چگونه بدون آسیب به ساختمان اسباب کشی کنیم؟
20
مرداد

چگونه بدون آسیب به ساختمان اسباب کشی کنیم؟

چگونه بدون آسیب به ساختمان اسباب کشی کنیم؟

اسباب کشی می تواند یکی از کار های هیجان انگیز باشد، اما همچنین می تواند به عنوان یکی از کار های قریب به اتفاق حساس باشد.

بسته بندی اثاثیه منزل یکی از مهم ترین اجزای هر اسباب کشی می باشد که باید دقت لازم را در بسته بندی به کار ببرید.

اگر اسباب کشی را به درستی انجام دهید و لوازم مناسب برای بسته بندی اسباب و وسایل را داشته باشید می توانید اسباب کشی را بدون مشکل پشت سر بگذارید و وسایل شما در انتهای اسباب کشی مشکلی برایشان پیش نیاید.

برای اسباب کشی بهترین کار این است که اول از همه وسایل بزرگ را بسته بندی کنید و آن ها را در ماشین حمل قرار دهید.

همچنین شما می توانید از لایه های محافظتی برای اقلام شکننده نیز استفاده کنید و آن ها را در برابر ضربه عایق کنید.

شما برای اسباب کشی نیاز به وسایلی چون محافظ و کارتن نیاز دارید تا بتوانید وسایل ممکن را درون کارتن ها قرار دهید.

شاید برای شما اسباب کشی اتفاق افتاده باشد و بدانید که بهترین راهکار برای آسیب ندیدن وسایل این است که هر وسیله ای را نسبت به کاربردی که دارد با وسایل همان منظور درون جعبه قرار دهید تا در زمان جا به جایی بتوانید به راحتی وسایل را پیدا کنید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

چگونه بدون آسیب به ساختمان اسباب کشی کنیم؟

اسباب کشی امروزی

یکی از کار هایی که این روز ها می توانید از آن ها استفاده کنید این است که برای اسباب کشی می توانید از شرکت هایی که این کار را انجام می دهند استفاده کنید و درخواست خود را به آن ها بدهید و آن ها در نزدیک ترین زمان می توانند خود را به شما برسانند و برای شما آن کار را انجام دهند.

اپلیکیشن ها و خدمات آنلاین می تواند به شما این کمک را کند که به سرعت اسباب کشی را انجام دهید و این برای افرادی که زمان زیادی ندارند بسیار مناسب می باشد و این خدمات می تواند کاربرد بالایی داشته باشد.

 

مهار وسایل

زمانی که شما آموزش های لازم برای مهار بار و وسایل را داشته باشید می توانید بدانید که چه وسیله ای را با چه وسایل محافظتی بپوشانید.

به عنوان مثال می توان این گونه بیان کرد که وسایل چینی و شکستنی بسیار ظریف می باشند و در صورت اشتباه ممکن است اتفاق بدی برای آن ها بیافتد.

زمانی که اسباب کشی را درست و از روی اصول انجام دهید می توانید این را حس کنید که نظم و انظباط برای اسباب کشی شما چقدر کار شما را راحت تر می کند و دردسر و دغدغه کمتری را برای خود به وجود می آورید و دیگر وسایل شما در اسباب کشی گم نمی شوند.

اما باید این را بدانید که برای اسباب کشی بهتر است از خدمات افراد متخصص در این کار استفاده کنید و از آن ها برای این کار مهم کمک بخواهید.

 

آموزش های لازم برای بسته بندی

زمانی که شما در پروسه اسباب کشی قرار می گیرید این را می دانید که دوست دارید همه کار های لازم را برای جمع کردن وسایل را خودتان انجام دهید و این پروسه سخت را به جون می خرید تا بتوانید مناسب آن ها را بسته بندی کنید.

شما باید این را بدانید که اسباب کشی و جمع آوری برای هر وسیله متفاوت می باشد و شما باید هر وسیله ای را به صورت متفاوت بسته بندی کنید.

به عنوان مثال برای وسیله ای مانند بشقاب های شکننده باید برای بسته بندی آن ها وسیله محافظ خریداری شود تا در صورت قرار دادن آن ها در جعبه این وسایل ضربه نبینند و شکسته نشوند.

