اجرای دکوراسیون

اجرای دکوراسیون

اجرای دکوراسیون

یکی از موضوعاتی که امروزه در مجامع مختلف مورد بحث قرار می‌گیرد، دکوراسیون و طراحی داخلی محیط‌های مختلف است. زمانی که شما وارد مکانی می‌شود، در ابتدا چشم شما به صورت ناخوداگاه به دنبال آیتم‌های هماهنگ، رنگ‌ها، بافت‌ها و الگوها می‌گردد. مغز انسان دوست دارد همه چیز در حالت تعادل قرار داشته باشد. طراحی و اجرای دکوراسیون یک مکان، تنها به معنای زیباسازی و انتخاب وسایل مناسب برای آن نیست، بلکه به معنای توجه کردن به سلیقه و شخصیت مخاطبان آن فضا نیز هست. به عنوان مثال مخاطبان فضاهای تجاری، می‌توانند افراد مختلفی باشند، در مقابل زمانی که می‌خواهید اجرای دکوراسیون منزل خود را به دست بگیرید، سلیقه‌ی اعضای خانواده، تنها آیتم مهم است و به همین جهت حتما به یک معماربرای اجرای دکوراسیون و طراحی داخلی نیاز دارید.

اجرای دکوراسیون زمانی می‌تواند به درستی انجام شود، که بعد از انجام آن شما احساس کنید فضای خانه یا اداره، به شما حس امنیت، آرامش و خوشحالی می‌دهد. از این رو انتخاب رنگ‌ها، بافت‌ها و الگوهای مختلف برای یک فضا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

شرکت دکوراسیون و طراحی داخلی و معماری دکوطرح می‌تواند راهنمای خوبی برای اجرای دکوراسیون منزل، اداره، ملک تجاری یا فضاهای مختلف شما باشد. این سایت می‌تواند در گزینه‌هایی چون طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی یک بنا، تعمیرات ساختمان و ساخت ساختمان، تزئینات آن و غیره، راهنمای خوب و مفیدی باشد.

امروزه طراحی دکوراسیون‌های داخلی و خارجی اداری، مسکونی، تجاری و بازسازی نماهای ساختمانی و خانه‌های ویلایی از اهمیت بالای به سزایی برخوردار هستند.

امروزه طراحی دکوراسیون های داخلی و خارجی اداری، مسکونی، تجاری و بازسازی نماهای ساختمانی و خانه‌های ویلایی از اهمیت به سزایی برخوردار هستند. در خصوص طراحی‌های امروزی برخی شرکت‌ها می‌توانند به شما کمک کنند، که شرکت دکوطرح یکی از این شرکت‌ها می‌باشد که به شما به روزترین متد‌ها و طراحی‌های روز دنیا را معرفی کرده و آن‌ها را اجرا می‌کند.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه یکی از رایج‌ترین طراحی‌های امروزه به حساب می‌آید که بیشتر خانواده‌ها و افراد از آن استقبال می‌کنند.

این مقاله به عنوان نوشته‌ای بسیار کاربردی و مفید در مورد اجرای دکوراسیون، حتما شما را در این راستا یاری خواهد کرد.

 

دانلود کاتالوگ

 

ویدیو + صوت اجرای دکوراسیون

نسخه ویدیویی

 

نسخه ی صوتی

 

جادوی اجرای دکوراسیون، لمس رویاهای شما

همه‌ی انسان‌ها دوست دارند در هر زمانی آرامش داشته باشند و همه چیز به آن‌ها احساس آرامش و امنیت بدهد. زمانی که فردی در مکانی احساس ناامنی داشته باشد، فورا آن جا را ترک می‌کند. اهمیت اجرای دکوراسیون داخلی نیز در اینجا مشخص می‌شود. دکوراسیون هر فضا می‌تواند اهمیت زیادی بر روحیه و حال ما در طول روز داشته باشد. ذهن با استفاده از رنگ ها و الگوهای مختلف، انرژی مورد نیاز خود را تامین می کند. زمانی که می خواهید دکوراسیون داخلی خانه یا اداره‌ی خود را انتخاب کنید، در ابتدا باید به اندازه‌ی ساختمان، محل قرارگیری آن، نوردهی و تعداد پنجره ها،  نوع ملک و بسیاری آیتم های دیگر را به کمک یک طراح داخلی کاربلد و ماهر تعیین کنید.

اجرای دکوراسیون داخلییکی از مهم ترین نکاتی که قبل از اجرای دکوراسیون یک مکان باید آن را در نظر بگیرید، بررسی و نظارت محل قبل هر تصمیم گیری است. همیشه زمانی را برای بررسی خانه‌ی خود اختصاص دهید، در آن قدم بزنید، ایده های مختلف را برای ساختمان بررسی کنید و در ذهن خود همه‌ی آن ها را تجسم کنید. زمانی که به کمک یک طراح دکوراسیون خوب، سبک دکوراسیون را انتخاب کردید، ایشان با استفاده از نرم افزارهای مختلفی مانند ۳D Max، طرح کلی خانه را به شما نشان می دهند تا اگر ایرادی در آن بود، آن ها را برطرف کنید.

اما در ابتدا بیایید ببینیم طراحی دکوراسیون داخلی و اجرای دکوراسیون چیست؟

دکوراسیون شامل مجموعه‌ی قرار گرفتن اجزا، رنگ ها، بافت ها، الگوها و به طور کلی تمام آیتم های داخل یک فضاست که می تواند احساسی خوب یا بد را به بیننده منتقل کند.

