خدمات طراحی داخلی کویت
03
دی

خدمات طراحی داخلی کویت

خدمات طراحی داخلی کویت

طراحی دکوراسیون داخلی ایرانی در خارج از کشور!

طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایرانی هنری است از تلفیق عناصر و المان‌ها، رنگ‌ها، چیدمان، نور و… برای ایجاد حس بهتر و محیطی آرامش بخش و خوشایند. در این بخش درباره طراحی دکوراسیون داخلی منزل با تاکید بر طراحی داخلی منزل ایرانی نکات مهمی آورده شده است. طراحی دکوراسیون داخلی منزل و یا حتی شرکت‌ها تاثیر مثبتی را بر روی افراد خواهد داشت، بهره‌گیری از نکات و اصول طراحی داخلی علاوه بر جنبه زیبا شناختی، جنبه روانشناسی نیز دارد، به طوریکه می‌توان گفت محیطی جذاب و گیرا، افراد را جذب می‌کند و پویایی و انگیزه در آن محیط بیشتر خواهد شد. در گذشته‌های دور، طراحی داخلی در معماری ساختمان‌ها کاملا مشهود بود و فضای داخلی به عنوان بخشی از روند ساخت و ساخت قرار می‌گرفت. در واقع هدف اصلی از طراحی یک فضای داخلی، بهترین استفاده از فضا و هماهنگ کردن اجزا با محیط ساخته شده و رفاه کاربر است. در ابتدا طراحی داخلی به معنای امروزی مطرح نبود و بیشتر تمرکز بر روی طراحی داخلی منزل صورت می‌گرفت و بعد از جنگ جهانی دوم خدمات طراحی دکوراسیون داخلی منزل به شرکت‌ها، رستوران‌ها، فروشگاه‌ها، هتل‌ها و … گسترش پیدا کرد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

خدمات طراحی داخلی کویت

طراحی داخلی منزل

اولین قدم برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل، انتخاب سبک است. سبک باعث می‌شود وحدت و هماهنگی بین عناصر داخلی ایجاد شود. می‌توان از سبک‌های بسیار ساده و کلاسیک استفاده کرد و یا مدرنیته را در طراحی دکوراسیون داخلی خانه جای داد. سبک‌های مینیمالیسم، سبک معاصر، سبک سنتی، سبک سلطنتی، سبک فرانسوی، ساحلی و … انواع سبک‌هایی است که در طراحی دکوراسیون داخلی منزل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

اصول طراحی دکوراسیون داخلی منزل

به منظور ایجاد حس آرامش و زیبایی بیشتر در محیط، رعایت کردن اصول و استانداردهای طراحی داخلی ضروری است.

 

اصل اول طراحی داخلی خانه

یکی از اصولی که باید در طراحی دکوراسیون داخلی خانه مد نظر قرار گرفته شود، اصل توزیع وزن بینایی است. این توزیع گاه می‌تواند متقارن باشد که بیشتر در سبک سنتی دیده می‌شود و گاه می‌تواند نامتقارن باشد.

 

اصل دوم طراحی داخلی خانه

اصول دیگری که یک طراح باید در طراحی دکوراسیون داخلی خانه رعایت کند این است که در هر محیط باید یک کانون در نظر بگیرد، در یک اتاق نشیمن، یک شومینه و یا یک اثر هنری می‌تواند به عنوان کانون قرار گیرد.

 

اصل سوم طراحی داخلی خانه

مورد دیگر کنتراست و تنوع در طراحی است، که موجب جذابیت بصری می‌گردد. حفظ ریتم با تکرار عناصر هم رنگ، هم بافت و یک مدل، باعث دلبازی فضا خواهد شد.

 

اصل چهارم طراحی داخلی خانه

بخش مهم و اساسی دیگری که در طراحی دکوراسیون داخلی منزل و ادارات از جذابیت بالایی برخوردار است، رنگ آمیزی ساختمان است. در طراحی دکوراسیون داخلی می‌توان در هر اتاق از یک سبک و رنگ متفاوت استفاده شود.

