طراحی داخلی اتاق
۲۳
بهمن

طراحی داخلی اتاق

در اینجا در دکوطرح ، ما برای طراحان داخلی و تمام زحماتی که آنها برای فضاهای طراحی شده خود می کشند احترام زیادی قائل هستیم. برای این که بتوانید اتاقی را سر هم کنید و در طراحی داخلی اتاق هم زمان آن را تصور و تخیل خو را در آن به کار برده و کاربردی کنید ، توجه خاصی لازم است. با این اوصاف ، هرکسی توانایی هدایت یک طراح داخلی برای ورود به خانه خود را ندارد و همه تصمیمات طراحی آن ها را راهنمایی می کند.

چگونه می توانیم از این طریق الهام بگیریم که فضای داخلی خود و طراحی داخلی اتاق را از کسل کننده به زیبا – بدون هزینه یک طراح حرفه ای – ببریم؟ امیدوارم این نکات در مورد نحوه طراحی داخلی خانه شما بتواند این شکاف را برطرف کند.

بیایید نگاهی دقیق تر به چگونگی طراحی داخلی اتاق خود با سازماندهی و طراحی اتاق های خود در فضایی بیندازیم که تاکنون فکر می کردید فقط یک طراح داخلی می تواند ایجاد کند. خواه می خواهید فضای داخلی شما مانند یک هتل لوکس باشد یا فقط به جاز آنها را کمی بالا ببرید ، این نکات کمک خواهد کرد.

 

 

طراحی داخلی اتاق

 

 

پیشنهاد نویسنده: میز پیانو در طراحی دکوراسیون داخلی، ساخت طرح های ایرانی در دکوراسیون داخلی

 

مجلات و وب سایت ها پر از الهام بخش طراحی داخلی خانه هستند

یک دلیل برای همه افراد مشتاق در Pinterest وجود دارد – مردم مشتاق یک فضای داخلی شگفت انگیز هستند. همانطور که اکثر ما قبلاً کشف کرده ایم ، وب سایت های دکوراسیون می توانند شعله ای از خلاقیت را تحریک کنند که هرگز نمی دانستیم که داریم.

اگر قبلاً تابلو های الهام بخشی برای دکوراسیون منزل خود شروع نکرده اید ، اکنون شروع کنید – این اولین قدم برای ایجاد خانه مورد نظر شماست.

برای جستجوی سبک های خانگی که مورد علاقه شما هستند به Pinterest بروید و از دکمه “جمع آوری این ایده” برای جمع آوری تصاویر طراحی که شما را هیجان زده می کنند استفاده کنید یا به راحتی برخی از مجلات طراحی را بگیرید و عکسهایی را که با شما صحبت می کنند قطع کنید.

پس از شکار و جمع آوری تصاویر خلاقانه طراحی داخلی DIY که به شما الهام می دهند ، قدم بردارید و به تمام چیزهایی که جمع آوری کرده اید نگاه کنید.

 

طرح های رنگی: از رنگ های شبیه به هم و سایه ها در طراحی داخلی اتاق استفاده کنید.

اکنون که ایده خوبی از سبکی به دست آورده اید که امیدوارید آن را سبک خود بدانید ، باید طرح رنگی را انتخاب کنید. این قسمت سخت است. رنگ بسیار شخصی است و باعث ایجاد روحیه هایی در درون ما می شود.

ما به شما نمی گوییم چه رنگ هایی را انتخاب کنید ، اما به شما خواهیم گفت که ترکیبی از سه رنگ یا سایه را امتحان کنید. یک رنگ اصلی برای دیوارها ، یک رنگ دیگر برای زیبایی های بزرگتر مانند کاناپه و صندلی ، و سپس یک رنگ سوم که در لوازم جانبی کوچکتر مانند گل ، بالش و دستگیره وجود دارد. استفاده از پنجره های از کف تا سقف را در نظر بگیرید تا فضای داخلی خود را افزایش داده و رنگ را نیز به نمایش بگذارد!

 

به خانه خود بافت اضافه کنید

یک اتاق در نگاه اول به نظر می رسد یک طرح تک رنگ باشد ، اما اگر خوب نگاه کنید سایه هایی با همان رنگ و بافت فراوان از طریق پارچه ها / منسوجات مشاهده خواهید کرد.

