مکمل رنگ قرمز در دکوراسیون
24
آبان

مکمل رنگ قرمز در دکوراسیون

مکمل رنگ قرمز در دکوراسیون

۱۶ ترکیب رنگ برای استفاده از رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی!

رنگ قرمز در طراحی داخلی به چه معناست؟ رنگ‌های داخلی قرمز، طراحی داخلی مدرن را با درام، سرزندگی و احساسات القا می‌کنند. دیوارها، کف‌ها، سقف‌ها و اثاثیه قرمز رنگ همه پیام‌های احساسی قدرتمندی را منتقل می‌کنند و برای ایجاد جملات جسورانه عالی هستند. رنگ ها و احساسات طراحی داخلی به طور جدایی ناپذیری در چرخه رنگ به هم مرتبط هستند و زمانی که به دنبال گردآوری آن طراحی و دکوراسیون عالی فضایی هستید، می توانند بیانیه ای بسیار قوی ایجاد کنند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

مکمل رنگ قرمز در دکوراسیون

رنگ قرمز در خانه و ارتباط آن با شور و نشاط

رنگ های مورد استفاده در طراحی داخلی بر حس و حال اتاق تأثیر می گذارد. دیوارها، سقف‌ها، کف‌ها و وسایل خانه با لهجه قرمز، فضایی از سرزندگی، اشتیاق و سرزندگی را در اتاق ایجاد می‌کنند. با نظارت بر میزان استفاده از رنگ قرمز در طراحی داخلی، می توانید بر عنصر قدرتمند و در عین حال ظریف دکوراسیون اتاق خود کنترل داشته باشید.

 

رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی و احساس عشق و ریسک پذیری

از لحاظ تاریخی، رنگ قرمز با ژست رمانتیک هدیه دادن گل رز قرمز همراه بوده است. رنگ های قرمز با یک شومینه دنج و یک فوران آتشفشانی به هم متصل می شوند. رنگ‌های قرمز شور و خطر را با هم ترکیب می‌کنند (به دلیل قرمز بودن رنگ خون)، و این سایه‌های رنگی وقتی افراد را متوجه این رنگ خاص می‌کنند تحریک می‌کنند. گرایش‌ها و سبک‌های مدرن طراحی داخلی که دارای رنگ‌های قرمز هستند، برای کسانی که از حرکت، بازیگری و انجام دادن لذت می‌برند، عالی هستند و عناصر شدید و پرشور را در فضاهای پویا ادغام می‌کنند.

 

رنگ قرمز در خانه و سرعت بخشیدن

یکی از تاثیرات اولیه رنگ قرمز این است که متابولیسم را تسریع می‌کند و گفتار و حرکت سریع‌تر را تشویق می‌کند. افراد در حضور عناصر قرمز بیشتر غذا می خورند و صحبت می کنند که منجر به کاهش وزن می شود، زیرا طراحی داخلی قرمز افراد را تشویق به صرف انرژی بیشتر می کند. رنگ های قرمز داخلی حواس را تحریک می کنند و افراد را وادار به عمل می کنند. طراحی و دکوراسیون داخلی قرمز افراد را تشویق می کند تا ریسک کنند و زود قضاوت کنند. طراحی قرمز رنگ اتاق خواب بیدار شدن را آسان‌تر می‌کند، اما می‌تواند در خوابیدن نیز مشکل ایجاد کند.

 

طراحان داخلی چگونه از رنگ قرمز استفاده می کنند؟

رنگ قرمز عاشقانه با رنگی سرشار از حس و اشتیاق، این توانایی را دارد که هر محیطی را به هر فضایی که می توانید تصور کنید، تبدیل کند. این رنگ قوی و دراماتیک با گرما و حال و هوای متمایز خود حواس را نوازش می دهد. تنوع رنگ قرمز چیزی است که این رنگ را بسیار سازگار می کند. اولین چیزی که باید به آن فکر کنید رنگ آمیزی دیوارها است که آنقدرها هم که به نظر می رسد ساده نیست. دیوارهای قرمز می توانند فضا را به چیزی زیبا و شیک تبدیل کنند، به خصوص زمانی که به سبک مدیترانه ای یا کلاسیک استفاده شوند. برای اینکه بتوانید این ظاهر را در سبکی مدرن و امروزی به انجام برسانید، لازم است بین تاثیر قوی رنگ قرمز با دیگر عناصر طراحی تعادل برقرار کنید. استفاده از تریم های سفید هوشمند برای ایجاد تعادل مناسب و نرم کردن رنگ قرمز در این مورد نیز مشکلی ایجاد نمی کند. می‌توان از لهجه‌های ساده برای ادغام آن در طراحی معاصری استفاده کرد که قبلاً ایجاد شده است. این یک گزینه ساده و جذاب برای در نظر گرفتن خواهد بود.

