عناصر معماری سنتی در ایران
03
مرداد

پوشش پلیمری ( میکروسمنت )

پوشش پلیمری  ( میکروسمنت )

از پوششهای محبوب و پر طرافدار است که بر روی سطوح انجام می شود و منظور از سطوح دیوار، کف، سقف، و نمای خانه و نمای ساختمان می باشد.

پوشش میکروسمنت از خانواده پوشش های پلیمری می باشد که به صورت پیوسطه و ضخامت کم بر روی سطوح اجرا می شود و از این پوشش در ساختمان های نوساز و یا ترمیم و باز سازی سطوح اسیب دیده در ساختمان های قدیمی مورد استفاده قرار می گیرد که از لحاظ زمان و هزینه به صرفه می باشد.

 

پوشش پلیمری

پوشش میکروسمنت از طریق ماله و  لیسه بر روی سطوح اجرا می شود و از ویژگی های این پوشش امکان اجرای بافت های مختلف و خاص بر روی ان می باشد که از جذابترین و پر طرفدارترین بافهت های میکروسمنت طرح بتن می باشد که می توان آن را بر روی کف، دیوار و سقف به راحتی اجرا کرد و از مهمترین ویژگی این پوشش وجود آن در رنگ های مختلف می باشد و این نکته را در نظر داشته باشید که پوشش میکروسمنت عایق رطوبت می باشد و از نفوذ رطوبت و اب به سطح پایین تر و یا قسمت دیگر جلو گیری می کند.

در هنگام اجرای این پوشش مخصوصاً در کف از مش فایبر گلاس استفاده می شود که باعث می شود پوشش ترک نخورد و به عبارت ساده تر باعث ایجاد مقاومت و دوام بیشتر در پوشش می شود.

میکروسمنت به دلیل زیبایی و سهولت در اجرا و هزینه مناسب مورد توجه عموم به خصوص طراحان می باشد و در بیشتر موارد طراحان و معماران از این پوشش در دکوراسیون داخلی و طرح های خود به سبک مدرن استفاده می کنند که علاوه بر زیبایی از دوام و مقاومت بالایی برخوردار می باشد به عبارت دیگر می توان گفت هیچ محدودیتی برای این پوشش وجود ندارد.

و استفاده از این پوشش به دلیل قابلیت اجرایی بالا، ‌تاثیر بسیار زیادی در طراحی و معماری دارد.

از مشخصات بارز این پوشش میتوان به‌ سطحی یکنواخت و بدون درز، تنوع در انتخاب رنگ، مناسب برای اجرا در تمامی سطوح، چسبندگی و استقامت بالا، مقاوم در برابر خط و خش و ضربه، مقاوم رد برابر مواد شیمیایی، قابلیت نفوذ ندارد و لغزنده نمی باشد، اجرای ساده و شستشوی آسان این پوشش، غیر قابل نفوذ بودن آن در برابر جرم و باکتری.

 

میکروسمنت

در مورد هزینه و قیمت این پوشش باید به این نکته توجه داشت که زیر ساز و آماده سازی درست و تراز در لایه های زیرین، انتخاب درست و صحیح مواد اولیه، اجرای درست توسط نیروی انسانی مسلط از عواملی است که می تواند هزینه نصب این پوشش را تا حد زیادی کاهش دهد.

از میکروسمنت در دکوراسیون داخلی و طراحی میتوان در دیوارهای سرویس و حمام، سطح صفحه کابینت، بین کابینت، قسمت های دکوراتیو که طراح در طرح های خود لحاظ می کند استفاده نمود.

میکروسمنت را می توان با توجه به سلیقه کار فرما و یا طراح به صورت مات، براق و یا نیمه براق اجرا کرد  و انواع میکرو سمنت شامل سه مورد می باشد:

  • میکروبیس

این پوشش برای زمین یا دیوارهای سنتی شکل استفاده می شود و می توان از این پوشش برای زیر سازی بقیه پوشش ها استفاده کرد.

  • میکروفرش

بهترین انتخاب برای پوشش کف می باشد و این پوشش دارای بافتی متوسط و سطح بسیار مقاوم می باشد.

  • میکروفینو

از این پوشش معمولا در دیوارها استفاده می شود و ظاهر این پوشش ظریف و بسیار شیک است.

 

پیشنهاد نویسنده: انواع سیستم های لوله کشی ساختمان، آینه کریستالی در دکوراسیون

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۴.۷]