 

اهمیت طراحی فضای داخلی

در دنیای امروز، که همه‌ی انسان ها به زیبایی خود و محیط اطرافشان، اهمیت زیادی می دهند، دکوراسیون خانه یا محل کار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شده است. زمانی که می خواهید دکوراسیون یک فضا را طراحی و اجرا کنید باید به نکاتی مانند سلیقه‌ی افراد، سبک فضا، اندازه‌ی آن و غیره توجه کنید. اهمیت دادن به تمام این نکات در کنار هم، می تواند محیطی دلپذیر و آرامش بخش را برای شما فراهم کند.

اجرای دکوراسیون داخلی منزل

طراحی یک فضای داخلی از این نظر اهمیت دارد که می تواند بر انرژی ما در طول روز و بازدهی کار ما تاثیر مستقیمی داشته باشد. به عنوان مثال زمانی که می گویند برای فضاهایی مانند اتاق خواب یا اتاق کار از رنگ های آبی، سبز یا سفید استفاده کنید، به دلیل احساس آرامش و تمرکزی است که در مغز ما به وجود می آید. استفاده از رنگ های تیره یا تند مانند قرمز یا سرمه ای، ممکن است باعث شود توانایی شما در تمرکز پایین بیاید.

 

سبک مدرن در طراحی منزل

در طراحی مدرن از دنیای قدیمی و کهنه دیگر خبری نیست و میتوان بُعد های جالب تر و سرد تری را نسبت به نمای کلاسیک و قدیمی مشاهده کرد، این طراحی بیشتر بر باور های انسان مداری و عقلی شکل گرفته است.

کلمه مدرن و مدرنیته به این دلیل وارد صنعت معماری و طراحی داخلی شد تا نیازهای مردم در زمینه‌ی دکوراسیون را به صورت ساده تری برآورده کند. طراحی داخلی و دکوراسیون مدرن کاربردی تر و ساده تر بوده و برای اجرای آن، زحمت کمتری لازم است. در این سبک از اجرای دکوراسیون، از رنگ های سرد و متین استفاده می شود و معمولا برای الگوهای خانه، از زاویه های تیز و خطوط استفاده می کنند.

در اواخر قرن نوزدهم میلادی این سبک رواج پیدا کرده و باورها و تفکرات جدیدی نسبت به آن به وجود آمد. در حالی که طراحی ها و سبک دکوراسیون کلاسیک در آن زمان کاربرد بسیاری داشت، سبک مدرن بعد از ظهور، توانست توجه افراد زیادی را به خود جلب کند. این معماری و سبک در شهر شیکاگو در آمریکا و در شهرهای کشور فرانسه از جمله پاریس در اروپا مورد استفاده‌ی افراد زیادی قرار گرفت.

 

الگوها و پیشرفت در صنعت اجرای دکوراسیون

هر یک از سبک ها و الگوهای مختلفی که در رشته‌ی معماری وجود دارند، می توانند به نحو خاصی توسط معماران و طراحان داخلی مورد استفاده قرار بگیرند. هر یک از این طراحی ها، برای نوع خاصی از فضا مناسب هستند. به عنوان مثال استفاده از سبک کلاسیک در خانه هایی که اندازه‌ی نسبتا بزرگی دارند، می تواند کار مناسبی باشد. اما سبک مدرن برای هر خانه ای با هر اندازه ای مناسب است. انواع دیگری از طراحی داخلی خانه و اجرای دکوراسیون خانه یا اداره، سبک روستیک است که مهم ترین مصالح به کار رفته در آن چوب می باشد.

اجرای دکوراسیون داخلی خانه

از محدودیت های معماری در زمینه اجرا، معمولا خبری نیست و می توانید به ایده های بلندپروازانه دکوراسیون های مختلف را برای خانه خود تجسم کرده و عملی کنید. با پیشرفت در حوزه های مختلف مربوط به طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی، زمینه برای فعالیت های بیشتر در این عرصه فراهم شد.

همچنین به دلیل پیشرفت در این حوزه، افراد بیشتری ایده های خود را بروز می دهند و برخی از آن ایده ها، می تواند برای دکوراسیون های محیط های مختلف بسیار مناسب باشد.

یکی از مهم ترین مسائلی که در حوزه‌ی دکوراسیون باید به آن توجه کنید، این است که دقت و صرف زمان برای این موضوع، می تواند بر عملکرد شما در حین اجرای دکوراسیون تاثیر داشته باشد. دکوراسیون ملک مسکونی، اداری یا تجاری خود با عجله انتخاب نکنید. شما قرار است مدتی از عمر خود را در این فضا بگذرانید. پس بهترین انتخاب را داشته باشید و همه چیز را در نظر بگیرید. از رنگ گرفته تا نوع مبلمانی که قرار است در فضای شما قرار بگیرد، می تواند بر روحیه‌ی شما در آینده تاثیر داشته باشد.

اجرای دکوراسیون منزل

برای اکثر مردم، خانه آن ها مهم ترین جایی است که زندگی خود را در آن صرف می کنند، زیرا بیشتر زمان زندگی خود را در ان جا می گذرانند. همه ما می خواهیم خانه یا اداره‌ی ما نه تنها راحت بوده بلکه زیبا نیز باشند. افزودن لمس الگوهای کوچک و زیبا در قسمت های مختلف می تواند زیبایی زیادی به خانه ببخشد و به صاحب خانه کمک کند تا از پتانسیل کامل خانه خود آگاه شود. شما می توانید با نگاهی دقیق به اطراف خانه خود شروع کنید و به این فکر کنید که چگونه می توانید هر فضای بزرگ و کوچکی را با گزینه های مختلف دکوراسیون منزل مانند نقاشی های چشمگیر، گلدان های زیبا، مبلمان و موارد دیگر بیشتر جلوه دهید.

