتاق: زرد و قهوه ای. سرسرا نارنجی کوچک

 

اتاق خواب با دیوار تزئینی نارنجی

این اتاق خواب ساده با تزئینات نارنجی احیا می شود. دیوار نارنجی آتشین جلوه ای دراماتیک و همچنین حال و هوای پرشور ایجاد می کند. دیوار تاکیدی که پشت تخت قرار می گیرد، وقتی فرد نیاز به چرت زدن دارد، حواس او را پرت نمی کند، اما طوری طراحی شده است که وقتی فرد از قبل بیدار است، انرژی می دهد. رنگ های استفاده شده با نارنجی در این اتاق: خاکستری و قهوه ای.

 

آشپزخانه نارنجی و فیروزه ای

ترکیب رنگ های نارنجی و فیروزه ای باعث می شود این غذاخوری در آشپزخانه شیک و شیک به نظر برسد. الگوی گرافیکی و پارچه های خردلی رنگ روی دیوار نیز جذابیت کلی یکپارچهسازی با سیستمعامل را ایجاد می کند. رنگ های مورد استفاده با نارنجی در این اتاق: فیروزه ای، زرد، صورتی، سبز، خاکستری بنفش و قهوه ای.

 

حمام مدرن نارنجی

نارنجی به خودی خود می تواند بسیار پر جنب و جوش و تند باشد. در این مورد، سایه زردآلو تمام چیزی است که برای پوشاندن ظاهر مدرن اتاق پودر لازم است. به هر حال، برخی از مردم ایده های میلیون دلاری خود را از اقامت در توالت به وجود می آورند. رنگ های استفاده شده با نارنجی در این اتاق: سفید، قرمز، صورتی، خاکستری و قهوه ای.

 

سرسرای خانه با تم نارنجی رنگ

سایه‌های مختلف نارنجی با تکه‌های قهوه‌ای و سبز برای تم خاکی غنی در تعامل است. سایه‌های نارنجی را می‌توان برای سفره‌های جنوب غربی یا هر تمی که ذهن خلاق شما می‌تواند ایجاد کند، استفاده کرد. رنگ های استفاده شده با نارنجی در این اتاق: قهوه ای، خاکستری، آبی، سبز، قرمز و بنفش.

 

چرا به رنگ در دکوراسیون داخلی نیاز داریم؟

رنگ یک عنصر اساسی در طراحی داخلی است. اما فراتر از تصور اینکه رنگ ها چگونه با هم به نظر می رسند و در خانه شما کار می کنند، مهم است که در نظر بگیرید که آن ها چه احساسی در شما ایجاد می کنند. روانشناسی رنگ این نظریه است که رنگ ها می توانند بر احساس، فکر و عمل شما تأثیر بگذارند. به عنوان مثال، رنگ‌های قرمز تیره با شور و انرژی مرتبط است، در حالی که سایه‌های آبی سرد آرام‌بخش و بی‌نظیر در نظر گرفته می‌شوند. در زیر نکاتی برای نحوه استفاده از هر رنگ برای ایجاد حال و هوای مناسب در خانه آورده شده است.

 

رنگ نارنجی در دکوراسیون داخلی

رنگ های نارنجی روشن، سرگرم کننده و پرانرژی هستند. از آنجایی که نارنجی ترکیبی از قرمز و زرد است، منطقی است که تمام نشاط و گرمای هر دو را داشته باشد. استفاده از رنگ نارنجی در مقادیر زیاد، می‌تواند احساسی طاقت فرسا داشته باشد، اما سایه‌های هلویی ملایم یا ترا کوتا می‌توانند دنج و آرام‌بخش باشند.

 

قرمز در دکوراسیون داخلی

رنگ قرمز بسته به رنگ می تواند پررنگ و دراماتیک یا گرم و خاکی باشد. رنگ‌های سرمه‌ای عمیق شور و درام ایجاد می‌کنند، در حالی که سایه‌های زنگ‌زده می‌توانند محیطی دنج را ایجاد کنند. رنگ قرمز بهتر است در مناطقی استفاده شود که انرژی باید زیاد باشد، مانند اتاق خانوادگی یا فضای سرگرمی.

 

رنگ زرد در دکوراسیون داخلی

رنگ زرد معمولا با نور خورشید، انرژی و شادی همراه است. من را به یاد آخرین تعطیلاتم در مکزیک می اندازد. همچنین می‌تواند خلاقیت را برانگیزد و ارتباطات را تشویق کند، که اگر نوجوانی در خانه دارید، ممکن است کمک کند! اما اگر زیاده روی شود، می تواند باعث اضطراب و استرس شود.

 

سبز در دکوراسیون داخلی

رنگ سبز طبیعت، تعادل و هماهنگی را به ذهن می آورد. سبز زمردی عمیق یا شکارچی می تواند به شدت و ظرافت اضافه کند، در حالی که سبز روشن بهار یا مریم گلی تسکین دهنده است و به تحریک تمرکز و خلاقیت کمک می کند.

 

آبی در دکوراسیون داخلی

رنگ های آبی معمولاً با آرامش و آرامش همراه است. این یک رنگ عالی برای حمام های اسپا مانند و اتاق خواب های اصلی آرام است. آبی تیره یا رویال، حسی مردانه می‌افزاید، در حالی که رنگ‌های پودری روشن یا آبی آسمانی در هر جایی که نیاز به کمی آرامش داشته باشید، همه کاره هستند.

 

رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

بنفش از دیرباز رنگ سلطنت بوده است و می تواند الهام بخش خلاقیت و معنویت باشد. آلو یا بنفش غلیظ می تواند طعمی پررنگ و عجیب و غریب به آن اضافه کند، در حالی که رنگ های اسطوخودوسی روشن آرام بخش هستند و به خوبی با خاکستری و نارنجی جفت می شوند. همچنین یک انتخاب محبوب برای اتاق کودکان است – مطالعات نشان داده است که تقریباً ۷۵٪ از کودکان پیش از نوجوانی بنفش را به هر رنگ دیگری انتخاب می کنند.

