شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح - 14 min
۲۳
مرداد

طراحی نمای ویلا

طراحی نمای ویلا

دارای فضاهای باز و نیمه باز هست که ارتباط با بیرون و طبیعت دارد. معمولا یک طبقه دو طبقه می باشد که به آن دوبلکس می گویند و اکثراً در اطراف شهرها و در قسمت هایی که خوش آب و هوا هستند مانند مناطق کوهستانی، اطراف جنگل‌ها ،دریا ها ساخته می شوند و ساختمان‌های دنج و آرامی به حساب می‌آیند.

هر چه نمای ساختمان جذاب تر باشد فرم ساختمان بهتری خواهیم داشت و از لحاظ ارتباط چشمی بیننده را به خود جلب می کند.

طراحی ویلا مانند ساختمان های دیگر دارای سبک های مختلفی در معماری می باشد که رایج ترین آنها طراحی نمای کلاسیک و مدرن هستند.

در ادامه با ما همراه باشید.

پیشنهاد نویسنده: طراحی نمای ویلا به سبک مینیمال، تفاوت بازسازی ویلا با بهسازی ویلا

 

طراحی نمای ویلای مدرن

طراحی نمای ویلا

دارای اصول و قواعد خاصی است که برای نمای مدرن مواردی را که اشاره می‌کنیم باید در طراحی دکوراسیون آنها را اجرا کنید.

طراحی نمای ویلا باید بر اساس اقلیم منطقه جنس مصالح مورد اهمیت هستند انجام شود و همچنین باید با توجه به بافت منطقه و اهمیت منزل و همچنین خط آسمان طراحی شود.

استفاده از سبک هایی مانند مدرن، کلاسیک، ایرانی و غیره باید استفاده شود.

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح - 17 min
طراحی نمای ویلا

همچنین از مصالح بوم آورد ای و مصالحی مانند چوب یا سنگ در نمای ساختمان زیبا می شود و همچنین در هنگام طراحی باید به درونگرایی و برونگرایی آن  برای بازشوها توجه نمایید.

همچنین استفاده از مصالح با کیفیت می‌توانند به مقاومت ساختمان و پایدار بودن آن کمک می کند.

طراحی نمای خانه های ویلایی امروزه سبک مدرن دارای طرفداران بسیاری است که خانه هایی را انتخاب می‌کنند که چشم‌اندازهای طبیعی داشته باشند به همان اندازه که نمای بیرونی دارای اهمیت از طراحی داخلی منزل هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

 سبک مدرن چیست؟

سبک مدرن در طراحی نما به معنی طراحی می باشد که اثری از کارهای کلاسیک در آن وجود نداشته باشد و احجام به صورت ساده و زیبای در تزئینات ساختمان بتوانند خودنمایی کنند.

 

طراحی نمای ویلا چیست

ویلا به خانه های زیبای گفته می شود که چهار طرف آن ها باز است و معمولاً محدود به ساختمان های دیگر نمی باشد.

علاوه بر این نمایش مناسبی دارند و همچنین در مناطق خوش آب و هوا ساخته می‌شود کتاب ویلاها در این مناطق ساخته نمی‌شود بلکه به سفارش کارفرما در مناطق شهری ساخته می شود.

نمای ویلا
نمای ویلا

مهم ترین قدم قبل از طراحی باید این باشد که هدف خود را از داشتن ویلا مشخص کنید.

امروز ویلاهایی در فضاهای سبز و به دور از هیاهوی شهری وجود دارند و ولی افراد از آن فقط برای عکاسی استفاده می‌کنند.

بنابراین باید مشخص کنید که دنبال چه چیزی هستید تا بتوانید سلیقه و میزان بودجه را برای ساخت آن در نظر بگیرید.

 

طراحی نمای ویلا مدرن

در طراحی نمای ویلا مدرن و لاکچری باید با ایجاد حجم یکپارچه و منسجم در جهت گستردگی نما دارای فضای باز و یکدست باشد و با استفاده از فرو رفتگی در پوسته میتوانید یک نمای دو بعدی را به نمای سه بعدی تبدیل کنید که این کار باعث سایه اندازی در نما می‌شود و همچنین فرورفتگی در محل بازشوها از تابش مستقیم خورشید جلوگیری میکند.