 

عملکرد در بحث دکوراسیون بسیار مهم است

یکی از مهم ترین مسائلی که در اجرای دکوراسیون یک فضا وجود دارد، عملکرد و کاربرد آن است. منظور از عملکرد، انتخاب نوع کارایی ان فضاست. به عنوان مثال طراحی دکوراسیون داخلی خانه با یک ملک تجاری کاملا متفاوت است. این تفاوت باعث می شود شما مجبور باشید از راه های مختلفی برای اجرای دکوراسیون هر کدام استفاده کنید.

به عنوان مثال برای اجرای دکوراسیون یک ملک تجاری، در ابتدا باید مخاطبان خود را بشناسید و پرسونا هایی که مشتری شما هستند را مشخص کنید. بعد از این کار باید درباره‌ی سلیقه‌ی هر پرسونا تحقیق کرده و بعد از یک جمع بندی کلی، طراحی را برای دکوراسیون تجاری خود انتخاب کنید که متناسب با سلیقه‌ی همه‌ی آن ها باشد.

در یک ملک تجاری، راحتی، احساس امنیت و ارام بودن فضا، از مهم ترین نکات است. کارمندان و کارکنان شما باید در فضا احساس راحتی و آرامش داشته باشند. همچین محیط باید دارای آیتم هایی باشد که به بازدهی و راندمان آن ها کمک کند.

اجرای دکوراسیون خانه

در محیط یک خانه، شما کافی است که سلیقه‌ی اعضای خانه را بسنجید. این که هر کدام از آن ها دوست دارند چه محیطی داشته باشند. نکته ای در اجرای دکوراسیون مسکونی وجود دارد این است که به دلیل جدا بودن هر فضا، شما می توانید سبک متفاوتی را برای اتاق ها، هال و پذیرایی و  آشپزخانه در نظر بگیرید. اما در دکوراسیون داخلی اداری و تجاری یکپارچگی و یک دست بودن فضا اهمیت زیادی دارد. لازم به ذکر است با استفاده از عواملی چون نورپردازی و چیدن مبلمان این امکان به وجود خواهد آمد تا عملکرد هر یک دقیقآ مشخص شود.

 

انتخاب دکوراسیون با افراد رابطه‌ی مستقیم دارد

برای انتخاب سبک دکوراسیون منزل، اداره یا ملک تجاری خود باید در ابتدا از سلیقه‌ی افراد حاضر در آن جا آگاه شوید. باید بدانید چه چیزی می خواهند و از دکوراسیون جدید خود چه انتظاراتی دارند. جای دادن سلیقه‌ی افراد مختلف یک فضا، می تواند احساس خشنودی بیشتری را در آن ها به وجود بیاورند چرا که احساس می کند فضا مطابق میل ان ها طراحی شده است.

اجرای دکوراسیون آپارتمان

محیطی که برای طراحی و اجرای دکوراسیون آن می کوشید، باید از همه نظر باعث احساس آرامش شما شود. چه خانه، چه اداره یا ملک تجاری، ما همه‌ی زمان زندگی خود را در خانه یا محل کار سر می کنیم. بنابراین باید فضایی در اختیار داشته باشیم که باعث آرامش و امنیت ما باشد.

 

ویژگی‌های دکوارسیون

منظره اتاق، میزان نور طبیعی و خصوصیات معماری ساختمان از دیگر عواملی هستند که قبل از شروع تزئین باید مدنظر قرار گیرند.

در این قسمت می‌خواهیم ببینیم یک دکوراسیون داخلی خوب چه ویژگی هایی دارد و چگونه می توان یک محیط را با استفاده از نکات زیر به یک فضای دلپذیر تبدیل کرد. با ما همراه باشید. برای پی بردن به این موضوع باید ببینیم در هنگام طراحی و اجرای دکوراسیون یک فضا باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

 •     اندازه‌ی فضا
 •     سبک فضا
 •     تعداد اتاق ها
 •     میزان نور و تعداد پنجره ها
 •     سلیقه‌ی افراد
 •     بودجه‌ی مورد نظر
 •     انتخاب رنگ، الگو و بافت برای محیط

زمانی که می خواهیم کار طراحی و اجرای دکوراسیون یک فضا را شروع کنیم، در ابتدا باید به آن فضا سر زده و تمام نکات و ویژگی های آن جا را یادداشت کنیم. چند پنجره دارد؟ آیا نوردهی خوبی دارد؟ چند اتاق دارد؟ همه‌‌ی این آیتم ها می توانند برای اجرای دکوراسیون راحت تر، به ما کمک کنند.

در مرحله‌‌ی بعد صحبت کردن با اعضای خانه در مورد سلیقه‌ی آن هاست. این که بدانیم هر کدام از اعضای خانه چه چیزی را می پسندند به ما کمک می کند دکوراسیونی را طراحی کنیم که همه‌ی افراد آن را دوست دارند.

یکی از مسائلی که همیشه ذهن افراد مختلف را درگیر می کند، بودجه‌ی مربوط به پروژه است. بهتر است از همان ابتدا روی بودجه‌ی خود فکر کنید. البته همیشه این را بدانید که شما می توانید با بودجه‌‌ی بسیار کم دکوراسیونی عالی داشته باشید، این موضوع تنها به سلیقه و خلاقیت طراح دکوراسیون و خودتان بر می گردد.

در مرحله‌ی آخر باید در مورد رنگ ها، الگوها و بافت های مورد استفاده در فضا صحبت کنیم. به کار بردن انتخابی مناسب در هر یک از این سه مورد می تواند بر روحیه و انرژی شما در آن فضا، موثر باشد.

