نکات مهم طراحی محوطه باغ ویلا
19
خرداد

نکات مهم طراحی محوطه باغ ویلا

نکات مهم طراحی محوطه باغ ویلا

اگر بخواهید درباره طراحی محوطه باغ ویلا اطلاعاتی داشته باشید می توان گفت این مسئله به دو قسمت تقسیم می شود یک طراحی نمای خارجی ویلا و دیگری طراحی داخلی ویلا می باشد.

و در این باره می‌ توان گفت محوطه‌سازی در ویلاها می‌ تواند به چند دسته تقسیم شود و در هر قسمت شما می توانید جایگاه بسیار مهمی را قرار دهید و نمای بیرونی ساختمان نیز می تواند بسته به سلیقه شما دوبلکس و یا تریبلکس و یا فلت باشد.

اما از نکاتی که شما باید و طراحی و زیبایی ویلای خود انجام دهید می توان به تعدادی از آن اشاره کرد به عنوان مثال ورودی ویلا یکی از مواردی که شما می توانید درباره آن اطلاعات دقیقی داشته باشید ورودی ویلا می باشد که به چه شکلی باید باشد و بهترین کار این است که ورودی ویلا را در قسمت قرار دهید که بتوانید به راحتی از آن ورود و خروج کنید و مشکلاتی برای شما در ورود و خروج پیش نیاید.

برای محوطه ویلای خود حتماً از فضای سبز استفاده کنید و حتی شده به میزان کمی از ویلای خود را برای فضای سبز نیز اختصاص دهید زیرا این کار باعث می شود شما زیبایی خاصی را به ویلای خود راه دهید و بتوانید با تماشای آن است خوبی را برای خود و دیگران و افراد خانواده نیز داشته باشید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

نکات مهم طراحی محوطه باغ ویلا

استفاده استخر

زمانی که شما برای ویلای خود متراژ بالایی را استفاده می کنید بهترین کار این است که در محوطه ویلای خود از استخر استفاده کنید این کار همیشه باعث شده که زیبایی را به باغ خود هدیه دهید و شما می توانید با این کار ارزش ویلای خود را چند برابر کنید به عنوان مثال اگر ارزش ویلای شما نسبت به ویلا های دیگر ارزش مادی پایین‌ تری دارد می توانید با ساخت استخر درون آن ارزش مادی ویلای خود را چند برابر کنید.

 

استفاده از آلاچیق

استفاده از آلاچیق یکی از مواردی می باشد که شما می توانید در ویلای خود آن را قرار دهید به عنوان مثال زمانی که شما برای تفریح به ویلا و یا با خود می روید می توانید از آلاچیق برای گذراندن وقت خود در فضای سبز نیز استفاده کنید و این کار باعث می‌ شود شما سرپناهی نسبت به باران و یا نور خورشید داشته باشید پس بهترین کار این است از آلاچیق در قسمت مناسبی از باغ و یا ویلای خود استفاده کنید.

 

نورپردازی جذاب

اگر شما ویلایی با امکانات بسیار بالا داشته باشید ولی نور پردازی مناسبی را در آن رعایت نکرده باشید می توان گفت ارزش مادی ویزای شما بسیار پایین می‌ آید پس بهترین کار این است از نور پردازی های جذاب و فوق العاده نسبت به ویلای خود استفاده کنید و بدانید از چه نورپردازی در کدام قسمت از باغ و ویلای خود استفاده کنید این کار باعث می شود زیبایی ویلای شما در شب نشان داده شود.

 

وجود آبنما در ویلا

اگر شما جزو افرادی باشید که با شنیدن صدای آب و یا صدای پرندگان احساس خوبی پیدا می کنید بهترین کار این است که در فضای ویلای خود از آبنما استفاده کنید این کار باعث می شود شما نسبت به زیبایی که به محل مورد نظر خود وارد می کنید نسبت به آن برای خود آرامش و آسایش را نیز داشته باشید می توان گفت بسیار نمای جذاب و زیبایی را برای محوطه ویلایی شما فراهم می کند.

 

گودال آتش

یکی از محله هایی که شما می‌ توانید از آن ها استفاده کنید گودال آتش می باشد باید گفت اکثر ایرانی‌ ها این مکان را بسیار دوست دارند و می توانند با افراد خانواده خود دور آتش جمع شوند پس بهترین کار این است که فضای کوچکی را به‌عنوان گودال آتش در نظر داشته باشند و بتوانند فضای خوبی را با لحظات شادی که در آن سپری می‌ کنند با اطرافیان خود رقم بزنند ولی باید بدانید که گودال های آتش در فضای بازی که طراحی می شوند نسبت به گاز روشن می شوند و شما می توانید این را بدانید که خطری برای دیگران ندارد و همه چیز به صورت صحیح و قانونی به کار می‌ رود.

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۴.۵]