طراحی داخلی اتاق
23
بهمن

طراحی داخلی اتاق

طراحی داخلی اتاق: در اینجا و در شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح ، ما برای طراحان داخلی و تمام زحماتی که آن ها برای فضاهای طراحی شده خود می کشند، احترام زیادی قائل هستیم. برای این که بتوانید چیدمان و دکوراسیون اتاقی را به خوبی انجام دهید و در طراحی داخلی اتاق هم علاقه های خود را به کار ببرید و از طرف دیگر نیز اتاقی کاربردی داشته باشید، باید به تمام عوامل و تمام نکات، توجه کنید. با این اوصاف ، هرکسی توانایی یک طراح داخلی برای طراحی داخلی و دکوراسیون یک فضا را ندارد.

اما قبل از هرچیزی می خواهیم بدانیم طراحی داخلی یک فضا به چه معناست؟

طراحی داخلی به معنای طراحی ساختار،‌ چیدمان وسایل و دکوراسیون اتاق به نحوی است که چشم بیننده و کاربر با دیدن آن محیط احساس آرامش و راحتی زیادی داشته باشد. برای این که بتوانیم یک طراحی داخلی خوب برای خانه، آشپزخانه یا اتاق خود داشته باشیم، رعایت کردن برخی نکات از اهمیت بالایی برخوردار است.

به عنوان مثال این که شما برای اتاق خواب خود از چه رنگی استفاده می کنید، می تواند بر کیفیت خوابتان موثر باشد. همچنین در استفاده از کاغذ دیواری،‌ جنس و طرح کاغذ دیواری باید با دقت بسیار زیادی انجام شود.

برای طراحی داخلی یک فضا، اندازه‌ی آن،‌ تعداد افراد حاضر و همچنین سلیقه‌ی کارفرما اهمیت بسیار زیادی دارد. ما اینجا هستیم تا شما را برای داشتن یک اتاق با دکوراسیون و طراحی داخلی خوب راهنمایی کنیم.

چگونه می توانیم از این طریق الهام بگیریم که طراحی داخلی اتاق خود را از یک طراحی کسل کننده و نامطلوب به یک طراحی جذاب و زیبا تبدیل کنیم بدون این که هزینه‌ی هنگفتی بر دوشمان بیفتد؟ ما در این نوشته قصد داریم شما را برای داشتن یک اتاق زیبا با طراحی دلنشین راهنمایی کنیم.

در ابتدا اتاق هایی را در ذهن خود تجسم کنید که همیشه دوست داشتید آن ها را داشته باشید. این اتاق ها چه ویژگی هایی دارند؟ اندازه‌ی این اتاق ها چقدر است؟ برای این که بتوانید اتاق مورد علاقه‌ی خود را داشته باشید، باید به برخی نکات توجه داشته باشید.

 

طراحی داخلی اتاق | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

 

ویدیو + صوت طراحی داخلی اتاق

نسخه ویدیویی

 

نسخه ی صوتی

 

 

پیشنهاد نویسنده: میز پیانو در طراحی دکوراسیون داخلی، ساخت طرح های ایرانی در دکوراسیون داخلی

 

طراحی داخلی اتاق

مجلات و وب سایت ها پر از طرح های الهام بخش در طراحی داخلی خانه هستند

یکی از شبکه های اجتماعی که برای ایده گرفتن و ایده پردازی کاربرد دارد،‌ پینترست است. یکی از دلایلی که افراد زیادی در این فضا فعالیت دارند، ایده های جذاب و زیبای آن در زمینه های مختلف است. وب سایت ها و اپلیکیشن های امروزی، می توانند ایده ها و استعدادهایی را در ما روشن کنند که قبلا از وجود آن ها آگاه نبودیم. سر زدن به این سایت ها و اپ ها نیز‌ می تواند ایده های جذابی را برای دکوراسیون اتاق به ما نشان دهد.

یکی از اولین ایده های سایت ها و شبکه های اجتماعی، نصب کردن تابلویی بر روی دیوار است. این تابلو می بایست هم مورد علاقه‌ی شما باشد و هم با سبک اتاق شما همخوانی و هماهنگی داشته باشد.