 

 

ویژگی معماری مدرن در دکوراسیون داخلی

کلمه مدرن از مفهوم مدرنیته و مدرن بودن می باشد و زمانی که از فضای معماری مدرن صحبت می کنیم، سادگی را مد نظر داریم. علاوه بر آن استفاده از حداقل وسایل در اجرای دکوراسیون یک فضا، می تواند مدرن بودن آن را به خوبی نشان دهد. همچنین سبک مدرن برای تمرکز افراد بسیار مناسب است چرا که از رنگ های ساده استفاده شده و وسایل آنقدر کم هستند که حواس کسی را پرت نمی کنند.

مدرن بودن یا دکوراسیون مدرن به این معنی می باشد که در طراحی های دکوراسیون علل خصوص دکوراسیون داخلی منزل استفاده از خطوط صاف و منظم، استفاده از موادی چون شیشه و استیل و استفاده از پالت های رنگی ساده و سرد می باشد.

در دکوراسیون داخلی خانه ها و ادارات می توانید تمام المان های ساده و منظم را در خانه یا محل کار تماشا کرد حتی در به کار بردن مبلمان این طرح بسیار بارز می باشد.

از ویژگی های مدرن بودن میتوان به صاف بودن، صیقلی بودن، شفاش و براق بودن دکوراسیون توجه کرد، یکی از ویژگی های مهم در دکوراسیون مدرن میتوان به استفاده از وسایل با اشکال هندسی اشاره کرد.

استفاده از اشکال هندسی گوشه دار میتواند نماد سرسخت بودن دکوراسیون مدرن را نشان دهد و اشکال منحنی مانند دایره نشان دهنده جریان زندگی مدرن را نشان میدهد.

کاربرد دیگر سبک و معماری مدرن در خانه ها میتواند بزرگ تر نشان دادن آپارتمان ها و خانه های کوچک باشد و این یکی از ترفند ها و مزایای دکوراسیون های مدرن می باشد.

این سبک میتواند پلی میان طبیعت (طبیعی بودن) و آن چیزی که توسط بشر خلق شده است می باشد.

ویژگی دیگر در دکوراسیون فضای داخلی مدرن به راحتی و آسایش افراد بسیار نزدیک است و زندگی را آسان می گیرد.

 

اهمیت نور در دکوراسیون

نورپردازی یک محیط اگر مهم ترین نکته در طراحی و اجرای دکوراسیون یک فضا نباشد، یکی از مهم ترین هاست. نورپردازی به شما کمک می کند زیبایی های فضای خود را بهتر نشان دهید. در یک محیط اداری، نورپردازی طبیعی و با استفاده از پنجره ها، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که نورپردازی دقیق و مطلوب برای محیط، به کارمندان برای تمرکز کردن کمک می کند.

اجرای دکوراسیون داخلی اپارتمان

همچنین باعث می شود افراد دیرتر احساس خستگی داشته باشند. در ضمن کشیدن نقشه مناطقی که از آنجا نور طبیعی به داخل تابیده میشود و نواحی تاریک، همچنین تعداد چراغ های سقفی و آباژور با تعیین محل دقیق آنها لازم است مشخص گردند؛ محاسبه روشنائی عمومی و نقاطی که احتیاج به نور بیشتری برای مطالعه یا کار دارند واجد اهمیت خاصی است.

 

اهمیت دقت به سطح در اجرای دکوراسیون

سطوح اصلی اتاق شامل سقف و کف ودیوار ها است؛ پرده‌ها روکش مبل و صندلی، سطح درها و پنجره ها نیز سطوح کوچکتر را تشکیل می دهند.

رنگ، نقش، بافت در بزرگ یا کوچک جلوه دادن اتاق موثر است نقوش درهم و رنگ های تند بر سطوح مذکور قدرت جلب توجه بیشتری داشته و فضا را شلوغ و کوچک خواهند کرد.

تاقچه ها، رف ها، ارسی ها، هشتی ها، حوض ها و باغچه ها تنها شماری از عناصر کالبدی طراحی داخلی در ایران هستند.

روش معماران گذشته ایرانی در به کارگیری این عناصر، در راستای آن بوده تا از جذابیت فرم کاسته شود و به غنای فضا افزوده گردد که این همان هندسه همراه با تزئینات است.

به نظر می رسد طراحی داخلی در ایران، از یک سو در چنبره نوستالژیای تاقچه ها، رف ها و اُرسی های قدیم گرفتار مانده و از سوی دیگر به دکوراسیون و ابعاد دراماتیک و تزئینی فضاها تقلیل یافته است.

با تمام اینها، طراحی داخلی فرآیندی است که همزمان می بایست سویه های زیباشناختی و عملکردی را سامان دهد.

 

اجرای دکوراسیون داخلی اداری

طراحی دفتر برای کارکنان و مشتریان بسیار حیاتی است. برای کارمندانی که بخش زیادی از روز خود را در یک دفتر می گذرانند ، ایجاد فضایی کاربردی ، جذاب ، بصری ، راحت و دعوت کننده بسیار مهم است که همه آن ها بتوانند در آن محیط بهره وری و کارایی خود را افزایش دهند.

اجرای دکوراسیون دفتر کار

برای مشتریان ، طراحی دفتر یک کسب و کار، تعیین کننده مسائل زیادی از جمله اعتماد است و داستانی در مورد نام تجاری، حرفه ای بودن و موفقیت شما را بیان می کند.