 

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

ایران با فرهنگ و تمدن چندین هزار ساله از دیرباز تاکنون معماران و طراحان فوق‌العاده‌ و موفقی را به خود دیده است. با گذشت زمان و تغییر سلیقه مردم و همچنین با حفظ سنت‌ها، دکوراسیون منزل ایرانی دست خوش تغییراتی به سبک مدرن شده است. طراحی صورت گرفته دکوراسیون داخلی توسط طراحان ایرانی در سطح جهان زبانزد است و همین امر باعث شده طراحی و معماری ایرانی تا این حد بی نظیر باشند. در دکوراسیون داخلی منزل ایرانی همواره عناصر ثابتی وجود دارند که با دیدن  آن دکوراسیون، ایرانی بودن در آن موج می‌زند. لوازمی چون فرش و قالی عناصری جدایی ناپذیر از فرهنگ و دکوراسیون منزل ایرانی است. امروزه با مشاهده دکوراسیون داخلی منزل ایرانی شاهد تلفیقی از سبک‌‌های سنتی و مدرن هستید. استفاده از مبلمان سنتی در کنار مبلمان مدرن، پرده‌هایی ساده و یا پر زرق و برق و استفاده از ظروف مسی و قدیمی در کنار دکوراسیون و وسایل مدرن زیبایی چشمگیری را در طراحی داخلی آشپزخانه ایجاد می‌کند.

 

مراحل دکوراسیون منزل ایرانی

اگر قصد جابه جایی به منزلی جدید را دارید و به دنبال یک تغییر اساسی در خانه جدید هستید، پس یک فرصت عالی است برای اینکه منزل را آنگونه که علاقه دارید چیدمان کنید و هیچ محدودیتی در انتخاب سبک و وسایل ندارید. اما اگر در منزل فعلی خود قصد تغییر دکوراسیون را دارید، باید برخی از شرایط را در نظر بگیرید. بهره مندی از یک مشاور تخصصی در امر طراحی دکوراسیون داخلی خانه می‌تواند بهترین راهکارها را با شرایط شما ارائه دهد.

 • قبل از انجام هر اقدامی لازم است بدانید چه نوع سبکی مد نظر دارید؟
 • آیا تمایل دارید از لوازمی که در گذشته داشتید، استفاده کنید؟
 • آیا به فکر تغییر کلی لوازم هستید؟
 • چه مقدار بودجه برای تغییر دکوراسیون داخلی خانه در نظر گرفته‌اید؟
 • آیا خود قصد انجام چیدمان جدید را دارید یا ترجیح می‌دهید از یک متخصص و طراح دکوراسیون داخلی استفاده کنید؟

بعد از مشخص شدن هدف و بررسی شرایط، لازم است با اصول چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل ایرانی آشنا باشید. داشتن ایده، دانستن ترکیب رنگ‌ها، نور پردازی، مکان قرارگیری صحیح لوازم و هماهنگی و در آخر ایجاد حس رضایت از چیدمان. برخی بر این باور هستند که دکوراسیون داخلی منزل ایرانی امری آسان است و نیاز به راهنمایی و مشورت از کسی نیست، اما طراحی داخلی دانشی است که به طور تخصصی در دانشگاه‌ها آموزش داده می‌شود. طراحی داخلی خانه باید به گونه‌ای انجام شود که فضایی پر از آرامش و راحتی را برای اعضای خانواده به ارمغان بیاورد. اگر طراحی دکوراسیون خانه خود را به دست شرکت‌های طراحی دکوراسیون داخلی می‌سپارید، چندین نکته را در نظر داشته باشید:

 • هدف، سبک و تمام جزئیات لازم برای اجرای کار را برای شرکت طراح مشخص کنید. به طور مثال مشخص کنید که چه بخش‌هایی از منزل و یا شرکت نیاز به طراحی دکوراسیون دارد؟ و اینکه آیا طراحی نیاز به بازسازی دارد؟ و …
 • نمونه‌ کارهای انجام شده توسط طراحان شرکت را بررسی کنید تا علاوه بر مشاهده کیفیت و سبک کار، بتوانید ذهنیت قبلی از سبک کار آن‌ها داشته باشید.
 • بودجه خود را مشخص کنید. هدف از سپردن کار طراحی دکوراسیون داخلی خانه به شرکت‌های متخصص این کار، علاوه بر بهره مندی از دانش آن‌ها، مدیریت هزینه است. یک شرکت دکوراسیون داخلی خوب، تنها به دنبال طراحی نیست بلکه طراحی همراه با ارائه راهکارهایی برای کسب نتیجه‌ای رضایت‌بخش با هزینه‌های معقول ارائه می‌دهد.

