۱۴
بهمن

عملیات گچبری و اسلب پروژه دروس

عملیات گچبری و اسلب پروژه دروس

عملیات گچبری و اسلب پروژه دروس به سبک کلاسیک توسط شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح

کارفرما: جناب آقای رنجکش

زمان پروژه: ۶ ماه – اواخر پاییز و زمستان ۱۳۹۹

 

 

ویدیو گچبری و اسلب پروژه دروس

ویدیوی پروژه عملیات گچبری و اسلب پروژه دروس را در زیر مشاهده کنید.

 

گچ چیست؟

گچ داخلی که با مهارت و مهارت به کار رفته است ، یک ماده ساختمانی تقریباً جادویی برای ایجاد و پوشش دیوارها و سقف ها است. از لحاظ تاریخی ، گچ از اجزای خشک شامل شن ، آهک و موی گاو (یا کاه یا کود) مخلوط با آب تشکیل یک محیط پلاستیکی مرطوب را ایجاد می کند که با خشک شدن درمان و سفت می شود. حدود ۱۵۰ سال پیش ، یک جز جدید ، گچ ، به مخلوط شن و آهک اضافه شد تا گچ بتواند سریعتر خوب شود و زمان کار سریع تری را فراهم کند.

طراحی داخلی

طراحان فضاهایی را تهیه می کنند که نیازهای ما را پیش بینی می کنند و احساسات ما را مجذوب خود می کنند در حالی که از مجموعه گسترده ای از مهارت ها و دانش فنی استفاده می کنند. طراحی داخلی از اوایل قرن بیستم که تازه شروع به ظهور به عنوان یک حرفه کرده بود ، به طرز چشمگیری تغییر کرده است.

انتظار می رود طراحان داخلی دانش کار در مورد:

  • منسوجات ، مواد ، رنگ ، برنامه ریزی فضا ، پایداری و موارد دیگر
  • برنامه های نرم افزاری برای طراحی ۲D و ۳D به کمک رایانه (CAD) و مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM)
  • الزامات ساختاری ، موارد ایمنی و بهداشتی ، و کدهای ساختمانی

امروزه طراحان داخلی با پیمانکاران ، معماران ، مهندسان ، صنعتگران ، فروشندگان مبلمان و صاحبان مشاغل و خانه ها کار می کنند. برای تبدیل شدن به یک طراح داخلی موفق ، شما به یک آموزش کامل و مهارت برای کار در بسیاری از رشته ها (معماری ، طراحی گرافیک ، هنرهای تزئینی ، و طراحی پارچه ، مبلمان و نورپردازی) نیاز دارید.

 