در سبک مدرن، اصول زیبایی شناسی مانند تناسب و توازن، ایستایی، تعادل، ترکیب رنگ ها باید اجرا شود.

در طراحی دکوراسیون ویلای مدرن باید استفاده از پنجره های قدی بزرگ را که به سمت باغ هستند را در طراحی لحاظ کنید.

معمولاً اتاق مهمان در کنار آشپزخانه قرار می‌گیرد و در طبقه همکف و آشپزخانه با یک درب به فضای حیاط و استخر را پیدا میکند.

در طراحی های امروزی استفاده از معماری دوبلکس و سقف های بلند اولین اولویت هستند که در این مدل فضاهای عمومی و خصوصی برای استفاده کاربران راحت تر می شود.

جادار ، سبک و کاربردی کلماتی برای توصیف این تحول بلند پروازانه ویلایی ۷۰ ساله در لیسبون است که توسط معمار João Tiago Aguiar انجام شده است. با ساده سازی دهانه های نمای موجود و تبدیل پنجره های جلوپنجره به پنجره های فرانسوی ، با استفاده از کاشی های دست ساز ۳ بعدی سبز به حجم خارجی در سطح پایین تر ، بهبود تعادل با سبز طبیعی بسیار بیشتر می شود محیط.

فضاهای داخلی به مجموعه ای از چندین منطقه زندگی بیرونی باز می شود. یک استخر در قسمت پایین و پناهگاه تری نسبت به جنوب سایت واقع شده است ، بنابراین از دوره های طولانی تر نور خورشید بهره مند می شوید. سوئیت اصلی و اتاق چند منظوره مستقیماً به این استخر و باغ باز می شوند. در بالا ، در طبقه میانی ، تراسی که از قبل وجود داشته است بازسازی شده است تا فضای زندگی قابل توجهی در فضای بیرونی ایجاد کند که از مناظر رودخانه تاگوس در نزدیکی آن بهره می برد.

کاشی های سبز برجسته ای که حجم کمتری را پوشانده اند ، در دروازه جلویی و دیوار مرزی تکرار می شوند ، جایی که ورق فلز برش لیزر از الگوی مشابهی به عنوان یک ویژگی متحد استفاده می کند. نرده ها نیز با ورق فلز برش لیزری با همان الگو جایگزین شدند.

در داخل ، آنچه در گذشته بسیاری از اتاقهای گسسته داخل ویلا وجود داشت ، اکنون یک فضای زندگی بازتر ، اجتماعی و همه کاره با درهای کشویی گسترده در بین مناطق گردش خون و یک اتاق نشیمن و اتاق نشیمن با یک برنامه باز است. فضاهای اجتماعی به طبقه متوسط / اصلی با قسمتهای خصوصی بین طبقه پایین (با دسترسی مستقیم به باغ و استخر) و طبقه فوقانی توزیع شده است.

شخصیت تحول بار دیگر در پوشش داخلی برجسته می شود ، جایی که همان کاشی سه بعدی دست ساز خارج از خانه استفاده می شود ، اما در رنگ سفید.

Le Corbusier’s Five Points of a New Architecture که در سال ۱۹۲۶ تدوین شد ، پیشگام جنبش معماری مدرنیست قرن بیستم بود. لوکوربوزیه به عنوان یک پیشگام توانمند در سبک ، پنج نکته اساسی را که روش جدیدی را در طراحی معماری داخلی القا می کند اختصاص داد. آزادی حاصل از توسعه این واژگان طراحی جدید ، امکان ایجاد دسترسی به مقادیر زیادی از نور ، هوا و فضا را فراهم می آورد در حالی که دهانه هایی بدون وقفه در نمای ساختمان ایجاد می کند و فضای داخلی را از سازه های بتونی مسلح به تیر و تیر در داخل آزاد می کند. Le Corbusier’s Five Points for a New Architecture به شرح زیر است.

پیشنهاد نویسنده: بازسازی ویلا در شمال، هزینه بازسازی ویلا

 

۱) Pilotis

با نشان دادن تأثیر نظم و ترتیب معماری کلاسیک ، لوکوربوزیه خواستار جایگزینی دیوارهای نگهدارنده توسط شبکه ای از ستون های باربر بتن مسلح ، به نام pilotis شد ، که فضای باز بیشتری را ارائه می دهد.