 

رنگ قرمز در آشپزخانه ها

آشپزخانه یکی از بهترین مکان ها برای گنجاندن رنگ قرمز در دکوراسیون شماست. رنگ آمیزی دیوارهای اتاقتان به رنگ زرشکی، فضایی پویا و سرزنده به آن القا می کند. این امکان وجود دارد که با گنجاندن رنگ قرمز در طراحی، یک آشپزخانه شیک را کاملاً متحول کنید، به خصوص وقتی که به شیوه ای معاصر با لهجه های نقره ای، سیاه و سفید انجام شود.

 

رنگ قرمز در حمام ها

افزودن گرم‌ترین رنگ به خنک‌ترین قسمت خانه – حمام – ممکن است فضایی واقعاً دنج و خانگی ایجاد کند. استفاده از رنگ های قرمز و دیگر رنگ های روشن در حمام می تواند آن را به فضایی واقعا سرگرم کننده و لذت بخش تبدیل کند. از یک طرح رنگ مکمل برای متعادل کردن رنگ قرمز استفاده کنید. قرمز علاوه بر کارایی خوب با رنگ های پایه، می تواند با نارنجی و زرد نیز ترکیب شود تا جلوه کامل تری ایجاد کند.

 

رنگ قرمز در اتاق های خواب

با وجود این واقعیت که رنگ قرمز هوا را با هاله ای عاشقانه پر می کند، وقتی بیش از حد از آن استفاده شود، می تواند یک واکنش عاطفی قوی نامطلوب ایجاد کند. استفاده متوسط ​​از این رنگ از تشدید شدت آن تا حد تحریک بیش از حد جلوگیری می کند. وقتی نوبت به طراحی اتاق خواب با استفاده از رنگ های قرمز مختلف می رسد، محتاط باشید.

 

رنگ قرمز در پنجره ها

هنگامی که با دیوارهای سفید کتان ترکیب می شود، قاب پنجره های قرمز سیبی واقعا به جذابیت چشمگیر طراحی اتاق می افزاید. این تاثیر با کفپوش هایی که به خوبی انتخاب شده اند، مانند فرش هایی با رنگ های متنوع کمک می کند. این امکان وجود دارد که رنگ‌هایی که برای تمجید از این سبک انتخاب می‌کنید، بسته به ظاهری که مد نظرتان است، هم تن گرم و هم سرد باشد.

 

رنگ قرمز در طبقات

اگر کفپوش ندارید، طراحی داخلی قرمز رنگ شما چندان موثر نخواهد بود. فرش‌های قرمز مطمئناً بیانیه‌ای دارند. آن‌ها به فضای اتاق عمق می دهند و به عنوان نقطه شروع فوق العاده ای برای تزئین با رنگ های دیگر عمل می کنند.

 

رنگ قرمز در دیوارها

رایج ترین گزینه، دیوارهای برجسته دیدنی است که تا حدودی چشم نواز هستند و تقریباً به اندازه ای هستند که ظاهر یک اتاق را زنده کنند بدون اینکه تحت تأثیر قرار بگیرند. اگر می خواهید کاملاً تأثیراتی را که دیوارهای قرمز می توانند وارد خانه کنند احساس کنید، ابتدا آن‌ها را در یک حمام کوچک قرار دهید. اگر یک راه برای مشخص کردن دیوارهای قرمز وجود داشته باشد، جسارتی است که در داخل خانه پخش می شود، زیرا بلافاصله یک فضای کوچک را به یک محیط پر جنب و جوش و فعال تبدیل می کند.

 

رنگ قرمز در مبلمان و لوازم خانه

تا آنجایی که به مبلمان مربوط می شود، رنگ قرمز می تواند ظاهر یک اتاق را ایجاد یا خراب کند. برای افراد شجاع تر، قرمز روشن تر ممکن است تصمیم جسورانه ای باشد که شخصیت را به اتاق شما تزریق می کند. مجموعه ای از صندلی ها و یک میز به خوبی با بقیه رنگ های خنثی اتاق کار می کند. به عنوان مثال، قرمز و زرد ترکیب رنگی عالی هستند. اگر فکر می کنید قرمز روشن ممکن است کمی زیاده روی کند، مبلمان قهوه ای را با ته رنگ زرشکی دوست داشتنی انتخاب کنید. این یک زیبایی شناسی زیبا ایجاد می کند که هم تصفیه شده و هم پر جنب و جوش است.