در طراحی داخلی اتاق با رنگ آمیزی کاملاً سفید ممکن است پارچه هایی در جنس های مختلف ، صندلی هایی با پارچه ی مخمل خواب دار ، کوسن های ابریشمی و دارای پارچه های براق و یک مبل پنبه ای نوکی با پتوی خز مصنوعی که در کنار آن پرتاب شده باشد.

طراحی می تواند شخصیت مالک را توصیف کند ، بنابراین با استفاده از بافت ها ، الگوها و رنگ های متنوع می توان یک اتاق کسل کننده را با سهولت در ظرافت به وجود آورد.

منسوجات متناسب با سبک زندگی خود را در نظر بگیرید. اگر بچه و سگ دارید ، ممکن است یک مبل نخی سبک نخواهید. بلکه یک مبل چرمی یا موی تیره بهتر می تواند متناسب با نیازهای شما باشد. اگر به دنبال تجمل گرایی هستید ، پارچه های بالش و بالش های سطح بالا را در نظر بگیرید.

سبک شما هر کدام باشد ، سعی کنید با جمع آوری منسوجات بیشماری در طراحی داخلی DIY ، بافت زیادی به آن اضافه کنید.

 

طراحی داخلی اتاق

قطعات بزرگ مبلمان به طراحی داخلی اتاق خود اضافه کنید

اتاقی با صندلی های لگ دار ، میزهای لگ دار و تعداد زیادی دکمه ناخن کوچک فقط باعث بهم ریختگی اتاق و گیجی چشم می شود.

در عوض ، اتاقی را بخوبی مخلوط کنید. یک مبل بزرگ ، چند صندلی کلوپ دامن دار (بنابراین پاها را نمی توانید ببینید) و سپس یک یا دو صندلی باریک و بازو با پایه های تراش خورده جذاب (بسته به فضا) داشته باشید. این فقط یک مثال است ، اما ایده مخلوط کردن سبک ها و اندازه های مبلمان را به شما می دهد تا اتاق متعادل به نظر برسد – نه خیلی بزرگ و نه خیلی دوک دار.

حتی اگر در حال تزئین یک آپارتمان کوچک هستید ، ایده های زیادی برای تزئین وجود دارد که می توانید امتحان کنید. بیشتر طراحان توصیه می کنند که حتی در کوچکترین اتاق ها نیز یک قطعه بزرگ مانند یک زره پوش بزرگ یا کابینت وجود دارد. مخلوطی از بزرگ و کوچک کلید موفقیت در طراحی داخلی خانه است.

 

در طراحی داخلی اتاق به هر اتاق گل اضافه کنید

برگردید و تمام عکس های الهام بخش خود را مرور کنید – چه چیزی می بینید؟ آیا تقریباً در هر اتاق گل یا گیاه می بینید؟ شرط می بندیم شما این کار را بکنید.

به نظر می رسد یک نکته ساده است ، اما افزودن گل آرایی ، گیاهان زنده و اشیا  طبیعی مانند گلدان های پوسته ای یا سنگی می تواند این طعم نهایی را به طراحی داخلی خانه شما اضافه کند.

گیاهان مراقبت آسان بسیاری وجود دارد که می توانید برای خانه خود خریداری کنید که در صورت تغذیه مناسب و آبیاری آنها سالها طول می کشد. اکثر طراحان به شما خواهند گفت که از آرایش گلهای تقلبی خودداری کنید.

اگر گل یا گیاه مورد نظر شما نیستند ، سایر عناصر طبیعی مانند شاخه ها یا پرهایی را که در یک گلدان بزرگ قرار داده شده امتحان کنید. چیدمان های طبیعی باعث می شود تا آخرین لحظه به یک اتاق بیافزایید – لمس نهایی که می گوید: “یک طراح داخلی اینجا بوده است”.

اگر نمی توانید یک طراح داخلی استخدام کنید ، هنوز هم می توانید خانه ای شبیه به خانه خود داشته باشید. همه این نکات و نکات کوچک در کنار هم برای ایجاد فضای داخلی گرم و کاملاً مناسب در خانه کار می کنند. سعی کنید امروز ، خانه ، رنگ ، مبلمان و عناصر طبیعت را به خانه خود اضافه کنید.

