دکوراسیون داخلی مصری
03
بهمن

دکوراسیون داخلی مصری

سبک دکوراسیون داخلی مصری

دکوراسیون داخلی ساختمان مهم ترین عنصر جلوه دهنده تزئینات داخلی آن است. نما سازی داخلی و خارجی ساختمان بیانگر هنرنمائی هنرمندان سازنده‌ی ساختمان می‌باشد. ابتدا طراحی هر ساختمان به وسیله طراح و معمار صورت می‌پذیرد که در این مورد انتخاب رنگ و هماهنگی رنگ آمیزی مبلمان و دکوراسیون داخل هر ساختمان در اولویت قرار دارد که بعد از انجام علملیات طراحی، استادکاران با تجربه و خوش ذوق به انجام طرح دکواسیون و  مبلمان داخی و نماسازی خارجی و داخلی ساختمان خواهند پرداخت.

طراحی دکوراسیون داخلی یک محیط می‌تواند تاثیر زیادی بر زیبایی آن داشته باشد. این شاخه از طراحی داخلی بسیار جذاب بوده و بسیاری از افراد به این رشته علاقه دارند و تمایل بسیاری دارند که در این زمینه فعالیت داشته باشند. در اینجا حتماً لازم نیست که طراح تحصیلات عالی داشته باشد، بلکه استادکاران با تجربه و خوش ذوق با قوه‌ی تشخیص عالی نیز قادر به انجام طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی یک فضا شامل مبلمان داخلی و نماسازی خارجی ساختمان خواهند بود.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

سبک دکوراسیون داخلی مصری

در دنیای طراحی دکوراسیون، سبک‌‌‌‌های بیشماری وجود دارند که‌‌‌ می‌توان با شناخت و به کار بردن صحیح هر در منزل خود فضایی آرامش بخش ایجاد کرد. هر سبکی دارای خصوصیات ویژگی‌‌‌‌های خاصی است و شما‌‌‌ می‌توانید با توجه به سلیقه و علایق خود سبک مورد نظر خود را انتخاب و در دکوراسیون منزل و طراحی داخلی هر فضایی از آن استفاده کنید. سبک‌‌‌‌ها به شما کمک‌‌‌ می‌کنند تا حس خوشایندتری را نسبت به محیط خود تجربه نمایید.

 

گستردگی سبک‌های دکوراسیون داخلی

برخی از سبک‌‌‌‌ها در دکوراسیون داخلی براساس ویژگی‌‌های مناطق جغرافیایی و دوره‌‌های تاریخی و همچنین سنت و دین و مذهب ایجاد شده اند این گونه سبک‌‌‌‌ها مختص به یک منطقه و یا کشور بوده که با ایجاد هماهنگی و هارمونی مناسب بین عناصر موجود در محیط داخلی، پدید آمده اند. یکی از اولین سبک‌‌‌‌های شکل گرفته در دنیا، سبک مصری در دکوراسیون داخلی‌‌‌ می‌باشد. این سبک سنتی ریشه در تفکرات و زندگی باستانی مصر دارد و به وجود آورنده‌‌ی فضایی خاص، دلنشین، زیبا و منحصر به فرد است.

 

دکوراسیون داخلی مصری

سبک مصری یکی از اولین سبک‌‌‌‌های طراحی داخلی‌‌‌ می‌باشد که میتوان برخی از نمادهای فرهنگی مصر را در سایر سبک‌‌‌‌ها مشاهده کرد. همچنین، سبک مصری منشأ سایر سبک‌‌‌‌های اروپایی نیز‌‌‌ می‌باشد. در گذشته مردم مصر اهمیت بسیار زیادی به تزئینات و آراستگی محیط اطراف خود می‌دادند و در خانه‌های خود از تصاویر حیوانات، گیاهان و گل‎ها جهت آراستگی فضا استفاده می‌کردند. فضای داخلی سبک مصری بسیار باشکوه و رنگارنگ بوده و دارای ویژگی‌‌‌‌هایی همچون ستون‌‌‌‌های متعدد و منقوش، تصاویر هنری با گرایشات مذهبی و مقدس بر دیوار‌‌‌‌ها و طرح‌‌‌‌های برجسته آجر و سفال‌‌‌‌های صیقل داده شده بر سقف‌‌‌ می‌باشد.

