انتخاب کاشی آشپزخانه
31
شهریور

انتخاب کاشی آشپزخانه

انتخاب کاشی آشپزخانه

یکی از مهمترین قسمت های خانه آشپزخانه آن است.

افراد زمان زیادی را در آشپزخانه سپری می کنند و مشغول به پخت و پز و یا صرف غذا.

این موضوع و پاکیزگی محیط آشپزخانه بسیار اهمیت دارد زیرا باید زیبایی چشمگیری داشته باشد و برای همین در انتخاب وسایل آشپزخانه و چیدمان آن باید دقت کنید.

امروزه دیگر مانند سابق آشپزخانه‌ها در قسمت درونی خانه و قسمت های مخفی نیستند، بلکه با وجود پیشرفت تکنولوژی آشپزخانه ها اپن شده‌اند.

بهتر است برای این که ظاهر زیبایی از آشپزخانه به بیرون داشته باشد متریال های با کیفیت را با دقت بیشتری انتخاب کنید.

هنگامی که در اتاق نشیمن نشسته‌اید قطعاً محیط آشپزخانه را می توانید مشاهده کنید برای همین کابینت ها که اصلی‌ترین المان ها در آشپزخانه می باشند باید درست انتخاب شوند و به گونه‌ای باشند که با متریال های دیگر در محیط خانه هماهنگی داشته باشند.

 

طراحی داخلی منزل

 

انتخاب کاشی آشپزخانه

ما در آشپزخانه معمولاً با غذا و مایعات مختلف سر و کار داریم، برای سهولت در نظافت آنها بهتر است که از مصالحی به کار گرفته شود که قابلیت شستشو را داشته باشند، مثلاً اگر می

خواهید از کاغذ دیواری برای طراحی داخلی آشپزخانه استفاده کنید بهتر است که کاغذ دیواری های قابل شستشو را انتخاب کنید و یا اینکه کاشی هایی را در آشپزخانه قرار دهید تا بتوانید آنها را به راحتی تمیز کنید زیبایی باید متریالی که انتخاب میکنید استحکام و دوام هم داشته باشد.

امروزه کاشی های متنوع در طرح ها و رنگهای مختلف وجود دارند که همه آنها ویژگی ضد آب بودن را دارد و دیگر نباید نگران تمیز کردن آن باشید.

کاشی های آشپزخانه جایگاه مشخصی دارند که معمولاً در بین کابینت  پایین و کابینت بالایی قرار می گیرد. آن قسمت بسیار در چشم بیننده زیبا و ظاهر شود و سعی کنید که از کاشی های طرح دار برای پشت اجاق گاز استفاده کنید و با ایجاد تنوع محیط را زیباتر کنید.

 

پیشنهاد نویسنده : در ارتباط با انتخاب کاشی‌آشپزخانه بخوانید.

 

کاشی های طرح دار یا دالبردار که در شکل های مختلف وجود دارند می توانند برای قسمت های مختلف استفاده شوند و در انواع مختلف از آنها به کار رود که معمولاً دارای ابعاد بزرگتری هستند و برخی از این کاشی ها دارای طرح های خاصی می باشند.

برای انتخاب نوع کاشی سعی کنید که از کاشی های ظریف و یا رنگی استفاده کنید، زیرا میزان هزینه ای که برای آن می کنید و اگر هزینه کمتری می خواهید پرداخت کنید این دو مورد که گفتیم از سایر کاشی ها قیمتش مناسب تر هستند.

همچنین می توانید با بازی رنگ ها کاشی‌ها را جانمایی کنید.

علاوه بر کاشی، سنگ ها هم در تزئینات ساختمان استفاده می شوند و طرح های برجسته روی آنها ایجاد می شود.

در ابتدای کار باید سبکی که برای منزلتان انتخاب کردید را مشخص کنید و سپس بر اساس آن کاشی های آشپزخانه را انتخاب نمایید.

بهتر است که کار کاشی کاری را خودتان انجام ندهید و این کار را به افرادی که تجربه در این زمینه دارند بسپارید تا زیبایی بیشتری به محیط آشپزخانه تا ایجاد شود.

 

جمع بندی

در سبک کلاسیک معمولاً از رنگ‌های با زمینه تیره استفاده می کنند و حتی اگر محیط بزرگتر باشد هم زیبایی چشم ایجاد می‌کند.

اما در سبک مدرن برخلاف سبک کلاسیک بهتر است که از طرح های روشن و ساده استفاده کنید، زیرا سادگی در سبک مدرن بسیار جایگاه ویژه‌ای دارد و می تواند محیط زیبا را ایجاد نماید.

یکی از بهترین منابعی که می تواند شما را راهنمای کانال این است که بهتر است از مجلات و سایت های معتبر معماری استفاده کنید تا بتوانید طرح های جدید چیدمان و طراحی داخلی آشپزخانه و انتخاب کاشی ها را بدانید.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]