طراحی فروشگاه لوازم سرویس بهداشتی
20
تیر

طراحی فروشگاه لوازم سرویس بهداشتی

طراحی فروشگاه لوازم سرویس بهداشتی

طراحی داخلی فروشگاه ها و فضاهای تجاری به عوامل زیادی بستگی دارد یکی از این موارد مهم و در اولویت، کاربری فروشگاه می باشد که طراحی هوشمندانه می تواند آن را از دیگر فضاها متمایز سازد به طور کلی فضاهای تجاری میتوانند شامل موارد زیادی برای مثال طراحی داخلی فروشگاه ورزشی، طراحی داخلی فروشگاه لباس، طراحی داخلی فروشگاه لوازم خانگی، طراحی داخلی فروشگاه مبلمان، طراحی داخلی فروشگاه لوازم ساختمانی، طراحی داخلی فروشگاه لوازم آرایشی، طراحی داخلی فروشگاه لوازم مواد غذایی و یا هایپر مارکت ها، طراحی داخلی فروشگاه لوازم کیف و کفش، طراحی داخلی فروشگاه پوشاک می باشد که ضوابط و ویژگی طراحی دکوراسیون داخلی و پلان هر کدام از فورشگاه های فوق دارای اصولی است که رشد اقتصادی و فرهنگی آن مکان را تضمین می کند ضمن اینکه می تواند مخاطبین بیشتری را جذب و سبب فروش بهتر محصولات گردد.

اگرچه صنعت و جوامع در حال تغییر هستند اما فناوری های کاربردی همچنان در حال شکل دادن به چشم انداز مصرف کننده ها هستند و اهداف اصلی و استراتژی های خرده فروشی هنوز تغییر نکرده است. در واقع استراتژی های گوناگون طراحی ،چیدمان و طرح بندی پلان فروشگاه بر تجربه مشتری تأثیر می گذارد و بر میزان فروش و تعامل مشتریان با کالاها اثرگذار خواهد بود.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی فروشگاه لوازم سرویس بهداشتی

دیزاین دیوار فروشگاه لوازم سرویس بهداشتی

دیوار اولین چیزی نیست که به چشم مشتری میخورد اما یکی از مهم ترین قسمت هایی است که تعیین میکند فروشگاه شما یک فروشگاه ساده و کلاسیک است یا یک مغازه امروزی با اجناس شیک. با توجه به اصل مهم تناسب در طراحی داخلی، دیوار فروشگاه شما باید نسبت به دکوراسیون آن با یک تناسب کلی همراه باشد. قسمت اعظمی از این موضوع در همخوانی رنگ و دکور خلاصه می شود. یک دیوار سفید احتمالا باعث بهم ریختن دکوراسیون تیره رنگ و اسپرت فروشگاه شما خواهد شد. پس در ابتدایی ترین حالت، به رنگ و طرح دیوار فروشگاه اهمیت بدهید.

 

طراحی جذاب و مدرن ویترین فروشگاه

بسیاری از مشتریان فروشگاه شما، صرفا با مشاهده ویترین تصمیم ورود به مغازه را گرفته اند. مطمئنا با طراحی یک ویترین خاص و زیبا میتوانید تعداد مشتریان فروشگاهتان را به طور قابل توجهی افزایش دهید. برای اینکه بتوانید یک ویترین زیبا طراحی کنید یک پیشنهاد مناسب وجود دارد. ویترین فروشگاه رقبای خود را مشاهده کنید و صرفا سعی کنید تا مثل آنها نباشید! دقیقا همین تمایز است که باعث افزایش چشمگیر مشتری هایتان خواهد شد. در چیدمان ویترین یک فروشگاه باید از بهترین محصولاتتان استفاده کنید. علاوه بر آن وجود چند اِلمان خاص نامرتبط در ویترین باعث جلب توجه بیشتر مشتریان خواهد شد (مانند وجود یک موتور کلاسیک قدیمی در ویترین فروشگاه لباس)

