معماری داخلی کشور آمریکا
03
آذر

معماری داخلی کشور آمریکا

معماری داخلی کشور آمریکا

سبک آمریکایی در طراحی داخلی معمولاً از ویژگی هایی مانند فضای بزرگ آشپزخانه و اتاق ناهار خوری، تقلید از مبلمان های رده بالا با استفاده از موادی که هزینه ی زیادی می برند، قسمت بندی هوشمندانه فضا و استفاده زیاد از مبلمان برخوردار است. این فضاهای داخلی به طور ایده آل منعکس کننده مهمان نوازی ساکنان منهتن هستند. اولین پیوستگی که در مورد سبک آمریکایی به ذهن می رسد اتاق نشیمن از مجموعه تلویزیونی “دوستان” است. اتاق جادار، جایی که شخصیت های اصلی آن زمان زیادی را سپری می کردند، همزمان با یک آشپزخانه، یک اتاق غذاخوری و مکانی برای استراحت بود. در چنین فضای خالی می توانید صبحانه درست کنید، میهمانان را برای شام دعوت کنید یا با راحتی روی یک کاناپه رو به روی تلویزیون بنشینید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

معماری داخلی کشور آمریکا

معماری داخلی آمریکایی

طراحی داخلی به سبک آمریکایی ارتباط نزدیکی به سبک انگلیسی دارد، به دلیل آنکه انگلیسی ها اولین کسانی بودند که به این قلمرو مهاجرت کردند. فضاهای این خانه ها معمولا ساده و تطبیق پذیر هستند.

 

طراحی داخلی آپارتمان به سبک آمریکایی

آپارتمانی که به سبک آمریکایی طراحی شده است با عدم وجود درب و پارتیشن بین راهرو، اتاق نشیمن، آشپزخانه و اتاق غذاخوری مشخص می شود. با پایین آمدن سطح کف یا سقف می توان منطقه بندی را انجام داد. از طرف دیگر اتاق های خواب، حمام، اتاق مهمان و اتاق بچه ها اغلب بسیار خصوصی هستند و در قسمت جداگانه ای از خانه قرار دارند. برای ایجاد چنین طرحی در خانه، باید برخی از ویژگی های مهم طراحی را بدانید:

  • بزرگنمایی بصری فضا با تقسیم آن به مناطق مختلف.
  • فضای داخلی دارای لوازم جانبی نسبتاً کمی است. تقریباً به طور کامل تزئینات وجود ندارد.
  • طرح رنگ در این سبک متفاوت است، اما اغلب رنگهای طبیعی آن خاکی است: از بژ روشن تا قهوه ای تیره و سبز.
  • فضای داخلی آمریکایی شامل روشنایی است که به تقسیم اتاق در مناطق کمک می کند. منبع نور سقف مرکزی فقط در اتاق نشیمن نصب می شود. بقیه اتاقها از چراغ ترکیبی با انواع لامپ، مثل لامپ دیواری و زمینی استفاده می کنند.
  • راه پله های سبک آمریکایی بخشی جدایی ناپذیر از یک فضای داخلی است. با ساخت ساده آن و رنگ متضاد پله ها و پارتیشن های بین آنها قابل تشخیص هستند.
  • سبک کلاسیک آمریکایی در طراحی داخلی آپارتمان اجازه می دهد کف چوبی، به رنگ خاکستری روشن یا قهوه ای رنگ شده باشد. همچنین کف را می توان با لمینت هایی که نمایی مثل چوب طبیعی دارند نیز پوشاند. فرش پشمی با رنگ روشن روی زمین می تواند دلپذیری بیشتری به آن اضافه کند.
  • دیوارها با کاغذ دیواری از رنگ های سایه روشن با تزئینات یا نقاشی زیبا پوشیده شده اند.
  • مبلمان عمدتا از جنس چوب قرمز همراه با دکوراسیون اندک است. گاهی اوقات برای راحتی بیشتر، آن را با پارچه های رنگی و یا چند رنگی تزیین می کنند.

 

اتاق نشیمن به سبک آمریکایی

اتاق نشیمن به سبک آمریکایی رنگ مشخصی ندارد. دیوارها معمولاً با کاغذ دیواری پوشانده می شوند و با پانل های چوبی در انتهای دیوار تکمیل می شوند. از آنجا که اتاق نشیمن با یک آشپزخانه ترکیب شده است، لازم است که فضای آن را با کمک دو نوع نورپردازی برای منطقه های مختلف خانه انجام دهید. یک مبل، چند صندلی و یک میز قهوه خوری ترکیب اصلی یک اتاق نشیمن است. یک صندلی چرخان یا یک میز قهوه خوری با عناصر حصیری، دنج به نظر می رسد. تمام مبلمان اصلی در مرکز اتاق قرار دارند و دیوارها کنار میزهای ساخته شده از چوب هستند. قفسه های کتاب و گل در اتاق وجود دارد. لوازم تزئینی دیگری نیز وجود دارد.

 

آشپزخانه به سبک آمریکایی

طراحی داخلی آشپزخانه به سبک آمریکایی اغلب شامل تقسیم فضا با کمک قوس ها، پیشخوان ها، پارتیشن ها و سقف های چند سطحی و همچنین از طریق تضادهای رنگی است. صحبت از رنگ هایی که در این آشپزخانه به این سبک مربوط هستند، در اینجا در واقع طیف وسیعی از رنگهای خنثی غالب هستند. استفاده از رنگ های سایه روشن کاملاً نادر است. رنگ سفید را می توان در نمای کابینت های آشپزخانه مشاهده کرد. طراحی یک فضای داخلی به این سبک، نیازی به بودجه بزرگی ندارد. به سادگی می توانید از مواد مصنوعی استفاده کنید. اگر تقلید خوبی را انتخاب کنید، آشپزخانه به همان اندازه با مواد گران قیمت، لوکس به نظر می رسد. معمولاً یک ست آشپزخانه در برابر دیوار قرار می گیرد. اما در صورت امکان فضا، می توانید محل کار (جزیره) را در مرکز اتاق قرار دهید. فضای غذاخوری معمولاً از فضای داخلی آشپزخانه جدا می شود. اتاق نشیمن-آشپزخانه باید دارای لوستر مرکزی و همچنین چراغ های روشنایی در بالای سطح کار باشد. لوازم جانبی مانند پرده، گلدان های گل، نقاشی در قاب های چوبی و دکوراسیون بر روی پارچه از عناصر ضروری هستند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]