ایده‌ی دیگری که در اکثر تصاویر پینترست به چشم می خورد، استفاده از وسایل معمولی برای ساختن یک چیز زیبا و چشم نواز است. به عنوان مثال شما می توانید با قوطی های نوشابه،‌ قوطی رُب یا هر چیز مشابهی که می خواهید آن را دور بریزید، وسیله ای تزئینی درست کنید و آن را به دیوار بالا تخت خواب خود یا یک دیوار خالی اتاقتان متصل کنید.

یکی دیگر از کارهای مهمی که می بینیم در بیشتر عکس های وب سایت ها، رعایت شده است، استفاده از نور طبیعی برای اتاق خواب یا اتاق کار است. نور طبیعی علاوه بر ایجاد احساس آرامش و راحتی، بازدهی کار ما را بالا می برد و چشمان ما را دیرتر خسته می کند.

برای اینکه بتوانید ایده های زیبایی را جهت چیدمان اتاق خود انتخاب کنید، به Pinterest بروید و در قسمت سرچ به انگلیسی طراحی اتاق را جست و جو کنید. شما همچنین می توانید ایده های مورد علاقه‌ی خود را در این اپلیکیشن سیو کنید و از مجموع این ایده ها متناسب با اتاق خواب خود یک طرح کلی را طراحی و اجرا کنید. لازم به ذکر است که تناسب در طراحی و چیدمان از اصول اصلی می باشد که با رعایت آن می توانید یک طرح زیبا و شگفت انگیز را برای اتاق خود داشته باشید.

 

طرح های رنگی: از رنگ های شبیه به هم و سایه ها در طراحی داخلی اتاق استفاده کنید.

اکنون که ایده خوبی از سبک مورد علاقه خود به دست آورده اید، باید رنگ مناسب آن را را انتخاب کنید. این قسمت ممکن است کمی سخت باشد. انتخاب رنگ، به سبک اتاق شما، اندازه‌ی آن، سلیقه‌ی شما و همچنین رنگ وسایل دیگر در اتاق بستگی دارد.

باید بدانید که هر سبک از اتاق، ‌رنگ مناسب خود را می طلبد. به عنوان مثال اگر اتاق خواب شما سبکی مدرن دارد، بهتر است برای رنگ آن،‌ از رنگ های روشن،‌ سرد و خنثی مانند سفید، خاکستری یا آبی کم رنگ استفاده کنید. البته در کنار این رنگ،‌ می توانید از رنگ های مورد علاقه‌ی خود یا رنگ تم اتاقتان نیز استفاده کنید.

ما به شما نمی گوییم که باید چه رنگ هایی را انتخاب کنید، اما به شما خواهیم گفت که کدام رنگ ها مناسب تر هستند و ترکیبی از کدام سه رنگ یا سایه برای اتاقتان مناسب تر است. برای این کار می توانید یک رنگ را به عنوان رنگ اصلی اتاق خود انتخاب کنید و سه سایه‌ی تیره تر یا روشن تر را برای وسایل یا دیوارهای اتاق انتخاب کنید.

 

به اتاق خانه خود بافت اضافه کنید

زمانی که برای اولین بار وارد یک اتاق می شوید، ممکن است فکر کنید این اتاق دارای یک بافت و رنگ ثابت است. اما اگر بیشتر دقت کنید،‌ تفاوت را در بافت های موجود در اتاق می بینید. بافت پرده‌ی اتاق، فرش و پارچه های به کار رفته در اتاق، باعث ایجاد تنوع در بافت های فضای شما می شود.

طراحی داخلی اتاق با رنگ های روشنی مانند سفید می تواند زیبا به نظر برسد. به عنوان مثال به کار بردن پارچه هایی از جنس های مختلف، صندلی هایی با پارچه‌ی مخمل خواب دار، کوسن های ابریشمی و کوسن هایی که دارای پارچه های براق هستند، می تواند به فضای اتاق شما روح بدهد.

یکی دیگر از نکات مهمی که برای طراحی داخلی اتاق وجود دارد این است که یک طراحی خوب می تواند شخصیت صاحب اتاق یا صاحب خانه را توصیف کند، بنابراین با استفاده از بافت ها، الگوها و رنگ های متنوع و مناسب می توان یک اتاق خسته کننده را به یک فضای زیبا و چشم نواز تبدیل کرد.

