خانه های هیبرید در معماری
14
شهریور

خانه های هیبرید در معماری

خانه های هیبرید در معماری

خانه در تعریف عمومی، فضایی است که انسان به فعالیت های خصوصی می پردازد و با محیط عمومی فاصله ای از جنس حریم شخصی دارد و معمار باید به این نکته در طراحی خود توجه بسیار داشته باشد. ولی در بعضی مواقع، کارفرما خواستار وجود فضاهایی در خانه ی خود است که تعریفی نیمه خصوصی و یا عمومی دارد، مانند دفتر کار، کتابخانه و …، که مستلزم این است که به طور منطقی و اصولی این دو فضا با هم ترکیب و تلفیق شود. خانه های هیبریدی، عنوان مناسبی برای این گونه خانه ها است.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

خانه های هیبرید در معماری

اهمیت خانه های هیبریدی

خانه به طور کلی به فضایی اطلاق می شود که فرد یا افراد از عرصه هایی همچون اتاق، آشپزخانه و حمام بهره ببرند. اما مواقعی وجود دارد که کارفرما درخواست اضافه کردن فضاها یا کاربری های متنوعی را در فضای خانه خود دارد و نیازمند طراحی خانه ای است که کارآمد و ترکیبی باشد. ما به عنوان معمار به چالش های متفاوتی روبرو هستیم: ادغام زندگی خصوصی با عملکردهای فضاهای عمومی و باز که به دارای اصول طراحی متناسبی باشند و در عین حال هیجان را از محیط ترکیبی کار و زندگی ما از بین نبرد.

 

خانه هیبریدی چیست؟

خانه های هیبریدی بنا به تعریف از مصالح ساختمانی متعددی تشکیل شده اند تا پوسته ساختاری یک خانه را ایجاد کنند، اگر بخواهید هنر ترکیبی خانه ها را ایجاد می کند. آنها بهترین تکنیک های ساخت و ساز را با هم ترکیب می کنند تا ظاهر دقیقی را ایجاد کنند که آرزوی آن را داشتید. خانه های هیبریدی بهترین راه برای به دست آوردن آن ظاهر سفارشی مورد نظر شما هستند، زیرا آن ها انواع مختلفی از ساختمان ها را ترکیب می کنند.

می توانید تکنیک های قدیمی را با برخی سبک های امروزی تر ترکیب کنید تا چیزی واقعاً منحصر به فرد ایجاد کنید که برای نسل های قدیمی و جدید جذاب باشد. خانه شما تا سال های آینده با روندهای همیشه در حال تغییر سازگار خواهد بود. خانه های هیبریدی برای کسانی که ممکن است بیش از یک سبک را دوست داشته باشند، مناسب هستند، به نظر می رسد هرگز نمی توانند تصمیم بگیرند، یا اگر چیزی واقعا منحصر به فرد برای شما می خواهند.

 

ویژگی های خانه هیبریدی

سکوی چند منظوره و فضاهای باز باعث ایجاد ابهام در کاربرد و همچنین خطای بصری در مرزهای موجود می شود اما در عین حال شیوه زندگی متفاوتی را برای اکتشاف و تجربیات بیشتر در این فضای ارگانیک در اختیار کاربران قرار می دهد. طراحی بدون پوشش، چالشی برای مقاوم سازی است. برای به حداکثر رساندن ارتفاع در این فضای چند لایه، سقف و تاسیسات در معرض دید قرار گرفته و با دستکاری ارتفاع و اندازه پنجره ها تمرکز بصری معینی را در فضا ایجاد کرده است عدم استفاده از کاور برای دیوار داخلی مانند قابی برای نمای داخلی محسوب می شود.

استفاده از چوب و قفسه های چوبی احساس بودن در طبیعت و خانه درختی را بیشتر منعکس می نماید ضمن اینکه فضای گرم و کاربردی را برای ذخیره سازی در فضای داخلی ایجاد کرده است. این خانه با طراحی هوشمندانه و با احترام به طبیعت و سبک اصیل توانسته خانه ای منحصر به فرد ایجاد کند که از هر گوشه چه از پایین و چه از بالای اتاق های معلق تجربه بصری متفاوتی ایجاد می کند و تنوع بصری سبب می شود تا فضا از یکنواختی به دور و پویایی و طراوت در فضا حفظ گردد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]