دکوراسیون داخلی مکزیکی
01
بهمن

دکوراسیون داخلی مکزیکی

سبک دکوراسیون داخلی مکزیکی

یکی از سبک‌‌‌‌های بسیار شاد، محبوب و جذاب در طراحی داخلی و دکوراسیون خصوصا برای خانواده‌ها و منازل ایرانی، سبک طراحی داخلی کشور مکزیک و دکوراسیون داخلی مکزیکی است. دکوراسیون داخلی مکزیکی یکی از جذاب‌ترین و شادترین سبک‌های دکوراسیون داخلی است، این سبک مملو از جزئیات است، بر خلاف باورتان به سخت بودن اجرای این سبک باید بگوییم که برقراری هماهنگی میان رنگ و طرح خیلی هم سخت نیست، داشتن محیطی گرم از ویژگی‌‌‌‌های برجسته‌ی چیدمان مکزیکی‌‌‌‌ می‌باشد. اگر شما رنگ‌‌‌‌های غلیظ و رنگارنگ، مبلمان سبک روستایی و دکوراسیون بومی آمریکایی را دوست داشته باشید، بهتر است ایده‌‌‌‌های سبک طراحی داخلی کشور مکزیک را به کار ببرید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه‌‌‌‌ می‌شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

ویژگی‌‌‌‌های سبک دکوراسیون داخلی مکزیکی

شاید برایتان این سوال مطرح شود که طراحی داخلی کشور مکزیک چه خصوصیات منحصر به فردی دارد؟ طراحی داخلی کشور مکزیک دارای یک سری ویژگی‌‌‌‌های واضح است، ترکیب چوب‌‌‌‌های روستایی و مبلمان فرفورژه و فلزی با رنگ‌‌‌‌های غلیظ، روشن و زنده. این سبک ترکیبی از معماری اروپایی اسپانیا و فرهنگ قبیله‌‌ای بومی آمریکایی است که زیباترین و رنگارنگ‌ترین آثار هنری و دکوری‌‌‌‌هایی که در هر نقطه از جهان یافت‌‌‌‌ می‌شود را در بر‌‌‌‌ می‌گیرید. سبک مکزیکی شامل نمادهای بسیار زیاد، غنی و پر از جزئیات کوچک است که به راحتی قابل تشخیص اما در عین حال در ترکیبات بسیار دشوار است. طراحی داخلی کشور مکزیک و خانه‌‌‌‌های مکزیکی عموما با محیط گرم و با استقامت و عناصر پیچیده داخلی مشخص‌‌‌‌ می‌شود.

 

پالت رنگی دکوراسیون داخلی مکزیکی

رنگ‌‌‌‌های غلیظ و متنوع و پارچه‌‌‌‌های بافته شده در هنگام طراحی دکوراسیون سبک مکزیکی، کلیدی هستند. دیزاین منزل به سبک مکزیکی تابلویی رنگارنگ با رنگ‌‌‌‌های گرم و سرد است که رنگ‌‌‌‌های پرکاربرد این سبک سبز، نارنجی و قرمز و آبی‌‌‌‌ می‌باشد که‌‌‌‌ می‌تواند رضایت شما را اگر به چیدمان منزلی رنگارنگ و پر تحرک علاقه دارید، را جلب نماید. استفاده از انواع رنگ‌‌‌‌های متنوع و پر رنگ همچنین صنایع دستی مانند پارچه‌‌‌‌های بافته شده، گلدوزی و بافتنی از ارکان اصلی و قابل توجه این سبک محسوب‌‌‌‌ می‌شود.

در دکوراسیون داخلی مکزیکی ابتدا پس زمینه منزل را ساده انتخاب کنید، به این صورت که دیوارها را با یک رنگ گرم و شاد پوشش دهید، پس از نقاشی دیوار، برای اجرای جزئیات این سبک از بافت‌‌‌‌هایی مانند رومبلی و کوسن‌‌‌‌های رنگارنگ، پتو و فرش‌‌‌‌های دستباف با رنگ‌‌‌‌های زنده از دیگر اقدامات مهم در چیدمان مکزیکی‌‌‌‌ می‌باشد. انتخاب رنگ دیوارها در سبک مکزیکی بسیار مهم اند. برای یک نگاه جسور، یک رنگ در طیف رنگی غنی مانند آجر یا خاک رس مناسب است. اگر دیوارهای تیره بیش از حد در دکوراسیون شما باشد، یک رنگ سرد مانند ماسه‌‌ای یا خاکستری را انتخاب کنید.