اگر از نتیجه نهایی یا ترتیباتی که انجام داده اید مطمئن نیستید ، پس از آن یک عکس بگیرید. تصاویر یک اتاق به شما امکان می دهد از منظر دیگری طرح را ببینید ، به شما کمک می کند تا ببینید در جایی از مسیر اشتباه رفته اید یا خیر.

به یاد داشته باشید ، این خانه شما است و شما کسی هستید که باید در آن زندگی کند ، بنابراین خانه ای را ایجاد کنید که دوست دارید – خانه ای که شما را به تصویر می کشد.

 

طراحی داخلی اتاق

 

 

پیشنهاد نویسنده: استفاده از هنر و آثار هنری در تزئینات منزل

 

اگر از نمای دیگری به طراحی داخلی اتاق نگاه کنیم، می توان از راه و روش های دیگری هم برای این کار استفاده کرد.

۱. سبک خود را تعیین کنید

می خواهید فضایی چگونه احساس شود؟ در اینجا یک ترفند برای کمک به شما در انتخاب سبک خود آورده شده است: نگاهی به کمد خود بیاندازید. آیا قطعات خیاطی را ترجیح می دهید یا وسایل گشاد و راحت تری را ترجیح می دهید؟ آیا شما به سمت برخی از رنگ ها یا الگوهای خاص گرایش پیدا می کنید؟ روش دیگر برای کمک به شما در تعیین سبک خود این است که به کلمات کلیدی فکر کنید که می خواهید احساس یک فضا را چگونه تعیین کنید. سنتی ، رسمی ، ظریف؟ بازیگوش ، شوخ طبع ، دعوت کننده؟ تک رنگ ، ساده ، مدرن؟

الهامات طراحی را در هر جنبه از زندگی یادداشت کنید. من معمولاً از این موارد به عنوان نقطه شروع برای بحث و گفتگو با مشتریانی که برای کمک به آنها در طراحی فضای داخلی خانه خود استفاده می کنم ، استفاده می کنم.

۲. آنچه را که دوست ندارید کشف کنید

برای مردم بیان آنچه دوست ندارند بسیار ساده تر است. با قرار دادن عدم پذیرش در معادله ، می توان برخی موارد را حذف کرد و موارد دیگر را محدود کرد. به عنوان مثال ، یک چاپ درشت در مقیاس بزرگ ممکن است چیزی را در دوران کودکی شما یادآوری کند که نمی خواهید در فضای خود ببینید. به همین ترتیب ، یک رنگ خاص ممکن است احساساتی از روند طراحی گذشته را ایجاد کند که مشتاقانه تکرار آن نیستید. این خاطرات و واکنش ها بسیار شخصی و فردی است ، اما سلیقه ما را نیز تعریف می کند.

 

۳. در اطراف فضای خود بسازید

برنامه ریزی فضایی ، که مقیاس را تحت تأثیر قرار می دهد ، ضروری است. به تعادل یک فضا فکر کنید. برای اتاقهای بزرگتر ، ایجاد مناطق برای فعالیتهای مختلف را در نظر بگیرید: یک منطقه نشستن که برای مکالمه مناسب است. منطقه دیگری برای تماشای تلویزیون. حتی اگر من تقارن را دوست دارم ، وقتی همه چیز را متقارن می کنید ، می توانید احساسات را بیش از حد ساختگی جلوه دهید. برای متعادل سازی یک فضا ، به وزن بصری و توزیع آن بیندیشید. تناسب و مقیاس برای هر طراحی کلیدی است.

۴. از رنگ خود نمونه بگیرید

در نظر بگیرید که چگونه رنگ ها بر روحیه ما تأثیر می گذارند. ممکن اس فردی شناخته شده باشد که درهای داخلی را برای ایجاد تضاد در برابر دیوارهای سفید شفاف ، سیاه پررنگ می کشد.

