طراحی داخلی در کشور ارمنستان
01
بهمن

طراحی داخلی در کشور ارمنستان

همه چیز درمورد طراحی داخلی در کشور ارمنستان

جمهوری ارمنستان ملتی حدود سه میلیون نفر است که در قفقاز واقع شده است، اولین کشوری که مسیحیت را در سال ۳۰۱ میلادی به طور رسمی پذیرفت و از آن پس کلیسا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و صومعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها به بخش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی از شاهکار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های معماری ارمنستان تبدیل شدند. بسیاری از قدیمی‌‌ترین بناهای مسیحی جهان توسط ارمنی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها ساخته شده‌اند و سبک ساختمان منحصر به فرد آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها هنوز هم مورد استفاده قرار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌گیرد. در طول تاریخ، ارمنستان توسط گروه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف از جمله بیزانسی‌ها، خلافت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های عرب، ایرانیان صفوی و امپراتوری عثمانی فتح شده است اما علیرغم تمام جنگ و درگیری‌ها، مردم ارمنستان هنوز به هویت ملی خود پایبند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌باشند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی داخلی در کشور ارمنستان

ارمنستان مدرن ملتی مرفه است که برای حفظ معماری تاریخی خود و همچنین ساختن ساختمان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های جدید مدرن که به گذشته مشهور کشور اشاره دارد سرمایه گذاری زیادی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کند. آشنایی با اندازه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های استاندارد در دکوراسیون داخلی اهمیت فراوانی دارد چرا که داشتن دکوراسیونی زیبا و متناسب، در گرو چیدمانی متناسب و استاندارد است. اندازه فضا در دکوراسیون، استفاده از وسایل استاندارد و چیدمان آنها به شیوه درست و منجر به زیبایی فضا خواهد شد، در فضای داخلی تعادل ایجاد خواهد کرد و همچنین احساسی خوب و آرام در مخاطبین ایجاد خواهد کرد. مقیاس و تناسب در طراحی داخلی و طی کردن مراحل طراحی داخلی به چیزهایی فراتر از سلیقه خوب نیاز دارد. اندازه گیری و تصمیم گیری و محاسبه بر اساس نتایج، یکی از عناصر اصلی کار است. از آنجا که دقت بسیار مهم است، طراحان و دکوراتورهای حرفه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای داخلی همه چیز را به میلی متر و سانتی متر اندازه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌گیرند.

ممکن است شما در ذهنتان تمام سبک دکوراسیون داخلی منزلتان را تصور کرده باشید. حتی راجع به رنگ و طرح‌های مورد استفاده نیز شکی نداشته باشید. اما آیا مطمئنید که وسایلی که خرید می‌کنید استاندارد هستند و اندازه‌های آنها، با فضای مورد نظر شما یکسان خواهد بود؟ آیا ممکن نیست بعد از خریدن آنها، به مشکل و چالشی در جای دادن و چیدن آنها به نحوی که فکر میکردید بر بخورید؟ با ما همراه باشید. در این مقاله سعی نمودیم تا با ارائه اندازه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در طراحی داخلی شما را در چیدمان و تناسب در دکوراسیون داخلی یاری نماییم. قبل از چیدمان و یا خرید هر وسیله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای بهتر است بدانید که هیچ ابعاد استاندارد پذیرایی وجود ندارد فقط باید نوع پذیرایی شما نامتقارن نباشد، مثلا پذیرایی تان مستطیلی با طول بسیار زیاد و عرض کم جز شکل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های نامتقارن بوده و اصطلاحا اتوبوسی نامیده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود که چیدمان در این پذیرایی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها بسیار سخت است.