 

ایده های طراحی داخلی که به خوبی با رنگ قرمز هماهنگ می شوند!

رنگ قرمز و گل آفتابگردان

سایه آفتابگردان زرد، اتاقی با لباس قرمز را با سرزندگی و زندگی تحسین می کند. این به ایجاد ظاهری بسیار جسورانه و چشمگیر با جلوه ای پر از شخصیت کمک می کند.

 

حس نیمه شب با ترکیب رنگ سیاه و قرمز در خانه

مشکی و قرمز همیشه ترکیبی کلاسیک و جاودانه خواهند بود. اگر می خواهید یک اتاق نشیمن با آن نوع جذابیت شیک داشته باشید، صرف نظر از انتخاب دکوراسیون خود، این رنگ ها را به عنوان پایه انتخاب کنید.

 

رنگ سرمه ای با قرمز و حس اقیانوسی آرام

رنگ سرمه ای کلاسیک نیز می تواند قرمزی غنی تر را متعادل و ملایم کند. این اتاق کمی جذابیت دریایی دارد اما فوق العاده شیک و جوان است. برای ظاهری چند لایه و تک رنگ، از سایه های مشابهی استفاده کنید که عمق اتاق را فراهم می کند. به عنوان مثال این اتاق خواب با لایه های صورتی و قرمز را در نظر بگیرید، رنگ های قرمز و فوشیا با ظاهری ترکیب پذیر و پیچیده ظاهر می شوند.

 

اتاقی قرمز و کرم رنگ برای حسی لاکچری

سفیدهای کرمی می توانند با سایه چشمگیر قرمز نوید خوبی داشته باشند، کافی است به این اتاق نشیمن باشکوه نگاهی بیندازید! رنگ سفید مایل به کرم رنگ قرمز گیلاسی را با رنگی پیچیده و سهولتی ملایم می کند.

 

اتاقی مه آلود با رنگ قرمز روشن در خانه

اتاقی مه‌آلود و تنبل مملو از وسایل مدرن شیک‌تر و تمیزتر به نظر می‌رسد و رنگ قرمز روشن در برخی مکان‌های ظریف پنهان شده است. این یک روش زیبا و شیک برای تزئین است.

 

قرمز و سبز، رنگ طبیعت!

بله، می‌توانید قرمز تند و گیلاسی را با سبز چمنی ست کنید و همچنان چیزی شیک و شیک خلق کنید. جذابیت ملموس و مهار عجیبی دارد.

 

ترکیب طیف قرمز و رنگ آلویی

قرمز و آلویی می توانند ظاهری بسیار شیک و جذاب ایجاد کنند. اما همچنین می تواند مجموعه ای زنانه و واضح از احساسات و همچنین در بینش های مدرن تر ایجاد کند.

 

رنگ قرمز و رنگ شکلاتی در خانه

ممکن است این ترکیبی نباشد که برای اولین بار هنگام تزئین اتاق با رنگ قرمز در ذهن به آن فکر می کنید، اما مطمئناً کاملاً زیباست. این فضای زنانه و شیک نیز منحصر به فرد است و از جذابیت سرشار است.

 

قرمز و فیروزه ای

این اتاق بازی بسیار سرزنده و پر از زندگی است و همه اینها به خاطر رنگ های فیروزه ای و قرمز متضاد اطراف فضا است.

 

رنگ زرد و قرمز

درست مانند رنگ زرد، اگر به دنبال یک منطقه فوق العاده شاداب و پر از شخصیت هستید، از طرح انبه و گیلاس استفاده کنید. مخصوصاً برای اتاق کودکان عالی است!

