ویدیو پروژه بازسازی مسکونی مهندس رنجکش
08
آذر

ویدیو بازسازی مهندس رنجکش

ویدیو پروژه بازسازی مسکونی مهندس رنجکش

اجرای صحیح و دقیق در مراحل بازسازی خانه تصمیم بسیار بزرگ و سخت است و به همین جهت تنظیم مقدار بودجه و بررسی نیازها باعث ایجاد برخی پرسش‌های مهم در ذهن کارفرما و معمارمی‌شود.

به عنوان مثال بازسازی خانه شامل چه فضایی می باشد و آیا تنها نیاز به بازسازی قسمتی از خانه دارید و یا کل فضای خانه احتیاج به بازسازی دارد به همین جهت در ابتدا باید نیازهای اساسی و اصلی را به همراه ایده‌های فکری ترکیب کرد تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم .

نیازهای اساسی می‌توانند تعمیرات مهم و اساسی و ایده‌‌های فکری می‌توانند به تغییر دکوراسیون داخلی و تزیینات خانه مرتبط باشند.

 

ویدیو پروژه بازسازی مسکونی مهندس رنجکش

ویدیو پروژه بازسازی مسکونی:

 

 

فرآیند صفر تا صد بازسازی خانه شامل دو مرحله کلی می باشد:

  • بازسازی زیرساختی : این نوع بازسازی شامل تعویض یا تعمیر قسمت‌های اصلی خانه مانند لوله کشی و تاسیسات برق که به قسمت های حیاتی در دکوراسیون داخلی وابسته است.
  • بازسازی دکوراسیون در خانه : این نوع بازسازی شامل مواردی می باشد که به ظاهر و زیبایی فضاهای خانه مرتبط می باشد .

در ابتدا برای بازسازی از بودجه ای که برای این امر تخصیص داده اید مطمئن شوید و یک لیست ساده برای قسمت هایی که می خواهید انجام دهید تهیه کنید و مقدارهزینه هر کدام را جداگانه برآورد کنید و مهمتر از آن به زمان‌بندی بازسازی  نیز توجه داشته باشید که هر بخش چقدر زمان نیاز دارد و دراین مرحله ضروری است که با کارشناسان و متخصصان بحث و مشورت های لازم را داشته باشید .

 

هزینه‌های شما در بازسازی خانه و دکوراسیون داخلی می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

  • هزینه مصالح
  • هزینه حمل و نقل زباله
  • هزینه تعمیرات
  • هزینه تغییر دکوراسیون
  • بررسی ظاهر و باطن خانه

تعویض و یا تعمیرپنجره‌ها و درب‌های داخلی، شیرآلات بهداشتی، دیوارسازی جدید، متوقف کردن نشت آب و هر مورد که به ظاهر و قسمت‌های اساسی خانه مرتبط می‌شود را به دقت بررسی کنید. مهم است که تمام محاسبات را انجام دهید زیرا انجام بازسازی خانه هم هزینه‌بردار و زمان‌بر می باشد .

 

تخریب اصولی خانه در زمان بازسازی

تخریب یکی مهم‌ترین  و اساسی ترین مراحل بازسازی خانه می باشد و از این جهت است که نیاز به دقت بسیاربالا برای تأمین امنیت دارد. هرمرحله از تخریب از دیوارها گرفته تا کف‌سازی نیاز به تدابیرو محاسبات دقیق و خاص دارد زیرا تخریب نباید خود باعث تخریب دیگری در ساختمان شود.

تخریب غیر اصولی باعث صدمه به تاسیسات برقی و مکانیکی و به خطر افتادن جان افراد می‌شود و باید به این نکته توجه داشت  در زمان تخریب باید  قسمتی از فضا را برای جمع‌آوری مصالح اختصاص داد.

 

تهویه مطبوع، سیم کشی و لوله کشی

درهنگام بازسازی خانه خدمات حیاتی شامل تهویه مطبوع، سیم کشی و لوله کشی می‌باشد. تهویه مطبوع اغلب سیسم گرمایش و سرمایش منزل مرتبط است و ضروری است سیم کشی و لوله کشی خانه توسط متخصصین مورد بازدید قرار بگیرد و در صورت خرابی در هر قسمت آن را به نحو احسن تعمیر و یا تعویض کنند. موارد زیرساختی خانه از اهمیت بالایی برخودار است و توجه به آن باعث می‌شود از هزینه‌های تحمیلی در آینده جلوگیری شود.

 

ضرورت عایق‌ بندی

به عایق بندی دیوارها و کف بعد از تخریب توجه کنید و این نکته را در نظر داشته باشید رطوبت به سرعت به بخش‌های مختلف خانه نفوذ می‌کندو باعث تخریب متریال ها و المان ها در دکوراسیون داخلی می شود پس لازم است عایق‌ بندی اصولی با مصالح مناسب اجرا شود.

 

گچ کاری و سقف کاذب

بعد از اجرا و نصب دیوارهای جدید باید گچ کاری و ریزه کاری های درون ساختمان را انجام داد ایجاد سقف کاذب در فضای نشیمن و پذیرایی می‌تواند به همراه نورپردازی زیبا طرح داده شود.

 

کابینت آشپزخانه

همیشه در فرایند انجام مراحل بازسازی خانه یکی از قسمت هایی که تغییرات اساسی به خود می‌بیند کابینت‌های آشپزخانه است. انتخاب کابینت از یک طرف به علاقه شخصی و از طرف دیگر به طرح و دکوراسیون آشپزخانه بستگی دارد و به طورکلی می توان گفت کابینت جدید و نو می‌تواند ظاهر آشپزخانه را دگرگون کند.

قبل از انجام مراحل بازسازی خانه و قبل ازهرگونه پرداخت هزینه نیازهای خود را بررسی کنید و مطابق با این نیازها خانه خود را طراحی کنید و قبل از شروع بازسازی تحقیق در مورد هزینه‌ بازسازی منزل را در نظر داشته باشید ، زیرا این امکان راخواهید داشت  که آیا به بازسازی کامل و یا جزئی نیاز دارید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این پروژه برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۸ میانگین: ۵]