مکمل رنگ آبی در دکوراسیون
23
آبان

مکمل رنگ آبی در دکوراسیون

مکمل رنگ آبی در دکوراسیون

رنگ هایی که با آبی همخوانی دارند؛ رنگ های مکمل برای آبی و قوانین مربوط به آن ها

رنگ آبی یک گزینه کلاسیک با طیف گسترده ای از سایه ها است که هر کدام فضای منحصر به فرد خود را ارائه می دهند و تعدادی رنگ وجود دارد که به خوبی با آبی ست می شود. سایه‌ای که استفاده می‌کنید می‌تواند به دیکته کردن حال و هوای اتاق کمک کند – آبی کم‌رنگ با کمی خاکستری می‌تواند خنک و پیچیده به نظر برسد، سایه‌های سبز رنگ که به سمت سبز متمایل می‌شوند حالتی آرام‌بخش دارند، کبالت جلوه‌ای تابستانی می‌دهد و آبی‌های عمیق مانند سرمه‌ای.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

مکمل رنگ آبی در دکوراسیون

قوانین طراحی با رنگ آبی

اما چند قانون برای درست کردن رنگ های مکمل آبی وجود دارد. جین می گوید: «اثر نور را در نظر بگیرید. فضاهای صمیمی مانند اتاق خواب، اتاق مطالعه و مطالعه به خوبی به رنگ‌های تیره‌تر پاسخ می‌دهند، در حالی که رنگ‌های روشن‌تر در فضاهای اجتماعی به خوبی کار می‌کنند. اندازه اتاق شما تاثیرگذار خواهد بود. به عنوان یک رنگ سرد، آبی به ویژه در مناطق کوچکتر با عقب نشینی خوب است و توهم فضای بیشتر را ایجاد می کند. یک فضای بزرگ با نور طبیعی فراوان می‌تواند رنگ‌های غنی به خود بگیرد، اما جالب است که فضاهای کوچک با نور طبیعی کم یا بدون نور طبیعی نیز می‌توانند. یک طرح غیرمنتظره می تواند درام و شخصیت ایجاد کند.”

اکنون که با همه چیز رنگ آبی آشنا شدید، وقت آن است که تصمیم بگیرید با چه پالت رنگی آن را مطابقت دهید. در حالی که برخی از رنگ ها به طور طبیعی با هم به خوبی کار می کنند، برخی قطعا اینطور نیستند. رنگ‌های مکمل (که در چرخه رنگ مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند) اغلب یک فضای داخلی پر جنب و جوش ایجاد می‌کنند در حالی که رنگ‌های مشابه (که همسایه‌های نزدیک در چرخه رنگ هستند) یک فضای آرام‌بخش ایجاد می‌کنند.چه در حال طراحی یک اتاق خواب، حمام یا کل خانه باشید – در اینجا رنگ های مکمل آبی وجود دارد که باید در مورد آن ها بدانید.

 

چه رنگ هایی با آبی همخوانی دارد؟

آبی و صورتی در دکوراسیون داخلی

به سادگی خیره کننده، عاشق ترکیب رنگ الهی، که بسیار خوب کار می کند و فقط زرق و برق دار به نظر می رسد، به خصوص با ملحفه های تخت، هماهنگ! -سپس، نور فوق العاده! رنگ های آبی را با روند رنگی که همه در حال حاضر کاملاً به آن وسواس دارند ترکیب کنید. صورتی هزاره می‌تواند حس زنانگی را به فضاها بیاورد، کافی است مقداری کوسن صورتی رنگ به خانه خود اضافه کنید.

 

آبی و خاکی برای حس شن و ماسه و دریا

با کشیدن یک پالت از شن، آسمان و دریا، ساحل را با خود به خانه بیاورید. آبی اشباع شده یا سرمه ای را با رنگ های خنثی مانند کرم، شنی و عاجی رنگ ست کنید. این ست روکش لحاف بامبو به رنگ ماسه، حس همپتون را در چهار دیوار شما القا می کند.

 

ترکیب آبی و سبز

ضرب المثل قدیمی را فراموش کنید، آبی و سبز قطعاً در مورد طرح های رنگی دیده می شوند. جوهر، کبالت و زمرد ترکیبی چشمگیر با برنج و تزئینی‌های جسورانه ایجاد می‌کنند که حسی لوکس به آن اضافه می‌کنند. یک مبل یا صندلی مخملی باید این کار را انجام دهد.

 

آبی و نارنجی

آبی و نارنجی دلیلی بر جذب مخالفان هستند. تطابق مکمل، بصری پویا را ایجاد می کند، با هر سایه که شدت یکدیگر را بازی می کند. برای داشتن حسی مدرن، سایه های مسی، مرجانی با کبالت، فیروزه ای، دلفت و سرمه ای یا نارنجی سوخته را مانند این گلدان خیره کننده انتخاب کنید.