 

ویژگی‌‌‌‌های سبک طراحی داخلی مصری

سبک طراحی داخلی مصری مانند سایر سبک‌‌‌‌ها دارای ویژگی‌‌‌‌های خاصی‌‌‌ می‌باشد که برای اجرای دکوراسیون به این سبک باید این خصوصیات و ویژگی‌‌‌‌ها را بدانید:

  • زوایای گرد شده و قوس دار و استفاده از طاقچه‌‌‌‌های متنوع در دکوراسیون مصری یکی از اصلی ترین خصوصیات سبک مصری‌‌‌ می‌باشد که در دکوراسیون خانه‌‌‌‌های مصری قابل مشاهده است.
  • تقارن هندسی، کف پوش‌‌‌‌های حصیری، مجسمه ملکه مصر، طلا کاری و لعاب‌‌‌‌های رنگی همه یادآور جزئیات ظریف معماری باستانی مصر است که برای طرفداران این سبک فضای دلنشینی را ایجاد‌‌‌ می‌کند.
  • استفاده از ساقه‌‌‌‌های پاپیروس در گلدان‌‌‌‌های بلند سفالی از نمادهای سبک مصری‌‌‌ می‌باشد.
  • استفاده از رنگ‌‌‌‌های گرم و روشن تداعی کننده شن و خورشید از ویژگی‌‌‌‌های دیگر سبک مصری است.
  • بهره گیری از مجسمه گربه، سوسمار، مار و … روی ستون‌ها و طاقچه‌های متعددی که در این سبک رواج دارد، از تزئینات به سبک مصری استفاده کنید.

 

تقارن در سبک دکوراسیون داخلی مصری

یکی از اصول طراحی در دکوراسیون مصری تقارن‌‌‌ می‌باشد زیرا یادآور تقارن‌های دقیق هندسی معماری باستانی مصر است. در سبک مصری تقارن‎ها محدود به طراحی داخلی فضا نمی‌شود در این سبک میتوانید علاوه بر زوایای گرد شده و قوس‌دار متقارن، تقارن را در تمام اجزا حتی مبلمان‌‌‌‌ها نیز مشاهده کنید. تقارن در این سبک به ایجاد نظم و فضای دل نشین کمک‌‌‌ می‌کند.

 

مبلمان سبک دکوراسیون داخلی مصری

در این سبک توجه زیادی به مبلمان‌‌‌‌ها می‎شود به همین دلیل مبلمان‌‌‌‌های مصری جزئیات فراوانی دارند. در سبک مصری مبل‌‌‌‌ها با سایر سبک‌‌‌‌ها متفاوت‌‌‌ می‌باشد. دسته مبل‌‌‌‌ها مصری اغلب به شکل پنجه حیوانات مانند گربه میباشد. در طراحی داخلی به این سبک از مبلمان مستطیل با رنگ‌‌‌‌های گرم استفاده‌‌‌ می‌کند که از جنس چوب سیاه، خیزران، بامبو و سرو ساخته شده اند مردم مصری به زیبایی و اشرافیت علاقه بسیاری دارند و سعی می‌کنند از تخت‌‌‌‌های راحتی، صندوقچه جواهرات، ظروف طلایی و گلدان‌‌‌‌های پایه بلند استفاده کنند و برای تزئینات هم از لوازم سفالی، فلزات طلا کاری شده و شیشه کاری شده استفاده‌‌‌ می‌کنند.

 

رنگ در طراحی داخلی سبک مصری

در دکوراسیون داخلی به سبک مصری از طیف رنگ‌‌‌‌های روشن و گرم استفاده‌‌‌ می‌کنند زیرا ترکیب رنگ‌ها گرم تداعی کننده خورشید و شن‌‌‌ می‌باشد. جهت هماهنگی بیشتر بین رنگ‌ها میتوانید از رنگ‌های شکلاتی و مشکی استفاده کنید و جلوه‌ای زیبا به فضا ببخشید همچنین برای هارمونی بهتر رنگ‌ها‌‌‌ می‌توان رنگ‌های زرد، قرمز و آبی را به کار برد. برای خطوط مرزی به کارگیری از رنگ‌های سیاه و سفید و سبز پیشنهاد می‌شود.

 

تزیینات و اکسسوری در سبک دکوراسیون داخلی مصری

از تزئینات پر استفاده در این سبک می‌توان به موزاییک کاری و طلا کوبی اشاره کرد که به طور وسیعی در این سبک به چشم‌‌‌ می‌خورد. مروارید، لعاب‌‌‌‌‌های رنگی، بشقاب‌های فلزی، صندوقچه، پارچه‌‌‌‌های رنگ روشن مثل سفید و یا کرم با طرح‌های هندسی دقیق مانند زیگزاگ، راه راه و …، چراغ‌های بزرگ و همچنین ساقه‌های پاپیروس دورن گلدان‌های زیبای سفالی از دیگر عناصر تزئینی در این سبک‌‌‌ می‌باشد. همچنین در این سبک از آثار هنری یا نقاب‌‌‌‌های مصری برای تزیین دیوارها و چندین مجسمه بزرگ در اطراف اتاق نیز استفاده‌‌‌ می‌شود.

 

 

برای مشاوره‌‌ی رایگان‌‌‌ می‌توانید با شماره‌‌‌‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

 

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

 

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]