نمای آجری
30
تیر

سنگ کورین

سنگ کورین

بسیاری از خریداران و مصرف کنندگان نمی دانند که کورین چیست و آن را با کوارتز یا گرانیت مقایسه کنند.

در واقع کورین یک ماده مصنوعی مهندسی شده است که از ترکیب اکلریک با سایر مواد سنگی و معدنی تولید می شود و محلوط این مواد درون قالب هایی که برای ایجاد روق های کورین ساخته شده است ریخته می شود که بعث به وجود آمدن سنگ کورین می شود که دارای مزایا و معایبی می باشد.

 

بازسازی منزل و بازسازی ساختمان

 

سنگ کورین

کورین نام تجاری است که برای این سنگ در نظر گرفته شده است و در سال ۱۹۶۷ توسط دوپونت اختراع شده است که به مررو زمان در صنعت ساختمان به خصوص دکوراسیون داخلی به طور فزایندهای مورد استفاده قرار‌گرفت و از عمده مصارف آن در صفحه روی‌ کابینت، دیوار پوس، صفحه روی سرویس بهداشتی و … می باشد.

از مزایای سنگ کورین میتوان به یکپارچگی ‌آن ، فاقد درز داشتن در محل های اتصال این نوع سنگ به یکدیگر، مقاومت این نوع سنگ در برابر تغییرات دما، ضد لک بودن، ضد آب بودن، قابلیت ترمیم و جلاپذیری این سنگ در برابر خط و خش، مقاوم بودن این نوع سنگ در برابر اسیدها و مواد شیمیایی، فرم پذیری، طول عمر بالا، تنوع زیاد در رنگ، قابلیت برش و ایجاد سینک های یکپارچه، قیمت مناسب آن نسبت به کوارتز و سنگ طبیعی است که این عوامل باعث محبوبیت آن برای بکارگیری در دکوراسیون داخلی میباشد.

از عمده معایب این سنگ میتوان به کم شدن شفافیت آن به مرور زمان اشاره کرد ولی بقیه موارد مانند خط و خش، تغییر دمای ناگهانی مانند کف قابلمه ها یا اثرات برخی مواد شیمیایی قابل ترمیم می باشد و ترمیم آن با پولیش های مخصوص انجام می شود.

در گذشته رنگ های کورین بسیار محدود و کم بوده اما امروزه طرح ها و رنگ های آن بسیار متنوع شده است و این تنوع در رنگ و طرح به بیش از صد نوع می رسد که معمولا طراحان از این تنوع رنگ و بافت در طراحی های خود به سبک مدرن بسیار استفاده می کنند.

در رنگ های تیره مانند مشکی اثرات لک و خط و خش بیشتر از رنگ های روشن به چشم می خورد.

از ویژگی های بخصوص این سنگ می توان به انعطاف پذیری و فرم پذیری آن اشاره کرد و در طرح هایی که به صورت اشکال زاویه ای است این سنگ کاربرد بسیاری دارد، این نوع سنگ این امکان را به طراح می دهد که طرح های خود را در جهت جدیدی که شامل منحنی ها می شود پیش ببرد که در دکوراسیون داخلی و معماری داخلی کاربرد بسیاری دارد.

از ویژگی های دیگر آن درزهای بین این سنگ است که با استفاده از متریال ها و دستگاه های مخصوص این درزها پوشانده می شود و سطح کاملا یکنواخت به شما می دهد، همچنین از مزایای خوب این سنگ میتوان به لبه های این سنگ اشاره کرد که به راحتی و زیبایی تمام میتوان آن را ابزار زد که ابزاری که بر روی لبه آن می خورد به بیست نوع می رسد.

کورین به خاطر ضد آب بودن و آنتریال باکتری بودن آن در سرویس های بهداشتی، آزمایشگاه ها، آشپزخانه و مراکز درمانی کاربرد فراوانی دارد.

 

نکات پایانی

طراحان و معماران از کورین به دلیل یکپارچه بودن آن و همچنین فاقد داشتن درز و همچنین به دلیل تنوع بالای رنگ و بافت در مواردی همچون بین کابینت استفاده می کنند که علاوه بر زیبایی بالا دارای مقاومت و طول عمر بالا و همخوانی با صفحه روی کابینت می باشد، در طرح خود استفاده می کنند.

سنگ کورین چون به طور حرفه ای و بدون هیچ گونه درزی ساخته می شود و به دلیل یکپارچگی که دارد به راحتی قابل نگهداری می باشد و فقط کافیست با کمی مراقبت از سطوح آن و جلوگیری از به وجود آمدن خط و خش بر روی صفحه آن می توان باعث پایدار بودن جلوه و زیبایی آن شد.

 

پیشنهاد نویسنده: تاریخچه تولید مبلمان

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۴.۷]