 

آبی و سفید

آبی و سفید هرگز از مد نمی افتد. این ترکیب کلاسیک ابدی، حس تازه و صیقلی را به هر فضایی می بخشد، اما به ویژه در فضای حمام کار می کند. ترکیب رنگ را میخکوب کردید؟ اکنون باید قانون ۱۰-۳۰-۶۰ را بدانید. این شامل انتخاب یک سایه غالب، یک سایه ثانویه و یک رنگ برجسته است. غالب ۶۰ درصد اتاق را پوشش می دهد، مانند دیوارها، فرش ها یا کفپوش ها. رنگ ثانویه ۳۰ درصد اتاق را پوشش می دهد که اغلب گزینه ای برای مبلمان است. رنگ تاکیدی شما ۱۰ درصد از اتاق را پوشش می دهد و در لوازم جانبی برجسته می شود.

 

چه رنگ مبلمانی با طرح های داخلی آبی جواب می دهد؟

آیا می دانید چگونه مبلمان خود را با طرح رنگ خود هماهنگ کنید؟ اگر فضای داخلی شما تا حد زیادی سایه های آبی است، پس می خواهید مبلمان شما نسبتاً جاودانه، کلاسیک و همه کاره باشد. هدف خرید مبلمان در رنگ هایی مانند سفید، خاکستری، کرم، بژ، مشکی، چوب طبیعی، چرم یا روکش پارچه هایی مانند پنبه، پشم و کتان باشد.

 

چه رنگ هایی با آبی ترکیب می شوند؟ ۱۰ ترکیب زیبا برای هر اتاق در خانه شما!

سایه های آرامش بخش آبی تقریباً با هر رنگی به خوبی جفت می شوند. برخی از ترکیب های رنگی مورد علاقه ما را با رنگ های همه کاره بررسی کنید. آبی رنگ مورد علاقه همیشگی برای طرح های رنگی داخلی است. آبی که معمولاً با آرامش و آرامش همراه است، تقریباً در همه انواع سبک های طراحی جذابیت جهانی دارد. با سایه‌هایی از آبی یخی تا آبی تیره، رنگ همه‌کاره آن هنگام رنگ‌آمیزی روی دیوارها و کابینت‌های آشپزخانه یا زمانی که با لوازم جانبی و دکور لایه‌بندی شده‌اند، عالی به نظر می‌رسد. و اگر در تلاش برای تصمیم گیری در مورد رنگ های آبی هستید، پاسخ ساده است: تقریباً همه آنها. آبی که در برخی موارد به عنوان یک رنگ خنثی عمل می کند، تقریباً با هر رنگ دیگری، از جمله رنگ های پر جنب و جوش مانند نارنجی یا قرمز و رنگ های خنثی تر مانند بژ و خاکستری، به خوبی جفت می شود. در اینجا برخی از ترکیب های رنگی مورد علاقه ما وجود دارد که زیبایی آسان آبی را به نمایش می گذارد.

 

رنگ آبی و بژ شنی رنگ در دکوراسیون داخلی

سایه های ملایم آبی به طور طبیعی احساسات آرام مرتبط با دریا را برمی انگیزد. آبی روشن را با چوب خنثی رنگ شنی یا با رنگ روشن برای حسی شبیه به ساحل دریا شریک کنید. رنگ قهوه ای مایل به زرد و آبی کم رنگ را با پارچه ها، ملافه ها و مبلمان تکرار کنید تا در اتاق خواب مستر یا مهمان فضایی آرامش بخش ایجاد کنید.

 

جزیره آشپزخانه آبی و نارنجی

آشپزخانه یکی از اصلی‌ترین مکان‌های تجمع خانه است، بنابراین یک طرح رنگی را تضمین می‌کند که تمام خانواده می‌توانند با آن زندگی کنند. از آنجایی که رنگ نارنجی در مقابل آبی روی چرخه رنگ قرار می گیرد، مکملی طبیعی برای آبی است. این ترکیب دلپذیر همچنین کنتراست انرژی‌بخشی را ارائه می‌کند که برای یک آشپزخانه شلوغ عالی است. با رنگ آمیزی جزیره آشپزخانه به رنگ آبی، کابینت و میزهای سفید را زنده کنید، سپس روی صندلی صندلی، فرش، حوله آشپزخانه و سایر لوازم جانبی، لایه هایی از رنگ نارنجی را بپوشانید.

 

سبز سیب و رنگ آبی در طراحی داخلی

همسایه های چرخه رنگ، سبز و آبی رنگ های سردی هستند که ترکیبی با طراوت را تشکیل می دهند. سایه های پر جنب و جوش این رنگ های مشابه را روی دیوارها و مبلمان انتخاب کنید تا ظاهری جسورانه داشته باشید. در این اتاق نشیمن چشمگیر، رنگ دیوار آبی رنگی روشن با رنگ سبز سیبی به همان اندازه پررنگ متعادل می شود. با الهام از آثار هنری، منسوجات با چاپ هندسی زردآلوی عمیق، صندلی‌های مخملی مجلسی را برجسته می‌کنند.