در اجرای دکوراسیون اداری بهتر است به موارد زیر دقت کنید:

 • بدون هزینه جداگانه برای طراح: زمانی که می خواهید دکوراسیون محیط اداری خود را تزئین کنید، مهم ترین نکته سلیقه‌ی کارمندان شماست. تک تک افراد حاضر در مجموعه باید احساس راحتی و امنیت داشته باشند و از بودن در محیط اداری شما لذت ببرند. این موضوع باعث می شوند هم بازدهی و راندمان کاری آن ها بالا برود و هم کم تر درگیر مشکلات ظاهری محیط شوند. به همین دلیل می توانید برای طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی فضا از کارمندان خود کمک بگیرید. مطمئنا فکر همه‌ی آن ها در کنار هم می تواند خلاقیت خوبی را در زمینه‌ی دکوراسیون ایجاد کند.
 • آژانس استخدام شده از نقشه ها و مشخصات مواد: همان طور که گفته شد شما باید قبل از شروع به هر کاری نقشه‌ی محل و اندازه‌ های دقیق آن را به خوبی بررسی کنید. همچنین این که می خواهید از چه مواد و مصالحی برای محیط استفاده کنید نیز می تواند بر سبک و ظاهر محیط تاثیر زیادی داشته باشد. استفاده از هر مصالحی برای محیط های اداری مناسب نیست. به همین دلیل بهتر است قبل از انتخاب، در مورد ویژگی های مواد مختلف، تحقیق کنید.
 • نرخ های از پیش ثابت شده: در مورد اجرای دکوراسیون محیط اداری خود، همیشه علاوه بر بودجه‌ی اصلی، مقدار اندکی را برای موضوعات پیش بینی نشده کنار بگذارید. این کار به اطمینان می بخشد که در صورت بروز مشکل نیز در تنگنا قرار نمی گیرید.
 • در هر مرحله نیازی به تأییدیه نیست: همانطور که قبلاً گفته شد، تمام جزئیات پروژه در ابتدا با مشتری در میان گذاشته می شود، بنابراین در هر مرحله نیازی به تأیید نیست. اما در مجموعه‌ی دکوطرح شما می توانید از تمام مراحل با خبر بوده و در پروژه حضور داشته باشید.
 • راه حل یک مرحله ای: از آن جا که همه کارها توسط پیمانکار یا شرکت معماری مدیریت می شود، برای هر مشکلی می توانید با متخصص و طراح داخلی خود تماس گرفته و از ایشان برای رفع آن مشکل کمک بخواهید. یک مجموعه‌ی خوب می تواند در هنگام مشکلات، در کنار شما بوده و به خوبی شما را راهنمایی کند.

در ارتباط با اجرای دکوراسیون داخلی اداری بیشتر بخوانید.

 

اجرای داخلی مسکونی

دکوراسیون یک فضای مسکونی، ممکن است بسیار ساده به نظر برسد، اما سختی های خودش را دارد. دکوراسیون منزل از آن جهت اهمیت دارد که می تواند بر همه چیز از درک خودمان تا اعتماد به نفس و بهره وری ما تأثیر بگذارد. بنابراین، پیش بروید، اگر می خواهید دکوراسیون بسیار زیبایی داشته باشید، بالش یا قطعه های هنری جدیدی بخرید و به محیط اضافه کنید. شما خود را درمان نمی کنید، بلکه محیطی را ایجاد می کنید که در آن می توانید بهترین نسخه خود باشید!

 • انعطاف پذیری کمتر: اجرای دکوراسیون ساختمان های مسکونی می تواند بهترین تجربه‌ی شما از طراحی یک محیط باشد. در یک محیط مسکونی، شما می توانید انتخاب های بسیار زیادی داشته باشید و در عین حال هر کدام که دوست دارید انتخاب کنید. اما چیزی که باعث می شود طراحی و اجرای دکوراسیون یک ساختمان مسکونی کمی سخت به نظر برسد، سلیقه‌ی افراد حاضر در خانه است. این که شما بدانید که افراد دقیقا چه انتظاراتی از محیط دارند، می تواند برای انتخاب سبک، رنگ و الگوها، بسیار تعیین کننده و مهم باشد.
 • تفاوت در سلیقه و ترجیحات:‌ شما باید این را بدانید که واقعاً چه چیزی را می خواهید و از منزل جدید خود چه انتظاراتی دارید، بنابراین این موضوعات را برای طراح داخلی خود کاملا شفاف کنید. طراح داخلی شما، می تواند به عنوان مشاورتان نیز عمل کند. ایده های خود را برای اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی خود، با او در میان بگذارید و از او بپرسید کدام یک شدنی و کدام یک نشدنی است. اجرای دکوراسیون داخلی یک فضای مسکونی ممکن است کار نسبتا سختی به نظر برسد. برای انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون داخلی، ابتدا رنگ های مورد علاقه‌ی خود را لیست کنید. برای انتخاب رنگ مناسب در ابتدا باید به سبک منزلتان نگاه کنید. در سبک کلاسیک، بیشتر از رنگ های گرم و صمیمی مانند کرمی، قهوه‌ ای روشن، نسکافه‌ ای و سایر رنگ های مشابه استفاده می شود. در مقابل در مقابل در سبک دکوراسیون مدرن، از رنگ های سردی مانند سفید و طوسی استفاده می کنند تا خلوت بودن و سادگی را بیشتر به نمایش بگذارند.

 

استخدام یک معمار برای انجام کارهای داخلی

یکی از مهم ترین نکاتی که برای داشتن یک دکوراسیون زیبا و مطلوب لازم است، انتخاب معمار و طراح داخلی است که در این کار ماهر باشد و بتواند فضای مورد نظر شما را به بهترین نحو مدیریت کند.

