بازسازی خانه کویت
28
آبان

بازسازی خانه کویت

بازسازی خانه کویت

خدمات ویژه بازسازی خانه کویت توسط مهندسین دکوطرح

همه چیز عالی است، برای سفر خود به کویت یا اقامت کویت حاضرید، همه چیز هماهنگ شده، محله را هم مشخص کرده اید و یک خانه قدیمی گرفته اید و تنها یک چیز مانده، بازسازی خانه کویت! چیپ پرشینو، معاون ارشد ساخت و ساز در ادوارد اندروز هومز، می‌گوید که قابل درک است که خریداران از دیدن خانه جدید خود از ابتدا تا انتها هیجان‌زده هستند. بازسازی خانه شاید در ایران خیلی جا نیوفتاده باشد اما اگر برنامه هایی در این مورد دیده باشید حتما به خوبی می دانید که بازسازی خانه تا چه حد در هزینه ها صرفه جویی کرده و همچنین از لحاظ محیطی نیز صرفه دارد. او می‌گوید: «صاحبان خانه‌های ما از تماشای جمع شدن خانه لذت می‌برند، از ریختن فونداسیون گرفته تا قاب‌بندی و تماشای شکل‌گیری خانه. هنگامی که خانه دارای دیوارهای خشک شد، آن ها شروع به تجسم خود می کنند که در آن فضا زندگی می کنند و چگونه از آن استفاده می کنند – تصور می کنند چه مبلمانی کجا می رود و چگونه دوستان و خانواده را در آنجا سرگرم می کنند. پرشینو در ادامه می‌گوید: «آن ها زمان زیادی را صرف طراحی خانه می‌کنند تا منحصر به نیازها و سلیقه‌های خانواده‌شان باشد، بنابراین دیدن همه آن ها در کنار هم برای آن ها مفید است.» برای کمک به شما برای آماده شدن و درک ساخت و ساز خانه جدید، این مقاله مراحل معمولی را که سازنده شما در طول ساخت یک خانه جدید در کویت انجام می دهد را تشریح می کند و به شما کمک می کند تا در جریان آنچه در مراحل کلیدی اتفاق می افتد، باشید. به خاطر داشته باشید که فرآیند ساخت خانه ممکن است از منطقه ای به منطقه دیگر و سازنده ای به سازنده دیگر متفاوت باشد، به خصوص اگر در حال ساخت یک خانه سفارشی پیچیده هستید. حتماً از سازنده خود در مورد سیاست ها و رویه های خاص او سؤال کنید. برای این منظور هر زمان که بخواهید می توانید از مشاوره رایگان مهندسین دکوطرح استفاده کنید. پرشینو می‌گوید: «ما خریداران خانه‌مان را تشویق می‌کنیم تا با نماینده یا مدیر پروژه خود قراری بگذارند تا در هر مرحله از خانه بیرون بیایند و قدم بزنند. ما پیشنهاد می کنیم زمانی که خانه ای در حال ساخت است، برخی از نگرانی ها یا محدودیت های ایمنی را با قرار قبلی کاهش دهیم. همچنین این فرصت را به ما می دهد تا یک گفتگوی تک به تک ارائه دهیم که ممکن است از طریق ایمیل و یا پیام در شبکه های اجتماعی مشابه نباشد.»

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

بازسازی خانه کویت

مرحله اول از بازسازی خانه کویت

قبل از اینکه یک سازنده بتواند بیل را در زمین بگذارد، دولت محلی باید طرح را تأیید کند و مجوزهایی را برای همه چیز از منطقه بندی و درجه بندی (تغییر خط زمین برای تطبیق با خانه و راهروی شما) گرفته تا سیستم های سپتیک، ساخت خانه، برق ارائه کند. کار و لوله کشی پس از اخذ مجوز، ساخت و ساز فیزیکی می تواند آغاز شود. اغلب، کار آماده سازی محل و فونداسیون توسط یک خدمه انجام می شود، اما ممکن است این مورد در زمین های جنگلی صادق نباشد. خدمه با استفاده از یک بیل مکانیکی و یک بولدوزر، محل را از سنگ ها، زباله ها و درختان خانه و در صورت لزوم، سیستم سپتیک را پاکسازی می کنند. خدمه محل را تراز می کنند، قالب های چوبی را به عنوان الگوی پایه قرار می دهند و حفره ها و ترانشه ها را حفر می کنند. پایه ها (سازه هایی که خانه با زمینی که آن را پشتیبانی می کند در ارتباط است) نصب می شوند. اگر قرار است خانه شما چاه داشته باشد، در این نقطه حفر می شود.