منسوجات متناسب با سبک زندگی خود را در انتخاب کنید. اگر در خانه‌ی خود از سگ نگهداری می کنید، ممکن است یک مبل نخی سبک برای شما مناسب نباشد. چرا که احتمال خراب شدن آن وجود دارد. یک مبل چرمی با پارچه‌ی تیره بهتر می تواند نیازهای شما را برطرف کند. اگر دوست دارید مبلمان شما کمی تجملی تر دیده شود، می تواند برای کوسن ها،‌از پارچه های خاص و طرحدار استفاده کنید.

 

طراحی داخلی اتاق | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

قطعات بزرگ مبلمان را به طراحی داخلی اتاق خود اضافه کنید

یکی از مهم ترین نکاتی که برای انتخاب میز، صندلی یا مبلمان برای اتاق خواب وجود دارد، سالم بودن و زیبایی آن هاست. در خانه‌‌ی اکثر ما، میز و صندلی مطالعه موجود در اتاق، ممکن است قدیمی باشد و لکه هایی بر روی آن نشسته که قابل پاک شدن نمی باشد. اگر می خواهید اتاق شما جلوه‌ ای داشته باشد که افراد از دیدن آن خسته نشوند، در اولین مرحله میز و صندلی خود را تعویض کنید، یا این که آن ها رنگ کنید.

برای انتخاب مبلمان برای اتاق خواب، نکات مهمی وجود دارد. به عنوان مثال، بافت مبل می بایست با بافت کلی اتاق شما هماهنگی و همخوانی داشته باشد. علاوه بر آن انتخاب رنگ مبل نیز بسیار مهم است. به طور کلی بهتر است رنگ مبل را دقیقا به رنگ تم اتاق خود انتخاب نکنید. به جای آن می توانید از رنگ های مکمل آن یا سایه های آن رنگ، استفاده کنید. مثلا اگر تم اتاق شما سبز تیره است، استفاده از رنگ زرشکی برای مبل می تواند بهترین انتخاب شما باشد.

اگر دوست دارید در مقابل مبل خود، یک میز نیز قرار دهید، می توانید از یک میز تمام چوب استفاده کنید که در اندازه های مختلفی ساخته می شوند. میزهای تمام چوب به دلیل زیبایی و کیفیت بالا مورد استقبال افراد زیادی قرار می گیرند.

 

در طراحی داخلی اتاق، به هر اتاق گل اضافه کنید

به وبسایت ها یا اپلیکیشن های خود نگاهی بیندازید. چه چیزی در طراحی همه‌ی آن ها یکسان است؟ درست حدس زدید! همه‌ی آن ها از گل و گیاه برای تزئین خانه و اتاق خود استفاده کرده اند. استفاده از گل و گیاه برای هر فضایی باعث ایجاد فضایی آرام و صمیمی می شود. علاوه بر آن زیبایی خارق العاده ای به محیط شما می بخشد.

شاید تصور کنید این موضوع یک نکته ساده است و تاثیر چندانی بر طراحی داخلی محیط ندارد، اما افزودن گل آرایی، گیاهان زنده و اشیا طبیعی مانند گلدان های پوسته ای یا سنگی، می تواند جلوه‌ی چشم نوازی به اتاق شما بدهد.

اگر نگران مراقبت از گیاه خود هستید باید بگوییم که می توانید از گیاهانی با مراقبت آسان برای اتاق خود استفاده کنید که در صورت نگهداری مناسب و آبیاری آن ها، سال ها سالم می مانند. در نظر داشته باشید که استفاده از گیاهان مصنوعی برای هر فضایی به شدت از زیبایی آن می کاهد.

اگر نمی توانید یک طراح داخلی استخدام کنید ،می توانید خودتان طراحی داخلی اتاق خود را انجام دهید. همه این نکات کوچک در کنار هم برای ایجاد فضای داخلی صمیمی و مناسب در خانه هستند. در اولین مرحله سعی کنید رنگ، بافت و سبک طراحی داخلی اتاق خود را انتخاب کنید.

اگر طراحی داخل اتاق خود را انجام دادید و از مناسب بودن آن مطمئن نبودید، می توانید از آن عکس بگیرید. عکس گرفتن از اتاقی که خودتان طراحی آن را انجام داده اید این امکان را به شما می دهد تا فضا را از منظری دیگر مشاهده کنید و ایرادهای احتمالی آن را برطرف کنید.