 

اندازه گیری سایز اتاق و نقش آن در طراحی داخلی در کشور ارمنستان

تعیین اندازه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در طراحی داخلی منزل از طریق برنامه ریزی برای فضا با اندازه گیری طول و عرض کلی یک اتاق شروع‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود. هر دیوار را با توجه به اندازه و محل قرارگیری عناصر معماری مانند درها، پنجره‌ها، شومینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و پله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها از گوشه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای به گوشه دیگر اندازه گیری کنید. به اندازه و محل دریچه‌ها، رادیاتورها و پریزهای برق نیز توجه داشته باشید. سپس، یک نقشه برای کف ترسیم کنید. طراحان همچنین طول و عرض کلی هر اتاق را اندازه گیری‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کنند تا مقادیر لازم قالبهای تخته و قرنیز، مواد کف و رنگ سقف را محاسبه کنند. اگرچه عرض و پنجره و درب برای نقشه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های واحد از محفظه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای به محفظه دیگر اندازه گیری‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود، اما اندازه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های واقعی بازشده آنها را نیز اندازه بگیرید.

طراحان و دکوراتورهای داخلی سطح دیوار را اندازه گیری‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کنند که مقدار محصول مورد نیاز برای رنگ دیوار یا کاغذ دیواری را تعیین نمایند. برای محاسبه متر مربع مساحت دیوار، طول هر دیوار را به سانتی متر اندازه بگیرید و طول تمام دیوارها را با هم جمع کنید. سپس، ارتفاع دیوار را از سقف تا کف، همچنین به سانتی متر اندازه کنید. ارتفاع را در کل طول دیوار ضرب کنید. نتیجه خود را بر ۱۴۴ تقسیم کنید تا متراژ مربع را پیدا کنید. برای رنگ آمیزی، مربع دهانه پنجره و درب را از کل کم کنید و سپس متر مربع تنظیم شده را بر عدد ۱۱۰۰ لیتر مورد نیاز تقسیم کنید.

طراحی داخلی در کشور ارمنستان | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

اگرچه گزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های محاسبه پنجره متفاوت است، روند طراحی با اندازه گیری هر پنجره آغاز‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود. پنجره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها معمولاً نسبت به یکدیگر، تفاوت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کمی دارند، به خصوص اگر در خانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای قدیمی‌‌تر زندگی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کنید. عرض و ارتفاع داخلی دهانه پنجره را اندازه بگیرید. در بالای پنجره، عمق داخلی را از لبه جلوی محفظه تا شیشه اندازه بگیرید. برای عرض خارجی، عرض پنجره را از جمله قاب را اندازه بگیرید. پوشش قاب قالبی است که دهانه را احاطه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کند.

برای ارتفاع خارجی، از لبه بالایی پوشش تا سقف، پایین هر قالب قرنیز و کف را اندازه بگیرید. در آخر، عرض فضای دیوار را در هر طرف پنجره اندازه بگیرید. برای کرکره‌ها، سایه بان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و پرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های داخلی، سازنده یا طراح ممکن است به شما بگوید که اندازه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های داخلی را تا ۲ سانتی متر کم کنید. بسته به سبک و پارچه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای که انتخاب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کنید، باید عرض خارجی را در دو یا سه ضرب کنید تا کاملاً مناسب پرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های لوردراپه یا پارچه را بدست آورید. برای پرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها یا پارچه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی که‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌خواهید باز و بسته بکنید، عرض داخلی را بر سه تقسیم کنید و نتیجه را به عرض خارجی اضافه کنید تا طول میل پرده مناسب محاسبه شود.

به اعتقاد طراحان و متخصصین طراحی داخلی در کشور ارمنستان، مبل شما باید با میزان فضای خانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی شما متناسب باشد. به همین خاطر ابعاد استانداردی از هر مبل ارائه شده است تا خرید را برای مردم آسوده‌‌تر کند. یکی از معضلات بزرگ خرید مبلمان عدم تطابق بعضی از مبل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها با درب ورودی است که باید به آن دقت کرد. عرض راه پله و متراژ راهرو نیز باید محاسبه گردد. به طور کلی گفته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود که برای پذیرایی و نشیمن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بزرگ از مبل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بزرگ و برای نشیمن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کوچک از مبل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کوچکتر استفاده شود که این اندازه گیری دقیق نبوده و شامل خطای بالایی نیز است. بهتر است با اعداد دقیق و محاسبات درست برای خرید مبل قدم بردارید.