اگر خانه دارای زیرزمین کامل باشد، چاله حفر می شود، پایه ها شکل می گیرند و ریخته می شوند و دیوارهای فونداسیون تشکیل و ریخته می شوند. اگر دال روی درجه باشد، پایه ها حفر می شوند، شکل می گیرند و ریخته می شوند. منطقه بین آن ها تسطیح و مجهز به لوله های برق (مانند زهکشی لوله کشی و تعقیب و گریز برق) است. و دال ریخته می شود. هنگامی که بتن در سوراخ ها و ترانشه ها ریخته می شود، برای پخت به زمان نیاز دارد. در این مدت هیچ فعالیتی در محل ساخت و ساز انجام نخواهد شد.

پس از عمل آوری بتن، خدمه یک غشای ضد آب را روی دیوارهای فونداسیون اعمال می کنند. زهکشی، فاضلاب و شیرهای آب و هرگونه لوله کشی را که نیاز است به دال طبقه اول یا کف زیرزمین برود نصب می کند. و خاک های حفر شده را در سوراخ اطراف دیوار فونداسیون پر می کند.

 

مرحله دوم از بازسازی خانه کویت

هنگامی که فرآیند پخت کامل شد، یک بازرس شهری از سایت بازدید می کند تا مطمئن شود که اجزای فونداسیون به درستی کد شده و به درستی نصب شده اند. این بازرسی بسته به نوع فونداسیون (دال، فضای خزنده یا زیرزمین) ممکن است تکرار شود. سازنده شما سپس فرم ها را حذف می کند و شروع به هماهنگی مرحله شماره ۲، مرحله کادربندی می کند.

 

مرحله سوم از بازسازی خانه کویت

در پایان این مرحله سیستم کف، دیوار، سقف تکمیل شده است و غلاف اعمال شده بر روی دیوارهای خارجی، پوشیده شده با پوشش محافظ خواهد بود. سیستم های کف، دیوارها و سیستم های سقف تکمیل شده اند (که در مجموع به عنوان پوسته یا اسکلت خانه شناخته می شود). روکش تخته سه لا یا تخته رشته ای جهت دار (OSB) روی دیوارهای بیرونی و سقف و پنجره ها و درهای خارجی نصب می شود. سپس روکش با یک مانع محافظ که به عنوان پوشش خانه شناخته می شود، پوشانده می شود. از نفوذ آب مایع به ساختار جلوگیری می کند در حالی که اجازه می دهد بخار آب خارج شود. این امر احتمال کپک و پوسیدگی چوب را کاهش می دهد. پس از اتمام پوسته، سایدینگ و سقف را می توان نصب کرد. همزمان پیمانکاران برق و لوله کشی لوله ها و سیم ها را از دیوارهای داخلی، سقف و کف شروع می کنند. خطوط فاضلاب و دریچه ها و همچنین خطوط آبرسانی برای هر دستگاه نصب شده است. وان حمام و واحدهای دوش/وان یک تکه در این نقطه قرار می گیرند زیرا فضای بیشتری برای مانور دادن به اجسام بزرگ و سنگین وجود دارد. کانال کشی برای سیستم گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) و احتمالاً کوره نصب شده است. لوله های هواکش تهویه مطبوع از طریق سقف و عایق در کف، دیوارها و سقف نصب می شود. پس از اتمام سقف، خانه “خشک شده” در نظر گرفته می شود. سپس یک برقکار پریزهایی را برای پریزها، چراغ ها و کلیدها نصب می کند و سیم ها را از پانل شکن به هر پریز می کشد. سیم کشی تلفن، تلویزیون کابلی و سیستم های موسیقی در این کار گنجانده شده است. توجه داشته باشید که کانال‌های HVAC و لوله‌کشی معمولاً قبل از سیم‌کشی نصب می‌شوند، زیرا اجرای سیم‌ها در اطراف لوله‌ها و کانال‌ها راحت‌تر از بالعکس است.

