کتابخانه در طراحی دکوراسیون داخلی
07
بهمن

کتابخانه در طراحی دکوراسیون داخلی

استفاده از کتابخانه در طراحی دکوراسیون داخلی

اگر دوست دارید یک مکان دنج و راحت برای مطالعه داشته باشید اما فضای کافی برای آن را ندارید، با قرار دادن کتابخانه ای زیبا در اتاق خواب خود‌‌‌‌‌ می‌توانید هر زمان که اراده کرده اید کتاب مورد علاقه خود را در اختیار داشته باشید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه‌‌‌‌‌ می‌شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید!

 

 

کتابخانه در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب

همانطور که به کارگیری کتابخانه‌‌‌‌‌ می‌تواند در زیبایی دکوراسیون داخلی شما تأثیر گذار باشد، استفاده نادرست از آن در برخی نقاط منزل‌‌‌‌‌ می‌تواند تأثیر منفی داشته باشد و باعث از بین رفتن زیبایی فضا و حتی نادیده گرفته شدن اهمیت کتاب باشد. کتاب خانه شما‌‌‌‌‌ می‌تواند رسمی یا مدرن و ساده باشد و یا در رنگ ساده یا رنگارنگ باشد تا زیبایی دکوراسیون شما را کامل نماید. چیدمان آن در اتاق خواب‌‌‌‌‌ می‌تواند همراه با اکسسوری‌‌‌‌‌‌ها و لوازم دکوری باشد تا علاوه بر کاربرد آن بتوانید در طراحی دکوراسیون خود از آن به بهترین شکل استفاده نمایید.

کتابخانه در طراحی دکوراسیون داخلی  بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان برای نگه داری از کتاب‌‌‌‌‌‌های خود نیاز به یک کتابخانه در اتاق خواب خود دارند تا در حین مطالعه بتوانند به راحتی به کتاب مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. چیدمان آن در بالای میز تحریر علاوه بر اینکه فضای اضافی از اتاق خواب شما را اشغال‌‌‌‌‌ نمی‌کند بلکه زیبایی میز تحریر شما را دو چندان‌‌‌‌‌ می‌کند و کتاب‌‌‌‌‌‌های شما همیشه در دسترس هستند.

 

کتابخانه در طراحی دکوراسیون داخلی در پذیرایی

در برخی منازل به دلیل کوچک بودن اتاق خواب‌‌‌‌‌ می‌توان کتابخانه را در قسمت پذیرایی خانه قرار داد. دکوراسیون آن در پذیرایی به دلیل اینکه در مرکز دید قرار‌‌‌‌‌ می‌گیرد‌‌‌‌‌ می‌تواند تأثیر مستقیم روی چیدمان منزل شما داشته باشد.‌‌‌‌‌

کتابخانه در طراحی دکوراسیون داخلی | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

می‌توان با قرار دادن کتاب‌‌‌‌‌‌های مختلف و لوازم دکوری متناسب با سبک منزل آن را تکمیل نمود تا تمامی افراد حتی مهمانان به کتاب‌‌‌‌‌‌ها دسترسی داشته و بتوانند حین سپری کردن اوقات خود در منزل شما به مطالعه بپردازند.

 

کتابخانه در طراحی دکوراسیون داخلی

به دلیل اینکه کودکان در حال رشد و یادگیری هستند، وجود کتابخانه ای خاص و جذاب در اتاق کودکان‌‌‌‌‌ می‌تواند آن‌‌‌‌‌‌ها را به مطالعه و یادگیری تشویق کند و علاوه بر این‌‌‌‌‌ می‌دانند که نگه داری و مرتب سازی کتاب‌‌‌‌‌‌ها از اهیمت خاصی برخوردار است. تزیین آن در اتاق کودک باید چشم نواز و زیبا باشد تا کودکان به آن علاقه مند شوند.

کتابخانه در طراحی دکوراسیون داخلی

همچنین ارتفاع آن باید مناسب قد کودک باشد تا کودک به راحتی به کتاب‌‌‌‌‌‌های خود دسترسی داشته باشد. علاوه بر محیط قرارگیری کتابخانه نحوه چیدمان آن از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا باعث ایجاد هارمونی و چیدمان اصولی آن‌‌‌‌‌ می‌شود که باعث جذب افراد‌‌‌‌‌ می‌شود.

 

دسته بندی موضوعی کتابخانه در طراحی دکوراسیون داخلی

یکی از ساده ترین راه‌‌‌‌‌‌های چیدمان منظم کتاب‌‌‌‌‌‌ها برای پیدا کردن راحت تر آن‌ها، تفکیک کتاب‌‌‌‌‌‌ها و چیدمان بر اساس موضوع آن‌‌‌‌‌‌ها است.‌‌‌‌‌ می‌توان کتاب‌‌‌‌‌‌های مرتبط به یکدیگر را که در چندین نسخه چاپ شده‌اند در کنار یکدیگر قرار داد و یا آن‌‌‌‌‌‌ها را طبق موضوعات مختلف مانند آموزشی، داستانی، فلسفی، تاریخی، روانشناسی، آشپزی و … مرتب سازی نمود.

 

تعادل در چیدمان کتاب‌‌‌‌‌‌ها

در دکوراسیون کتابخانه خانگی حفظ تعادل در چیدمان کتاب‌‌‌‌‌‌ها باعث ایجاد زیبایی و چیدمان بهتر‌‌‌‌‌ می‌شود. برای حفظ تعادل چیدمان کتاب‌‌‌‌‌‌ها باید به ابعاد آن و تعداد کتاب‌‌‌‌‌‌ها توجه نمایید. در صورتیکه تعداد کتاب‌‌‌‌‌‌های شما کم اما مفید است باید کتاب‌‌‌‌‌‌ها را به تعداد یکسان در هر دو طرف طبقات به صورت تقارن قرار دهید تا منظم باشند. در صورتیکه تعداد کتاب‌‌‌‌‌‌های شما زیادتر است‌‌‌‌‌ می‌توانید کتاب‌‌‌‌‌‌ها را با تعداد بیشتر در هر طبقه قرار دهید.

 

چیدمان کتاب بر اساس رنگ‌ها

یکی از بهترین راه‌‌‌‌‌‌ها جهت چیدمان کتابخانه منزل، چیدمان بر اساس رنگ جلد کتاب‌هایتان‌‌‌‌‌ می‌باشد. در این روش چیدمان آن رنگی و زیبا تر‌‌‌‌‌ می‌شود و بیشتر جنبه تزئینی دارد تا بتوانید با دکوراسیون محیط خود تناسب رنگی را ایجاد نمایید. ممکن است کتاب‌‌‌‌‌‌های شما تنوع رنگی نداشته باشد اما‌‌‌‌‌ می‌تواند به عنوان روشی برای اتاق کودکان هم استفاده شود.

 

 

برای مشاوره ی رایگان‌‌‌‌‌ می‌توانید با شماره‌‌‌‌‌‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]