0 تا 100 راهکارهای بازسازی در جماران شهرک ویلایی در تهران
23
آبان

۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در جماران

راهنمای جامع ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در جماران

بازسازی منزل پروسه‌ای جذاب و سودمند برای هر منزلی است و امروزه افراد با انجام این کار به نتیجه خیلی خوبی دست می‌یابند چرا که تخصص و مهارت متخصصان در انجام این کار بسیار افزایش یافته و با وجود تکنولوژی جدید بهترین ترفندها برای بازسازی منزل انجام می‌شود تا کارایی و جذابیت منزل افزایش یابد. بازسازی منزل فقط برای جذابیت و زیبایی آن انجام نمی شود بلکه اهداف دیگری نیز برای این کار وجود دارد که با بازسازی منزل می‌توان به هر یک رسید مثل افزایش استحکام منزل که مهمترین آن است؛ اما نباید فراموش کنید که انجام این پروسه نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارد تا فرایند بازسازی خانه به خوبی انجام شود. در ادامه مراحل بازسازی ساختمان و ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در جماران را مرور خواهیم کرد.

 

اگر به دنبال ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در جماران هستید، این نوشته‌ها را هم بخوانید!

 

 

دریافت مشاوره از متخصصان

قبل از اقدام به بازسازی، بهتر است با متخصصان این حوزه مشورت کنید. مهم‌ترین مزیت مشورت با این افراد این است که دید کلی نسبت به کارهایی که قرار است انجام شود پیدا می‌کنید. ممکن است کارهایی که شما قصد دارید در زمان بازسازی انجام دهید به ساختمان آسیب‌های اساسی برساند. این‌ها مسائل مهمی هستند که مشاوران آگاه و متخصص پیش از کار شما را از آن مطلع می‌کنند.

 

تخریب بخش‌های مورد نظر و آغاز فرایند ساخت

در بازسازی معمولاً بخش‌هایی از خانه‌ها تخریب و دوباره ساخته می‌شود. پس از این مرحله افراد یا شرکت‌هایی که برای بازسازی خانه با آنها قرارداد بسته‌اید کار ساخت بخش‌های تخریب شده را آغاز می‌کنند. ضروری است که پیش از ساخت نقاط ضعف و آسیب‌های ساختمان را به سازندگان اعلام کنید. در این صورت کار بازسازی بهتر، اصولی‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود.

 

انجام ظریف کاری و نازک کاری

چهارمین مرحله در بازسازی ساختمان‌های کوچک، ظریف کاری و نازک کاری است. این مرحله شامل کارهایی مثل گچ کاری، نصب سقف کاذب، تعیین نورپردازی و… است. بهتر است مصالح مورد استفاده در این مرحله را از بهترین جنس‌ها انتخاب کنید.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در جماران | شرکت معماری دکوطرح

جنس‌های نامرغوب بعد از مدتی کیفیت و رنگ اولیه خود را از دست می‌دهند. برای تقویت نورپردازی بخش‌های مختلف خانه نیز معمولاً لامپ‌های رنگی و چراغ‌های هالوژن استفاده می‌شود. برای دیوارها هم دو گزینه رنگ آمیزی و نصب کاغذ دیواری پیش روی شما خواهد بود.

 

بازسازی‌های داخلی

به ایجاد تغییرات کلی در فضای خانه و طراحی و تغییر دکوراسیون، بازسازی‌های داخلی گفته می‌شود. در این مرحله کارهایی مثل تعویض یا نصب کف پوش‌ها، نصب تأسیسات سرمایشی و گرمایشی، کف سازی، تغییرات رنگ بخش‌های مختلف خانه و… انجام می‌شود. شما می‌توانید بسته به نیاز خانه و خواست خودتان این مرحله را حذف یا حفظ کنید.

 

زمان مورد نیاز برای انجام بازسازی خانه چقدر است؟

پاسخ این سؤال به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله عوامل تأثیرگذار در زمان انجام بازسازی می‌توان به حجم کارها، تعداد نیروهای کارگر و سرعت کار اشاره کرد. هرچقدر که نیاز خانه شما به بخش‌های مختلف بازسازی بیشتر باشد، زمان بیشتری نیاز دارد.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در جماران | شرکت معماری دکوطرح

همچنین اگر تعداد کارگرها کم باشد، سرعت پیشروی کار هم کم می‌شود. در نتیجه بازسازی ساختمان‌های کوچک بسته به حجم کار به دو تا چهار ماه زمان نیاز خواهد داشت. البته این عدد قطعی و نهایی نیست. ممکن است با توجه به شرایط شما این عدد کمتر از دو ماه یا بیشتر از چهار ماه نیز بشود.

