10 مورد از نکات دکوراسیون داخلی که هیچ کس به شما نمی گوید!
18
اردیبهشت

۱۰ مورد از نکات دکوراسیون داخلی که هیچ کس به شما نمی گوید!

نکات دکوراسیون داخلی | کلید ایجاد فضاهای متعادل و جذاب در توجه به ظرایف ظریف تزئین نهفته است. برخی از این ترفندها به قدری ساده هستند که ضد شهودی به نظر می رسند. با این حال ، آن‌ها می توانند به ایجاد یک تفاوت بزرگ در ظاهر کلی هر اتاق کمک کنند.

۱. با الگوها بازی کنید

نکات دکوراسیون داخلی | نیازی نیست که به یک الگوی در اتاق بچسبید – می توانید بدون تلاش زیاد دو یا سه چاپ را به صورت هماهنگ مخلوط کنید. به مقیاس الگوها توجه کنید – چاپهای کوچکتر و شلوغ در سطوح فشرده مانند بالشتک ها یا عناصر سوم ، مانند فرش کف ، به بهترین شکل دیده می شوند. الگوهای پررنگ و بزرگ معمولاً به خوبی روی عناصر کانونی که فضای سفید در اطراف آن‌ها است کار می کنند.

۲. گیاه بگیرید | نکات دکوراسیون داخلی

چه بخواهید یک قطعه بیانیه اضافه کنید و چه فقط می خواهید یک گوشه یا میز خالی را پر کنید ، گیاهان داخلی به هر اتاق عمق و ویژگی می بخشند. گیاهان می توانند رنگ مورد نیاز بعضی اتاق ها را اضافه کنند یا طراوت و شادابی را به فضای سبک صنعتی وارد کنند. بسته به ظاهری که می خواهید ایجاد کنید ، می توانید گیاهان را در گلدانهای خاکی ، فنجان ها ، شیشه های سنگ تراشی یا تراریوم قرار دهید.

 

پیشنهاد نویسنده: بازسازی اتاق نشیمن

۳. ترفند کوچک نقاشی

نکات دکوراسیون داخلی | گاهی اوقات ، یک تابلوی نقاشی بزرگ می تواند فضا را غرق کند. مجموعه ای از نقاشی های کوچکتر را انتخاب کنید ، که می تواند به صورت خوشه ای تنظیم شود. اگر نقاشی دارید که بالای مبل خیلی کوچک به نظر می رسد ، آن‌ها را به جای قرار دادن در مرکز ، از دو طرف آویزان کنید. از این ترفند ساده دکوراسیون داخلی و اینکه چطور از نظر بصری خوب کار می کند شگفت زده خواهید شد.

۴- از مضرب های یک عنصر استفاده کنید

نکات دکوراسیون داخلی | خوشه های اشیا smaller کوچکتر از نظر یک قطعه جذابیت بصری بیشتری دارند. این مورد تقریباً برای هر دکوراسیون داخلی صادق است – درست از کارهای هنری ، کوسن ها و گلدان ها ، حتی چراغ های آویز. این قطعات لزوماً نباید کاملاً با هم مطابقت داشته باشند ، فقط باید از نظر بصری شبیه به هم باشند. به عنوان مثال ، شما می توانید دسته های گلدان های خاکی را در اندازه های مختلف ، دو جفت کوسن در الگوهای مختلف و غیره مرتب کنید.

۵- مقداری روح در اتاق بگذارید | نکات دکوراسیون داخلی

برای ایجاد ظاهری کاملاً منحصر به فرد ، مواردی را که واقعاً دوستشان دارید به نمایش بگذارید. هر اتاقی بدون عناصری که با شما صحبت می کنند احساس ناقصی می کند – عکس ها ، سوغاتی های مورد علاقه ، میراث موزیک و غیره. اینها اتاق را جالب نشان می دهند و فضایی را گسترش می دهند که گسترش دهنده شخصیت شماست.

۶. بر فضای منفی تمرکز کنید

بسته بندی عناصر بیش از حد در اتاق باعث ایجاد هرج و مرج بصری می شود. فضای خالی به تعریف نقاط کانونی در فضای اتاق کمک می کند. از چیدمان مبلمان خود فاصله بگیرید تا به هر قطعه فضای کافی برای تنفس بدهید. این باعث می شود که هر یک از قطعات شما به تنهایی بدرخشند و باعث شود که تنظیم به طور کلی کار کند.

۷. یک به یک

با اصرار به اتمام تزئینات ، ممکن است وسوسه شوید که تمام لوازم جانبی و قطعات لهجه خود را یکجا بخرید. این منجر به قطعاتی می شود که صرفاً بیشتر از فضای خالی کار می کنند و واقعاً متناسب با دکوراسیون شما نیستند. در عوض ، با دقت انتخاب دو یا سه لوازم جانبی را شروع کنید. با ادامه کار به این موارد اضافه کنید و فقط قطعاتی را که دوست دارید ، به آرامی اما با ثبات وارد کنید.

۸. وسایل لایه در اتاقهای کوچک | نکات دکوراسیون داخلی

این ترفند ساده تزئین داخلی باعث ایجاد احساس صمیمیت در اتاق های کوچک می شود. برای ایجاد پس زمینه از نقاشی ها ، آینه ها یا قفسه های دیواری استفاده کنید. میزها و صندلی ها لایه بعدی را تشکیل می دهند و معمولاً وقتی کنار هم قرار بگیرند خوب به نظر می رسند. در آخر ، از فرش ، روتختی و پرتاب استفاده کنید تا احساس راحتی را افزایش داده و کل فضا را به هم گره بزنید.

 

پیشنهاد نویسنده: انواع مختلف کمد

۹. آن را مخلوط کنید

نکات دکوراسیون داخلی | گاهی اوقات ، گرفتار شدن در بایدها و نبایدهای محدود کننده طراحی داخلی بسیار آسان است. این می تواند فضای شما را نرم و کلیشه ای نشان دهد ، به خصوص اگر خیلی سعی می کنید به یک سبک دکور پایبند باشید. با مخلوط کردن سبک مبلمان و دکوراسیون داخلی ، تجربه کنید و خلاقیت به خرج دهید. جفت سازی های نامتعارف و ایده های خارج از چارچوب می توانند منجر به ایجاد فضاهای کاملاً اصیل شوند که سبک امضای شما را حمل می کنند.

۱۰. عکس بگیرید

نکات دکوراسیون داخلی | هنگام تزئین ، مهم است که یک قدم به عقب برگردید و اتاق خود را مشاهده کنید. هر زمان که شما در انجام کاری از نزدیک مشارکت داشته باشید ، می توانید تصویر بزرگتر را فراموش کنید ، مخصوصاً وقتی صحبت از دکوراسیون داخلی می شود. عکسبرداری از فضای خود به شما کمک می کند تا نقاط ضعف را به راحتی تجزیه و تحلیل کنید و دیدگاه بهتری نسبت به کارهای بعدی خود بدست آورید.

 

پروژه هایی که توسط شرکت دکوطرح انجام شده است:

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]