 

رنگ قرمز و بادامی در طراحی داخلی

برای یک ایده خنثی عالی دیگر، سعی کنید رنگ قرمز را به یک اتاق پوشیده از بادامی اضافه کنید. این یک لحن بسیار سنتی است، اما با لهجه قرمز، شما یک جفت را خواهید داشت که می تواند ظاهر شود، اما همچنین احساس بسیار دوستانه ای برای خانواده دارد. رنگ صورتی حبابی با همتایان زیادی نمی آید، اما می تواند به خوبی با قرمز ترکیب شود. این آشپزخانه نه تنها به طرز چشمگیری زیبا و منحصر به فرد است، بلکه ترکیب صورتی و قرمز با چشمان شما بازی می کند و جذابیت زیبایی را به شما می بخشد. باید به فضای بیرونی خانه نیز توجه کرد. و کمی رنگ زرد قاصدکی در قسمت کناری با یک مشت قرمز در جلوی در، یک استقبال خوب و دوستانه را ایجاد می کند.

 

قرمز و سفید، مثل یک مارشمالو!

سفیدهای ترد و گل ختمی می توانند رنگ قرمز خیره کننده را تحسین کنند و ظاهری روشن تر و شاداب تر ایجاد کنند. به‌ویژه برای اتاق‌های مدرن‌تر و آینده‌نگر به دلیل سبک‌های تمیزش عالی است.

 

طلایی و قرمز

برای داشتن حسی باشکوه و مجلل، سعی کنید طلایی و قرمز را در اتاق ناهار خوری یا فضای رسمی تر ترکیب کنید. این روحیه پیری را ایجاد می کند، اما همچنین پیچیدگی و جذابیتی جاودانه ایجاد می کند. این جفت جوهره سنتی تری دارد که همیشه برای یک آشپزخانه خانوادگی عالی است. به دلیل رنگ، سرزندگی وجود دارد، اما همچنین یک احساس بسیار خانگی و دنج است. قرمز همچنین رنگ سردی برای نمای بیرونی خانه است و به خوبی با ظرافت هایی مانند خاکستری روشن که کمی ملایم تر از سفید ساده است، هماهنگ می شود. همچنین استفاده از رنگ های خنثی دیگر مانند بژ برای برجسته کردن عناصر طراحی خاص و ایجاد تمایز بین بخش های مختلف خانه می تواند خوب باشد.

 

رنگ قهوه ای و قرمز

ممکن است به نظر برسد که قهوه ای خیلی تیره است که نمی تواند به خوبی با قرمز هماهنگ شود، اما همیشه اینطور نیست. طیف های مختلف قهوه ای و مواد و بافت های مختلف زیادی وجود دارد که به طور طبیعی به این رنگ مانند چوب، آجر و گرانیت متکی هستند. این آشپزخانه با کاشی های سرامیکی، سقف های چوبی و میزهای گرانیتی جذاب و دنج به نظر می رسد.

 

طراحی با رنگ قرمز و آبی

آبی به طور کلی رنگی آرامش بخش و آرامش بخش است که آن را برای فضاهایی مانند اتاق خواب مناسب می کند. ظرافت قوی مانند این می تواند وقتی با رنگ های زنده دیگری مانند قرمز ترکیب شود زیبا به نظر برسد. در این مورد خوب است که بقیه پالت رنگ را ساده و خنثی نگه دارید.

 

قرمز و رنگ چوب طبیعی

رنگ طبیعی چوب بسیار متنوع است و چوب لکه دار به همان اندازه عالی است. همانطور که در این آشپزخانه به سبک خانه های کشاورزی مشاهده می کنید، آن‌ها واقعاً با قرمز و بسیاری از رنگ های برجسته دیگر هماهنگی دارند. ما کنتراست اضافه شده توسط کانترهای بتنی را دوست داریم که از برخورد کابینت های قرمز با لایه پشتی چوب جلوگیری می کند.

 

ترکیب رنگ قرمز و بژ

ترکیب رنگ های قرمز و بژ به عنوان رنگ های پایه یکی از مواردی است که واقعاً مناسب فضای داخلی سنتی است. هنگامی که این دو تفاوت ظریف با هم ترکیب شوند، حال و هوای کلاسیکی را ایجاد می کنند که کار با آن چندان دشوار نیست. ترفند این است که تعادل بین این دو رنگ را پیدا کنید و در جزئیات تطبیق زیاده روی نکنید.

 

ترکیبی ساده از سفید و قرمز

استفاده از رنگ سفید به عنوان رنگ اصلی در اتاق اشکالی ندارد. در واقع، این رنگ همه کاره است که با همه چیز، از جمله قرمز، به خوبی هماهنگ می شود. این به شما این امکان را می دهد که واقعاً روی رنگ تأکیدی خود تأکید کنید و حتی یک رنگ سوم را نیز مانند قهوه ای معرفی کنید.