 

رنگ صورتی در دکوراسیون داخلی

صورتی می‌تواند طعمی زنانه به آن اضافه کند، و در چند سال گذشته محبوبیت زیادی به خود جلب کرده است، با رنگ‌های رژگونه و «صورتی هزاره‌ای» که مد روز است. رژگونه‌های کم‌رنگ یا صورتی مایل به خاکستری می‌توانند فوراً هر اتاقی را نرم کنند و سایه‌های تیره‌تر سرخابی باعث ایجاد حس درام می‌شوند.

 

مشکی در دکوراسیون داخلی

درست مانند لباس مشکی کوچک مورد علاقه من، این رنگ همیشه با پیچیدگی، ظرافت و تجمل همراه بوده است. اغلب به عنوان یک تزئینی در خانه استفاده می شود، زیرا فضای داخلی تمام مشکی می تواند خیلی سریع خسته کننده و طاقت فرسا شود. تزئینات مشکی براق یا مات، مبلمان و لوازم خانگی جاودانه و شیک هستند.

 

سفید در دکوراسیون داخلی

سفید رنگ خلوص و تمیزی است و اغلب به عنوان یک پالت خالی در نظر گرفته می شود. با افزایش محبوبیت طراحی اسکاندیناوی در سال های اخیر، طراحان بیشتر و بیشتری به سمت دیوارهای کاملا سفید و مبلمان سفید کم رنگ متمایل شده اند. فضای داخلی سفید می تواند احساس تازگی و مدرنی داشته باشد، اما همچنین می تواند بسیار سرد و بی ثمر باشد، بدون اینکه تکه های تاکیدی مناسبی داشته باشد.

 

رنگ قهوه ای در دکوراسیون داخلی

تزئینات قهوه‌ای مانند رنگ‌های چوب، چرم و عناصر طبیعی راهی عالی برای گرم‌کردن فضا و ایجاد حس دوست‌داشتنی‌تر در یک لحظه هستند. سایه های قهوه ای واقعاً همه کاره هستند و با هر سبک و حالتی طراحی می شوند. در پایان روز، مهم است که رنگ هایی را در خانه انتخاب کنید که با شما صحبت کنند. حتماً هدف هر اتاق و احساسی را که می خواهید مردم در آن اتاق داشته باشند در نظر بگیرید.

 

روانشناسی رنگ نارنجی

رنگ نارنجی روشن، هیجان انگیز و گرم است. استفاده از سایه های رنگ نارنجی برای دکوراسیون داخلی سرگرم کننده است. سایه های رنگ نارنجی، هیجان انگیز و دلپذیر، روشن و عمیق، همه کاره هستند و برای هر اتاق یا سبک طراحی داخلی مناسب هستند. افزودن طرح دیوار تاکیدی نارنجی یا لوازم جانبی نارنجی مانند نقاشی دیواری، گلدان، پرده پنجره، روبالشی، جا شمعی یا فرش کف با راه راه های نارنجی، انرژی گرم و مثبتی را به طراحی داخلی مدرن وارد می کند و فضایی شیک و جذاب ایجاد می کند.

سایه های رنگی نارنجی نزدیک به رنگ های زرد و قرمز هستند و به بسیاری از رنگ های اتاق دیگر تزئینات خارق العاده ای اضافه می کنند. سایه های رنگ نارنجی خوش بینانه و شاد، زمانی که در طرح های رنگی دکوراسیون داخلی در حد اعتدال گنجانده شوند، ایمن و بسیار قابل استفاده هستند. سایه های رنگ نارنجی شخصی و ذهنی هستند. سایه های رنگ نارنجی پررنگ احساسی عجیب یا گرم و راحت دارند. رنگ های نارنجی روشن بسته به سلیقه و شخصیت، ملایم و رمانتیک یا پیچیده و ظریف به نظر می رسند. رنگ نارنجی حس طراحی داخلی پر جنب و جوش را ایجاد می کند، احساسات مثبت را برمی انگیزد و هیجان را به طراحی داخلی خانه یا دفتر شما می آورد. نارنجی می تواند گرما و سرزندگی را به طرح دکوراسیون اضافه کند. در حالی که رنگ نارنجی روی دیوار می تواند بیانیه ای جسورانه داشته باشد، همچنین می تواند به عنوان یک رنگ برجسته در میان پالت رنگی ملایم تر و معاصر استفاده شود. لازم نیست در مورد رنگ نارنجی زیاده روی کنید. نمای مدرن کویر را با پس‌زمینه‌ای خنثی، که منسوجات/بافت‌ها و الگوهای هنری را در خود جای داده است، در آغوش بگیرید. کمی رنگ نارنجی را با جزئیات بوهو، لوازم جانبی خانه مانند کوسن و فرش همراه با پالتی از رنگ های گرم زمینی همراه کنید. آثار هنری، اعم از ملیله، طرح بافته شده یا پوستر، می توانند رنگ و جذابیت بصری را به شما اضافه کنند. وقتی صحبت از روند الهام گرفته از کویر مدرن می شود – همه چیز در مورد یک پالت رنگ خاکی است. رنگ‌های خاکی با رنگ خاک رس ضروری و مد روز هستند، با این حال رنگ‌های سفید گرم می‌توانند به همان اندازه نماد این روند باشند. با یک پایه خنثی شروع کنید و از پایه شروع کنید. با یک قالیچه به سبک جنوب غربی، پف کف، و بالش های نارنجی رنگ!

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]