به یاد داشته باشید ، این خانه‌ی شماست و شما کسی هستید که می خواهد در آن زندگی کند، بنابراین آن را طوری طراحی کنید که به سلیقه‌ی خودتان باشد و آن را دوست داشته باشید. خانه‌ یا اتاق شما باید شما را به تصویر بکشد.

 

پیشنهاد نویسنده: استفاده از هنر و آثار هنری در تزئینات منزل

 

روش های طراحی داخلی اتاق

اگر از نمای دیگری به طراحی داخلی اتاق نگاه کنیم، می توان از راه و روش های دیگری هم برای این کار استفاده کرد که به آن ها می پردازیم.:

۱. سبک خود را تعیین کنید

می خواهید فضای اتاق شما چه حسی به بیننده بدهد؟ در اینجا یک ترفند برای کمک به شما در انتخاب سبک طراحی اتاق خود به شما می گویم:

نگاهی به کمد خود بیاندازید. آیا دوست دارید کمد شما کوچک و جمع و جور باشد یا کمدهایی با فضای بسیار بزرگ را ترجیح می دهید؟ آیا به برخی از رنگ ها یا الگوهای خاص علاقه‌‌‌ی بیشتری دارید؟

روش دیگر برای تعیین سبک اتاق این است که به اجزای کلیدی اتاق فکر کنید. این که می خواهید جلوه‌ی یک فضا را چگونه به افراد دیگر نشان دهید. سنتی، رسمی، مدرن؟ صمیمی، طبیعی ؟ تک رنگ، ساده، ترکیبی از رنگ ها؟

ایده هایی که برای طراحی داخلی اتاق، به ذهنتان می رسد را یادداشت کنید. مهم نیست که این ایده ها به یک دیگر مربوط باشند یا نه. بعد از ثبت ایده های مختلف می توانید نقاط قوت و ضعف همه‌‌ی آن ها را بررسی کرده و از میان آن ها، بهترین را انتخاب کنید.

 

۲. آنچه را که دوست ندارید کشف کنید

برای مردم بیان آنچه دوست ندارند بسیار ساده تر از این است که بگویند چه چیزی را دوست دارند. با مشخص کردن این که چیزهایی که به آن ها، علاقه ندارید می تواند مواردی که مورد علاقه‌ی شما هستند را تعیین کند. به عنوان مثال، یک تصویر از دشتی سرسبز ممکن است چیزی در دوران کودکی را به شما یادآوری کند که خاطره‌ی ناخوشایندی برای شماست. به همین ترتیب، یک رنگ خاص ممکن است خاطراتی از گذشته تان را به شما یادآوری کند که برای شما خوشایند نباشد و باعث ناراحتی شما  شود. این خاطرات و واکنش ها بسیار شخصی و فردی است، اما سلیقه شما را نیز تعریف می کند.

بعد از تعیین کردن چیزهایی که دوست ندارید، می توانید لیست قبلی تان را دوباره بنویسید و مواردی که شامل علایق شما می شوند را در آن قرار دهید.

 

۳. با توجه به اطراف فضای خود، طراحی کنید

برنامه ریزی برای طراحی و چیدمان وسایل، که مقیاس را تحت تأثیر قرار دهد، بسیار ضروری است. به تعادل یک فضا فکر کنید. برای اتاق های بزرگتر، مناطقی را برای فعالیت های مختلف خود در نظر بگیرید: قسمتی را برای نشستن و گفت و گو کردن با اعضای خانواده یا مهمانان در نظر بگیرید و منطقه دیگری برای تماشای فیلم یا کتاب خواندن. وقتی همه چیز اتاق را متقارن می کنید، فضای شما احساس طبیعی بودن را به بیننده نمی دهد و ساختگی جلوه می کند. برای این که تعادل در یک فضا به خوبی رعایت شود، به وزن بصری آن توجه داشته باشید. تناسب و مقیاس برای هر طراحی نکاتی کلیدی است.

 

۴. از رنگ خود نمونه بگیرید

هنگامی که می خواهید رنگ مناسب را برای اتاق خود انتخاب کنید، در اولین مرحله به کاربری اتاق فکر کنید. آیا اتاق شما مخصوص خواب است یا می خواهید آن را به اتاق مطالعه و کار تبدیل کنید؟ شاید هم بخواهید هر دو کاربری را در یک اتاق جای بدهید. انتخاب رنگ های تند و تیز و هیجانی برای اتاق خواب مناسب نیست. چرا که کیفیت خواب شما را به میزان قابل توجهی پایین می آورد. همچنین استفاده از رنگ هایی که آرامش زیادی را به کاربر می دهد، برای مطالعه و کار مناسب نمی باشد. چرا که باعث زود خسته شدن او می شود. بهترین کار استفاده از رنگ های خنثی و سرد است که برای هر کاربری‌ای مناسب هستند.

