طراحی فضای اداری
13
اردیبهشت

۵ نکته برای داشتن فضای کاری مفید

فضای کاری مفید | وقتی این واقعیت را در نظر می گیرید که بسیاری از افراد هفته ای ۴۰ ساعت یا بیشتر در داخل فضای اداری خود می گذرانند ، منطقی استاین فضا باید تا حد امکان برای یک تجربه کاری مثبت مساعد باشد.

محیط اطراف شما تأثیر عمده ای در عملکرد شما در زندگی روزمره دارد – بنابراین فضای دفتر شما باید به گونه ای طراحی شود که به کارمندان انگیزه داده و به افزایش بهره وری کمک کند.

 

پیشنهاد نویسنده: مفهوم سطح در معماری

 

ما در دکوطرح علاقه مند هستیم که به مردم در مورد هزینه به روزرسانی خانه و مشاغل خود آموزش دهیم. اگر می خواهید بیشتر بیاموزید ، پس از اتمام مطالعه ، برای راهنمای هزینه و اطلاعات مربوط به بازسازی خانه به ما مراجعه کنید.

تغییرات در طراحی دفتر و فضای کاری مفید

طراحی های دفتر امروز تأکید زیادی بر موارد زیر دارند:

طراحی ساختمان سبز
فضای باز و چند منظوره اداری گسترده

فضای کاری مفید | دفاتر سبزتر صورتحساب کمتری را می بینند و اغلب برای کارگران نیز راحت ترند ، بنابراین در مورد ترموستات جنگ کمتری وجود دارد و روزهای بیمار در سال کمتر است. دفاتر باز به ارتقا a احساس رفاقت در بین کارگران کمک می کند و همچنین به آنها کمک می کند تا در کار راحت تر باشند.

این دو نوع طراحی روی هم رفته بر ایجاد دفتر به مکانی پایدار و راحت برای کار تمرکز دارند. این بدان معنی است که استخدام کارمندان جدید و کاهش گردش مالی با افرادی که در حال حاضر مشغول به کار هستند آسان تر است.

این پنج نکته به شما کمک می کند تا فضای اداری خود را برای ایجاد زمینه ای مناسب برای این نگرش تجدید نظر کنید.

پیشنهاد نویسنده: بازسازی اداری

نکته ۱: ایجاد مناطق جلسات Breakout

با ایجاد سالن استراحت و جلساتی که هیچ ارتباطی با زمان ناهار ندارند ، به کارمندان خود کمک کنید تا احساس راحتی بیشتری داشته باشند. منطقه ای ایجاد کنید که جلسات به صورت ارگانیک و به دور از هیاهو و شلوغی بقیه محل کار برگزار شود.

فضای کاری مفید | در حال حاضر بسیاری از مشاغل در حال ایجاد مناطق کوچک ، ساکت و راحت برای کارمندان هستند که می توانند به تنهایی یا به صورت گروهی به روشی غیر رسمی و در عین حال راحت کار کنند.

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی داخلی اداری

این اتفاق را در دفتر خود انجام دهید:

دفتر یا گوشه ای از ساختمان که به ندرت استفاده می شود را به سالن راحتی برای کارمندان خود تبدیل کنید تا در اوقات فراغت از آنها استفاده کنند. شامل روشنایی زیاد ، همچنین نشیمن راحت و تنظیمات متنوع برای کمک به تشویق استفاده و مکالمه های دور از میز کار. ممکن است بخواهید پنل های کاهش دهنده صدا را در اختیار داشته باشید تا در صورت لزوم حریم خصوصی نیز فراهم شود.

نکته ۲: از شر کابل ها خلاص شوید

هیچ کس نمی خواهد هر کجا که برگردد از کابل ها عبور کند.

در حالی که در گذشته شرکت هایی که از دفاتر جداگانه یا اتاقک های زیادی استفاده می کردند می توانستند سیم ها را پنهان کنند ، اما فضای جدیدتر و دفاتر اداری کار را بسیار دشوارتر می کند. سیم هایی که در همه جا کار می کنند زیبایی را که یک دفتر کار باز ایجاد می کند ، کاهش می دهد. آنها همچنین یک خطر ایمنی ایجاد می کنند که رفت و آمد را برای افراد دشوار می کند.

این اتفاق را در دفتر خود انجام دهید:

فضای کاری مفید | وقتی شرکت ها دفاتر خود را باز می کنند ، آنها هر کجا که می توانند بی سیم می شوند. برای سیم های باقیمانده در اتاق ، سعی کنید در نحوه اجرای آنها خلاقیت ایجاد کنید. برای از بین بردن خطرات و ایجاد فضای بازتر ، آنها را روی سقف و زیر کف مار کنید.