وقتی تصمیم به تزئین و اجرای دکوراسیون داخلی فضای داخلی خانه دارید، استخدام یک طراح ماهر و کاربلد باید اولویت شما باشد. ممکن است کسی ایده ای در مورد دکوراسیون یا تغییراتی که باید در خانه یا آپارتمان شما اعمال شود نداشته باشد، اما یک طراح معمولاً دانش زیادی دارد و در زمینه‌ی معماری و طراحی دکوراسیون داخلی تخصص زیادی داشته و می تواند به شما کمک کند.

یک طراح داخلی ساختمان های مسکونی، بسته به متراژ خانه یا فضای موجود در آپارتمان شما، یک چیدمان یا یک طرح را برای شما در نظر می گیرد و با استفاده از نرم افزار آن را پیاده کرده و به شما نشان می دهد.

در ارتباط با اجرای داخلی مسکونی بیشتر بخوانید.

 

اجرای دکوراسیون داخلی تجاری

یکی دیگر از شاخه های موجود در اجرای دکوراسیون داخلی، عرصه‌ی تجارت و دکوراسیون ساختمان های تجاری است. یکی از مهم ترین نکاتی که در طراحی دکوراسیون تجاری وجود دارد این است که شما باید ایده های خود را طوری متصور شوید که با سلیقه‌ی افراد مختلف همخوانی داشته باشد و بیشتر افراد آن را دوست داشته باشند.

البته اگر تجارت شما گروه خاصی از جامعه را مانند کودکان در بر می گیرد، در این صورت می توانید با توجه به این جامعه، دکوراسیون خود را طراحی کرده و آن را اجرا کنید. تجارت اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که علاوه بر مشتری، کارمندان نیز باید از حضور در مجموعه یا فروشگاه شما رضایت داشته باشند و به وسیله‌ی دکوراسیون داخلی استاندارد و مطلوبی که برای آن ها فراهم می کنید، بازدهی و راندمان کاری بالایی داشته باشند.

 

بودجه مورد نیاز برای فضای داخلی و استفاده از فضا

تنظیم بودجه نیز بسیار مهم است زیرا نباید طراح را در تاریکی نگه دارید. بنابراین ، از همان ابتدا اطلاع دادن بودجه شما به طراح داخلی مسکونی ، به او کمک می کند تا مطابق آن نقشه را بیرون بکشد.

طراحی لزوماً شامل انتخاب پرده ها و تصمیم گیری در مورد رنگ و دیوارها نیست. همچنین ممکن است شامل بازسازی یک فضای مشخص باشد تا صاحب خانه بتواند از فضا برای استفاده بهتر با هدفی مشخص استفاده کند. با شروع از یک آشپزخانه مدولار تا تاسیسات فانتزی در حمام ، می توان خانه آنها را با توجه به نیازها و راحتی ساکنین بازسازی کرد.

نکته آخر اینکه ، روند طراحی داخلی تا مرحله اجرا نیز به یک طراح خوب نیاز دارد. استخدام معماری که برنامه های خانه شما را در چهارچوبی مشخص و معین انجام داده است به طور حتم توانسته است رضایت  شما را به ارمغان بیاورد.

در ارتباط با اجرای دکوراسیون داخلی تجاری بیشتر بخوانید.

 

انواع روش‌های اجرای دکوراسیون در منزل

دکوراسیون داخلی هنری است که به طراحی و تزیین فضای داخلی ساختمان‌ها می‌پردازد. این هنر شامل انتخاب و چینش مبلمان، وسایل دکوراتیو، نورپردازی، رنگ‌آمیزی و غیره می‌شود. دکوراسیون داخلی می‌تواند به ایجاد فضایی زیبا، کاربردی و راحت کمک کند. در اجرای دکوراسیون داخلی منزل، روش‌های مختلفی وجود دارد که هر یک ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارند. در ادامه به معرفی برخی از این روش‌ها می‌پردازیم.

 • اجرای دکوراسیون به روش سنتی: در این روش، از سبک‌های سنتی دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود. این سبک‌ها معمولاً از مبلمان چوبی با تزیینات کنده‌کاری‌شده، فرش‌های دست‌بافت، پرده‌های حریر و غیره استفاده می‌کنند.
 • اجرای دکوراسیون به روش مدرن: در این روش، از سبک‌های مدرن دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود. این سبک‌ها معمولاً از مبلمان ساده با خطوط صاف، رنگ‌های خنثی و نورپردازی مدرن استفاده می‌کنند.
 • اجرای دکوراسیون به روش مینیمال: در این روش، از سبک مینیمالیستی دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود. این سبک‌ها از وسایل و تزیینات کم استفاده می‌کنند و بر سادگی و کاربردی‌بودن فضای داخلی تأکید دارند.
 • اجرای دکوراسیون به روش صنعتی: در این روش، از سبک صنعتی دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود. این سبک‌ها از مصالح و مبلمان صنعتی مانند آجر، بتن، فلز و چوب استفاده می‌کنند و فضایی خلاقانه و متفاوت ایجاد می‌کنند.
 • اجرای دکوراسیون به روش تلفیقی: در این روش، از ترکیب دو یا چند سبک دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود. این روش به شما امکان می‌دهد فضایی منحصربه‌فرد و شخصی ایجاد کنید.
 • اجرای دکوراسیون به روش شخصی: در این روش، از سبکی که مورد علاقه شماست استفاده می‌شود. این روش به شما امکان می‌دهد فضایی که با روحیات شما سازگار است ایجاد کنید.