 

فضای تردد مشتری

مزیت خود را به عیب تبدیل نکنید! برخی اوقات مشاهده میکنیم که یک فروشگاه لباس فروشی یا در ابتدای راه اندازی بسیار موفق عمل کرده و مشتریان زیادی را جذب خود میکند. پس از مدتی و به دلیل فروش بالا، مدیر فروشگاه تصمیم میگیرد قفسه های فروش محصول را افزایش داده تا بتواند فروش و سود بیشتری را عاید کسب و کار کند اما در نهایت با کاهش شدید مشتریان روبرو میشود. دلیل این موضوع، تبدیل مزیت به عیب است! فروشگاه مذکور تا ماه قبل باعث ایجاد یک حس و تجربه مثبت خرید در مشتریان میشد اما امروز به دلیل کاهش فضای تردد مشتریان، باعث منفی شدن این تجربه شده و مشتریان ثابت خود را از دست میدهد. به هیچ عنوان از اهمیت فضای تردد مشتری در فروشگاه غافل نشده و آن را فدای دیگر موارد نکنید.

میز فروشنده تجلی‌گر عظمت فروشگاه شما نیست! پس لازم ندارید که یک چهارم فضای فروشگاه خود را با آن پر کنید. در فروشگاه های کوچک به شدت با این موضوع روبرو میشویم که فروشنده در پشت یک میز بسیار بزرگ ایستاده که فضای زیادی از فروشگاه را اشغال کرده است. پس تا جای ممکن میز را متناسب با دکوراسیون داخلی انتخاب کنید و به رنگ بندی آن نیز اهمیت بدهید.

 

بهبود تجربه خرید مشتریان

تنها فضاهای مهم طراحی داخلی یک فروشگاه نیستند که باعث بهبود تجربه خرید در مشتریان می شوند. نکات مهم دیگری هم وجود دارند که در صورت بهره بردن از آنها باعث افزایش مشتری و سود مغازه و کسب و کارتان خواهید شد:

  • روشنایی: رنگ دکوراسیون و دیوار های فروشگاه را با نور و روشنایی مغازه تنظیم کنید. نباید نور کم باعث خستگی چشم مخاطبان و بی رمق نشان دادن فروشگاه شود و در مقابل نور زیاد مغازه نباید جلوی مشاهده اجناس توسط مشتری را بگیرد. علاوه بر این بهتر است به جای چراغ های ساده و تکراری از چراغ های مدرن و یا با طرح های سنتی استفاده کنید تا جلوه ای خاص به طراحی داخلی فروشگاه و دکوراسیون داخلی آن بدهید.
  • موزیک: وجود یک موزیک ملایم علاوه بر ایجاد حس آرامش و لذت‌بخش در فروشگاه، میتواند به فروش بیشتر محصولات شما ختم شود.
  • چیدمان اجناس: لوازم یک شکل یک فروشگاه لباس بهتر است تا در یک قفسه یا آویز قرار بگیرند و مشتری برای مشاهده آنها مجبور به مشاهده کل اجناس فروشگاه نشود. در چیدمان اجناس دقت کنید و تا حد ممکن به آسان شدن خرید مشتری توجه کنید.
  • ارتفاع ویترین ها: به جای استفاده از ویترین های سرتاسری، بهتر است تا از ویترین هایی با ارتفاع بلند و البته قابلیت دید بالا استفاده کنید. اجناس در ویترین بلند بیشتر از ویترین افقی دیده میشوند.
  • از آینه ها استفاده کنید: در یک فروشگاه لوازم خانگی، فروشگاه لباس، کفش و… وجود آینه ها به شدت باعث بهبود طراحی داخلی فروشگاه میشود. آینه ها باعث افزایش اندازه فروشگاه و همینطور افزایش تعداد محصولات در ذهن مشتری خواهند شد. پس از آنها به حد کافی بهره ببرید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]