سبک معماری داخلی کشور هلند
10
آذر

سبک معماری داخلی کشور هلند

سبک معماری داخلی کشور هلند

هلند یک کشور بسیار زیبا می باشد که سبک معماری بناهای جدیدش فوق العاده و منحصر به فرد است. بناهای تاریخی کشور هلند هم بسیار زیبا هستند مهندسان معمار در کشور هلند بسیار خلاق بوده و بناهای شگفت انگیزی در این کشور ساخته اند، از منازل مردم عادی تا ویلاهای سلبریتی ها و کلیساهایی با معماری خارق العاده. برای این که بتوانید تصوری از این معماری داشته باشید، خوب است بدانید که معماری هلندی به سبک داخلی در درجه اول همان پشت بام های دارای سراشیبی و لبه های برآمده منحنی شکل هستند و در اوایل قرن بیستم نسخه مدرن معماری هلندی اجرایی شد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

سبک معماری داخلی کشور هلند

سبک مدرن هلندی

مبلمانی با خطوط صاف و مشخص که از دهه ۱۹۳۰ الهام گرفته شده اند در سبک مدرن دیده می شوند. این سبک برگرفته از سبک باهاوس و اصول طراحی اسکاندیناوی است و همین امر طراحی داخلی مدرن را از معاصر جدا می سازد. پالت رنگی چیدمان مدرن شامل رنگ های خنثی نظیر سفید، کرم، بژ و… است. با این وجود برخلاف فضای داخلی مینیمالیستی اطراف محیط مدرن با ظروف، پرده و فرش هایی به رنگ پرتقالی، فیروزه ای و صورتی دکور می شود. در تمام قسمت های خانه می توان رد پای تکنولوژی را یافت؛ برای مثال تلویزیون کوچک در آشپزخانه و دستگاه های پخش صوتی در سراسر خانه از دیگر نماد های این سبک هستند.

 

سبک هلندی روستیک

سبک روستیک الهام گرفته از طبیعت است و خانه های روستایی لبریز از سادگی و زیبایی را نشان می دهد. مبلمان و پارچه ها از موادی که در فضای باز و طبیعت یافت می شوند، مانند چوب های فرسوده، سنگ، بتن، کنف، پشم و پنبه تشکیل شده اند. فضای داخلی با رنگ های خنثی تکمیل می شود تا وسایل ساخته شده از متریال طبیعی جلوه اصلی خود را از دست ندهد. دیوار ها یا سفید رنگ اند یا با متریالی چون آجر، چوب یا سنگ تزئین شده اند. پنجره های بزرگ یکی دیگر از عناصر رایج در طراحی روستایی خانه است، زیرا فضا را با نور طبیعی پر و به خانه کمک می کند تا آنجا که ممکن است به فضای بیرون نزدیک باشد. صندلی آدیرونداک (Adirondack) به عنوان یکی از محبوب ترین مبلمان های این سبک شناخته می شود.

 

سبک باشکوه آرت دکو در معماری هلندی

این سبک از هنر و طراحی فرانسوی در دهه ۱۹۲۰ الهام گرفته شده است. هنر دکو که مخفف شده دکوراسیون هنری است، ترکیبی از پارچه های گرافیگی و رنگ و نقوش، اکسسوری های براق، شیشه ای، فولاد ضدزنگ و کروم است. وسایل خانه و مبلمان همگی بزرگ، دندانه دار و نوک تیز هستند و معمولا از متریالی چون کروم، فولاد و برنز براق ساخته شده اند. الگوهای هندسی را اغلب می توان بر روی دیوارکوب ها، پایه های لوستر و لامپ ها مشاهده کرد. این سبک ترکیبی از مدرنیته، مینیمالیستی و ایده آلیستی است و برخلاف هنر دکو که تمامی وسایل زاویه دار و نوک تیز بود تمامی وسایل باریک و گرد هستند؛ در پنجره ها، در ها و سایر عناصر معماری این سبک، گوشه های منحنی دیده می شود. همچنین این سبک از یک پالت رنگی کاملا روشن و سفید پیروی می کند و استفاده از متضاد سازی در آن کاربرد بسیاری دارد؛ برای مثال استفاده از رنگ های سفید و مشکی در کنار یکدیگر و وسایل براق همگی فضای مدرنی را ایجاد می کنند.

 

الهام سبک باروک از معماری داخلی هلندی

باروک یکی از سبک های بسیار محبوب در سراسر جهان است. خوب است بدانید که این سبک الهام گرفته از دکوراسیون اروپایی است و از مهم ترین عناصر دکوراسیون اروپایی همگی از دکوراسیون هلندی نشات گرفته اند. مبلمان مجلل، اکسسوری های براق، سنگ های مرمر و گرانیت، صندوقچه های کاسینی و استفاده از شمعدان و فانوس های چوبی و برنجی همگی نماد این سبک خاص هستند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]