طراحی فضای کاری
13
اردیبهشت

۶ نکته برای طراحی فضای کاری کامل

طراحی فضای کاری | این روزها ، ما همه چیز را از فضای کاری خود می خواهیم: حریم خصوصی ، شخصیت ، مهمان نوازی ، انعطاف پذیری. ما می خواهیم میزهای نشسته و میزهای ایستاده ، چرت زدن و مناطق بازی را داشته باشیم. ما انتظار داریم که فضاهای کاری ما همه چیز در همه زمان ها باشد ، به گونه ای که هدف اساسی آنها را فراموش کنیم: برای کار متفکر ، مولد. چگونه می توان فضای کاری را ایجاد کرد که کار واقعی اتفاق بیفتد؟ این شش نکته باعث می شود هر فضای کاری کاملاً متعلق به شما باشد و خلاقانه ترین ایده های شما را شعله ور کند.

 

پیشنهاد نویسنده: مفهوم سطح در معماری

۱. در طراحی فضای کاری به دنبال سرنخ های بهره وری در آینه بگردید.

روندها آمده و رفته اند ، اما من یک توصیه پیدا کرده ام که همیشه درست است و منجر به نتایج رضایت بخشی می شود: فضایی را به روشی که خودتان طراحی می کنید طراحی کنید. لباس شما و آنچه که بر روی شخص خود حمل می کنید چیزهای زیادی در مورد نوع فضای کار شما را به شما می گوید. چه لوازمی همه جا شما را همراهی می کند؟ اگر جیب داخل کت شما یک دفترچه یادداشت Moleskine را پر از لیست های کار می کند ، پس شما به یک تخته سفید بزرگ روی دیوار نیاز دارید. آیا کت های اسپرت ساخته نشده ، یک لباس شیفت کلاسیک یا سایر لباس ها و پارچه های کاملاً راحت را ترجیح می دهید؟ پس فضای شما باید از سهولت حرکت برخوردار باشد. اصالت بهترین ایده های شما را به وجود می آورد.

 

پیشنهاد نویسنده: بازسازی اداری

۲. هنگام کار کردم می توانید به موسیقی گوش دهید

طراحی فضای کاری |‌ اگر یک فضای کار مشترک با دیگران دارید ، احتمالاً با ایرپاد یا هدفون آشنا هستید. تحقیقات نشان داده است که بیشتر ما از قبل می دانیم: گوش دادن به موسیقی کارآیی و خلاقیت را تشویق می کند. تفکر عمیق – خواندن ، نوشتن ، تجزیه و تحلیل اسناد طولانی – بهترین ساخته های داستانی ، سوناتا ، امتیازات فیلم ، تقریباً در مورد هر آهنگ از نوع آبی رنگ مایلز دیویس یا صدای سفید ترجیحی شما از طریق YouTube بهتر است (یکی از همکاران من فیلم ۱۰ ساعته یخ شکن قطبی بیکار در اقیانوس منجمد شمالی). اگر کار شما به انبوهی از انرژی نیاز دارد – مثلاً اگر هر نیم ساعت برای ده مشتری ارسال می کنید – موسیقی مناسب آن فعالیت را پیدا کنید.

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی داخلی اداری

۳. دلایل حرکت را پیدا کنید.

بهره وری اغلب ایجاد مکالمه خوب با مشتریان و همکاران است. ترتیبات نشستن را ایجاد کنید که نیاز به ایستادن و خارج شدن از محل کار اصلی خود را دارد ، که باعث می شود مهمانان شما احساس اهمیت کنند و جریان خون شما را افزایش دهند ، شاید موثرترین کمک به بهره وری باشد. برای تشویق ارتباطات ، صندلی های راحت را در زاویه های مورب و دوستانه قرار دهید. خطوط مستقیم و عمود بر زیاد باعث می شود که فضایی برای میهمانان ناخوشایند باشد (به اتاق انتظار مطب دندانپزشک خود فکر کنید).

شما نیازی به ایجاد اتاق نشیمن در دفتر کار خود ندارید. هر چیزی برای نشستن می تواند کارساز باشد: نشیمنگاه های باریک ، چهارپایه های کشیده ، حفره ، حتی بالشتک های کف. اگر فضای اداری کافی برای فضای نشیمن ندارید ، پس به میز خود نزدیک دیوار بروید و از صندلی Aeron ، که می تواند به طرف میهمانانتان برگردد ، استفاده کنید ، بدون اینکه میز کار بین شما مانع شود. اکنون مکالمه خلاقانه جریان دارد.

۴. در طراحی فضای کاری اجازه ندهید پنجره ها حواس شما را پرت کنند.

همه ما یک منظره زیبا را دوست داریم ، اما در یک فضای کاری ، مناظر دلپذیر تقریباً همیشه دعوت به حواس پرتی و رویاپردازی هستند. همانطور که یکی از طراحان می گفت ، “ویندوز متعلق به بالای ظرفشویی آشپزخانه است.”

 

پیشنهاد نویسنده: دکوراسیون اداری

۵. یک طرح رنگی متناسب با گردش کار خود انتخاب کنید.

طراحی فضای کاری | اطمینان حاصل کنید که از رنگ به نفع خود استفاده کنید. آیا فکر می کنید روز کاری شما شامل قسمت های مکرر استرس و احساس شدید مانند مکالمات دشوار یا تماس های تلفنی فوری است؟ مدت هاست که می دانیم رنگ های با طول موج کم مانند آبی و سبز باعث ایجاد آرامش می شوند و تحقیقات اخیر نشان می دهد که فضاهای کاری با استفاده از این رنگ ها می توانند باعث بهبود کارایی و تمرکز نیز شوند. آیا بیشتر وقت خود را به فکر عمیق خلاق مانند نوشتن ، ایده پردازی یا ایجاد پیشنهادات جدید می گذرانید؟ یافته های جدید نشان می دهد که رنگ زرد ممکن است خلاقیت را تحریک کند ، شاید باعث اضطرار در تولید خورشید شود.

 

پیشنهاد نویسنده: راهنمای مراحل طراحی معماری – بخش اول

۶. لباس پوشاندن به دیوارها را فراموش نکنید.

ایده های خلاقانه بیشتر از کار است – مربوط به زندگی و مشاهدات است. هیچ چیز به شما و مهمانان شما مانند یک هنر عالی روی دیوارها چیزی برای گفتگو نمی دهد. فضای کاری خود را مانند یک گالری تمیز کنید. چرخش اغلب برای استخراج پاسخ های تازه به فضا و تحریک ایده های بدیع انجام می شود. جمله خود را پیدا کنید ، چه مغزی و چه پانک دار ، که منعکس کننده آنچه شما را الهام می دهد است. کلید دفتر من میز کار نیست! بیشتر کارهایم را در خانه ، صبح و عصر انجام می دهم و بیشتر روز کاری ام در جلسات می گذرد – میز کار به راحتی لازم نیست. رنگ و کار هنری منحصر به فرد روی دیوارهای من مرا در یک فضای خلاقانه نگه می دارد.

مولدترین فضای کاری فضایی است که در آن احساس راحتی و اطمینان می کنید. همه ما می دانیم که وقتی احساس راحتی می کنیم که خودمان را در موسیقی متن مورد علاقه خود از دست می دهیم ، یا اینکه وقتی بهترین لباس خود را می پوشیم باعث افزایش اعتماد به نفس می شویم. فضای کاری ایجاد کنید که هر روز این احساس را به شما منتقل کند. بهترین ایده های شما مطمئناً دنبال خواهد شد.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با طراحی مدور محل کار برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]