۲) طراحی رایگان طرح زمین

با از بین بردن محدودیت های دیوارهای پشتیبانی کننده داخلی ، عملکرد داخلی در استفاده از آن باز و بی قید و بند است. جریان طبیعی فضا ویژگی اصلی معماری مدرن بود ، که تصور می کرد بهترین طراحی فضا را کاملاً تقسیم نمی کند.

۳) طراحی آزاد نما

جداسازی نمای خارجی ساختمان از عملکرد ساختاری آن باعث آزاد شدن نما در نتیجه ساخت اسکلت بتنی می شود. از آنجا که پس از آن دیوارها از نقش ساختاری آنها واگذار شدند ، طراحی آنها نیز آزاد شد.

 

۴) پنجره های افقی

شامل پنجره های روبان که در سطح نمای مسکن به صورت افقی امتداد یافته اند ، به همه اتاق ها اجازه می دهد به طور مساوی روشن شوند و منظره ای انتخابی از محیط اطراف را فراهم می کنند.

 

۵) Roof Garden

لوکوربوزیه به عنوان وسیله ای برای آوردن طبیعت به خانه ، از سقف مسطح برای یک باغ خانگی استفاده کرد. ایجاد یک پشت بام گیاهی همچنین امکان افزایش بازدید از سایت را فراهم می کند.

بازتاب اصول اساسی ارائه شده در مانیفست لوکوربوزیه برای پنج نکته از یک معماری جدید را می توان در کارهای زیر مشاهده کرد. در حالی که اوج این آرمان ها به بهترین وجه توسط ویلا ساووی معمار به نمایش گذاشته می شود ، هر یک از این طرح ها بازتاب و تحقق حیاتی واژگان معماری مدرن را که لوکوربوزیه تصور کرده ارائه می دهد.

 

محل اقامت یک خانواده و گالری استودیوی مجلل House D ، که توسط PAUHOF Architeckten طراحی شده است ، در یک شیب تند در چشم انداز کوهستانی اتریش قرار دارد. نوار افقی پنجره ها که به منظره صخره ای باز نگاه می کند ، نوعی نور خورشید را ارائه می دهد که نشانگر آرمان های مدرنیستی لوکوربوزیه است. نماهای طراحی شده استراتژیک با طرح باز و نمای آزاد ، توپوگرافی بی نظیر محیط طبیعی اطراف را به تصویر می کشد.

 

در این خانه ساحلی مدرن یک طبقه توسط معماران و وابستگان آپولو ، پنجره های روبان افقی چشم اندازهای انتخابی از دریا را ارائه می دهند ، در حالی که طراحی آزاد نما زیبایی زیبایی خارج از اتاق را ایجاد می کند که به طور هماهنگ با سادگی جو اطراف ترکیب می شود. نقشه طولانی شمال و جنوب این ساختمان برای پنهان کردن اقیانوس از ورودی ، بنابراین حفظ منظره آب طراحی شده است. طراحی Slash House دارای اصول لوکوربوزیه در توانایی آن در قاب بندی م theثر منظره است ، و نمای بیرونی را به داخل می رساند.

 

Willow House از طریق قرار دادن یک نقشه ساختمان باز که امکان حداکثر نور ، هوا و فضا را فراهم می کند ، از مکان بالای تپه خود استفاده می کند. در بازتاب پنج نکته از یک معماری جدید ، این خانه دارای پشتیبانی ستونی ستونی از pilotis است ، ساختمان را از زمین بلند می کند و فضای زیر را آزاد می کند. یک سقف مسطح با باغی در پشت بام طبیعت را به خانه می آورد و منقبضات محیط شهری پر جمعیت سنگاپور را خنثی می کند.

