نکات بهینه طراحی خانه
07
مرداد

نکات بهینه طراحی خانه

نکات بهینه طراحی خانه

بسیاری از افراد برای تغییر در فضای خانه و ایجاد حال و هوای تازه و تنوع، به خانه ای جدید نقل مکان می کنند. بسیاری از این افراد نگرانی های زیادی در رابطه با نقل مکان به خانه های جدید را دارند، چرا که نمی دانند خانه جدید خود را به چه شکلی طراحی کنند. این موضوع بارها و بارها آن ها را آزار می دهد چراکه نمی دانند چگونه وسایل خود را با محیط جدید هماهنگ کنند.

اکثر افراد علاقمند هستند تا با طراحی خانه خود شادی و نشاط را به درون خانه بیاورند. ما به شما اطمینان می دهیم طراحی دکوراسیون خانه های جدید آن قدر هم که شما فکر می کنید کار سخت و کسل کننده ای نیست و با طراحی درست ایده ها به هدف خود می رسید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

نکات بهینه طراحی خانه

دکوراسیون منزل ایرانی ساده بدون مبل

در واقع کارهای بسیار زیادی وجود دارد که می توانید برای یک طراحی دکوراسیون بی نظیر انجام دهید؛ مخصوصا وقتی خانه شما جدید باشد و هیچ اثاثیه ای در آن وجود نداشته باشد، کار کردن در این خانه های خالی بسیار راحت و لذت بخش است.

بسیاری از متخصصان و مشاوران طراحی دکوراسیون داخلی توصیه می کنند که کارتان را با فضاها و یا اتاق های بزرگ و دیوارها شروع کنید و بعد از این مرحله به سراغ قسمت های کوچکتر و لوازم جانبی بروید، بنابراین این مواردی است که شما نیاز دارید بدانید و از همان ابتدای کار تا زمان مرحله عملی، به نکات لازم در انجام دکوراسیون خانه پی ببرید .در این جا نکاتی برای کمک به شما در انجام بهتر کارها و طراحی دکوراسیون داخلی خانه تان آورده شده است.

 

سبک طراحی خود را مشخص کنید

اولین و مهم ترین اقدام قبل از شروع کار، مشخص کردن سبک طراحی و جزئیات مربوط به آن است. در این مرحله باید با دقت تمام اولویت های شخصی و علاقمندی های خود را تعیین کنید تا بتوانید با برنامه ای منظم و دقیق و بدون مشکلات اساسی در کارهایتان پیش بروید. همان طور که گفته شد در ابتدای کار باید موارد مهم و تاثیرگذاری را بررسی کنید؛ شما باید مشخص کنید که آیا این اولین تجربه طراحی دکوراسیون خانه شما است و یا اگر اولین تجربه نیست چه می خواهید؟

خانه ای به سبک خانه قبلی خود را می پسندید و یا خواهان سبکی کاملا متفاوت هستید. پس توجه کردن به تمام این نکات بسیار اهمیت دارد. اگر شما قبلا به چگونگی چیدمان وسایل خود فکر کرده اید، این قدم مثبت و بزرگی در روند کار است. چیزی که شما به آن نیاز دارید، ثبات و توافق در سبک مورد نظر در طراحی داخلی و خارجی خانه است.

 

سبک دکوراسیون انتقالی

سبک انتقالی (Transitional) یکی از محبوب ترین سبک ها در بین مردم است. یک سبک انتقالی با تعداد زیادی از سبک های معماری همراه است. به عنوان مثال شما می توانید با ترکیب کردن سبک مدرن و سنتی، ظاهری متناسب با سبک انتقالی به وجود بیاورید؛ این ترکیب می تواند در دیوار، کف و یا اسباب خانه اتفاق بیفتد. این سبک پر طرفدار تعادلی بین سبک مدرن و سنتی ایجاد می کند.

در این سبک دکوراسیون معمولا از رنگ های خنثی و رنگ متمایل به سبز برای ایجاد حس آرامش بیشتر استفاده می شود. در این سبک جذاب می توان از موادی که در سبک مدرن بیشتر دیده می شوند مانند چوب، استیل و یا شیشه در کنار مبلمانی مجلل، سنتی و پر از زرق و برق استفاده کرد. با تلفیق این دو سبک به استقبال خانه ای سرشار از هیجان و زیبایی بروید.

 

سبک دکوراسیون مدرن

سبک مدرن که در اوایل قرن بیستم به وجود آمده است، یک سبک دکوراسیون با بهره بردن از خطوط صاف و منظم و اثاثیه بسیار زیبا، ساده و مرتب است. در خانه هایی که به این سبک هستند معمولا از رنگ های ساده و موادی مانند استیل و شیشه و مواد طبیعی مانند چرم و چوب استفاده می شود. این سبک بر خلاف سبک های قدیمی از تجملات دوری می کند و وسایل کاربردی اهمیت بیشتری نسبت به جزئیات دارند.

اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که عاشق خانه های ساده و منظم و به دور از پیچیدگی و شلوغی هستید، خانه ای با سبک مدرن بهترین گزینه برای شما است.در این سبک از لوازم جانبی کم و ساده استفاده می شود؛ این سبک با جلوه ساده و زیبایی که به خانه می بخشد برای خانه های کوچک نیز توصیه می شود. با اجرای این سبک فضایی گرم و صمیمی در خانه خود ایجاد کنید.