 

چه نکاتی را در طراحی داخلی منزل ایرانی باید رعایت کرد؟

زمانی که برای اولین بار به منزل کسی می‌روید در نگاه اول چه چیزی نظر شما را جلب می‌کند؟ یک طراحی داخلی خوب، حتما میهمانان شما را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد و آن‌ها حتما نوع دیزاین و طراحی دکوراسیون را تحسین خواهند کرد.

 • چراغ‌های آویز جذاب را فراموش نکنید: تلالو نور در منزل، روح و شخصیت به اشیا و لوازم منزل می‌بخشد. یک دکوراسیون زیبا بدون نور پردازی معنایی ندارد و خانه را سرد و بی روح خواهد کرد. اگر تمایل دارید طراحی داخلی مهیجی داشته باشید، حتما با نورپردازی، طراحی منزل را تحت تاثیر قرار دهید. لامپ‌های آویز، بهترین انتخاب برای تامین روشنایی برای فضای داخلی طراحی مدرن است.
 • طراحی باز داشته باشید: برای اینکه فضا جادارتر به نظر برسد، طراحان داخلی توصیه می‌کنند از سبک طراحی بسته استفاده نکنید و جای مانور را برای طراحی بگذارید.
 • از عناصر براق استفاده کنید: یکی از چشم نوازترین ایده‌های طراحی داخلی منزل ایرانی، استفاده از لوازم جانبی مانند: کریستال، مبلمان برنزی، نقره‌ای، طلایی و یا قطعات تزئینی ساخته شده از برنج یا استیل است. این ایده چشمگیر در طراحی، میهمانان شما را در لحظه ورود به خانه، تحت تاثیر قرار می‌دهد.
 • حس زندگی با گیاهان تزئینی بزرگ: اگر بودجه زیادی را برای طراحی داخلی منزل در نظر ندارید، استفاده از گیاهان تزئینی بزرگ علاوه بر اینکه هزینه زیادی ندارند، حس طراوت و امنیت و ایستادگی را نیز القا می‌کنند. می‌توانید در راهرو و یا در اتاق نشیمن از این گیاهان استفاده کنید.
 • طرح‌های متنوع با کاغذ دیواری متنوع: امروزه استفاده از کاغذ دیواری بسیار رواج پیدا کرده است. کاغذ دیواری‌ها با تنوع بسیاری که دارند کار طراحان را بسیار راحت کرده اند. با استفاده از کاغذ دیواری، طراحی دیوار منزل خود را به یک اثر هنری تبدیل کنید.
 • دیوارهای سفید را امتحان کنید: صرف نظر از رنگی که برای طراحی داخلی خود انتخاب کرده‌اید، از دیوار سفید در طراحی داخلی منزل ایرانی استفاده کنید. تضاد بین دیوار سفید و روشن و کف تیره رنگ، جلوه‌ای خاصی را ایجاد می‌کند. همچنین ظاهری تازه و زیبا به طراحی داخلی می‌بخشد.
 • از طراحی سازگار با محیط زیست بهره ببرید: برای داشتن محیطی چشم نواز و آرامش‌بخش از وسایل سازگار با محیط زیست استفاده کنید. گیاهان و درختچه‌های سبز و پایدار در محیط داشته باشید.
 • رنگ‌های الهام بخش در طراحی خود استفاده کنید: به یاد داشته باشید استفاده نادرست از رنگ‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی، می‌تواند به کلی ایده طراحی را از بین ببرد. حتما از ترکیب رنگ‌ها استفاده کنید و فقط یک رنگ را برجسته نکنید. از الگوهایی رنگی بهره ببرید که از نظر زیباشناختی برای چشم‌ها جذاب و دلپذیر باشند.
 • صندلی‌های فانتزی نزدیک به در: قرار دادن یک صندلی با طرحی جالب در نزدیکی درب ورودی می‌تواند یک ایده جدید و خاص باشد. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند برای پوشیدن و در آوردن کفش بر روی یک صندلی بنشینند. همچنین می‌توانید چند صندلی شیک با رنگ‌های مکمل و یک کنسول را در کنار هم داشته باشید. و یا استفاده از یک نیمکت نیز ایده خوبی است. حتما در انتخاب مبلمان و صندلی‌ها دقت و سرمایه‌گذاری کنید زیرا تاثیر بسزایی در دکوراسیون منزل ایرانی دارند.