گچبری و اسلب پروژه دروس

همان طور که ویدیوی بالا مشاهده کردید، بنا به خواسته ی کارفرما، این ساختمان به سبک نئوکلاسیک طراحی شد اما اواسط کار بنا به فرمایش ایشان سبک کار، از نئوکلاسیک به کلاسیک تغییر یافت.  یکی از دلایل مهمی که باعث طولانی تر شدن این پروژه شد همین تغییر خواسته کارفرما بود. چرا که باعث شد تمامی گچبری ها، طراحی ها، اسلب ها و غیره، تغییر کرده و دوباره طراحی و ساخته شوند.
عمر ساختمان به حدود پانزده سال می رسد اما به دلیل عدم رسیدگی اعضای ساختمان به آن، این ساختمان خیلی فرسوده تر از سن واقعی خود را نشان می داد. لوله های موجود در این ساختمان همگی آهنی بودند و یکی از مشکلات و هزینه های پنهان این پروژه و گروه دکوطرح، تغییر لوله های ساختمان از جمله لوله های فاضلاب، لوله های آب سرد و گرم و غیره بود.
در طراحی جدید یعنی طراحی کلاسیک، گچبری ها سنگین تر شدند، تعداد گل های کار شده در طراحی بالا رفت، موتیف ها و نقاشی های موجود در طراحی بیشتر شد.
در این پروژه همان طور که مشاهده می کنید گروه دکوطرح سه عدد نقاشی کار کرده است. یکی در ورودی خانه، یکی در گنبد های سقف و دیگری در پذیرایی خانه.
سیستم سرمایش و گرمایشی این ساختمان، سیستم فنکوئل بود که گروه دکوطرح به دلیل ابعاد بزرگ آن و همچنین جاگیر بودن آن و البته مستهلک بودن‌ آن ها، مجبور به برداشتن و جایگزینی ان شد. در این پروژه برای جایگزینی فنکوئل ها، از قرنیز های حرارتی استفاده شد که سر خط های آن ها در ابتدای هر فضا خورده است و در دور فضا می چرخد.
یکی از مزایای استفاده از قرنیز های حرارتی این است که گرمایی یکنواخت به خانه می دهد و همچنین فضای بسیار کمی را اشغال می کند.
برای سیستم سرمایش این ساختمان، از اسپیلت یا همان کولر گازی استفاده شد. این پروژه دارای دو اتاق مستر و یک اتاق کودک می باشد ک ه اسپیلت در همه اتاق ها و فضاهای موجود در خانه نصب گردید. یعنی ۳ اسپیلت در اتاق ها، یک اسپیلت در هال خصوصی و یک اسپیلت در پذیرایی.
عملیات گچبری این ساختمان به دلیل تغییر سبک از نئوکلاسیک به کلاسیک، حدود هفتاد روز طول کشید و یکی از مشکلات آن این بود که چون فصل زمستان بود، عملیات و فرآیند خشک شدن گچ کاری ها، بیشتر از روال عادی طول می کشید. از آن جایی که فرآیند خشک شدن باید به صورت طبیعی انجام می شد، گروه دکوطرح تا حد مناسبی سعی کرد تا فضا را برای خشک شدن گچکاری ها گرم کند. اما گرم کردن بیش از اندازه هم باعث خراب شدن و ترک خوردن گچ کاری ها می شود. به طور عملیات هایی که بعدی از جمله نقاشی و پتینه کاری، همگی وابسته به عملیات گچبری و گچ کاری هستند چرا که در صورتی که گچ ها به خوبی خشک نشوند، سایر مراحل به خوبی انجام نمی شوند. به همین دلیل گروه دکوطرح می بایست تا زمانی که گچ ها به خوبی خشک شوند، صبر کند. اما چون آقای رنجکش، کارفرمای پروژه به طور کامل نظاره گر این پروژه بودند، شرایط را درک کردند و مشکلی از لحاظ دیرکرد پروژه وجود نداشت.
دیوار های این ساختمان در برخی نقاط گونیا نبودند. گروه دکوطرح با استفاده از تراز لیزری همه دیوار ها را گونیا کردند.
از دیگر مشکلات این ساختمان، ارتفاع بسیار کوتاه سقف آن مخصوصا در ناحیه هال خانه بود که گروه دکوطرح به طور کامل کف خانه جمع کرده و فاصله ی کف و سقف که همان ارتفاع است را افزایش داد.
این ساختمان به دلیل اینکه معماری اسلایس‌طور داشت و دارای شکستگی های زیادی بود، احتیاج به تعمیرات زیادی داشت که گروه دکوطرح به خوبی همه آن ها را برطرف کرد.
در قسمت اسلب تی وی، از اسلب سرامیک پالرمو می باشدکه ابعاد سرامیک ها دارای عرض ۱.۲۰ در طول ۲.۴۰ است. اسلب کار شده بوک مچ است. در واقع اسلب بوک مچ ذر طراحی باعث می شود شما طرحی یکنواخت داسته باشید. به طوری که رگه ها در یک اسلب تمام شده و در اسلب بعدی دنباله قبلی بوده و شروع می شود.
برای نصب اسلب، پشت دیوار می بایستی رابیس کاری می شد که نکته مهم موجود در این قسمت استفاده از چسب بتنی است که بین رابیس و اسلب قرار میگیرد و باعث افزایش استحکام اسلب می شود.
همچنین گروه دکوطرح از زیر اسلب به اندازه ۱۴ سانتی متر برش زد چرا که قرنیز قرار بود از زیر اسلب رد شود و دور آن پپنل نور بخورد.
گچبری ها به صورت گل هایی هستند که هر گل در امتداد قاب ها قرار دارد. وسط گل ها صدف کار شده است که با هم تناسب داشته باشند. برای موتیف سقف از ترنج که در قالی و فرش وجود دارد، استفاده شده است و دور آن هم همان حالت گل اجرا شد.
گروه دگوطرح در قسمت قاب پذیرایی که به سمت میز بار است، به صورت یک تکه کار کرده است، دو عدد فیتیله هم دور تا دور آن کار شده است که در این دو نقاشی طاووس اجرا می شود.

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این پروژه برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۶ میانگین: ۵]