 

خاکستری تیره و قرمز در دکوراسیون داخلی

یک درب ورودی قرمز، یا در این مورد دو، رنگی زیبا به خانه می بخشد. همچنین یک راه عالی برای دیدن بیشتر ورودی برای بازدیدکنندگان است. در مورد بقیه پالت رنگی این ورودی زیبا، ما عاشق خاکستری تیره کاشی های کف و روشی هستیم که در آن فضا را زمین می کنند در حالی که دیوارهای سفید آن را باز می کنند. قرمز یکی از جسورترین و درخشان ترین رنگ های بیانگر در طیف است. این می تواند همه نوع حالات را ایجاد کند، از عصبانی و گرم گرفته تا روشن و شاد. مهم است که بدانید چه رنگ‌هایی با قرمز کار می‌کنند قبل از پاشیدن آن به سرتاسر خانه و اینکه چگونه رنگ قرمز می‌تواند بر فضای داخلی شما تأثیر بگذارد.

 

برخی از قوانین کلی تطابق رنگ چیست؟

به گفته متخصصان طراحی ۹۹Designs، چرخ رنگ از سه رنگ اصلی تشکیل شده است: قرمز، زرد، آبی. سه رنگ ثانویه (رنگ هایی که با ترکیب رنگ های اصلی ایجاد می شوند)، سبز، نارنجی، بنفش. و شش رنگ ثالث که رنگ هایی هستند که از رنگ های اصلی و فرعی مانند آبی-سبز یا قرمز-بنفش ساخته شده اند. به طور کلی مکمل ترین رنگ ها آن‌هایی هستند که در چرخه رنگ مقابل یکدیگر قرار می گیرند، مانند قرمز و سبز، آبی و نارنجی، بنفش و زرد.

 

رنگ هایی که به خوبی با قرمز ست می شوند

رسانه دکوطرح یک راهنمای رنگ دارد که رنگ های مکمل را برای سایه های مختلف قرمز پیشنهاد می کند. مثلا:

  • قرمز اولیه به خوبی با زرد، سفید، نارنجی مایل به قهوه ای، سبز، آبی و سیاه کار می کند.
  • قرمز گوجه فرنگی با فیروزه ای، سبز نعنایی، شنی، کرمی-سفید و خاکستری به خوبی کار می کند.
  • قرمز گیلاسی با رنگ های لاجوردی، خاکستری، نارنجی روشن، شنی، زرد کم رنگ و بژ به خوبی کار می کند.
  • قرمز تمشکی می تواند با رز سفید، سیاه و گل رز به خوبی کار کند.
  • بسته به رنگ قرمزی که می‌خواهید استفاده کنید، می‌توانید به طور کلی آن را با رنگ‌های مشکی، سرمه‌ای، آبی، خاکستری، سفید، کرم، صورتی، فلزی و چوبی ترکیب کنید.

 

مشاوره حرفه ای برای انتخاب رنگ هایی که با قرمز همخوانی دارند!

بلومفیلد، طراح داخلی می گوید: «قرمز رنگی بسیار قوی و غالب است، بنابراین نمی خواهید آن را با بسیاری از رنگ های غالب دیگر جفت کنید – به خصوص اگر می خواهید قرمز رنگ برجسته در خانه شما باشد. سعی کنید از رنگ هایی مانند سرمه ای، سیاه، سفید و خاکستری استفاده کنید. اگر می‌خواهید رنگ‌های بیشتری اضافه کنید، از رنگ‌های پاستلی مانند هلویی، لیمویی و مرجانی و غیره دوری کنید زیرا با هم برخورد می‌کنند. به سراغ رنگ های قوی تر مانند زرد قناری، نارنجی مرکباتی یا سبز تیره بروید.