 

چگونه می‌توانیم از فضاهای کوچک نهایت استفاده را بکنیم؟

حتماً شما هم تا به حال وارد یک خانه بزرگ اما دلگیر شده‌اید. در مقابل احتمالاً خانه‌های کوچکی را هم دیده‌اید که حس صمیمیت و گرمی زیادی دارند و حتی بزرگ‌تر از متراژ واقعی‌شان به نظر می‌رسند.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در جماران | شرکت معماری دکوطرح

علت این اتفاق چیست؟ این مسئله دلایل زیادی دارد.

  • خوش نقشه بودن خانه: خوش نقشه بودن ساختمان و استفاده از کوچک‌ترین فضاها به صورت بهینه یکی از این موارد است. بنابراین سعی کنید طراحی نقشه خانه خود را به مهندسی حرفه‌ای و خوش ذوق بسپارید.
  • نورپردازی اصولی: نورپردازی یکی دیگر از مهم‌ترین نکاتی است که در بازسازی ساختمان‌های کوچک و حتی بزرگ باید به آن توجه کرد. ناکافی بودن نور به دلیل کمتر بودن تعداد پنجره‌ها در خانه‌های کوچک بیشتر دیده می‌شود. همچنین وقتی در یک فضای کوچک تعداد زیادی دیوار وجود داشته باشد، نورپردازی درست را مختل خواهد کرد. شما می‌توانید در زمان بازسازی دیوارهای آجری اضافی را بردارید و یک فضای یک دست و یکپارچه بسازید. در مرحله بعد می‌توانید این فضای یکپارچه را به کمک کمدها، دکورها، پارتیشن‌ها و… به بخش‌های مختلف تقسیم کنید. این کار موجب می‌شود نور ساختمان به صورت متعادل‌تری توزیع شود. همچنین استفاده از تعداد بیشتر هالوژن‌ها و چند آباژور هم می‌تواند نورپردازی خانه را تقویت کند.
  • حذف دیوارهای اضافی: یکی دیگر از راه‌های استفاده بهینه از فضای خانه، حذف کردن دیوارهای آشپزخانه است. به جای این دیوارها می‌توانید یک کانتر جایگزین کنید. از کانتر می‌توانید هم به عنوان میز غذاخوری و هم به‌جای پیشخوان آشپزخانه استفاده کنید. در این صورت هم فضای بیشتری در اختیار خواهید داشت و هم نور آشپزخانه به بخش‌های دیگر خانه نیز خواهد رسید.

 

نکات مهم بازسازی ساختمان‌های کوچک

  • افزودن پله به بخش‌های مختلف: گاهی وقت‌ها با افزودن پله به بخش‌هایی از خانه و ایجاد کردن یک نیم طبقه، می‌توانید از فضای موجود در خانه‌های کوچک بهتر استفاده کنید. شما در واقع با این کار نسبت سطح به حجم خانه را افزایش می‌دهید. به عنوان مثال شما می‌توانید با حذف دیوار اتاق خواب و ایجاد یک نیم طبقه به جای آن، محل خواب را به بالا منتقل کنید. در این صورت فضای زیرین این قسمت را می‌توان به آشپزخانه، اتاق کار، اتاق نشیمن، انباری و… تبدیل کرد.
  • ساخت فضاهای کاذب: تا به حال اسم انباری کاذب را شنیده‌اید؟ شما می‌توانید سقف ورودی آپارتمان خود را کوتاه‌تر کنید. در این صورت از فضای ایجاد شده می‌توانید برای نگه‌داری وسایل اضافی خودتان استفاده کنید. به چنین فضاهایی در تداول عموم انباری‌های کاذب گفته می‌شود. این کار موجب می‌شود که فضای خانه شما هم گرم‌تر و صمیمی‌تر به نظر برسد.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]