تزئینات داخلی برای یلدای 1400
06
آذر

تزئینات داخلی برای یلدای ۱۴۰۰

تزئینات داخلی برای یلدای ۱۴۰۰

یلدا، طولانی ترین شب سال در راه است. حالا که قرار است با این فصل زیبا خداحافظی کنیم، چه بهتر که شبی خاطره انگیز برایمان رقم بخورد. یلدا بهانه این مطلب دکوطرح است برای به اشتراک گذاشتن ایده های داغ شب چله با شما، پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید و بهترین ایده های دکوراسیون یلدایی ما را گلچین کنید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

تزئینات داخلی برای یلدای ۱۴۰۰

دکوراسیون یلدایی

شاید یلدا تا زمستان فاصله ای نداشته باشد، اما هر چه باشد، آخرین روز پاییز است. یک دکوراسیون یلدایی باید یک دکوراسیون پاییزی باشد. بنابراین سعی کنید تا می توانید از پاییز و آن چه برایتان باقی گذاشته استفاده کنید. برگ های پاییزی را جمع کنید و سفره خود را با آن ها تزیین نمایید. استفاده از زیر لیوانی و جاشمعی های شکل برگ هم ایده جالبی است.

 

یک دکوراسیون یلدایی باید یک دکوراسیون پاییزی باشد!

شاید اولین چیزی که بیش تر ما با فکر کردن به شب یلدا به خاطر می آوریم، انار باشد. انار می تواند برای چیدمان یلدایی شما گزینه خوبی باشد. کافی است آن را به شکلی برش دهید که شمع های کشیده داخلش فرو بروند. اگر این کار برای شما خیلی سخت است و به دردسرش نمی ارزد، می توانید جاشمعی هایی به شکل انار پیدا کنید که این روزها خصوصا حالا که به یلدا نزدیک و نزدیک تر می شویم، خیلی راحت پیدا می شوند.

 

در کنار انار از گل و برگ نیز می توانید استفاده نمایید

انارها را می توانید داخل کاسه های آبی رنگی که مخصوص تم یلدا هستند نیز درون آب غوطه ور کنید. در کنار انار از گل و برگ نیز می توانید استفاده نمایید. برای این که به مهمانان یلدایی تان خوشامد بگویید، یک انار را داخل روبان قرمز رنگ پیچیده و به درب ورودی منزل آویزان کنید. مطمئن باشید این ایده از بکرترین چیزهایی است که می توانید به کار ببرید و حسابی مهمان های تان را ذوق زده خواهد کرد. از برگ های مصنوعی پاییزی می توانید به عنوان زیر بشقابی استفاده کنید. شاید ست آماده این مدل زیر بشقابی هم قابل تهیه باشد. حواستان باشد که برگ های طبیعی برای این کار مناسب نیستند، زیرا سریع خرد می شوند و منظره بدی ایجاد می کنند.

 

پالت رنگی مخصوص شب یلدا

پالت رنگی تمی که برای چیدمان یلدایی انتخاب می کنید را این گونه در نظر بگیرید: ترکیبی از رنگ های زرد، نارنجی و قرمز. شاید کمی رنگ سبز و طلایی هم در این میان بد نباشد. به مهمانان تان هدیه بدهید. با یک ایده مقرون به صرف و جالب می توانید خاطره خوشی از مهمانی یلدای خود در ذهن آن ها ایجاد کنید. یک بیت شعر یا یک یادگاری داخل کارت پستال هنداونه ای شکل چطور است؟ مطمئنا خودتان از پس درست کردن این کارت پستال ها بر خواهید آمد! اگر میانه تان با کاردستی درست کردن خوب است، انارهای مقوایی درست کنید. خوبی این انارها به این است که اگر در جای مناسبی نگه شان دارید، می توانید سال بعد نیز مجددا از آن ها استفاده کنید.

 

استفاده از بلوط در دکوراسیون شب یلدا

یکی از همنشین های خوب انار در چیدمان یلدا میوه درخت بلوط است. این میوه ها خراب نمی شوند، پس می توانید بعد از اتمام یلدا آن ها را برای یلدای بعدی نگه دارید.

 

دفترچه یلدایی بسازید!

اگر حوصله تان زیاد است و عاشق خاطره بازی هم هستید، شاید بد نباشد یک دفترچه یلدایی درست کنید. این دفترچه می تواند هر طرح و فرمی داشته باشد، اما بهتر است رنگ آن را قرمز در نظر بگیرید. دفترچه را در شب یلدا بین مهمانان خود دست به دست کنید تا هر کس، جمله یادگاری خود را در آن بنویسد. بعدها که ورقش خواهید زد، حس خوبش را درک می کنید.

همچنین شما می توانید برای شب یلدای ۱۴۰۰ با استفاده از شکر فضای برفی بوجود آورید. با آویزان کردن یک انار قرمز به درب ورودی، شب یلدا را به میهمانان و همسایه ها تبریک بگویید. پیشنهاد دیگرمان هم این است که از شمع ها برای تزیین شب یلدا استفاده کنید. شب یلدا شب فال و حافظ است پس نباید شمع ها را از یاد ببرید و اگر آنها را با میوه ها ترکیب کنید، حتما به نتیجه خوبی می رسید . از ظروف مسی برای تزیین شب یلدا استفاده کنید ظروف قدیمی مثل مس، نقره و سفال و… گل سر سبد این مراسم هستند. حتما با استفاده از اسپری نقره ای که یخ و سرما را تداعی می کند، تعدادی از میوه ها را رنگ کنید و با مروارید و سنگ های زینتی آنها را تزیین کنید.

 

شومینه تان را برای شب یلدا تزیین کنید

شومینه محل خوبی برای به رخ کشیدن آرایش و چیدمان هاست. به خصوص که این مراسم به مناسبت بلندترین شب زمستان و سرماست و وارد کردن شومینه به این بازی کاملا منطقی است.

 

راه پله را برای شب یلدا تزیین کنید

از میوه و برگ های پاییزی برای تزیین نرده های راه پله تان استفاده کنید.

این هم از ایده های شب یلدایی برای آخرین شب پاییز ۱۴۰۰! شما چه ایده های دیگری دارید؟ خوشحال می شویم با ما به اشتراک بگذارید!

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]