 

نمای یک خانه اولین چیزی است که هر کسی از خیابان می بیند. این انتظارات را از آنچه در داخل خانه دنبال می شود ، چه از نظر سبک و چه از نظر طراحی ، تعیین می کند. در حالی که بیشتر صاحبان خانه به طراحی نمای خانه های ییلاقی به عنوان عنصری می افزایند که به فضای داخلی خانه زیبایی می بخشد ، همچنین نقش موثری را ایفا می کند زیرا به عنوان پوست خانه عمل می کند و می تواند به مدیریت درجه حرارت در فضای داخلی و یا محافظت از خانه در برابر خانه کمک کند. عناصر طبیعی

قبل از اینکه بخواهید برای یک شکل در خانه های یکپارچه ساخته شوید ، توصیه می شود با در نظر گرفتن منطقه ای که خانه در آن قرار دارد و همچنین طراحی آن ، با یک معمار مشورت کنید. نمای ایده آل باید تعادل بین زیبایی و عملکرد را حفظ کند. در این کتاب ایده ، ما نکاتی را در مورد عوامل مختلفی که باید قبل از تصمیم گیری در مورد طراحی نمای مناسب یک خانه ییلاقی در نظر گرفته شود ، ارائه می دهیم.

 

۱. تجزیه و تحلیل مشخصات انرژی خانه

اولین قدم در طراحی نما بررسی محیط اطراف یک خانه و ارزیابی چگونگی تأثیر آن بر بازده انرژی خانه است. ساختمان های همسایه ، ارتفاع دیوارهای مرزی ، آب و هوای منطقه و همچنین درختان نزدیک خانه می تواند بر دمای داخل تأثیر بگذارد.

 

۲. جهت گیری خانه

علاوه بر آب و هوای محلی ، جهت گیری خانه های ییلاقی نقش بسزایی در کارایی نما دارد. به عنوان مثال ، مناطقی که در طول روز در معرض تابش مستقیم آفتاب هستند ممکن است به لعاب یا مواد نمای خارجی با عایق نیاز داشته باشند تا دمای ثابت را در داخل خانه حفظ کنند.

 

۳. مناسب ترین مواد روکش نمای خارجی را انتخاب کنید

ایده پوشاندن خانه کمک به حفظ عایق بندی آن از شرایط بیرون است. بنابراین ، انتخاب موادی که خانه را از نظر انرژی و ظرافت اطمینان دهند بسیار حیاتی است. نوع مواد نمای خارجی به عوامل مختلفی مانند ضخامت دیواره ها و سبک طراحی خانه های ییلاقی بستگی خواهد داشت.

۴. طراحی نما را ایجاد کنید

بر اساس ارزیابی و تصمیم گیری در سه مرحله فوق ، گام بعدی ایجاد طرحی است که زیبایی و جنبه های عملی مورد نیاز نما را متعادل کند.

 

در حالی که طیف گسترده ای از مواد وجود دارد که می توان از آنها برای روکش نما استفاده کرد ، اما انتخاب یک نوع با دوام بسیار ضروری است. همچنین باید با سبک طراحی خانه مطابقت داشته باشد.

ورقه های فشار بالا (HPL)

در حالی که این محصول با استفاده از فرآیندی مشابه تخته سه لا تولید می شود ، HPL دارای پوشش پلاستیکی محافظ در هر دو طرف یا هر دو طرف است که باعث دوام آن می شود. علاوه بر این ، برخی از انواع مختلف دارای ویژگی های خاصی مانند مقاومت در برابر آتش هستند. این یک انتخاب محبوب برای یک نمای یک طبقه از خانه های ییلاقی است زیرا ظاهری زیبا و معاصر به خانه می بخشد.

پانل های آلومینیوم کامپوزیت (ACP)

در حالی که این ماده بیشتر در ساختمانهای تجاری دیده می شود ، می توان از آن برای ساختمانهای مسکونی با سبک طراحی صنعتی استفاده کرد. این پانل ها از ورق های آلومینیوم با هسته داخلی پلی اتیلن ساخته شده اند.

روکش الوار

همه انواع چوب ها به دلیل مقاومت کم در برابر آب و هوا برای روکش های خارجی مناسب نیستند. با این حال ، انواع خاصی مانند سرو و کاج می تواند برای خانه های سبک کلاسیک و همچنین مدرن استفاده شود. مزیت چوب در مقایسه با سایر مواد نما مدرن مقاوم در برابر آب و هوا ، کم مصرف ، نصب آسان و بادوام است. با این حال ، برای زیبایی به نظر رسیدن فضای خارجی ، به نگهداری قابل توجهی به صورت پوشش منظم و رنگ آمیزی نیاز دارد.