 

بایدها و نبایدهای استفاده از رنگ قرمز در فضای داخلی

استفاده از رنگ قرمز در طرح طراحی داخلی شما می تواند یک حرکت بزرگ و جسورانه باشد، بنابراین مهم است که نه تنها رنگ را دوست داشته باشید، بلکه یاد بگیرید که چگونه از آن به درستی استفاده کنید. خانم اما بلومفیلد می‌گوید: «اگر فکر می‌کنید ممکن است ظرف یک یا دو سال دیگر از آن خسته شوید، کل اتاق را قرمز نکنید. از رنگ قرمز در وسایل نرم مانند کوسن یا فرش استفاده کنید، اما از آن به جای منسوجات تک رنگ در الگوها استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید رنگ‌های دیگر را از الگو انتخاب کنید و آن‌ها را در اتاق نیز برجسته کنید.» طراح داخلی کریس کارول از TLC Interiors می گوید بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که چندین سایه قرمز را قبل از تصمیم گیری در مورد یکی بررسی کنید. کریس در وب‌سایت خود می‌نویسد: «رنگ‌های سرخابی، سرخابی، نارنجی سوخته و سایر سایه‌های مشابه چندان تهاجمی به نظر نمی‌رسند». “یک دیوار خاکستری می تواند به رنگ قرمز روشن کمک کند و کمتر به طور کلی بیشتر است.”

 

از قدیم گفته اند استفاده کمتر، همیشه بیشتر است!

پاشیدن رنگ قرمز می تواند یک اتاق را، چه در مقیاس بزرگ و چه کوچک، بلندتر و زیباتر کند. من اغلب با قرار دادن یک آیتم قرمز کوچک در یک جلد کتاب یا روی تخته کناری در برابر پالت رنگی خنثی‌تر در فضا، یک رنگ قرمز به آن اضافه می‌کنم.

 

از رنگ قرمز برای وسایل تزئینی استفاده کنید

من عاشق استفاده از رنگ قرمز در آثار هنری، گلدان‌ها، کتاب‌ها یا قطعات تزئینی هستم که بیش از حد مسلط نیستند. سپس می توانید کمی سرگرم شوید و اگر نیاز به تغییر آن دارید، این وسایل را در سرتاسر خانه خود مرتب کنید.

 

فقط در صورتی رنگ قرمز را انتخاب کنید که واقعاً آن رنگ را دوست دارید

من همیشه قبل از استفاده بیش از حد، با مشتریانم ارزیابی می کنم که از نظر رنگ با چه چیزی راحت هستند. از آن‌ها می پرسم آیا شما همیشه رنگ را دوست داشتید؟ یا فقط امسال آن را دوست دارید؟ آیا از اینکه به خواب می روید و با همان رنگ از خواب بیدار می شوید خوشحال هستید؟» «اگر می‌خواهید جمله‌ای جسورانه داشته باشید، قرمز را با سفید و تقریباً هر خاکستری را جفت کنید، اگر نه، قرمز را با کتانی، سبزهای کم‌رنگ یا پشتی مشکی جفت کنید و از مقادیر کمی قرمز استفاده کنید.»

 

از قرمز به عنوان رنگ برجسته استفاده کنید

«اگر می‌خواهم لهجه‌های قرمز داشته باشم، به سراغ رنگ نارنجی و قرمز ترقه‌ای می‌روم. هنگامی که از رنگ قرمز بسیار بیشتری در یک فضا استفاده می‌کنم، از رنگ قرمز بسیار خاموش‌تر و مبتنی بر آبی استفاده می‌کنم.»

 

طرح های رنگی که با قرمز به خوبی ست می شوند

ترکیب رنگ قرمز میوت

Jasmine McClelland می‌گوید: «تن‌های کتانی برای جبران تسلط قرمز بسیار خوب عمل می‌کنند و پایه خنثی‌تری در فضا ایجاد می‌کنند. یک ترکیب عالی برای اتاق خواب یک فرش قرمز جفت ملحفه های کتانی سفید است.

 

دو رنگ سیاه و سفید همیشه با قرمز همراه خواهد بود

جاسمین مک کللند می‌گوید: «مشکی رنگ پس‌زمینه بسیار خوبی برای قرمز است و فضایی واقعاً بد خلق و دراماتیک ایجاد می‌کند. این کار را با افزودن چند کوسن مشکی به مبل خود انجام دهید.

 

سفید، آبی و سیاه مکمل قرمز هستند

«آبی اردکی-تخم مرغی خاموش با پایه سبز، رنگ متضادی عالی است، بدون اینکه خیلی متضاد باشد. جاسمین مک کللند می‌گوید: این فضا را نرم می‌کند و کنتراست خنکی با گرمای رنگ قرمز ارائه می‌کند.

 

همیشه و همیشه سایه های خاکستری با قرمز هماهنگ می شود

همانطور که یاس می گوید، افزودن یک فرش نقره ای و خاکستری به فضای شما واقعاً قرمز شما را جذاب می کند.