 

رنگ فیروزه ای و ارکیده

بنفش که در سمت آبی در چرخه رنگ قرار دارد، یکی دیگر از رنگ های سرد است که یک همراه دلپذیر را ایجاد می کند. از آنجایی که این دو تن بسیار شبیه به هم هستند، طرح رنگی به دست آمده هم رنگارنگ و هم آرامش بخش است. بنفش پر رنگ را با فیروزه ای چشمگیر ترکیب کنید تا جلوه ای مانند جواهر در اتاق خواب یا اتاق نشیمن داشته باشید. اگر رنگ‌های آبی کم‌رنگ‌تر را ترجیح می‌دهید، سایه‌های اشباع‌شده بنفش را انتخاب کنید تا از ظاهر شسته‌شده پاستل‌های زیاد جلوگیری کنید. همچنین می‌توانید با انتخاب رنگ‌های بنفش گرم‌تر، مانند ارکیده به جای نیلی، کنتراست را به طرح رنگ آبی اضافه کنید تا خنکی آبی را خنثی کنید.

 

یک اتاق نشیمن آبی و مرجانی

با سایه های صورتی، مرجانی یا زردآلو، دوزی از زنانگی را معرفی کنید. پالت این اتاق نشیمن دنج از پارچه راه راه روی بالش های تزئینی الهام گرفته شده است. رنگ آبی ملایم و آبکی روی دیوارهای رنگ آمیزی شده تکرار می شود و مرجانی درخشان درب ورودی شاد را می پوشاند. ترکیب رنگارنگی پر جنب و جوش، دعوت کننده و کاملاً ساحلی است.

 

ترکیب آبی و چوب طبیعی

دمای رنگ سرد آبی در مقابل پوشش گرم کف‌پوش‌های چوبی، اثاثیه یا تزئینات به‌شدت خودنمایی می‌کند. برای روکش‌های چوبی با رنگ متوسط ​​تا تیره، رنگ آبی قوی را انتخاب کنید که در مقایسه کمرنگ نباشد. در این آشپزخانه اوپن، کابینت لاجوردی عمیق با کفپوش‌های چوبی بسیار رنگ‌آمیزی تضاد دارد تا فضایی دنج و مدرن برای آشپزی ایجاد کند. قفسه های باز و پنجره های بزرگ باعث می شود کابینت آبی تیره بر طراحی غلبه نکند.

 

دکوراسیون داخلی و آبی دریایی و قرمز گیلاسی

آبی و قرمز یک جفت کاملا آمریکایی را تشکیل می دهند که تقریباً برای هر فضایی مناسب است. در این منطقه شومینه شاد، یک جفت صندلی مخملی زرشکی روی بالش‌های طرح‌دار سرمه‌ای و دیواری به رنگ آبی مرکب ظاهر می‌شود و ظاهری پویا ایجاد می‌کند. برای فضاهای رسمی‌تر مانند اتاق غذاخوری، به سراغ رنگ‌های تیره‌تر مانند سرمه‌ای و قهوه‌ای بروید که بیشتر پیچیده‌تر از وطن‌پرستانه هستند. رنگ‌های روشن‌تر، از جمله آبی پودری و سالمون، به خوبی در حمام یا اتاق خواب کار می‌کنند تا فضایی نرم و آرام ایجاد کنند.

 

اتاق غذاخوری با میز چوبی و آبی ملایم و روشن

در اتاق های خنثی، حتی یک دوز کوچک آبی می تواند لایه دیگری از شخصیت را اضافه کند. اگر ترجیح می‌دهید رنگ‌های خنثی و مبلمان را رعایت کنید، آبی را از طریق لوازم کوچک مانند رومیزی، چراغ‌های تزئینی یا پتوی پرتابی وارد کنید. برای حفظ ظاهر خنثی، سایه ملایم و کم رنگ آبی را انتخاب کنید که به نظر نمی رسد. اگر تصمیم گرفتید که رنگ را در فضا دوست دارید، با رنگ آمیزی مجدد دیوارها یا خرید یک صندلی تزئینی آبی، راحتتر بزرگتر شوید.

 

حمام کلاسیک به رنگ آبی و سفید

آبی و سفید ترکیب رنگی واضح را تشکیل می دهند که حس تمیزی را ایجاد می کند که برای فضاهایی مانند حمام ایده آل است. در اینجا، عناصر سنتی، از جمله دیوارهای مهره‌دار و کاشی‌های کف شش گوش، زمانی که با کاغذ دیواری آبی طرح‌دار متعادل می‌شوند، حس امروزی‌تری به خود می‌گیرند. ترکیب رنگ تازه حمام، فضای کوچک را به یک نقطه کانونی تبدیل می کند.

 

اتاق خواب با تم آبی و سفید با نور ستاره

اگر از طرفداران واقعی رنگ آبی هستید، با خیال راحت چندین سایه آبی را در یک طرح تک رنگ ترکیب کنید. برای اینکه مطمئن شوید ترکیب به خوبی با هم اجرا می شود، به دنبال رنگ های آبی با ته رنگ های مشابه، مانند فیروزه ای سبز آبی و آبی تیره باشید. رنگ ها را در سراسر دیوارها، پرده ها، فرش ها و سایر عناصر دکور تکرار کنید تا ظاهری غنی و لایه لایه ایجاد کنید. از انواع بافت پارچه استفاده کنید و مقیاس الگوها را تغییر دهید تا طرح راکد به نظر نرسد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]