 

سبک دکوراسیون معاصر

سبک دکوراسیون معاصر یکی از انعطاف پذیرترین سبک های طراحی است. در این سبک معمولا اثاثیه زیادی در اتاق ها وجود ندارد و از رنگ های تک رنگ مانند مشکی، سفید و یا خاکستری استفاده می شود. این سبک که طرفداران زیادی نیز دارد به خانه جلوه منحصر به فردی می دهد. استفاده از شیشه و فلزات یکی دیگر از ویژگی های اصلی این سبک است. سبک معاصر با سبک مدرن متفاوت است؛ در سبک معاصر علاوه بر خطوط مستقیم و صاف، از خطوط منحنی نیز استفاده می شود.

تفاوت دیگر این سبک با سبک مدرن، استفاده از رنگ های پر رنگ و جسورانه در کنار رنگ های خنثی است. اگر اولین بار است که به طراحی دکوراسیون خانه می پردازید، انتخاب سبک معاصر ایده خوبی برای شروع کارتان است.

 

سبک دکوراسیون روستایی

افراد بر این عقیده اند که این سبک قدیمی نیست و شادی و سرگرمی را به خانه های آن ها می آورد؛ این سبک از دکوراسیون به دلیل راحتی فراوان و الهام گرفتن از عناصر طبیعت مانند چوب و سنگ، طرفداران خاص خود را دارد. به عنوان مثال شومینه های سنگی ایده ای عالی برای خانه هایی به سبک روستایی است. برای اجرای یک سبک روستایی زیبا و راحت، توجه کردن به نکات ریز و ظریف اهمیت بسیاری دارد.

در این سبک دنج به نظر رسیدن اتاق ها، به ویژه اتاق نشیمن ضرورت دارد؛ استفاده از کاناپه و صندلی های راحت بزرگ به دنج به نظر رسیدن فضا کمک زیادی می کند. شما می توانید با ترکیب کردن سبک مدرن و روستایی، ظاهری شیک و متفاوت به خانه خود بدهید.

سریع ترین راه برای راحت شدن از شر خانه خالی و جدید، تلاش برای تزئین کردن یکباره تمام خانه نیست؛ بلکه باید ابتدا به بررسی کارهای اصلی و جزئیات بپردازید و طراحی دکوراسیون اتاق ها را بر اساس درجه اهمیت آن ها اولویت بندی کنید. طراحان داخلی توصیه می کنند، قبل از به پایان رساندن یک اتاق قسمت دیگری را شروع نکنید.

اگر قصد دارید از طراحی اتاق نشیمن، اتاق خواب و حمام شروع کنید، می توانید برنامه ای دقیق و منظم برای دکوراسیون آن ها طراحی و آماده کنید و سپس یک به یک به انجام آن ها بپردازید.

 

اهمیت داشتن وسایل بزرگ

در هر اتاق بزرگترین قطعه، معمولا مهم ترین و گران ترین قطعه است، به همین دلیل مهم است که به سراغ یک قطعه بزرگ بروید و راه خود را از آن جا شروع کنید؛ برای مثال در اتاق ناهار خوری از یک میز ناهار خوری، در اتاق نشیمن از مبلمان و کاناپه های راحتی و در اتاق خواب از تخت خوابتان شروع کنید؛ قطعا این قطعات مهم ترین و بزرگترین وسایل در طراحی هر قسمت به شمار می روند، پس توجه کردن به آن ها برای طراحی خانه جدیدتان ضروری است.

اتاق های بزرگ مانند اتاق نشیمن و اتاق خواب، معمولا قسمت هایی هستند که شما در آن جا بیشترین هزینه را می کنید، بنابراین باید به این اتاق ها توجه ویژه ای شود. شما بیشتر وقت خود را در این اتاق ها می گذارانید، مخصوصا وقتی که مهمان دارید، پس از طراحی دقیق آن ها غافل نشوید تا بتوانید خانه را به محیطی گرم و صمیمی برای خود و اعضای خانواده تبدیل کنید.

 

اهمیت تخت خواب در طراحی اتاق خواب

اتاق خواب یکی از مهم ترین قسمت های خانه شما است و تخت خواب مانند پناهگاه و جایگاهی مقدس برای هر انسانی است و به طبع امنیت و آرامش این اتاق خصوصی از اهمیت بالایی برخوردار است، پس به نحوه طراحی آن و چگونگی استفاده از رنگ ها، پارچه ها، مبل راحتی و لوازم جانبی آن دقت کنید تا هنگامی که احساس خستگی کردید، بتواند آسایش شما را تامین کند.

انتخاب سبک و رنگ تخت و همچنین ملافه های خاص و زیبا به خوشحالی و شادابی شما در خانه کمک زیادی می کنند. تمام کارشناسان و مشاواران طراحی با یکدیگر هم عقیده اند که باید به محیط خوابتان اهمیت ویژه ای بدهید و بالش و پتویی مناسب، راحت و تهیه شده از بهترین مواد را انتخاب کنید؛ در واقع نکته اصلی و قابل تامل این است که باید در اتاق خوابتان احساس گرما، شادی و قدرت داشته باشید. قطعا شما لایق بهترین ها هستید. این نگرانی، برای فضای خواب شما کاملا به جا و منطقی است، چرا که شما باید لحظات زیادی را در اتاق خوابتان بگذارنید.

شما باید نیازهای خانه خود از جمله اتاق خواب را تامین کنید، چرا که در اینجا می خواهید بدانید که ترجیحات و اولویت های شما در دکوراسیون خانه جدید خود در آینده چیست. تمام ایده ها را بررسی کنید و با در نظر گرفتن سلیقه شخصی خود، بهترین دکوراسیون را برای خانه خود، مخصوصا اتاق خواب اجرا کنید. داشتن محیطی شیک، آرام و دلنشین حق طبیعی هر انسانی است.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]