 • از طراحی داخلی آشپزخانه غافل نشوید: آشپزخانه قلب خانه و در طراحی داخلی منزل ایرانی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. شکل آشپزخانه، نوع طراحی داخلی آشپزخانه را مشخص می‌کند. فرقی نمی‌کند آشپزخانه‌ای به شکل L داشته باشید و یا U شکل، سعی کنید مثلثی را با استفاده از سه وسیله: سینک، یخچال و گاز تشکیل دهید. مورد بعدی در طراحی داخلی آشپزخانه استفاده از کابینت به اندازه کافی است. بجای اینکه بالای کابینت‌ها را فضای خالی در نظر بگیرید، می‌توانید ارتفاع آن‌ها را تا سقف ادامه دهید. مورد بعدی استفاده از چراغ‌های زیر کابینت است زیرا مستقیما روی میزها و وسایل آشپزخانه می‎تابند. استفاده از گل‌ها و گیاهان طبیعی نیز در آشپزخانه توصیه می‌شود.
 • در طراحی اتاق خواب، دکوراسیون کل منزل را در نظر بگیرید: اتاق خواب یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خانه است که شما زمان زیادی از عمر خود را در آن سپری می‌کنید. سرویس خوابی که برای اتاق انتخاب می‌کنید باید با کل دکوراسیون داخلی خانه هماهنگ باشد. به عنوان مثال، اگر طراحی داخلی آشپزخانه و پذیرایی مدرن است دکوراسیون اتاق خواب هم باید مدرن باشد. علاوه بر این، تخت خواب باید با توجه به ابعاد اتاق اندازه مناسبی داشته باشد و مانع عبور و مرور نشود. برای دیوارهای اتاق می‌توانید از رنگ یا کاغذ دیواری استفاده کنید. رنگ‌های گرم مثل قرمز برای اتاق خواب مناسب نیستند. رنگ‌های خنثی و رنگ‌های آرام‌بخش مثل آبی، سفید و … گزینه‌های بهتری برای اتاق خواب به شمار می‌روند. اگر از کاغذ دیواری استفاده می‌کنید باید توجه کنید که استفاده از طرح‌های شلوغ توصیه نمی‌شود. بهتر است برای اتاق خواب از طرح‌های ساده کاغذ دیواری که رنگ‌های ملایم دارند، استفاده کنید.
 • دکوراسیون سرویس بهداشتی را نادیده نگیرید: یکی از قسمت‌هایی که معمولاً در طراحی داخلی منزل ایرانی نادیده گرفته می‌شود، حمام و سرویس بهداشتی است. رعایت بهداشت و نظافت در این دو فضا از اهمیت زیادی برخوردار است. هنگام طراحی این بخش از منزل باید به زیبایی ظاهری و وجود سیستم تهویه مناسب توجه شود. وجود بوی نامطبوع در سرویس بهداشتی موجب می‌شود هزینه‌ای که برای طراحی داخلی آن انجام داده‌اید به چشم نیاید. کاشی و سرامیک برای حمام و سرویس بهداشتی باید به دقت انتخاب شود. این محصولات که برای کف و دیوار استفاده می‌شوند هم باید زیبا باشند و هم به راحتی تمیز شوند. استفاده از بعضی وسایل و تزیینات به زیباتر شدن محیط حمام و سرویس بهداشتی کمک می‌کند. شما می‌توانید از وسایل و قفسه‌های تزیینی که برای قرار دادن حوله و … در بازار وجود دارند، استفاده کنید. این وسایل باعث می‌شوند دکوراسیون داخلی منزل زیباتر و منظم‌تر به نظر برسد.

 

طراحی داخلی در کویت را به حرفه ای ها بسپارید!

طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایرانی همچنین طراحی داخلی خانه و آشپزخانه، نیازمند تخصص است و باید توسط افراد متبحر و متخصص انجام شود. از این رو شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح با داشتن سال‌ها سابقه در این زمینه و بهره‌مندی از طراحان و کارشناسان مجرب، انواع خدمات دکوراسیون داخلی منزل، شرکت‌ها و … را با در نظر گرفتن علایق، بودجه و پیشنهادات عملی و کاربردی ارائه می‌دهد و همواره در جلب رضایت مشتریان خود می‌کوشد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]