 

پانل های چوب پلاستیک کامپوزیت (WPC)

گرچه به نظر می رسد چوب باشد ، WPC جایگزین پایدارتری است زیرا از ذرات چوب و رزین ترموپلاستیک ساخته شده است. این مزیت در مقایسه با چوب بدون تعمیر و نگهداری هستند و همچنین با دوام و مقاوم در برابر آب و هوا هستند.

 

تخته های SHERA

از آنجا که از ترکیبی از سیمان الیاف ، شن و ماسه تصفیه شده و الیاف سلولز ساخته شده است ، صفحه SHERA مستحکم ، با دوام بوده و کار با آن آسان است. تخته ها علاوه بر این که در محدوده ای از ضخامت ها در دسترس هستند ، از مزایای نگهداری کم نیز برخوردار هستند زیرا ضد حشرات ، مقاوم در برابر آتش ، مقاوم در برابر خرد شدن و ضد آب هستند این تخته ها تقریباً در هر سبک طراحی قابل استفاده هستند زیرا می توانند با رنگ اکریلیک پوشانده شوند تا با دیوارهای خارجی مطابقت داشته باشد.

 

دیوارهای پرده لعاب دار

این پرده ها از قاب های آلومینیومی مجهز به شیشه تشکیل شده اند و یکی از بهترین مواد نما برای خانه هایی با طراحی مدرن یا مینیمالیستی هستند. در حالی که آنها به زیبایی فضای داخلی خانه های ییلاقی افزوده اند ، سیستم های شیشه پرده کنترل میزان نور خورشید و درجه حرارت داخل خانه را دشوار می کند. این می تواند بسته به نوع شیشه مورد استفاده متفاوت باشد. رایج ترین انتخاب ها شیشه شناور ، شیشه سیمی ، شیشه طرح دار و شیشه ورق است.

 

روکش سنگ

برای خانه های روستایی یا به سبک کشور ، روکش سنگ یک راه حل عالی است. لایه نازک سنگ را می توان روی یک دیوار موجود قرار داد تا جلوه ای از دیوار سنگی به آن بدهد. روکش سنگ با دوام ، سازگار با محیط زیست و زیبا است.

 

پیشنهاد نویسنده: نمای ویلا

 

پروژه های مرتبط با کناف و سقف کاذب که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با طراحی نمای ویلا

در طراحی نمای ویلا باید به چه نکته ای توجه کنیم ؟

طراحی نمای ویلا باید طوری انجام بشه که علاوه بر اینکه از محیط داخل در برابر فضای بیرون محافظت کنه بتونه باعث برقراری ارتباط فضای داخلی با فضای بیرون باشه

مهمترین مساله در طراحی نمای ویلا چیست ؟

در طراحی نمای ویلا باید دقت داشته باشیم که امکان جذب نور به داخل فضا به اندازه کافی رعایت بشه و بتونیم از چشم انداز های بیرون استفاده کنیم.

چرا طراحی نمای ویلا از اهمیت بالایی برخورداره ؟

چون نمای ویلا معرف رویکرد و سبک طراحی ویلا هستش و اولین قسمتی از ویلاست که مخاطب با اون روبه رو میشه

یک نمای ویلای پایدار چطور به وجود میاد ؟

نمای ویلای پایدار با در نظر گرفتن ابعاد صحیح بازشو ها ، سطوح شیشه خور و شکستگی ها بر مبنای نور و جهت گیری اقلیمی به وجود میاد

آیا هزینه اجرا بعد از تموم شدن طراحی نمای ویلا مشخص میشه ؟

بله بعد از تموم شدن طراحی نمای ویلا و به تایید رسیدن توسط کارفرما میتونیم با توجه به متریال هایی که در نما به کار رفته میتونیم برآورد هزینه کنیم.

مراحل اجرای طراحی نمای ویلا به چه صورته ؟

بعد از تماس تلفنی و ثبت درخواست مهندسین و مشاورین ما به محل پروژه آمده و بعد از بازدید و مشاوره ، شما سروران عزیزو در روند اجرای کار قرار میدن

 

گالری تصاویر طراحی نمای ویلا

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱۰ میانگین: ۴.۷]