طراحی آشپزخانه اپن ام دی اف
19
مرداد

طراحی آشپزخانه اپن ام دی اف

چگونه می توانیم یک آشپزخانه اپن ام دی اف طراحی کنیم؟

آشپزخانه اپن همانطور که از نامش می توان تشخیص داد به سبکی از طراحی دکوراسیون آشپزخانه گفته می‌شود که فضای باز را ایجاد می‌کند.

امروزه بیشتر آشپزخانه ها به این سبک طراحی شده اند و آزادی عمل را تا حدودی از خانم یا آقای که در آشپزخانه مشغول به کار می‌باشند می ستاند.

اما به خاطر زیبا بودن و دل باز بودن محیط امروز و طرفداران بسیاری داشته و افراد ترجیح می‌دهند که از آن استفاده کنم کابینت ام دی اف یکی از پرطرفدار ترین و جذاب ترین های کابینت آشپزخانه است که می تواند زیبایی را در هر آشپزخانه‌ای به ارمغان بیاورد.

کابینت های ام دی اف بهترین گزینه برای خانه های هست که مقدار کابینت آنها زیاد است و نمی‌خواهند زیاد هزینه به آنها تحمیل گردد.

در ادامه محتوا با ما همراه باشید.

 

طراحی داخلی منزل

 

طراحی آشپزخانه اپن ام دی اف

 می‌خواهیم بدانیم آشپزخانه اوپن به چه نوع آشپزخانه ای گفته می شود؟

اپن کلمه انگلیسی که به معنی باز میباشد برخلاف گذشته ها که آشپزخانه‌ها در یک محیط مخفی و پنهان قرار داشتند.

امروزه کابینت ها به صورت اپن و باز هستند که معمولاً تمام فضای نشیمن را در بر می‌گیرد و به طور کلی آشپزخانه که بدون درب باشد می توان به راحتی به درون آن رفت و آمد کرد و به این نوع آشپزخانه‌ها آشپزخانه اپن گفته می‌شود.

آشپزخانه های اپن معمولاً به دو روش کلی و اصلی طراحی می شوند یا هیچ پیشخوانی در جلوی آنها ندارد و یا یک فضای کوچک به عنوان کانتر در روبروی آن قرار دارد که افراد می‌توانند برای صرف غذا و یا نشستن و کارهای دیگر در آن‌جا بنشینند.

همه چیز بسته به سلیقه مشتری  می باشد که می خواهد در چه فضایی ساعتی را آشپزی و یا امرار معاش کند.

اگر از کابینت های ام دی اف در آشپزخانه استفاده شود.

معمولاً از رویه صفحه کابینت نیز از همان جنس استفاده می کنند کابینت های دیگری در طراحی داخلی استفاده شود.

مانند هایگلاس به دلیل وجود خط و خش بر روی آنها برای صفحه کابینت از آن استفاده نمی کنند.

 

جدیدترین های مدل اپن ام دی اف

در این سری از مدل کابینت آشپزخانه به دلیل اینکه هیچ چیزی مابین آشپزخانه و فضای نشیمن قرار ندارند بنابراین آشپزخانه به طور کامل می‌توانند در دسترس باشد این سبک بسیار مدرن و شیک می باشد که برای خانه هایی که دارای متراژ کوچکی هستند مناسب است و حتی خانه های که پر نور و متراژ بزرگتری دارند نیز مناسب است.

بسیاری از افراد با قرار دادن میز ناهار خوری در آشپزخانه ایجاد حائلی در بین آشپزخانه و نشیمن کرده‌اند که از این طریق می تواند فضا را به دو قسمت تقسیم کند در این سبک آشپزخانه ها معمولاً فضای داخلی آشپزخانه به طور کامل دیده می‌شود و حریم خصوصی در آن وجود ندارد در این سبک کابینت های ام دی اف کاملاً مشخص هستند و حتی رنگ و مدل آنها را نیز می توانید به طور واضح مشاهده کنید و همین امر باعث می‌شود که شما هر روز کابینت ها را تمیز کنید و زیرا هنگامی که مهمان و یا فردی وارد می‌شود همه چیز را می تواند به وضوح مشاهده کند.

اما از معایبی که این مدل آشپزخانه ها دارند می توان به عدم کنترل بوی غذا و حفظ حریم خصوصی در هنگام آشپزی پرداخت.

 

اپن آشپزخانه با پیشخوان بزرگ

اگر فضای آشپزخانه و خانه شما بزرگ می باشد می توانید از قسمت جلوی اشپزخانه به عنوان یک پیشخوان بزرگ به شکل مستطیل استفاده کنید.

در این مدل فضای بین آشپزخانه و نشیمن یکسان می‌شود و می‌توانید از دو فضا به طور مجزا استفاده کنید که کانتر در وسط قرار بگیرد را می‌توانید جزیره بنامید با این تفاوت که در آشپزخانه‌های که کاملاً باز است و فضای نشیمن با آن مشترک است اما تا حدودی می تواند ایجاد حریم خصوصی کند و آزادی عمل را به شما بدهد.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۵ میانگین: ۴.۶]