برای ثبات سبک در دیوارها، از تکنیک نقاشی و رنگ آمیزی استفاده کنید تا ظاهر مانند گچ و سیمان یا خشت ایجاد کنید. تزیینات دیواری نشان دهنده اصالت یک خانه مکزیکی است. یک آینه در قاب دست ساز و کار شده، کلاه‌‌‌‌های قدیمی، نقاشی‌‌‌‌های مکزیکی و… چیز‌‌‌‌هایی است که همیشه در یک خانه مکزیکی روی دیوار‌‌‌‌ می‌بینید حتی گاهی از گلیم‌‌‌‌های زیبا هم برای تزیین دیوار خانه استفاده‌‌‌‌ می‌شود. به خاطر داشته باشید آنچه برای تزیین دیوار خانه‌تان در نظر‌‌‌‌ می‌گیرد باید خاص‌تر باشد و پشت هر چیزی که به دیوار خانه‌تان‌‌‌‌ می‌زنید باید فکری داشته باشید.

 

مبلمان در دکوراسیون داخلی مکزیکی

مبلمان در طراحی داخلی کشور مکزیک سبک ظاهری بسیار روستیک دارند که دارای شکلی ساده و روستایی‌‌‌‌ می‌باشد. این مبلمان به طور معمول از کاج، چوب اصلاح شده و فرفورژه ساخته شده است، این نوع مبلمان را‌‌‌‌ می‌توان بیشتر به سبک‌‌‌‌هایی مثل: سبک اسپانیایی که رسمی‌ترین و ظریف‌ترین مبلمان مکزیکی است. توسکانی که دارای یک حال و هوای قدیمی و مدیترانه‌‌ای است و سبک سانتافه و تگزاس رنچ که دارای تأثیرات روستایی از غرب قدیمی هستند. مبلمان مکزیکی را‌‌‌‌ می‌توان با یک روکش براق از حالت طبیعی چوب خارج کرد یا از اندود مس غنی شده استفاده کرد تا ظاهری متفاوت‌تر به آن‌‌‌‌ها بخشید.

 

اجرای دکوراسیون داخلی مکزیکی

آنچه در افکار عمومی در مورد طراحی داخلی کشور مکزیک وجود دارد که هنر سنتی مکزیک را شامل تزئینات چوبی، مجسمه‌ها، هنر مذهبی و سایر زیور آلات دست ساز می‌دانند. در دکوراسیون داخلی مکزیکی، ممکن است مواردی شامل جمجمه و اسکلت که به طور مرتب تزئین شده اند، ببینید. با استفاده از هنرهای معاصر و کلاسیک مکزیک، سفال یا پرده نقشدار، رنگ‌‌‌‌های متنوع و مختلفی را به فضای خود اضافه کنید. این سبک سرشار از صنایع دستی بافتنی و گلدوزی است. بافت‌‌‌‌هایی با رنگ‌‌‌‌های شاد و متضاد را میتوانید به عنوان پتو یا رومبلی کوسن‌‌‌‌های رنگی و فرش‌‌‌‌های دستباف با رنگ‌‌‌‌های جیغ استفاده کنید که مهم‌ترین بخش یک خانه مکزیکی اصیل است.

قابل ذکر است که در‌‌‌‌های چوبی قلم زنی شده نیز خانه‌تان را به یک خانه مکزیکی تمام عیار تبدیل‌‌‌‌ می‌کند. این در‌‌‌‌ می‌تواند به عنوان در ورودی یا در اتاق خواب‌‌‌‌ها استفاده شود حتی‌‌‌‌ می‌توانید برای تزیین گوشه خانه‌تان را با این درب‌‌‌‌ها جذاب کنید. در ادامه با این عناصر جذاب بیشتر آشنا خواهید شد. باید گفت که یکی از محبوب‌ترین لوازم جانبی در دکوراسیون مکزیکی، سفالگری است که ریشه در شهر پوبلا دارد. این منطقه حاوی خاک رس با کیفیت بالا است. سفالگری تلاورا یک سبک مکزیکی از سرامیک است که معمولا به صورت دستی با نقوش رنگارنگ و یا الگوهای پیچیده نقاشی شده است.

 

سفالگری تلاورا در دکوراسیون داخلی مکزیکی

سفالگری تلاورا دارای طرح‌‌‌‌های پیچیده و رنگارنگ است که بسیاری از آنها تحت تاثیر فرهنگ، گیاهان و جانوران مکزیک قرار دارند. انواع مدل‌‌‌‌های سفال تلاورا که برای خانه انتخاب‌‌‌‌ می‌کنید شامل کاشی ها، ظرف غذا، دیس‌‌‌‌ها و سینی ها، آثار هنری دیواری و سایر وسایل تزئینی است. این نوع سرامیک برای کاشی، گلدان‌‌‌‌های گل و شمع‌‌‌‌ها استفاده‌‌‌‌ می‌شود و حال و هوای سبک مکزیکی را در طراحی داخلی خانه‌‌‌‌ها و منازل کشور مکزیک پدید‌‌‌‌ می‌آورد.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان‌‌‌‌ می‌توانید با شماره‌‌‌‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]