برای ایجاد تناسب در طراحی داخلی در کشور ارمنستان، طراحان عرض و عمق مبلمان موجود و بالقوه را اندازه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌گیرند تا بتوانند آن را در سطح کف قرار دهند. متخصصان طراحی اغلب از الگوهای مبلمان مغناطیسی یا نرم افزار به همین روش استفاده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کنند. عرض، ارتفاع و عمق کلی قطعات بزرگ را قبل از خرید اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید از داخل درهای شما رد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شوند. اگر قصد استفاده از روکش مجدد را دارید، برای محاسبه متراژ به ابعاد کلی مبلمان احتیاج دارید.

ابعاد استاندارد مبلمان پذیرایی بستگی به نوع مبل دارند، مثلا اگر بخواهید از یک مبل راحتی استفاده کنید ابعاد آن با استفاده از یک مبل ال و یا مبل سلطنتی بسیار متفاوت است. برای خانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی که سقف کوتاه دارند، ارتفاع قفسه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کتاب و کابینت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را اندازه بگیرید تا از متناسب بودن آنها مطمئن شوید. برای نشستن روی مبلمان، ارتفاع صندلی به شما کمک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کند که تعیین نمایید آیا مبلمان متناسب با بدن افرادی است که از آن استفاده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کنند یا خیر.

 

ابعاد استاندارد در طراحی داخلی در کشور ارمنستان

اتاق نشیمن جایی است که رفت و آمد در آن زیاد اتفاق‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌‌افتد. تقریبا ممکن است همه افراد خانواده ، حتی گاهی دوستان و فامیل در این فضا دور هم جمع شوند. بنابراین اندازه مبل‌ها، نوع چیدمان و میزان فضایی که برای رفت و آمد در این فضا در نظر می‌گیرید مهم است. فضای استاندارد و کافی برای رفت و آمد بین مبل‌ها بین ۷۵ تا ۹۰ سانتی‌متر است و در صورتی که میزهای عسلی را از قبل جلوی مبل‌ها قرار می‌دهید لازم است حدود ۳۰ سانتی‌متر از مبل‌ها فاصله داشته باشند. این فاصله برای میز وسط مبل حدود ۳۵ سانتی‌متراست.

نشیمن کمی کوچکتر از پذیرایی بوده و اگر بخواهید در نشیمن خود از مبلمان کوچکتری استفاده کنید که فضای کمتری را اشغال کند ما به شما مبلمان ال را پیشنهاد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کنیم. ابعاد استاندارد مبل ال راحتی سه نفره شامل : طول ۱۸۹سانتی متر تا ۲۲۳ سانتی متر و عمق نشیمن مبلمان ۹۰ تا ۱۰۰ سانتی متر است و عمق قسمت عقبی مبل تا قسمت جلویی آن ۱۷۲ تا ۱۸۲ سانتی متر است. این مبل فضای کمی را در نشیمن شما اشغال‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌کند. شما باید پیش از خرید هر وسیله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای ابعاد تمام قسمت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های نشیمن را بگیرید تا برای وسایل و مسیر رفت و آمد دچار مشکل نشوید.

پس از آن به اتاق خواب به سبک طراحی داخلی در کشور ارمنستان می‌رسیم. مهم‌ترین عضو اتاق‌خواب، تختخواب است. تختخواب‌ها دراندازه‌های مشخصی تولید می‌شوند و بسته به نیاز و سلیقه شما در استفاده از هر کدام از آنها، می‌توان باقی وسایل اتاق را تهیه کرد. اما اگر اتاق کوچکی دارید و قصد استفاده از تخت دونفره کینگ سایز دارید، باید عملا قید استفاده از هر وسیله دیگری در اتاق خواب را بزنید. امروزه استفاده از تخت‌های کم جا، میتواند گزینه مناسبی برای اتاق‌خواب‌های کوچک باشد. بعد از اینکه تصمیم گرفتید چه تختی را داخل اتاق خواب مورد استفاده قراردهید، سپس سراغ وسایل دیگری از قبیل میز آرایش خواهید رفت. چیدمان وسایل باید جوری باشد که رفت و آمد نفرات از داخل اتاق خواب به بیرون به راحتی انجام شود و وسیله زائد یا راه مارپیچی در این مسیر نباشد. اندازه مناسب برای این امر ۷۰ سانتی متر است.

 

 

برای مشاوره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی رایگان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانید با شماره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۴.۵]