در مرحله‌ی دوم باید رنگ های مورد علاقه‌ی خود و تم رنگی وسایل اتاقتان را در نظر بگیرید. انتخاب یک رنگ ثابت و استفاده از سایه های آن برای طراحی داخلی اتاق، ایده‌ی خوبی است.

طراحی داخلی اتاق | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

 

۵. در طراحی داخلی اتاق وسایلی با قیمت بالا و پایین را با هم مخلوط کنید

اصل بودن لزوماً به معنای بهتر بودن نیست (چه هنر باشد، چه مبلمان). یک هنرمند یا طراح را در نظر بگیرید که نامش را جایی نشنیده اید. ممکن است نقاشی‌ای بکشد که هیچ یک از نقاشان تا به حال مانند آن را ندیده اند. همچنین شما ممکن است مبلمانی با کیفیت را در یک مغازه در گوشه‌ی پاساژ ببینید که برند معروفی نیست اما بسیار زیبا و کاربردی است که شما را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

شما باید به این موضوع توجه کنید که برند، ملاک نیست. مهم کیفیت کالایی است که شما می خواهید از آن استفاده کنید.

 

۶. از زمین شروع کنید

طراحی داخلی می تواند کار زمانبر و خسته کننده ای باشد. برای طراحی داخلی هر اتاق، معمولاً پیشنهاد می شود که ابتدا از زمین شروع کنید: در ابتدا در مورد پوشش کف تصمیم بگیرید. فرقی نمی کند که می خواهید پارکت، فرش، کاشی، سنگ یا سرامیک داشته باشید. مهم این است که به کیفیت آن توجه کنید.

اگر یک رنگ خنثی را برای طراحی داخلی اتاق انتخاب کنید، گزینه های بیشتری برای انتخاب رنگ های مورد استفاده در کنار آن دارید. اگر کار خود را با یک فرش سنتی آغاز کنید و این فرش را برای پوشش کف اتاق خود انتخاب کنید، می توانید از روی فرش یک پالت رنگی مناسب تهیه کنید. مهم این است که برای هر یک از این موارد بررسی های لازم را انجام داده و برنامه ریزی کرده باشید.

 

طراحی داخلی اتاق | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

 

 

پیشنهاد نویسنده: نورگیری ساختمان جنوبی، استفاده از متریال های چوبی 

پروژه های مرتبط با طراحی داخلی اتاق که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با طراحی داخلی اتاق

آیا قرار دادن تخت در کنار اتاق ، کار درستیه ؟

قرار دادن تخت در کنار اتاق باعث اشغال شدن فضای بیشتری میشه و در اتاق خواب های کوچک تاثیر منفی در زیبایی اتاق خواب داره

برای تزین اتاق خواب کوچک چکار باید کرد ؟

پیشنهاد ما به شما اینه که یک فضای شخصی به وجود بیارید تا محیط اتاق برای شما خسته کننده نشه بهتر اینه که از وسایل کمتر با ابعاد مناسب استفاده کنید تا فضای اتاق شلوغ نشه

طراحی دکوراسیون اتاق خواب چه قدر زمان می بره ؟

طراحی دکوراسیون اتاق متفاوته و بستگی به سبک ، ابعاو و مقدار حجم متریالی داره که طراح در طراحی از اون استفاده میکنه

اتاق خواب باید دارای چه ویژگی باشه ؟

طراحی اتاق خواب باید به گونه ای باشه که مثل پناهگاهی امن و آرام باشه و فرد در اون احساس امنیت و آرامش بکنه

در طراحی اتاق خواب کوچک باید از چه رنگی استفاده بکنیم ؟

در طراحی اتاق های کوچک باید از رنگ روشن استفاده کنید تا فضای کوچیک و بسته شما بزرگ و دلباز جلوه کنه ، شما می تونید برای مشاوره رایگان با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید

 

گالری تصاویر طراحی داخلی اتاق

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۷ میانگین: ۵]