طراحی داخلی هلندی - معماری داخلی در گیشا
30
دی

طراحی داخلی هلندی

طراحی داخلی هلندی

بدون شک، کشور هلند کشوری زیبا و غنی با تاریخی دوست داشتنی در سبک طراحی داخلی و معماری است، هلند هم در بناهای تاریخی و هم در سبک طراحی داخلی هلندی جدید با طراحان و معماران خلاق خود غوغا کرده است. باید اعتراف کنیم که بناهای بسیار زیبا و در عین حال ساده و کاربردی در این کشور بسیار زیادند، از منازل مردم عادی تا ویلاهای سلبریتی‌ها و کلیساهایی با معماری چشم نواز، اگر دوست دارید درمورد طراحی داخلی هلندی اطلاعات بیشتری کسب کنید، همراه ما باشید!

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی داخلی هلندی و همه چیز درمورد آن

طراحی داخلی هلندی دارای چنان ظاهر متمایز و چشم نوازی است که توانسته صفحات بسیاری از مجلات و وبلاگ‌‌‌‌‌‌‌‌های طراحی و دکوراسیون مورد علاقه ما را به خود اختصاص دهد. این سبک از طراحی داخلی که در دهه ۱۹۵۰ پا به عرصه وجود گذاشت با تمرکز بر سادگی، مینیمالیسم و کاربرد منحصر به فرد، توانست به خوبی هنرهای دست ساز و ظرافت‌‌‌‌‌‌‌‌های دلفریب را در فضای درونی منازل جای دهد. و تا امروز نیز یکی از محبوب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین سبک‌‌‌‌‌‌‌‌های دکوراسیون در طراحی داخلی است.

خانه‌‌‌‌‌‌‌‌های سنتی هلندی به قدری کوچک بودند که‌‌‌‌‌‌‌ نمی‌شد از وسایل زیادی استفاده کرد. اگرچه امروزه خانه‌‌‌‌‌‌‌‌ها به نسبت بزرگ‌تر ساخته‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند، اما فلسفه دور ماندن از شلوغی و به هم ریختگی همچنان ادامه دارد. به همین دلیل‌‌‌‌‌‌‌ می‌توان گفت که سادگی و نظم از مهمترین ویژگی‌‌‌‌‌‌‌‌های طراحی داخلی هلندی است. در خانه‌‌‌‌‌‌‌‌های هلندی از تزئینات و جزئیات زیاد استفاده‌‌‌‌‌‌‌ نمی‌شود. مبلمان مدرن و محکم با خطوط تمیز در اولویت قرار دارد. بنابراین، اطمینان حاصل‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود که فضاها از نظر بصری تمیز و مرتب به نظر‌‌‌‌‌‌‌ می‌رسند.

علاوه بر این بهتر است برای نگهداری از وسایلتان از کابینت‌‌‌‌‌‌‌‌ها و قفسه‌‌‌‌‌‌‌‌ها استفاده کنید. همواره شعار «هرچه کمتر بهتر» را که سبب‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود فضای اتاقتان عاری از در هم ریختگی به نظر برسد و در عین حال به لحاظ بصری آرامبخش باشد در ذهن داشته باشید. خلاصه اینکه یکی از مهم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین ویژگی‌‌‌‌‌‌‌‌های دکوراسیون هلندی این است که مطمئن شوید به نحو احسن از فضای داخلی خانه تان استفاده نموده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اید و از به هم ریختگی‌‌‌‌‌‌‌‌های غیرضروری اجتناب نمایید.

 

رنگ‌‌‌‌‌‌‌‌های روشن و خنثی در سبک طراحی داخلی هلندی

قطعا سبک طراحی داخلی هلندی نیز همانند سایر سبک ها، پالت رنگی خاص خود را دارد. از آن جایی که خانه‌‌‌‌‌‌‌‌های هلندی به دلایل جغرافیایی به ندرت نور روز را دریافت‌‌‌‌‌‌‌ می‌کنند، به طور کلی رنگ‌‌‌‌‌‌‌‌های روشن برای دکوراسیون ترجیح داده‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند. پالت رنگ مورد استفاده برای دکوراسیون سبک هلندی شامل سایه‌‌‌‌‌‌‌‌های سفید و خاکستری است.

