انواع مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل
28
تیر

انواع مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل

انواع مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل

مهم ترین نکته در دکوراسیون داخلی که باید به آن توجه کرد انتخاب مبلمان مناسب در منزل است زیرا به محض ورود اولین المانی که جلب توجه میکند مبلمان منزل شماست.

برای اینکه انتخاب درستی داشته باشیم در درجه ی اول باید سبک دکوراسیون داخلی منزل خود را انتخاب کنیم.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

انواع مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل

سبک مبلمان

نحوه ی انتخاب مبلمان در دکوراسیون داخلی حتما باید اصولی باشد و با توجه به سبک دکوراسیون داخلی منزل صورت گیرد.

دکوراسیون منزل به چند سبک کلی تقسیم میشود از جمله سبک کلاسیک، نئوکلاسیک، مدرن و مینیمال.

همانطور که در ابتدای مطلب بیان شد اواین نکته در انتخاب مبلمان توجه به سبک منزل هست به همین جهت در ابتدا باید سبک منزل خود را بشناسیم.

 

سبک کلاسیک در مبلمان منزل

به طور کلی می توان گفت در سبک کلاسیک از زرق و برق زیادی برای بلد کردن وسایل منزل استفاده میشود به همین جهت از مبلمان با سایز بزرگ و حتی به رنگ طلایی برای دکوراسیون چنین منازلی استفاده میشود.

البته چنین مبلمانی بیشتر جنبه ی زیبایی دارند و خیلی مناسب استراحت کردن و تلوزیون تماشا کردن نیست پس اگر فضای منزلتان انقدر بزرگ هست که سبک کلاسیک را انتخاب کردین در ابتدا فضا ها را به چند قسمت تقسیم کنید سپس دیوار کانونی منزل را پیدا کنید و بر روی آن تلوزیون را قرار دهید و یک ست مبلمان راحتی اطراف آن بچینید سپس قسمتی را که برای پذارایی از مهمان بهترین قسمت است را انتخاب کنید و مبلمان کلاسیک خود را در این قسمت قرار دهید.

برای پیدا کردن دیوار کانونی و تقسیم بندی فضا ها میتوانید با مشاوران دکوطرح تماس حاصل فرمایید تا شما را در این ضمینه راهنمایی کنند.

 

سبک مدرن در مبلمان خانه

بر خلاف سبک کلاسیک شعار سبک مردن زیبایی در عین سادگی است.

در این سبک میتوانید از مبلمان راحتی و چستر برای دکوراسیون منزل خود استفاده کنید البته مبلمان چستر نیز تنوع زیادی دارند.

در این سبک چیدمان به هیچ عنوان از مبلمان استیل و یا نیمه استیل استفاده نکنید زیرا تضاد زیادی به وجود می آورند که اصلا مناسب این سبک نیست.

اگر متراژ منزلاتان کم است بهترین سبک برای چیدمان منزل شما سبک مدرن است.

با توجه به شکل هندسی منزل میتوانید مبل مناسب منزلتان را انتخاب کنید. پیشنهاد ما برای منازل کوچک مبل ال شکل است که علاوه بر زیبایی جای کمی را میگیرد.

 

سبک نئوکلاسیک در مبلمان منزل

اما اگر هم به سبک کلاسیک و هم به سبک مدرن علاقه مند هستید بهترین گزینه برای شما سبک نئوکلاسیک است که در عین سادگی جلوه ی سبک مدرن را نیز دارد.

در این سبک از چیدمان میتوانید از مبلمان فرانسوی و انگلیسی استفاده کنید که علاوه بر ظرافت بسیار شیک هستند.