از بهترین وسایلی که می توان گفت در این زمان می توانید به راحتی استفاده کنید این است که از کاغذ های حبابدار استفاده کنید و در بین وسایل از آن ها استفاده کنید و برای جا به جایی آن ها از کارتن های محکم استفاده شود.

زمانی که می خواهید وسایل شکننده درون کارتن قرار دهید بهترین کار این است که کف کارتن را با یک حوله نرم بپوشانید تا راحت و بدون مشکل ظروف را درون جعبه قرار دهید، بعد از آن می توانید در بین لیوان ها و بشقاب ها از لایه های نایلونی حبابدار استفاده کنید و برای آن ها عاایق به وجود آورید.

بعد از این که درون کارتن وسایل خود را قرار می دهید بهتر است روی جعبه لیست وسایلی که دورن جعبه می باشد را بنویسید با این کار به خود کمک می کنید که وسایل مورد نظر را که باز می کنید زود تر پیدا کنید.

برای وسایل آشپزخانه بهتر است از کاغذ هایی که بر روی آن ها جوهر چاپ وجود دارد کمتر استفاده کنید.

برای وسایل هنری خود مثل قاب عکس ها و یا آباژور ها و یا وسایل زینتی دقت کافی را برای بسته بندی داشته باشید، و آن ها را با دقت بسته بندی کنید.

وسایل تزئینی و یا وسایل هنری گران قیمت را بهتر است با حوله و کاغذ های حبابدار بپوشانید و زمانی که آن ها را درون کارتن قرار می دهید در اطراف آن از حوله های نرم استفاده کنید تا ضربه به آن ها وارد نشود.

 

نحوه بسته بندی

زمانی که شما نحوه بسته بندی برای هر وسیله ای را بدانید بهتر است این را بگوییم که می دانید در پروسه اسباب کشی می دانید که چه کاری را انجام دهید و آن ها را به چه روشی حمل کنید.

برای هر گونه از وسایل مانند کتاب ها، مواد آتش زا، مواد شوینده و یا وسایل گران بها این را می دانید که بسته بندی متفاوت می باشد و شما باید اصول اصلی و مهم در بسته بندی و نحوه آن را یاد داشته باشید.

به عنوان مثال شما باید بدانید که وسایل سنگین چون یخچال و فریزر، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی و اجاق گاز مواردی می باشد که برای جا به جایی آن ها باید از افراد متخصص در این کار استفاده شود.

 

جمع بندی

همان طور که در تمام مراحل به شما گفته شد اکنون نیز باید این را بدانید که در اسباب کشی شما می توانید برنامه و لیستی را برای خود تهیه کنید و نسبت به آن برنامه وسایل خود را جمع کنید.

بهترین کار این است که در زمان اسباب کشی از اتاق خواب ها شروع کنید و بعد از آن وسایل سرویس حمام و دستشویی را جمع کنید.

زمانی که هر یک از وسایل هر بخش جمع آوری می شود برگه ای روی کارتن آن ها بچسبانید که چه وسایلی درون کارتن می باشد تا در زمان بازکردن جعبه به مشکل دچار نشوید.

زمانی که بر روی کارتن ها لیست خود را می نویسید به شما نشان می دهد که در زمان جا به جایی هر کارتن را در کجا قرار دهید و این کار باعث نظم بهتری در اسباب کشی می شود و شما راحت تر اسباب کشی خود را انجام می دهید.

وسایلی مانند تخت خواب ها و میز ها را بهتر است از پیچ و مهره از هم دیگر جدا کنید تا برای جا به جایی سبک تر و کم وزن تر شود و در زمانی که آن ها را از راهرو ها عبور می دهید آن ها با دیوار ها برخورد نکنند و باعث خرابی دیوار ها نشوند.

زمانی که وارد خانه جدید می شوید نسبت به دکوراسیون و طراحی آن وسایل مورد نظر خود را از کارتن خارج کنید و آن هایی که نیاز ندارید را در انباری قرار دهید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]