معماری داخلی کشور مکزیک
28
آبان

معماری داخلی کشور مکزیک

معماری داخلی کشور مکزیک

دیزاین منزل به سبک مکزیکی پر از طرح و رنگ و سمبل می باشد، سبک مکزیکی مملو از جزئیات است، بر خلاف باورتان به سخت بودن اجرای این سبک باید بگوییم که برقراری هماهنگی میان رنگ و طرح خیلی هم سخت نیست، داشتن محیطی گرم از ویژگی های برجسته ی چیدمان مکزیکی می باشد. اگر شما رنگ های غلیظ و رنگارنگ، مبلمان سبک روستایی و دکوراسیون بومی آمریکایی را دوست داشته باشید، بهتر است ایده های سبک مکزیکی در دکوراسیون داخلی خانه و معماری داخلی را به کار ببرید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

معماری داخلی کشور مکزیک

ویژگی های سبک معماری داخلی مکزیکی

شاید برایتان این سوال مطرح شود که این سبک چه خصوصیات منحصر به فردی دارد؟ سبک مکزیکی در دکوراسیون داخلی دارای یک سری ویژگی های واضح است، ترکیب چوب های روستایی و مبلمان فرفورژه و فلزی با رنگ های غلیظ، روشن و زنده. این سبک ترکیبی از معماری اروپایی اسپانیا و فرهنگ قبیله ای بومی آمریکایی است که زیباترین و رنگارنگ ترین آثار هنری و دکوری هایی که در هر نقطه از جهان یافت می شود را در بر می گیرید. سبک مکزیکی شامل نمادهای بسیار زیاد، غنی و پر از جزئیات کوچک است که به راحتی قابل تشخیص اما در عین حال در ترکیبات بسیار دشوار است. خانه های مکزیکی با محیط گرم و با استقامت و عناصر پیچیده داخلی مشخص می شود.

 

ادغام رنگ ها در سبک مکزیکی

رنگ های غلیظ و متنوع و پارچه های بافته شده در هنگام طراحی دکوراسیون سبک مکزیکی، کلیدی هستند. دیزاین منزل به سبک مکزیکی تابلویی رنگارنگ با رنگ های گرم و سرد است که رنگ های پرکاربرد این سبک سبز، نارنجی و قرمز و آبی می باشد که می تواند رضایت شما را اگر به چیدمان منزلی رنگارنگ و پر تحرک علاقه دارید، را جلب نماید. استفاده از انواع رنگ های متنوع و پر رنگ همچنین صنایع دستی مانند پارچه های بافته شده، گلدوزی و بافتنی از ارکان اصلی و قابل توجه این سبک محسوب می شود، در داشتن دکوراسیون مکزیکی ابتدا پس زمینه منزل را ساده انتخاب کنید، به این صورت که دیوارها را با یک رنگ گرم و شاد پوشش دهید، پس از نقاشی دیوار، برای اجرای جزئیات این سبک از بافت هایی مانند رومبلی و کوسن های رنگارنگ، پتو و فرش های دستباف با رنگ های زنده از دیگر اقدامات مهم در چیدمان مکزیکی می باشد.

 

تزیین دیوار اصالت سبک مکزیکی

انتخاب رنگ دیوارها در سبک مکزیکی بسیار مهم اند. برای یک نگاه جسور، یک رنگ در طیف رنگی غنی مانند آجر یا خاک رس مناسب است. اگر دیوارهای تیره بیش از حد در دکوراسیون شما باشد، یک رنگ سرد مانند ماسه ای یا خاکستری را انتخاب کنید. در نهایت برای ثبات سبک در دیوارها، از تکنیک نقاشی و رنگ آمیزی استفاده کنید تا ظاهر مانند گچ و سیمان یا خشت ایجاد کنید. تزیینات دیواری نشان دهنده اصالت یک خانه مکزیکی است. یک آینه در قاب دست ساز و کار شده، کلاه های قدیمی، نقاشی های مکزیکی و… چیز هایی است که همیشه در یک خانه مکزیکی روی دیوار می بینید حتی گاهی از گلیم های زیبا هم برای تزیین دیوار خانه استفاده می شود. به خاطر داشته باشید آنچه برای تزیین دیوار خانه تان در نظر می گیرد باید خاص تر باشد و پشت هر چیزی که به دیوار خانه تان می زنید باید فکری داشته باشید.

 

جایگاه مبلمان در سبک مکزیکی

مبلمان مکزیکی سبک ظاهری بسیار روستیک دارند که دارای شکلی ساده و روستایی می باشد. این مبلمان به طور معمول از کاج، چوب اصلاح شده و فرفورژه ساخته شده است، این نوع مبلمان را می توان بیشتر به سبک هایی مثل: سبک اسپانیایی که رسمی ترین و ظریف ترین مبلمان مکزیکی است. توسکانی که دارای یک حال و هوای قدیمی و مدیترانه ای است و سبک سانتافه و تگزاس رنچ که دارای تأثیرات روستایی از غرب قدیمی هستند. مبلمان مکزیکی را می توان با یک روکش براق از حالت طبیعی چوب خارج کرد یا از اندود مس غنی شده استفاده کرد تا ظاهری متفاوت تر به آن ها بخشید.

