طراحی داخلی اداری
08
تیر

معماری چیست؟

معماری چیست؟

معماری به انگلیسی (Architecture) ، شیوه و سبک نقشه‌کشی ، طراحی و ساخت ساختمان‌ها و دیگر سازه‌های فیزیکی است.

آثار معماری ، سمبل فرهنگ یک ملت به شمار می‌روند و در ردیف آثار هنری قرار می‌گیرند.

در اغلب موارد، تمدن‌های تاریخی را با آثار معماری به‌جامانده از آن‌ها می‌شناسیم.

 

معماری چیست؟ | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

معماری چیست؟

به تعداد معماران جهان تعریف از مهمارى وجود دارد عدهاى معمارى را هنر میدانند و عده اى ان را یک مسئولیت اجتماعى در قبال افراد جامعه میدانند و به طور کلى ارائه یک تعریف کامل از معمار ویا معمارى بسیار کار سخت و دشوار است.

معمار تمرین سخت است ، یا شاید بتوانیم معمارى را خلق ممکن ها نامید و یا معمارى را یک فرایند بسیار مشترک ویا ان را دانش و یا هنرى دانست که ساختمانها و شهرهاى مارا با شیوه زندگى که داریم متناسب میکند که در کل معمارى حقیقتى بس هنرمندانه است.

معمارى در لغت به معناى علم بنایى و آباد سازى امده است و معمار به معناى بسیار آباد کننده و کسى که در ابادى جهان میکوشد و قدمت معمارى به عنوان یک فن براى ایجاد سر پناه به قدمت تاریخ بشر مى رسد ولى امروزه در جهان مهمارى ترکیبى از صنعت ساختمان سازى به علاوه هنر ، روانشناسى اجتماعى و اخلاقى ، اقتصاد ، برنامه ریزى و علوم طبیعى نظیر زیست شناسى میباشد.

معمارى در دنیاى باستان به عنوان حرفهاى مطرح بود که از یک سو فنى ترین حوزه هاى مربوط به علوم ساختمانى تا هنرى ترین مباحث مربوط به زیبایى شناسى و از سوى دیگر طراحى در مقیاس کوچک تا طراحى در حوزه هاى بزرگتر و پیچیده تر را در بر میگیرد که در مجموع اکثر فعالیتهاى ساختمان و شهر سازى در حوزه معمارى قرار دارد که در خلق ساختمانهاى زیبا کاربرد خط ، شکل ، فضا ، نور و رنگ براى ایجاد یک الگو توازن ، ریتم ، کنتراست و وحدت این عناصر در کنار هم است که اجازه خلق یک اثر زیبا را به معمار میدهد.

کسى که خود را معمار میداند کسى است که باید به علوم و معارف گوناگون مسلط باشد چون با قوه متمایز اوست که تمامى آثار دیگر هنرها به محک در مى آید.

معمار فرزند علم و عمل است یعنى کار دستى با انواع مصالح طبق یک نقشه و ضوابط خاص میباشد ، لکن آنان کخ درک کاملى از علم و عمل دارند بى درنگ به مراد خود دست یافته اند و افتخار را نسیب خویش کرده اند.

معمارى یعنى ارائه بهترین روش و راه حل ، چه با استفاده از راه حل هاى قدیمى و چه خلق راه حل هاى جدید براى دست یافتن به بهترین هدف در کمترین زمان است که این راه حلها شامل طراحى تمامى محیط مصنوع از طراحى شهرى تا طراحى منظر تا طراحى خرد و جزئیات ساختمانى و حتى طراحى مبلمان میدانند و طراحى معمارى در اصل استفاده از توده فضا ، بافت نور ، سایه ، مصالح و برنامه ریزى مانند هزینه ساخت و فناورى به منظور دستیابى به اهدافى زیبا شناختى ، عملکردى و خلق اثارى زیبا میباشد.

به طور کلى میتوان معمارى را فرایند سامندهى فضا نامید.

نظرات خود را در ارتباط با مقاله ی “معماری چیست؟” برای ما بنویسید.

 

مقالات مرتبط:
مناطق فعالیت خدمات بازسازی

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح خدمات خود را در ازگل، اقدسیه، الهیه، اوین، باغ فردوس، تجریش، دارآباد، درکه، دربند، زعفرانیه، فرمانیه، فرشته، قیطریه، کامرانیه، محمودیه، ولنجک، نیاوران اختیاریه، پاسداران، دروس، دولت، دیباجی، جردن-ولیعصر، سیدخندان، ظفر، قلهک، ونک و میرداماد، سایر مناطق تهران ارائه می دهد.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۵ میانگین: ۴.۶]