پوشش اپوکسی
18
تیر

پوشش اپوکسی

پوشش اپوکسی

در اصل می توان این گونه بیان کرد که پوشش‌ اپوکسی نوعی رنگ می باشد که به رنگ اپوکسی معروف است و این دو واژه در اغلب موارد به جای یک دیگر استفاده می شود.

اگر برای خرید رنگ اپوکسی به بازار مراجعه کنید می توانید این دو واژه را در کنار یکدیگر به صورت جدا ببینید که کاربرد های متفاوتی می توانند داشته باشند.

یکی از مواردی که می توان به آن توجه نمود این است که شرکتی که رنگ اپوکسی را تولید می کند به نام شرکت خود به فروش می رساند.

یکی از اشتباهات رایج برای این رنگ ها این است که از نظر فنی این پوشش ها رنگ نمی باشند ولی با اصطلاح رنگ خرید و فروش می‌ شوند.

در ترکیب این رنگ ها از رنگ اکریلیک و اپوکسی به صورت مخلوط استفاده می شود ولی می توانید این را ببینید که این رنگ ها به نام رنگ اپوکسی شناخته می‌ شوند.

زمانی که رنگ اپوکسی و اکریلیک با یکدیگر مخلوط می شوند می توان این را بیان کرد که رنگ اکریلیک قابلیت این را دارد که شما رنگ آمیزی خود را سفارشی کنید و همانند رنگ های معمولی نیز این رنگ ها خشک می شوند.

برای مقاومت رنگ ها می توان این را بیان کرد که این رنگ ها مقاومت بسیار بالایی در برابر لکه های شیمیایی دارند مانند زمانی که بنزین و یا روغن بر روی کف زمین می ریزد اگر از رنگ اپوکسی برای کف استفاده شده باشد بنزین و یا روغن بر روی آن ها هیچ تاثیری ندارند و به همین دلیل این رنگ ها در اتاق های کار و گاراژ برای کف اتاق استفاده می‌ شوند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

پوشش اپوکسی

کاربرد رنگ اپوکسی

شما می توانید این رنگ ها را برای پوشاندن کف زیرزمین ها، گاراژ و ایوان حیاط ها استفاده کنید.

این رنگ ها از ترکیب دو ماده مایع به وجود می‌ آید که این مایع ها رزین اپوکسی و همچنین سفت کننده ها می باشد زمانی که این دو مایع به صورت ترکیبی استفاده می‌ شود می‌ تواند روکش بسیار مقاوم و محکمی را به وجود بیاورد تا شما بتوانید از آن ها برای رنگ آمیزی کف آشپزخانه و کف تمام قسمت های مختلف ساختمان و حتی کف طبقات استفاده کنید.

دوام این رنگ ها بسیار بالا می باشد و شما می توانید از آن ها در زمینه های مختلفی مانند زمینه های بتنی و همچنین رنگ کردن فولاد قسمت های مختلف از صنعتی استفاده کنید.

زمانی که شما می‌ خواهید رنگ کف گاراژ را تغییر دهید می توانید از این رنگ ها استفاده کنید و به گاراژ خود شخصیت جدیدی را بدهید زیرا این رنگ ها می توانند انواع مختلفی داشته باشند و شما می توانید از تنوع رنگ آن ها استفاده کنید.

به عنوان مثال زمانی که شما می‌ خواهید تمیز بودن را نشان دهید می توانید از رنگ آبی متالیک استفاده کنید و زمانی که می‌ خواهید رنگ خاکستری را نشان دهید می توانید از رنگ کرم روشن نیز استفاده کنید.

زمانی که شما از یک رنگ اپوکسی استفاده می کنید و آن را در کف گاراژ به کار می برید می‌ تواند فضای گاراژ شما را روشن کند و همچنین زمانی که ماشین وارد گاراژ می شود رد تایر روی آن نمی ماند و اگر لکه های نفتی روی آن به وجود بیاید به راحتی پاک می‌ شود و همچنین از پوست پوست شدن و ترک های مختلف و همچنین نشست کف گاراژ شما جلوگیری می کند.

 

چرا کف پوش اپوکسی

اما در این زمینه سوالی برای شما پیش می آید که چرا رنگ اپوکسی استفاده می شود می توان اینگونه بیان کرد.

یکی از مواردی که می توان بیان کرد این است که پوشش اپوکسی از دو جز جداگانه که به صورت ترکیبی استفاده می‌ شود و آن ها را برای پوشاندن کف به کار می برند.

شما می‌ توانید این دو جز را به صورت جداگانه از فروشگاه های ابزار آلات و همچنین تعمیرات منزل خریداری کنید به عنوان مثال شما می توانید فقط جزء رزین اپوکسی را خریداری کنید و یا در کنار آن از سفت کننده پلی امین برای مخلوط خود استفاده کرده و آن ها را به صورت جداگانه خریداری کنید.

این رنگ‌ ها می‌ توانند به صورت جداگانه و تنهایی خشک شوند که این می تواند یکی از قسمت های بهبود بخش این رنگ ها باشد.

زمانی که شما از این رنگ ها بر روی کف سیمانی و بتنی استفاده می کنید می توانید این را بیان کرد که این رنگ ها تمام خلل و درزهای موجود بر روی کف را می پوشانند و به نوعی می‌ توان گفت درزگیری می کنند.

و از موارد دیگری که می توان بیان کرد این است که این رنگ ها می توانند کف محیط شما را براق کنند و همچنین زمانی که وسیله تیزی بر روی کف کشیده شود و یا ضربه محکم به کف محیط شما وارد شود این رنگ‌ ها می‌ توانند از ضربه جلوگیری کنند و همچنین خراش و لکه روی آن ها به وجود نمی آید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳۸ میانگین: ۴.۸]