هنگام مشاهده گزینه ها ، از رنگ های واقعی رنگ روی دیوارهای خود استفاده کنید. آنها را در نور طبیعی ، نور صبح و شب مشاهده کنید. غالباً یک رنگ مشکی که برای یک پروژه خوب کار کرده باشد ، برای پروژه دیگری مفید نخواهد بود. تراشه های موجود در فروشگاه رنگ یک نقطه شروع مفید هستند ، اما آنچه که روی کاغذ خوب به نظر می رسد ممکن است در فضای داخلی شما ترجمه نشود. با رنگ های سفید ، تعداد انگشت شماری از رنگ های مختلف را روی دیوار امتحان کنید و توجه ویژه ای به زیر رنگ داشته باشید. آنها می توانند لکهای صورتی ، آبی یا زرد داشته باشند. پوشش گیاهی و آسمان می تواند بازتاب هایی از رنگ های سبز و آبی در دیوارهای داخلی شما ایجاد کند.

طراحی داخلی اتاق

۵. در طراحی داخلی اتاق امتیازات قیمت بالا و پایین را با هم مخلوط کنید

 

ریشه دار بودن لزوماً به معنای بهتر بودن نیست (چه هنر باشد ، چه مبلمان و چه سگ). یک هنرمند یا طراح “ناشناخته” را در نظر بگیرید و بر اساس شکل ، راحتی و نحوه کار هنر یا مبلمان برای شما و نیازهای خود خرید کنید. عکس این را می توان با سر و صدا کردن روی چیزی که واقعاً دوستش دارید ، گفت.

 

۶. از زمین شروع کنید

طراحی می تواند طاقت فرسا باشد. برای هر اتاق ، من معمولاً پیشنهاد می کنم که ابتدا از زمین شروع کنید: در مورد پوشش کف تصمیم بگیرید. فرقی نمی کند که می خواهید کف چوب سخت ، فرش منطقه ، کاشی ، سنگ یا فرش از دیوار به دیوار داشته باشید. اگر یک تن خنثی یا الیاف طبیعی را بدون الگو و رنگ زیادی انتخاب کنید ، گزینه های بیشتری با رنگ یا روفرشی دارید. اگر کار خود را با یک فرش عتیقه آغاز کنید ، می توانید از روی فرش رنگی تهیه کنید تا یک پالت رنگی را تنظیم کنید. مهم این است که این موارد را به طور هم زمان برنامه ریزی کنید ، در غیر این صورت در نهایت با اثر سیرک همراه خواهید شد: بسیاری از کارها بدون اینکه فضا به طور یکپارچه کار کند در جریان است. شروع با مبل یا صندلی های روفرشی سبک شما را بلافاصله محدود می کند. اینجا جایی است که گزینه هایی دارید و می توانید شروع به لایه بندی قطعات کنید. ابتدا تصمیم گیری در مورد کفپوش نهایی و سپس لایه بندی روش ساده تری است.

 

طراحی داخلی اتاق

 

 

پیشنهاد نویسنده: نورگیری ساختمان جنوبی، استفاده از متریال های چوبی 

 

پروژه های مرتبط با طراحی داخلی اتاق که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

پروژه روناسی

پروژه دکوراسیون آشپرخانه

پروژه طراحی داخلی سلیمی

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با طراحی داخلی اتاق

آیا قرار دادن تخت در کنار اتاق ، کار درستیه ؟

قرار دادن تخت در کنار اتاق باعث اشغال شدن فضای بیشتری میشه و در اتاق خواب های کوچک تاثیر منفی در زیبایی اتاق خواب داره

برای تزین اتاق خواب کوچک چکار باید کرد ؟

پیشنهاد ما به شما اینه که یک فضای شخصی به وجود بیارید تا محیط اتاق برای شما خسته کننده نشه بهتر اینه که از وسایل کمتر با ابعاد مناسب استفاده کنید تا فضای اتاق شلوغ نشه

طراحی دکوراسیون اتاق خواب چه قدر زمان می بره ؟

طراحی دکوراسیون اتاق متفاوته و بستگی به سبک ، ابعاو و مقدار حجم متریالی داره که طراح در طراحی از اون استفاده میکنه

اتاق خواب باید دارای چه ویژگی باشه ؟

طراحی اتاق خواب باید به گونه ای باشه که مثل پناهگاهی امن و آرام باشه و فرد در اون احساس امنیت و آرامش بکنه

در طراحی اتاق خواب کوچک باید از چه رنگی استفاده بکنیم ؟

در طراحی اتاق های کوچک باید از رنگ روشن استفاده کنید تا فضای کوچیک و بسته شما بزرگ و دلباز جلوه کنه ، شما می تونید برای مشاوره رایگان با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]