 

 رنگ های سفید، کرم و بژ تقریباً با قرمز به خوبی مطابقت دارند

سفید روشن و روشن است و هر رنگ قرمز را تیز می کند. Jasmine McClelland می‌گوید: این یک پایه عالی برای بیان یک بیانیه جسورانه، ارائه کنتراست و همچنین کمی اتاق تنفس است. با وسایل دکوری مانند این صدف دریایی، گلدان سنگ شوی، کرم بیشتری به خانه خود اضافه کنید.

 

قرمز و سبز آبی مکمل یک طرح رنگی خنثی هستند

اِما بلومفیلد، طراح داخلی می گوید: «اگر از آن در اتاق های آرام تر، مانند اتاق خواب و اتاق نشیمن استفاده می کنید، از رنگ قرمز کم استفاده کنید. «قرمز را تا اثاثیه نرم نگه دارید که اگر فکر می‌کنید قرمز بیش از حد غالب است، می‌توانید در آینده آن‌ها را تعویض کنید.»

 

سفید و زرد با قرمز همخوانی دارند

ترکیب رنگ های غیرمنتظره مانند قرمز، زرد و سفید شاد، روشن و گرم هستند. اگر مطمئن نیستید که هر دو رنگ پررنگ را انتخاب کنید، رنگ زرد را با بالش های مبل و وسایل تزئینی کوچک اضافه کنید.

 

قرمز تیره با سرمه ای و طلایی تکمیل می شود

دیوارهای قرمز تیره با سرمه ای ترکیب رنگی کلاسیکی هستند که وقتی با رنگ های متالیک ترکیب می شوند ظرافت را فریاد می زنند. یک راه آسان برای افزودن طلای بیشتر به فضای خود استفاده از وسایل تزئینی مانند این فانوس های شناور است.

 

پالت رنگ قرمز، سفید و قهوه ای

ساده، جاودانه‌تر و کمی مردانه‌تر از برخی دیگر از ترکیب‌های رنگی، در خانه‌های مینیمالیستی به خوبی عمل می‌کند. راه های زیادی برای ترکیب این دو وجود دارد، از تخته های کف، آویزهای سبک و گلدان های تزئینی.

 

قرمز، سفید و چندین سایه آبی

قرمز و سفید ترکیب رنگی واضحی هستند، اما آن را با دو سایه آبی کم‌رنگ ترکیب کنید و رنگ قرمز را تا حدی پایین بیاورید و اتاقی خواهید داشت که برای چشم راحت است اما شیک به نظر می‌رسد.

 

قرمز و صورتی در طراحی داخلی

در حالی که اکثر مردم فکر می کنند قرمز و صورتی با هم تداخل دارند، این دو رنگ در کنار هم می توانند بسیار مدرن و چشمگیر به نظر برسند. برای تمجید از رنگ قرمز، یک چاپ صورتی بالای تخت خود آویزان کنید.

 

رنگ قرمز با مبلمان سیاه، سفید، خاکستری و چوبی هماهنگ می شود

قرمز رنگی است که با روکش چوب به خوبی ست می شود، یک راه آسان برای اضافه کردن مقداری الوار با میز بازوی بامبو است. آن را با رنگ های سفید، سیاه و خاکستری مدرن نگه دارید.

 

قرمز، صورتی و آلویی

اگرچه برخی ممکن است فکر نکنند که صورتی و آلویی می توانند با قرمز هماهنگ شوند، اما این رنگ های مشابه مکمل یکدیگر هستند تا ظاهری مدرن و زنانه ایجاد کنند.

 

قرمز با بنفش می آید

یکی دیگر از آن ترکیب های رنگی غیرمنتظره، قرمز و بنفش برای افراد ضعیف نیست. قرمز با بنفش می‌آید و با رومیزی‌های مرمری و چراغ‌های آویز سفید فوق‌العاده به نظر می‌رسد.

 

قرمز مردانه، خاکستری و الواری

این ظاهر کمی جدی‌تر است و برای یک اتاق مطالعه، دفتر یا لیسانس مناسب است. یک صندلی اداری شیک خاکستری یا چوبی این کار را انجام می دهد.

 

ترکیب رنگ قرمز و سبز

قرمز با سبز همیشه حال و هوای جشن ایجاد نمی کند. رنگ قرمز خود را با قطعات تزیینی براق و رنگ سبز خود را مانند این پرتاب کتانی زیتونی خاموش نگه دارید.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]