29
خرداد

پروژه ساختمان آزادی – مرحله اجرا

پروژه ساختمان آزادی – مرحله اجرا

پروژه ساختمان آزادی در شهر تهران در سال ۱۳۹۹ انجام شده است تصاویر پروژه را در این نوشته ببنید و نظرات خود را نسبت به پروژه به ما بگویید.

 

پروژه ساختمان آزادی – مرحله اجرا

نام پروژه : پروژه‌ساختمان آزادی – مرحله اجرا

تاریخ انجام پروژه : سال ۱۳۹۹

توضیحات : تصاویر زیر مربوط به ساخت ساختمان آزادی – مرحله اجرای پروژه می باشد.

مراحل دیگر این پروژه : مرحله قبل اجراطراحیاجرامرحله نهایی

تصاویر :

ِ

 

 

اجرای پروژه چیست؟

در طول پنج گروه فرآیندی چرخه عمر پروژه ، اهداف و نتایج متعددی برای هر مرحله وجود دارد. پس از شروع پروژه و فرآیندهای برنامه ریزی ، اجرای پروژه آغاز می شود.

مدیرعاملان موفق “رام چاران و لری بوسیدی” اجرا را در کتاب خود Executive (اجرایی): تعریف انجام کارها تعریف می کنند: «اجرا مجموعه خاصی از رفتارها و تکنیک هایی است که شرکت ها برای داشتن مزیت رقابتی باید به آنها تسلط داشته باشند. این یک رشته خاص است. ”

اجرای پروژه مرحله سوم چرخه عمر پروژه و یکی از حیاتی ترین مراحل پروژه است. این مرحله ای است که شما می توانید محصولات قابل تحویل خود را بسازید و آنها را به مشتری و سهامداران اصلی خود ارائه دهید. این معمولاً طولانی ترین مرحله از چرخه عمر پروژه است و پیش بینی می شود که بیشترین تقاضا را دارد.

هدف اصلی اجرای پروژه تکمیل کار تعریف شده در برنامه مدیریت پروژه و دستیابی به اهداف کلیدی پروژه است. در طول این مرحله یک رهبر پروژه بر روی این فرایندهای اصلی تمرکز خواهد کرد:

  • مدیریت مردم
  • مراحل زیر را دنبال کنید
  • انتقال اطلاعات به کلیه ذینفعان اصلی ، حامیان مالی و اعضای تیم

اکنون که ما به آن پرداختیم ، مدیران برنامه و پروژه چه کاری می توانند به سازمان های خود کمک کنند تا این شکاف ها را برطرف کنند و در این راه ارزش افزوده داشته باشند؟

بستن شکاف اجرا

دو قطعه برای بستن فاصله وجود دارد:

  • همسو سازی اهداف و اهداف برنامه استراتژیک با یک برنامه اجرا
  • اجرای در برنامه و تحویل پروژه نتیجه ای که با این اهداف مطابقت دارد

بستن این شکاف اجرا، که به عنوان شکاف استراتژی نیز شناخته می شود ، یکی از ناامیدکننده ترین چالش هایی است که امروز رهبران تجارت با آن روبرو هستند. شکاف اجرا فاصله قابل درک بین استراتژی ها و انتظارات شرکت و توانایی آن در تحقق این اهداف و عملی کردن ایده هاست.

پروژه ساختمان آزادی – مرحله اجرا

این پروژه که در محدوده آزادی انجام شد، بعد از این که طراحی ها که شامل پلان فاز یک، فاز دو، پلان چیدمان و پلان طراحی انجام شد و به تایید کارفرما رسید، گروه دکوطرح وارد مرحله اجرا شد. اگر مراحل دیگر این پروژه را دیده باشید، همان طور که گفتیم این پروژه دارای ادیت ها و اصلاحاتی در مرحله طراحی بود که همگی آن ها به خوبی و با توجه به خواسته کارفرما انجام شد.

مدت زمان انجام این پروژه ۹۰ روز کاری به طول انجامید.

تعمیرات این پروژه

سیستم تهویه در این پروژه کولر آبی بود. از آن جایی که در یک پروژه و ساختمان اداری نورپردازی و تهویه مطبوع نکات بسیار مهمی هستند، گروه دکوطرح برای رعایت این دو نکته مهم، برای تهویه مطبوع فضا، کولر آبی را حذف نموده و کمپرسور های اسپیلت را از طریق کانال کولر به پشت بام انتقال داده و فضا را به کولر گازی یا همان اسپیلت مجهز کردند.

سیستم برق کشی در این پروژه به طور کامل بازسازی شد. گروه دکوطرح تمامی واحد ها را به دوربین مدار بسته و دزدگیر مجهز کردند.

سیستم آب و فاضلاب و لوله کشی آب سرد و گرم به طور کلی جا به جا شد. چرا که برای استفاده بهینه از فضاها در طراحی و اجرای این پروژه لازم بود که سیستم فاضلاب به جای مناسب تری منتقل شود.

در اتاق مدیریت محلی که قرار بود گاو صندوق قرار بگیرد، از داخل به طور کامل آهن کشی شد و در نهایت گاو صندوق روی آن قرار می گرفت و آهن کشی ها به گاو صندوق جوش داده شد.

عملیات تخریب

عملیات تخریب این پروژه در واحد مدیریت به صورت کامل انجام شد. به صورتی که سازه صفر شده و از قرار بر این شد که گروه دکوطرح با توجه به طراحی ها، آن را نوسازی کنند.

سرویس های بهداشتی و آشپزخانه به طور کلی تخریب شد. برای کاشی کاری و سرامیک این فضا ها، از کاشی های دوغابی استفاده شد. چرا که این کاشی ها از لحاظ مقاومت و استحکام و همچنین کارایی آن ها، بسیار بهتر از کاشی هایی هستند که به صورت چسبی کار می شوند.

در عملیات تخریب، به دلیل این که کف پروژه قرار بود لمینت شود، سرامیک های کف حفظ شده و تخریب نشدند. سقف این پروژه رابیس کاری شده بود. برای تخریب پروژه، تمام رابیس کاری ها و آرک ها تخریب شدند.

اتاق پرسنل

اتاق پرسنل محلی است که رفت و آمد در آن بیشتر است. گروه دکوطرح با آگاهی کامل از این نکته، سرامیک های کف این اتاق را سرامیک های یک متر در یک متر قرار داد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این پروژه برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۵]