 

انتخاب روش اجرای دکوراسیون مناسب

انتخاب روش مناسب برای اجرای دکوراسیون داخلی منزل، به عوامل مختلفی مانند سبک زندگی، سلیقه شخصی و بودجه شما بستگی دارد. اگر به دنبال فضایی سنتی و آرامش‌بخش هستید، روش سنتی انتخاب مناسبی برای شماست. اگر به دنبال فضایی مدرن و امروزی هستید، روش مدرن انتخاب مناسبی برای شماست.

اجرای دکوراسیون هوم آفیس

اگر به دنبال فضایی ساده و کاربردی هستید، روش مینیمال انتخاب مناسبی برای شماست. اگر به دنبال فضایی خلاقانه و متفاوت هستید، روش صنعتی انتخاب مناسبی برای شماست. اگر به دنبال فضایی منحصربه‌فرد و شخصی هستید، روش تلفیقی یا شخصی انتخاب مناسبی برای شماست.

 

نکاتی برای اجرای دکوراسیون داخلی

برای اجرای دکوراسیون داخلی منزل، نکاتی وجود دارد که رعایت آنها می‌تواند به شما کمک کند تا فضایی زیبا، کاربردی و راحت ایجاد کنید:

 • فضای خود را به خوبی بشناسید: قبل از شروع طراحی، فضای خود را به خوبی بررسی کنید. اندازه فضای خود، نور طبیعی موجود، موقعیت پنجره‌ها و غیره را در نظر بگیرید.
 • از یک برنامه‌ریزی دقیق استفاده کنید: قبل از خرید هر وسیله‌ای، یک برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید. این برنامه‌ریزی به شما کمک می‌کند تا وسایل مناسب را انتخاب کنید و فضای خود را به درستی طراحی کنید.
 • از رنگ‌ها به درستی استفاده کنید: رنگ‌ها نقش مهمی در دکوراسیون داخلی دارند. از رنگ‌ها به درستی استفاده کنید تا فضایی زیبا و دلپذیر ایجاد کنید.
 • از نورپردازی مناسب استفاده کنید: نورپردازی مناسب می‌تواند فضای شما را زیباتر و کاربردی‌تر کند. از انواع مختلف نورپردازی در فضای خود استفاده کنید تا نور کافی و مناسب داشته باشید.
 • از وسایل دکوراتیو به اندازه استفاده کنید: وسایل دکوراتیو می‌توانند به زیبایی فضای شما کمک کنند، اما از وسایل دکوراتیو به اندازه استفاده کنید تا فضای شما شلوغ و بی‌نظم نشود.

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با اجرای دکوراسیون

آیا بدون داشتن طرح میشه یک فضا رو اجرای دکوراسیون کرد ؟

خیر شما حتما باید قبل از اجرای دکوراسیون طرح مورد نظرتون رو داشته باشید که هم بتونید قیمت رو تخمین بزنید و هم اینکه مقدار مواد و مصالح مصرفی تون سفارش بدین

تو چه زمانی می تونیم اجرای دکوراسیون رو برآورد هزینه کنیم ؟

بعد از اتمام طرحی سه بعدی با توجه به متراژ و المانهای به کار رفته تو اون فضا می تونیم هر فضا رو جداگانه برآورد هزینه کنیم فقط یادتون باشه هزینه پیمانکار هم تو لیستتون اضافه کنید.

مدت زمان اجرای دکوراسیون چطوری تخمین زده میشه ؟

تو این قسمت هم بعد از اتمام نقشه های فاز دو و طراحی سه بعدی با توجه به حجم کارتون و استعلام از پیمانکاراتون میتونید مدت زمان تقریبی رو تخمین بزنید

برای اطمینان از کیفیت کار اجرای دکوراسیون توسط یک شرکت باید چیکار کرد ؟

اول از همه باید نمونه کارهاشونو ببینید و مطمئن بشید که صفر تا صد کارو خودشون انجام دادن و در مرحله بعدی باید با اون شرکت قرارداد ببندید و تو متن قرارداد ذکر کنید که کار رو مطابق طراحی با بهترین کیفیت بهتون تحویل بدن .

از کجا می تونیم یه شرکت معماری حرفه ای رو تشخیص بدیم ؟

اول از همه از نوع مشاوره دادنشون و اینکه می تونید توحین مشاوره اونارو به چالش بکشید و بعد از نمونه کار هایی که انجام دادن . رزومه یک شرکت مهمترین مشخصه برای یه شرکت خوبه

آیا بعد از تموم شدن دانشگاه میتونیم توی شرکت معماری کار یاد بگیریم ؟

بله خیلی از شرکت های معماری کار آموز قبول می کنن و اگه پیشرفتتون خوب باشه می تونید تو همون شرکت به عنوان نیروی ثابت فعالیت کنید.