پیشنهاد نویسنده: دکوراسیون اداری

نکته ۳: ایجاد ایستگاه های کاری

روزگاری ، مردم معمولاً احساس می کردند که به پشت میزهای خود زنجیر شده اند و کار را در یک منطقه – غالباً آشفته انجام می دهند. مشاغل شروع به جنب و جوش می کنند ، با این حال ، افراد اغلب نقش های زیادی را در یک شرکت انجام می دهند و همچنین برخی از آنها همپوشانی دارند.

در عین حال ، دفاتر باز به این معناست که کارمندان می توانند در اطراف شناور باشند و در جایی که می خواهند کار کنند ، تا راحت تر باشند. همه اینها بدان معنی است که نصب میزهای سنتی باید انجام شود.

این اتفاق را در دفتر خود انجام دهید:

به جای میز ، ایجاد ایستگاه های کاری را در نظر بگیرید ، جایی که افراد بتوانند برای کارهای قابل اجرا خود شناور باشند. این باعث می شود کارمندان بیش از حد در یک نقطه نشسته باشند ، که می تواند برای سلامتی آنها مفید باشد و همچنین از ایجاد خستگی جلوگیری می کند.

نکته ۴: کیفیت هوا را بهبود ببخشید

فضای کاری مفید | بسیاری از ساختمانهای اداری برای نور مطلوب یا جریان هوا تنظیم نشده اند. آنها همچنین با صورتحساب های سودمند بالا ، پیش نویس ها و جنگ بر سر اینکه ترموستات را کنترل می کند ، پایدارترین نیستند.

در نتیجه ، در نتیجه بسیاری از کارمندان اداری به دلیل کیفیت پایین هوا ، شرایط بهداشتی پیدا می کنند و همچنین ممکن است شرکت شما هرماه بیش از حد برای آب و برق بپردازد. بهبود همزمان کیفیت و پایداری هوا ، دفتر شما را راحت تر ، سالم تر و با مصرف انرژی بیشتر خواهد کرد.

این اتفاق را در دفتر خود انجام دهید:

با بهبود عایق بندی ساختمان شروع کنید. عایق هر دو به کاهش هزینه های انرژی کمک می کند ، در حالی که باعث راحتی کارکنان و کاهش صدا می شود.

بعد ، روی چیزهایی مانند ترموستات دیجیتال و رطوبت ساز سرمایه گذاری کنید ، که می تواند کیفیت هوا و مشخصات انرژی شما را همزمان افزایش دهد. هوای مرطوب در دمای پایین راحت تر است ، که می تواند قبض های انرژی شما را کاهش دهد و در عین حال کارمندان شما را از سلامتی و راحتی بیشتری برخوردار کند.

نکته ۵: فضا را باز کنید | فضای کاری مفید

اطاق مخوف اغلب تقریباً در مورد کابوس هر کارمند اداری گنجانده می شود. این پارتیشن های قابل تنظیم و موقتی به منظور جدا کردن کارکنان از یکدیگر است که به نوبه خود قرار است بهره وری را افزایش دهد. در عوض ، ممکن است کاملاً برعکس باشد و باعث شود کارمندان احساس جدا شدن از یکدیگر کنند. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها به سمت فضاهای بازتر با مکان های کاری قابل تنظیم ، اتاق های استراحت و برنامه ریزی فضای بهتر روی می آورند.

بسیاری از شرکت ها نیز در حال کشف این موضوع هستند که خلاص شدن از شر اتاقک باعث صرفه جویی در هزینه می شود ، زیرا فضای اداری گسترده ای به مساحت کلی کمتر از یک قسمت تقسیم شده نیاز دارد. همچنین برای نیازهای کارمند شما قابل تنظیم تر است ، بنابراین آنها می توانند بیشتر در خانه احساس کنند و کارهای بیشتری انجام دهند.

 

پیشنهاد نویسنده: راهنمای مراحل طراحی معماری – بخش اول

این اتفاق را در دفتر خود انجام دهید:

فضای کاری مفید | با از بین بردن اتاقک ها و بسیاری از فضاهای اداری کوچکتر ، فضای اداری خود را باز کنید. در سالن ها ، مکان های آشپزخانه ، نشیمن راحت و ایستگاه های کاری مختلف که کارمندان شما می توانند با سرعت و شرایط خود در آنجا کار کنند سرمایه گذاری کنید. این باعث راحتی بیشتر آنها می شود ضمن اینکه اطمینان حاصل کنید که می خواهند هر روز سر کار بیایند.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]