در چنین استایلی، معمولا رنگ‌های سفید، خاکستری، سیاه و قهوه‌ای در هم تنیده می‌شوند و ظاهری یک دست و آرام بخش را خلق می‌کنند. علاوه براین طراحان از رنگ‌‌‌‌‌‌‌‌های برجسته دیگری مانند صورتی چرک و سبز اقیانوسی تیره نیز در چنین دکوراسیونی بهره‌‌‌‌‌‌‌ می‌برند. گاهی اوقات‌‌‌‌‌‌‌ می‌توان از رنگ‌‌‌‌‌‌‌‌های مشکی، صورتی کم رنگ و آبی نیز برای جذاب کردن دکوراسیون استفاده کرد. در فضاهای معمولی هلندی، دیوارها همواره سفید هستند تا مبلمان و سایر آثار هنری بتوانند خودشان را بیشتر نشان دهند.

 

استفاده از عناصر پارچه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای گرم در طراحی داخلی هلندی

در کشورهایی که از وجود آب و هوای سرد برخوردارند، جای تعجب نیست که بخشی از دکوراسیون خانه به عناصر پارچه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای گرمابخش مانند پوست گوسفند، پشم و پنبه‌‌‌‌‌‌‌‌های نرم اختصاص داده شود. آن‌ها نه تنها احساس گرما و آرامش بیشتری را در شما به وجود خواهند آورد، بلکه لایه دیگری از بافت را نیز به فضای خانه تان اضافه خواهند کرد.

 

راحتی و تعادل در سبک طراحی داخلی هلندی

زندگی هلندی سبک زندگی آرام را تشویق‌‌‌‌‌‌‌ می‌کند. به همین دلیل برای افزایش راحتی از تعداد زیادی کوسن و پتو به صورت پراکنده در سراسر خانه استفاده‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود. برای خانه‌‌‌‌‌‌‌‌های هلندی، این‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند به عنوان ترکیبی از عناصر قدیمی و جدید، یا متعادل کردن مینیمالیسم و راحتی تعبیر شود. به عنوان مثال، هنگام استفاده از حداقل تعداد مبلمان و لوازم جانبی در یک خانه به سبک هلندی بسیاری از منسوجات خانگی مانند پوست گوسفند، بالش‌‌‌‌‌‌‌‌های کتان و فرش‌‌‌‌‌‌‌‌های چند لایه استفاده‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود.

مینیمالیسم اغلب سرد و دست کم گرفته‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود. در سبک ساده اما گرم هلندی به جای ایجاد هرج و مرج با وسایل تزیینی زیاد، گرما از طریق منسوجات به محیط اضافه‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود. منسوجات کرکی مانند پوست گوسفند، پشم و موهر برای خانه‌‌‌‌‌‌‌‌های هلندی در آب و هوای سرد ضروری هستند. در خانه‌‌‌‌‌‌‌‌هایی که از سبک هلندی الهام گرفته شده است، بیشتر برای زیبایی و گرمای بصری استفاده‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود. پشم گوسفندی که روی زمین انداخته شده یا فرشی با بافت خشن، هوای سفید استریل محیط را‌‌‌‌‌‌‌ می‌شکند و جلوه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای گرم به فضا‌‌‌‌‌‌‌ می‌بخشد.

 

شومینه در سبک طراحی داخلی هلندی

برای خانه‌‌‌‌‌‌‌‌های هلندی با آب و هوای بسیار سرد، شومینه بخش مهمی از دکوراسیون است. در خانه‌‌‌‌‌‌‌‌های هلندی از شومینه‌‌‌‌‌‌‌‌های مشکی استفاده‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود که اغلب در گوشه اتاق و مستقل از دیوار هستند. چیدمان صندلی‌‌‌‌‌‌‌‌ها با توجه به موقعیت شومینه چیده شده است. عناصر نشیمن کوچک مانند صندلی نزدیک شومینه هستند. صندلی‌ها و مبل‌ها در وسط اتاق قرار گرفته‌اند که اطراف آن‌ها فضای خالی برای جابجایی قرار دارد.

 

مبلمان کاربردی با خطوط صاف در سبک طراحی داخلی هلندی

اگر‌‌‌‌‌‌‌ می‌خواهید برای فضای سبک طراحی داخلی هلندی، مبلمانی انتخاب کنید، باید مبلمانی با خطوط صاف برگزینید. بهتر است مبل‌‌‌‌‌‌‌‌ها و صندلی‌‌‌‌‌‌‌‌ها از طراحی مدرن میانه قرن الهام گرفته شده باشند. علاوه بر این مبلمانی با لبه‌‌‌‌‌‌‌‌های گرد و صاف محبوبتر از سایر انواع مبلمان‌‌‌‌‌‌‌‌ها هستند. بیشتر مبلمان‌‌‌‌‌‌‌‌های سبک هلندی به رنگ‌‌‌‌‌‌‌‌های طبیعی رنگ آمیزی شده اند. علاوه بر این، دکوراسیون سبک هلندی باید از ظاهری خلاقانه و کاربردی برخوردار باشد.

