عناصر معماری سنتی در ایران
03
مرداد

پوشش پلیمری ( میکروسمنت )

پوشش پلیمری  ( میکروسمنت )

از پوششهای محبوب و پر طرافدار است که بر روی سطوح انجام می شود و منظور از سطوح دیوار، کف، سقف، و نمای خانه و نمای ساختمان می باشد.

پوشش میکروسمنت از خانواده پوشش های پلیمری می باشد که به صورت پیوسطه و ضخامت کم بر روی سطوح اجرا می شود و از این پوشش در ساختمان های نوساز و یا ترمیم و باز سازی سطوح اسیب دیده در ساختمان های قدیمی مورد استفاده قرار می گیرد که از لحاظ زمان و هزینه به صرفه می باشد.

 

پوشش پلیمری

پوشش میکروسمنت از طریق ماله و  لیسه بر روی سطوح اجرا می شود و از ویژگی های این پوشش امکان اجرای بافت های مختلف و خاص بر روی ان می باشد که از جذابترین و پر طرفدارترین بافهت های میکروسمنت طرح بتن می باشد که می توان آن را بر روی کف، دیوار و سقف به راحتی اجرا کرد و از مهمترین ویژگی این پوشش وجود آن در رنگ های مختلف می باشد و این نکته را در نظر داشته باشید که پوشش میکروسمنت عایق رطوبت می باشد و از نفوذ رطوبت و اب به سطح پایین تر و یا قسمت دیگر جلو گیری می کند.

پوشش پلیمری
پوشش پلیمری

در هنگام اجرای این پوشش مخصوصاً در کف از مش فایبر گلاس استفاده می شود که باعث می شود پوشش ترک نخورد و به عبارت ساده تر باعث ایجاد مقاومت و دوام بیشتر در پوشش می شود.

میکروسمنت به دلیل زیبایی و سهولت در اجرا و هزینه مناسب مورد توجه عموم به خصوص طراحان می باشد و در بیشتر موارد طراحان و معماران از این پوشش در دکوراسیون داخلی و طرح های خود به سبک مدرن استفاده می کنند که علاوه بر زیبایی از دوام و مقاومت بالایی برخوردار می باشد به عبارت دیگر می توان گفت هیچ محدودیتی برای این پوشش وجود ندارد.

و استفاده از این پوشش به دلیل قابلیت اجرایی بالا، ‌تاثیر بسیار زیادی در طراحی و معماری دارد.

از مشخصات بارز این پوشش میتوان به‌ سطحی یکنواخت و بدون درز، تنوع در انتخاب رنگ، مناسب برای اجرا در تمامی سطوح، چسبندگی و استقامت بالا، مقاوم در برابر خط و خش و ضربه، مقاوم رد برابر مواد شیمیایی، قابلیت نفوذ ندارد و لغزنده نمی باشد، اجرای ساده و شستشوی آسان این پوشش، غیر قابل نفوذ بودن آن در برابر جرم و باکتری.

 

میکروسمنت

در مورد هزینه و قیمت این پوشش باید به این نکته توجه داشت که زیر ساز و آماده سازی درست و تراز در لایه های زیرین، انتخاب درست و صحیح مواد اولیه، اجرای درست توسط نیروی انسانی مسلط از عواملی است که می تواند هزینه نصب این پوشش را تا حد زیادی کاهش دهد.

از میکروسمنت در دکوراسیون داخلی و طراحی میتوان در دیوارهای سرویس و حمام، سطح صفحه کابینت، بین کابینت، قسمت های دکوراتیو که طراح در طرح های خود لحاظ می کند استفاده نمود.

میکروسمنت را می توان با توجه به سلیقه کار فرما و یا طراح به صورت مات، براق و یا نیمه براق اجرا کرد  و انواع میکرو سمنت شامل سه مورد می باشد:

  • میکروبیس

این پوشش برای زمین یا دیوارهای سنتی شکل استفاده می شود و می توان از این پوشش برای زیر سازی بقیه پوشش ها استفاده کرد.

  • میکروفرش

بهترین انتخاب برای پوشش کف می باشد و این پوشش دارای بافتی متوسط و سطح بسیار مقاوم می باشد.

  • میکروفینو

از این پوشش معمولا در دیوارها استفاده می شود و ظاهر این پوشش ظریف و بسیار شیک است.

 

پیشنهاد نویسنده: انواع سیستم های لوله کشی ساختمان، آینه کریستالی در دکوراسیون

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۴.۵]