عملیات نقاشی و پتینه پروژه دروس
۱۸
اردیبهشت

عملیات نقاشی و پتینه پروژه دروس

عملیات نقاشی و پتینه پروژه دروس

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

عملیات نقاشی و پتینه پروژه دروس

این پروژه به کارفرمایی جناب مهندس رنجکش در اسفند ۱۳۹۹ انجام شد. مدت زمان اجرای این پروژه ۱۵ روز کاری به طول انجامید. این پروژه شامل نقاشی، ورق طلا، موتیف، نقاشی‌های سقف، پتینه‌کاری و طلاشور بود که بعد از این که مهندس و معمار پروژه طرح را با جناب کارفرما نهایی کردند و هزینه های پروژه برآورد و خدمت کارفرما داده شد، این پروژه وارد مرحله ی اجرا شد. صفر تا صد انجام این پروژه توسط گروه پتینه کاری و نقاشی گروه رها آرت انجام شد که تحت نظر شرکت معماری و طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دکوطرح می باشد.

ویدیوی پروژه عملیات نقاشی و پتینه پروژه دروس

 

 

پتینه کاری چیست؟

عملیات نقاشی و پتینه پروژه دروس | پتنه کاری دارای انواع مختلفی می باشد که حال می خواهیم به آن ها بپردازیم.

۱. پتینه پلاستر

پتینه پلاستر همان پتینه کاری با گچ است که در آن طراحی ها و نقش بندی های دیوار و سقف با گچ اتجام می شود.

۲. پتینه اکریلیک

احتمالا تا به حال دیوار هایی را دیده اید که با رنگ های خاص و به صورت ابر و بادی رنگ شده اند. در اصطلاحات معماری به این کار پتینه اکریلیک گفته می شود. چرا که این طرح ها را با استفاده رنگ های اکریلیک انجام می دهند که معمولا قابل شست و شو نمی باشند.

۳. پتینه رنگ روغن

پتینه رنگ روغن مانند پتینه اکریلیک است اما با استفاده از رنگ روغن انجام می شود.

۴. پتینه طرح سنگ

این نوع از پتینه کاری دارای طرحی مثل سنگ ها به ویژه سنگ های مرمر هستند. طرح هایی دارای رگه های طلایی و براق و به طور کلی شگل سنگ.

۵. پتینه ایتالیایی

پتینه ایتالیایی دارای ترکیب رنگ های سبز و خاکستری و گاهی کمی آبی است. این پتینه کاری بیشتر به خاطر ترکیب رنگ هایش معروف است.

۶. پتینه برجسته

همانطور که از نامش پیداست، پتینه برجسته به نوعی از پتینه کاری گفته می شود که دارای طرح های برجسته می باشد.

۷. پتینه و ورق طلا

حتما تا به حال به خانه هایی رفته اید که طراحی های پتینه کاری شان دارای رنگ طلایی است. این ها رنگ نیستند، در واقع ورقه های طلایی رنگی هستند که روی پتینه کاری های برجسته یا غیر برجسته آمده و آن را طلایی رنگ می کنند.

۸. پتینه فرشته

پتینه فرشته که بیشتر برای سالن های خاص با سقف های بلند کاربرد دارد، دارای نقاشی ها و طرح های فرشته است.

۹. پتینه سقف

پتینه سقف به نوعی از پتینه کاری گفته می شود که بر روی سقف انجام می شود.

۱۰. پتینه داماسکو

پتینه داماسکو، می توان گفت از زیباترین پتینه های ایتالیایی ست که دارای بافت ابریشمی فوق العاده ای است و در رنگ های متالیک اجرا می شود. همچنین از خانواده پتینه های پلاستر هم محسوب می شود.

موتیف

عملیات نقاشی و پتینه پروژه دروس | یک موضوع ، موضوع یا ایده قابل توجه که به طور مداوم در بنیان چیزی ، به ویژه یک قطعه هنری تکرار می شود یا بافته می شود
پزشکی: یک الگوی ساختاری تکراری از عناصر بیولوژیکی در سطح مولکولی

استفاده

متخصصان هنر ، این یکی برای شماست! موتیف واژه ای است که بیشتر در زمینه های خلاق مانند هنرهای تجسمی ، ادبیات و طراحی استفاده می شود. این اصطلاح هر ایده کلیدی را که در یک قطعه خلاقانه از طریق تکرار مداوم مورد تأکید قرار می گیرد ، توصیف می کند. به تصویر کشیدن یک نقوش می تواند واضح باشد ، مانند در یک سری نقاشی که همه یک موضوع مشترک را به تصویر می کشند ، به عنوان مثال جوامع کشاورزی با این حال ، آنها مرتباً دست کم گرفته می شوند ، مانند درجه بندی های بسیار جزئی در رنگ های آبی یک اتاق که هدف آن اشاره به اقیانوس است. غالباً ، یک نقوش مبنای ظریف کاری است که بخشی از آن است. در این حالت ، نقوش معمولاً یک مفهوم کلیدی است که هنرمند یا طراح احساس می کند ضروری است و آرزو دارد که آن را از طریق تجربیات حسی فوری ناشی از قطعه نشان دهد.

در زمینه های طراحی داخلی و محوطه سازی ، نقوش اغلب کاربرد عملی دارند. استفاده از نقش و نگار در این مناطق به جای بازنمایی ایده انتقادی ، گاهی اوقات می تواند مجموعه ای مشترک از عناصر را توصیف کند که واکنش احساسی خاصی را به همراه دارد. به عنوان مثال ، چیدمان مبلمان به روش های خاص می تواند باعث ایجاد احساس فضا یا صمیمیت شود. به همین ترتیب ، ممکن است نقاشی از رنگ های اصلی در یک گلدان برای ایجاد احساس هیجان در بازدیدکنندگان باشد.

کاربرد دیگر ، بسیار کمتر رایج از نقش و نگار در پزشکی و علوم زندگی است. در این منطقه ، موتیف یک الگوی تکرار شونده یا یکسان در ساختار بیولوژیکی ، مانند یک زنجیره اسید آمینه را توصیف می کند.

عملیات نقاشی و پتینه پروژه دروس | موتیف و نقاشی به طرح هایی گفته می شود که ما غالبا بر روی لبه ی بالایی دیوار ها کشیده می شود. این طرح و نقش ها در شکل های مختفی وجود دارند. نقاشی های از این قبیل را بر روی کاغذ های دیواری هم می توان مشاهده کرد. موتیف ها در واقع طرح های آماده ای هستند که هنگام تزئینات ساخمان داخل آن ها را روی دیوار رنگ می کنند.

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با عملیات نقاشی و پتینه پروژه دروس برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۶ میانگین: ۵]