نکته بعدی که باید در هنگام انتخاب مبلمان به آن توجه کنید رنگ پارچه و چوب مبلمان هست. ما به شما پیشنهاد میکنیم که هیچگاه از روی کاتالوگ رنگ پارجه و چوب مبل خود را انتخاب نکنید زیرا تجربه ثابت کرده پس از اتمام کار و دیدن مبلمانتان حتما پشیمان خواهید شد. بهترین روش برای انتخاب این موارد دیدن مبلمانی که انتخاب کردین با رنگ انتخابی به شکل سه بعدی است که امروزه با پیشرفت تکنولوژی برای شما این امکان فراهم است که به طراحان و شرکت های معماری اعتماد کنید و پس از مدل کردن چیدمان منزلتان مبلمان با رنگ های مختلف را برایتان تست کنند تا بتوانید بهترین رنگ را متناسب با فضای دکوراسیون داخلیتون انتخاب کنید.

نکته بعدی جنس پارچه ی مبلی است که انتخاب می کنید که پارچه های نانو و قابل شست و شو بهترین گزینه می باشند. مخصوصا اگر کودک در منزل دارید ترجیحا از رنگ های تیره تر برای مبلمان استفاده کنید که قابلیت شست و شو را نیز داشته باشند.

برای دیزاین مبلمان خود از کوسن های رنگی با توجه به تم رنگی منزلتان غافل نشوید.

اگر کنار پرده های منزلتان از والان رنگی استفاده کرده اید میتوانید کوسن مبل هایتان را با آن ست کنید تا جلوه ی متفاوتی به منزلتان بدهد.

 

خرید مبلمان با قیمت مناسب برای خانه و منزل

تنوع در قیمت در وسایل چوبی منزل به خصوص در مبلمان بسیار زیاد است و این تنوع فاکتور های زیادی دارد مثل نوع پارچه و چوبی که استفاده میشود، کیفیت کار، دستمزد سازنده و قیمت اجاره جایی که از آن خرید می کنید.

پیشنهاد ما به شما خرید از مراکزی هست که تولید کننده ی مبلمان هستند و در این میا چندید واسطه قرار نداشته باشد.

شرکت معماری دکو طرح میتواند علاوه بر مشاوره برای انتخاب مبلمان مناسب سازندگان مبلمانی را به شما معرفی کند که تولید کننده هستند و علاوه بر این که مبلمان شما را عین طرح برای شما میسازند قیمت مبلمان بسیار ارزان تر از سایر سازندگان برای شما تمام خواهد شد.

مهم تر سبک و رنگ پارچه نحوه ی چیدمان مبلمان است که باید اصولی باشد.

معمولا مبلمان منزل تا چندین سال برای شما کار میکند و تا چند سال امکان تغییر آن ها وجود ندارد بنابراین باید در انتخاب مبلمان خود دقت کنید تا خیلی سریع دلتان را نزند و از خرید آن پشیمان نشوید:

 • نکته اول
  درهنگام خرید به سایز مبلمان با در نظر داشتن فضای منزل توجه داشته باشید تا هنگام چیدمان با مشکل مواجه نشوید.
 • نکته دوم
  به هیچ عنوان مبل های خود را به شکل اتوبوسی دور منزل قرار ندهید.
  همانطور که پیش از این بیان شد در ابتدا دیوار کانونی منزل را انتخاب کنید و مبلمان جلوی تلوزیون را به شکل بسته بچینید و اگر یک دست دیگر مبل دارید فضای دیگری را برای آن در نظر بگیرید برای جدا کردن فضا بهترین روش استفاده از فرش است تا هر یک از فرش ها را زیر یک دست مبلمان قرار دهید. تا فضا ها به شکل درست بخش بندی شوند.
 • نکته سوم
  میتوانید مبل های خود را در صورت امکان به شکل قرینه قرار دهید.
 • نکته چهارم
  مبل های خود را به دیوار نچسبانید.

با رعایت چند نکته ی ساده می توانید بهترین چیدمان را در منزل خود داشته باشید و خیلی زود از چیدمان منزل خود خسته نشوید. البته تغییر دکوراسیون در منزل هر چند وقت یک بار علاوه بر این که باعث تنوع میشود سبب گردش انرژی در منزل می شود و نمیگذارد انرژی های منفی در یک قسمت ساکن بماند.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه تغییر دکوراسیون و چیدمان منزل میتوانید با شماره های درج شده با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۵]