به علاوه، بافت نیز نقش مهمی در مبلمان هلندی ایفا‌‌‌‌‌‌‌ می‌کند.اگر صندلی مدرنی که انتخاب کرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اید از مواد فلزی خشن ساخته شده باشد، بهتر است از بافتی نرم و دلپذیر بر روی آن استفاده کنید. زندگی در فضایی با سبک هلندی تداعی گر زندگی آرامبخش و روح انگیزی است که‌‌‌‌‌‌‌ می‌تواند آرامش را به وجودتان باز گرداند. بنابراین قرار دادن چند بالش و پتو بر روی زمین نیز نامعقول نیست.

طرح‌‌‌‌‌‌‌‌های مبلمان به سبک طراحی داخلی هلندی که از نظر فرم ساده و کاربردی هستند، حاوی تزئینات و جزئیات غیر ضروری نیستند. در خانه‌‌‌‌‌‌‌‌های سبک هلندی با مبلمان کم؛ مبلمان با خطوط مدرن، لبه‌‌‌‌‌‌‌‌های گرد صاف و پایه‌‌‌‌‌‌‌‌های چوبی مخروطی دیده‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود. اکثر مبلمان به سبک هلندی دارای تناژهای رنگی ملایم و طبیعی هستند. طراحی هلندی به دلیل مبلمان خلاقانه و کاربردی خود مشهور است.

علاوه بر این بسیاری از افراد تمایل دارند از قفسه‌بندی دیواری چند سطحی در ابعاد مختلفی، مطابق با فضای اتاقشان بهره ببرند تا نه تنها فضایی برای نگهداری از وسایلشان داشته باشند بلکه چشم انداز منحصر به فردی را ایجاد کنند.

 

چیدمان مناسب در سبک هلندی

طراحی داخلی هلندی با ظاهر سرد و ساده خود طراحی مدرن را تداعی‌‌‌‌‌‌‌ می‌کند. مبلمان کاربردی و استفاده از لوازم جانبی کم از ویژگی‌‌‌‌‌‌‌‌های بارز سبک دکوراسیون هلندی است. برای پر کردن شکاف‌‌‌‌‌‌‌‌ها از لوازم جانبی غیر ضروری استفاده‌‌‌‌‌‌‌ نمی‌شود. در کشور هلند، سادگی زندگی از نظر فرهنگی مورد احترام است. این امر در طراحی‌‌‌‌‌‌‌‌های داخلی نیز منعکس شده است. طراحی مبلمان در طراحی داخلی هلندی، اگرچه ساده است، اما اغلب شبیه آثار هنری است.

 

کفپوش رنگ روشن در سبک دکوراسیون هلندی

در طراحی داخلی هلندی، معمولا به ندرت‌‌‌‌‌‌‌ می‌توان فرش‌‌‌‌‌‌‌‌هایی را دید که کل فضای کفپوش را پوشانده باشند. از پارکت چوبی رنگ روشن به عنوان کفپوش استفاده‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود. معمولاً پارکت‌‌‌‌‌‌‌‌های چوبی رنگ شده با رنگ روشن طبیعی یا سفید ترجیح داده‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند. در این سبک دکوراسیون، کفپوش‌‌‌‌‌‌‌‌ها به طور سنتی از چوب سخت ساخته شده‌اند. چنین کفپوش‌‌‌‌‌‌‌‌هایی به دلیل طبیعت خامشان، معمولا در همان رنگ‌‌‌‌‌‌‌‌های طبیعی شان مورد استفاده قرار‌‌‌‌‌‌‌ می‌گیرند یا به رنگ سفید رنگ آمیزی‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند. چراکه چنین رنگ‌‌‌‌‌‌‌‌ها و چنین کفپوش‌‌‌‌‌‌‌‌هایی به بزرگ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر شدن فضا و جذب نور بیشتر کمک‌‌‌‌‌‌‌ می‌کنند.

 

 

برای مشاوره‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی رایگان‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانید با شماره‌‌‌‌‌‌‌‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]