تزئینات کلاسیک
06
آبان

تزئینات کلاسیک

تزئینات کلاسیک

Bartolomeo Rastrelli معمار کار بلد روسی از سال ۱۷۳۶ تا ۱۷۶۸ این کاخ کلاسیک به سبک باروک را ساخت، که از زمان ساخت خود با پستی بلندی های زیادی رو به رو بوده و موارد استفاده آن بسیار زیاد بوده است که باعث شده زیان های فروانی به آن برسد. سر انجام در سال ۱۹۹۲ مرمت دولتی آن شروع شد و بعد از ۲۳ سال در سال ۲۰۱۵ میلادی به اتمام رسید. آتش سوزی در سال ۱۹۱۹ در این کاخ باعث بازسازی آن شد و سپس تحت نظر وزارت کشاورزی قرار گرفت. بعد از آن وزارت آموزش و پرورش نیز در آن سهیم شد و بخشی از آن را به مدرسه محلی تبدیل کرد. پس از آن مورد استفاده جانبازان قرار گرفت و در جنگ جهانی دوم ضرر های زیادی به آن وارد شد که مجبور به مرمت آن شدند. تغییر کاربری این کاخ به موزه در ۱۹۷۲ رخ داد و در سال ۱۹۹۲ رسماً افتتاح شد. نشانه های مربوط به قرن هجدهم در این بنا می گوید که زیر مجموعه معماری باروک است. از خصوصیات چشم گیر این ساختمان کلاسیک می توان به تزئینات گسترده همراه با طلا، بهترین پالت رنگی پس زمینه، مبل های کلاسیک، نقاشی ها و گچ بری های سقف آن اشاره کرد. پر طرفدار ترین موضوع این سال ها طراحی دکوراسیون و نمای کلاسیک است که از کار های دفتر های معماری جدا شدنی نیستند. موارد استفاده از طراحی کلاسیک در کابینت، مبلمان، نمای رومی و کلاسیک، گچ بری داخل ساختمان و … نمایان است. سومین مجموعه المان ها و ابجکت های کلاسیک را در همه زمینه های داخلی و نما برای شما حاضر کرده ایم.

 

تزئینات کلاسیک دردکوراسیون منزل و اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی

جزئیات زیادی در سبک کلاسیک پیداست، مثلا اگر کابینت های آشپزخانه چوبی باشند هنر های اصیل ایرانی مثل معرق و منبت کاری بر درب آنها مشاهده می شود و یا در پایه های مبل ها کنده کاری را می بینید که زیبایی با شکوهی را به وجود می آورد.

بیشتر کسانی که به سبک کلاسیک علاقه دارند می دانند که چوب اصلی ترین متریال است که جایگاه خاصی در سبک کلاسیک دارد. بهتر است قبل از تهیه متریال های سبک کلاسیک آن را به خوبی بشناسید تا چیدمان خانه تان طبق سلیقه شما باشد.

 

رنگ در تزئینات

در رنگ بندی برای سبک کلاسیک از رنگ های قهوه ای تیره، سبز یشمی و طلایی استفاده می شود. رنگ طلایی در روحیه افراد اثر می گذارد و در کنار وسایل چوبی خیلی زیبا به نظر می رسد.

 

متریال در تزئینات

از آن جایی که خانه ای با دکوراسیون کلاسیک یک سبک اشرافی و تجملاتی است بیشتر در خانه های بزرگ استفاده می شود که در آن سنگ های گران قیمت و چوب های مرغوب به کار می رود و تفاوتی ندارد برای چه مکانی آن را انتخاب می کنید.

بعضی از شرکت های معماری نیز از این سبک استفاده می کنند و با مبل های سلطنتی و اشرافی زیبایی را دو چندان به رخ می کشند.

اکسسوری ها جزء زیبایی هایی هستند که تکمیل کننده محیط کلاسیک است. مثلا استفاده از وسایل چوبی در بخش های مختلف خانه آن را زیباتر می کند. می توانید میزهایی با پایه های منبت کاری شده را در اتاق نشیمن قرار دهید و یا دیواری را برای نگه داشتن یادگاری ها انتخاب کنید.

در خانه های بزرگ تابلو هایی با همان سبک نقاشی نیز به چشم می خورند. در پذیرایی و ورودی منزل نیز می توانید از مجسمه های بزرگ استفاده کنید که زیبایی محیط تکمیل شود.

 

کاغذ دیواری در تزئینات

اگر به کاغذ دیواری علاقه دارید می توانید از کاغذ دیواری هایی با طرح گل برجسته استفاده کنید که بهتر است بر روی یک یا دو دیواری باشد که بخش جلوی آن ها خالیست. اگر انتخاب شما کاغذ دیواریست المان های متقارن آن را جذاب تر خواهد کرد مثل دیوار کوب هایی که در دو طرف تلویزیون قرار دارند.

 

جمع بندی

در این مقاله متوجه شدید که برای طراحی سبک کلاسیک در منزلتان چه چیز هایی لازم است پس با دقت و ظرافت منزل خود را زیبا کنید.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]