 

مرحله چهارم از بازسازی خانه کویت

عایق بندی نقش کلیدی در ایجاد یک آب و هوای داخلی راحت تر و سازگارتر دارد و در عین حال به طور قابل توجهی کارایی انرژی خانه را بهبود می بخشد. یکی از مهمترین ویژگی های عایق، عملکرد حرارتی یا R-value آن است که نشان می دهد مواد چقدر در برابر انتقال حرارت مقاومت می کنند. اکثر خانه ها در تمام دیوارهای بیرونی و همچنین اتاق زیر شیروانی و هر طبقه ای که در بالای زیرزمین های ناتمام یا فضاهای خزنده قرار دارند عایق بندی شده اند. رایج ترین انواع عایق های مورد استفاده در خانه های جدید فایبرگلاس، سلولزی و فوم هستند. بسته به منطقه و آب و هوا، سازنده شما ممکن است از پشم معدنی نیز استفاده کند (که به عنوان پشم سنگ یا پشم سرباره شناخته می شود). بلوک های بتنی؛ تخته فوم یا فوم سفت و سخت؛ قالب های عایق بتن (ICF)؛ فوم اسپری شده؛ و پانل های عایق سازه ای (SIP). عایق پتویی که به صورت چوبی یا رول عرضه می شود، در ساخت خانه های جدید معمول است. همینطور عایق شل و دمنده که از فایبرگلاس، سلولز یا ذرات پشم معدنی ساخته شده است. یکی دیگر از گزینه های عایق، فوم مایع، می تواند اسپری، فوم در محل، تزریق یا ریختن شود. در حالی که هزینه آن بیشتر از عایق batt سنتی است، فوم مایع دو برابر R-value در هر اینچ دارد و می تواند کوچکترین حفره ها را پر کند و یک مانع هوایی موثر ایجاد کند.

چوب ها و رول های فایبرگلاس و پشم معدنی معمولاً در دیوارهای جانبی، اتاق زیر شیروانی، کف، فضاهای خزنده، سقف کلیساها و زیرزمین ها نصب می شوند. سازندگان اغلب روکش هایی مانند کاغذ کرافت یا کاغذ فویل کرافت را به عنوان مانع بخار و/یا مانع هوا وصل می کنند. در مناطقی که عایق در معرض دید قرار می گیرد، مانند دیوارهای زیرزمین، بت ها گاهی اوقات دارای یک روکش ضد شعله خاص هستند.

 

مرحله پنجم از بازسازی خانه کویت

دیوار خشک آویزان و چسبانده می شود تا درزهای بین تخته ها قابل مشاهده نباشد و بافت دیوار خشک (در صورت وجود) تکمیل شده است. پوشش پرایمر رنگ نیز پس از اتمام نوار چسب زده می شود. پیمانکاران شروع به نصب روکش های خارجی مانند آجر، گچ، سنگ و سایدینگ می کنند.

 

مرحله ششم از بازسازی خانه کویت

درهای داخلی، قرنیزها، روکش درها، طاقچه‌های پنجره، قالب‌ها، نرده‌های پله‌ها و دیگر تریم‌های تزئینی به همراه کابینت، روشویی و روکش شومینه و اطراف نصب می‌شوند. دیوارها یک لایه رنگ می گیرند و در صورت لزوم کاغذدیواری می شوند. عموماً راهروهای بیرونی، راهروها و پاسیوها در این مرحله شکل می گیرند. بسیاری از سازندگان ترجیح می‌دهند قبل از ریختن راهرو تا پایان پروژه صبر کنند، زیرا تجهیزات سنگین (مانند کامیون تحویل دیوار خشک) می‌تواند به بتن آسیب برساند. اما برخی از سازندگان به محض اتمام فونداسیون، مسیر را می ریزند تا وقتی صاحبان خانه از محل ساخت و ساز بازدید می کنند، کفش هایشان گل آلود نشود.

 

مرحله نهایی از بازسازی خانه کویت!

اینجاست که شما مواردی را که باید اصلاح یا تنظیم شوند را تشخیص می دهید! سازنده شما شما را در خانه جدیدتان راهنمایی می کند تا شما را با ویژگی های آن و عملکرد سیستم ها و اجزای مختلف آشنا کند و مسئولیت های شما را برای نگهداری و نگهداری و همچنین پوشش گارانتی و روش ها توضیح دهد. این اغلب به عنوان مرحله پیش از تسویه حساب نامیده می شود. همچنین فرصتی برای شناسایی مواردی است که نیاز به اصلاح یا تنظیم دارند، بنابراین مراقب و مراقب باشید. سطوح کانترها، وسایل، کف و دیوارها را از نظر آسیب احتمالی بررسی کنید. گاهی اوقات اختلافات به این دلیل به وجود می‌آید که مالک خانه پس از نقل مکان، یک گودال را در میز میز کشف می‌کند و هیچ راهی برای اثبات اینکه آیا توسط خدمه سازنده یا جابجایی‌های صاحب خانه ایجاد شده است وجود ندارد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]