 

استفاده از عناصر دکوراتیو در سبک مکزیکی

آنچه در افکار عمومی در مورد سبک مکزیکی وجود دارد که هنر سنتی مکزیک را شامل تزئینات چوبی، مجسمه ها، هنر مذهبی و سایر زیور آلات دست ساز امی دانند. در دکوراسیون مکزیکی، ممکن است مواردی شامل جمجمه و اسکلت که به طور مرتب تزئین شده اند، ببینید. با استفاده از هنرهای معاصر و کلاسیک مکزیک، سفال یا پرده نقشدار، رنگهای متنوع و مختلفی را به فضای خود اضافه کنید. این سبک سرشار از صنایع دستی بافتنی و گلدوزی است. بافت هایی با رنگ های شاد و متضاد را میتوانید به عنوان پتو یا رومبلی کوسن های رنگی و فرش های دستباف با رنگ های جیغ استفاده کنید که مهم ترین بخش یک خانه مکزیکی اصیل است. پیشنهاد می کنیم مطالعه ای از مقاله مربوط به تاثیر رنگ در دکوراسیون خانه نیز داشته باشید. قابل ذکر است که در های چوبی قلم زنی شده نیز خانه تان را به یک خانه مکزیکی تمام عیار تبدیل می کند. این در می تواند به عنوان در ورودی یا در اتاق خواب ها استفاده شود حتی می توانید برای تزیین گوشه خانه تان را با این درب ها جذاب کنید. در ادامه با این عناصر جذاب بیشتر آشنا خواهید شد.

 

سفال در دکوراتیو سبک مکزیکی

باید گفت که یکی از محبوب ترین لوازم جانبی در دکوراسیون مکزیکی، سفالگری است که ریشه در شهر پوبلا دارد. این منطقه حاوی خاک رس با کیفیت بالا است. سفالگری تلاورا یک سبک مکزیکی از سرامیک است که معمولا به صورت دستی با نقوش رنگارنگ و یا الگوهای پیچیده نقاشی شده است. سفالگری تلاورا دارای طرح های پیچیده و رنگارنگ است که بسیاری از آن‌ها تحت تاثیر فرهنگ، گیاهان و جانوران مکزیک قرار دارند. انواع مدل های سفال تلاورا که برای خانه انتخاب می کنید شامل کاشی ها، ظرف غذا، دیس ها و سینی ها، آثار هنری دیواری و سایر وسایل تزئینی است. این نوع سرامیک برای کاشی، گلدان های گل و شمع ها استفاده می شود و حال و هوای سبک مکزیکی را در دکوراسیون داخلی پدید می آورد.

 

هندسه در کاشی های مکزیکی

کاشی در سبک مکزیکی بخش مهمی را در بر می گیرد که می توانید در زمینه دیوارها، آشپزخانه و … به کار ببرید، همچنین برای میز یا کانتر یا به عنوان یک قاب تزئینی رنگی در اطراف آینه نیز قابل استفاده است. این کاشی ها که معمولا برای تزیین شومینه ها و یا نقاشی های دیواری استفاده می شود، به عنوان مرز های آینه ها، پنجره ها و درب ها، و در حمام ها کاربرد دارند. اگر خانهتان دوبلکس است یا داخل آن چند پله وجود دارد، بهتر است فاصله میان پله ها را با کاشی های مکزیکی پر کنید. نقش های روی این کاشی ها با دست نقاشی شده است. این نقش ها معمولا اشکال هندسی هستند که داخل هم مدام تکرار میشوند. اگر پله ایی در خانه ندارید، کافی است از این کاشی ها در میان کاشی های آشپزخانه استفاده کنید تا روح مکزیک در خانه تان جاری شود.

 

گیاهان استوایی در طراحی به سبک مکزیکی

استفاده از گیاهان گرمسیری و انواع کاکتوس ها لزوما ویژگی ای مشخص برای این سبک خاص نیست، اما این عنصری است که خانه شما به سبک مکزیکی به نزدیک تر می سازد و دکوراسیون مکزیکی را کامل می کند. رنگ های پر جنب و جوش در این گیاهان، سرزندگی و حس و حال طبیعت فقط دو ویژگی مشخص برای این گیاهان است. هر چند استفاده از گیاهان استوایی یا گرمسیری در فضای داخلی خانه امکان پذیر نیست اما اگر حیاط یا بالکن بزرگی دارید، حسابی دست تان برای گلکاری باز است. می توانید درختچه های کوچک را در حیاط بکارید و فضایی استوایی بسازید. استفاده از رنگ های تر و تازه وابسته به طبیعت یکی از المان های دکوراسیون با حال و هوای مکزیکی است. اگر هم در آپارتمان زندگی می کنید و چندان امکان نگهداری گل های طبیعی را ندارید، می توانید با گیاهان مصنوعی رنگ و لعاب دکوراسیون مکزیکی را به خانه تان بیاورید.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]