 

گالری تصاویر اجرای دکوراسیون

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۸ میانگین: ۵]
 • n.systani 4830
  n.systani

  سلام من بین رنگ طوسی خاکستری و کرم قهوه ای برای چیدمان خونم موندم. به نظر شما کدوم رنگ بهتره؟

  • پشتیبان سایت 5107
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   لطفا” برای مشاوره با شماره های درج شده تماس بگیرید
   ممنون

 • جواد 4831
  جواد

  شما چیدمان منزل هم انجام میدین؟

  • پشتیبان سایت 4950
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده تماس بگیرید
   ممنون از لطفتون

 • علی 4832
  علی

  سلام خیلی خوبه کارتون لطفا عکس ها و فیلم های بیشتری از کاراتون بذارین

  • پشتیبان سایت 5136
   پشتیبان سایت

   سلام
   روزتون بخیر
   به روی چشم

 • amin moosavi 4833
  amin moosavi

  سلام ممنون از مقاله های خوب

  • پشتیبان سایت 5037
   پشتیبان سایت

   سلام
   ممنون از لطفتون
   لطفا” از نمونه کار های ما دیدن کنید و در صورت امکان امتیاز بدین

 • arash 4834
  arash

  سلام برای اجرای پروژه شهرستان میتونین تشریف بیارین؟

  • پشتیبان سایت 4949
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده تماس بگیرید
   ممنون از لطفتون

 • javad 4835
  javad

  هزینه طراحیتون چقدره؟

  • پشتیبان سایت 4948
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده تماس بگیرید
   ممنون از لطفتون

 • talebian 4836
  talebian

  سلام کارتون حرف نداره

  • پشتیبان سایت 5036
   پشتیبان سایت

   سلام
   ممنون از لطفتون
   لطفا” از نمونه کار های ما دیدن کنید و در صورت امکان امتیاز بدین

 • mohadese 4837
  mohadese

  شرکت شما هم کارآموز قبول میکنه؟

  • پشتیبان سایت 5106
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   لطفا” با شماره های درج شده تماس بگیرید
   ممنون

 • mahsa 4838
  mahsa

  سلام هزینه طراحی و اجرای یک واحد ۱۲۰ متری چقدر میشه حدودا؟

  • پشتیبان سایت 4947
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده تماس بگیرید
   ممنون از لطفتون

 • سید طاها محمدی 4839
  سید طاها محمدی

  سلام شما صفر تا ۱۰۰ پروژه رو خودتون انجام میدین؟

  • پشتیبان سایت 5135
   پشتیبان سایت

   سلام
   روزتون بخیر
   بله در خدمتتون هستیم

 • محمد فلاح 4840
  محمد فلاح

  سلام کارتون خوبه

  • پشتیبان سایت 5035
   پشتیبان سایت

   سلام
   ممنون از لطفتون
   لطفا” از نمونه کار های ما دیدن کنید و در صورت امکان امتیاز بدین

 • امیر افتخاری 4841
  امیر افتخاری

  موفق باشید

  • پشتیبان سایت 5034
   پشتیبان سایت

   سلام
   ممنون از لطفتون
   لطفا” از نمونه کار های ما دیدن کنید و در صورت امکان امتیاز بدین

 • امیر حسن 4842
  امیر حسن

  سلام برای پردیس هم پیمانکار دارین؟

  • پشتیبان سایت 4945
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده تماس بگیرید
   ممنون از لطفتون

 • hani 4843
  hani

  سلام لطفا از کاراتون بیشتر فیلم بذارین

  • پشتیبان سایت 5134
   پشتیبان سایت

   سلام
   روزتون بخیر
   در پروژه های دکوطرح بارگذاری شده

 • غزل 4844
  غزل

  شما برای واحدای کوچیک چه سبکی رو پیشنهتد میکنین؟

  • پشتیبان سایت 4946
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده تماس بگیرید
   ممنون از لطفتون

 • vida 4845
  vida

  مثل همیشه عالی

  • پشتیبان سایت 5033
   پشتیبان سایت

   سلام
   ممنون از لطفتون
   لطفا” از نمونه کار های ما دیدن کنید و در صورت امکان امتیاز بدین

 • مهدی کهفی 4846
  مهدی کهفی

  پارکت بهتره یا لمینت؟

  • پشتیبان سایت 5105
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   لطفا” برای مشاوره با شماره های درج شده تماس بگیرید
   ممنون

 • saeed soltani 4847
  saeed soltani

  هزینه طراحیتون متری چقدره؟

  • پشتیبان سایت 4944
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده تماس بگیرید
   ممنون از لطفتون

 • نجمه 4848
  نجمه

  سلام خیلی طرح هاتون خوبه اصلا طرحاتون تکراری و مثل هم نیست

  • پشتیبان سایت 5032
   پشتیبان سایت

   سلام
   ممنون از لطفتون
   لطفا” از نمونه کار های ما دیدن کنید و در صورت امکان امتیاز بدین

 • nafas 4849
  nafas

  سلام برای خارج از کشور هم طراحی میکنین؟

  • پشتیبان سایت 4943
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده تماس بگیرید
   ممنون از لطفتون

 • سامی 4850
  سامی

  خیلی خیلی خیلی کارتون خوبه

  • پشتیبان سایت 5031
   پشتیبان سایت

   سلام
   ممنون از لطفتون
   لطفا” از نمونه کار های ما دیدن کنید و در صورت امکان امتیاز بدین

 • fazel 4851
  fazel

  شما برای چیدمان مهندس خانم دارین؟

  • پشتیبان سایت 5104
   پشتیبان سایت

   سلام
   روزتون بخیر
   بله در خدمتتون هستیم

 • ghazal 4852
  ghazal

  سلام شما کارآموز نمیخواد شرکتتون؟

  • پشتیبان سایت 5103
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   لطفا” با شماره های درج شده تماس بگیرید
   ممنون

 • نازنین 4853
  نازنین

  شما طبق طرح چیدمان رو انجام میدین؟

 • محمد خسته 4854
  محمد خسته

  سلام کار چوب هم انجام میدین؟

  • پشتیبان سایت 5102
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   لطفا” برای مشاوره با شماره های درج شده تماس بگیرید
   ممنون

یک پاسخ بگذارید

صفحه اینستاگرام دکوطرح
ارسال پیام به واتساپ
تماس مستقیم
09122460089
09121471847