معماری اسپانیا
01
خرداد

۱۲ نمونه زیبا از معماری اسپانیا

معماری اسپانیا | نفوذ عظیم فرهنگی اسپانیا شامل مواد غذایی ، ادبیات ، مد ، موسیقی و البته معماری و طراحی است. در حال حاضر نه تنها معماری به سبک اسپانیایی از شناخته شده ترین طراحی در جهان است ، بلکه پس از ایتالیا و چین ، اسپانیا کشوری است که دارای سومین تعداد میراث جهانی یونسکو است – شاهدی بر سهم بی نظیر آن در معماری جهان و تقدیم آن برای حفظ آثار تاریخی آن امروزه ، به لطف ترکیبی زیبا از معماری استعماری موروسیایی ، مدیترانه ای و اسپانیایی ، معماری اسپانیایی نیز یکی از سبک های طراحی مسکونی مورد پسند است.

 

پیشنهاد نویسنده: معماری های برتر در کشور ژاپن

چه چیزی معماری اسپانیا را تعریف می کند؟ | معماری اسپانیا

به دلیل تاریخ طولانی و پیچیده اسپانیا ، معماری اسپانیا تحت تأثیر سبک های مختلف قرار گرفته است – نه تنها از سایر کشورهای اروپایی بلکه از آمریکای لاتین و آفریقای شمالی. این فوق العاده متنوع و التقاطی است و وقتی معماری مدرن اسپانیا را در نظر بگیریم ، می تواند از جسورانه ، تزئین شده غنی ، و عظیم تا مینیمالیستی تر و حتی آینده نگرانه باشد.

ویژگی های برجسته معماری اسپانیا چیست؟

معماری اسپانیا | منحنی ها و قوس های نرم ، کاشی های مایل به قرمز با جسارت ، نماهای تزئین شده با دقت و موزاییک تنها برخی از عناصر طراحی معماری اسپانیا است که معروف است. در طول تاریخ ، اسپانیا نسخه خود را از بسیاری از تأثیرگذارترین سبک های معماری مانند باروک ، رنسانس و موریش و سایر موارد توسعه داده است.

معماران معروف اسپانیایی

کمی کردن سهم آنتونی گائودی در معماری در زادگاهش اسپانیا و سراسر جهان غیرممکن است. گائودی با نام مستعار God’s Architect ، برخی از برجسته ترین و سازه های مدرنیست را در کشور ایبری طراحی کرد. اما او از تنها معمار اسپانیایی که به دلیل کارهای پیشگامانه اش به شهرت رسید بسیار دور بود. سانتیاگو کالاتراوا ، معروف به طراحی های آینده نگرانه با شکوه خود ، شهر هنر و علوم والنسیا و سالن تنریف (قبل از طراحی Oculus در شهر نیویورک) را تصور کرد. سپس ، Antonio Palacios و Aníbal González vlvarez-Ossorio قرار دارند ، که ساختمانهای آنها مناظر شهر مادرید و سویل را در قرن ۲۰ تعریف می کرد.

 

پیشنهاد نویسنده: معماری های برتر کشور ترکیه

نمونه هایی از معماری اسپانیا

معماری اسپانیا | برای کسانی که دوست دارند با معماری استعماری اسپانیا و معماری به سبک اسپانیایی روبرو شوند ، درک ساختمان هایی که این زیبایی شناسی از آنها گرفته شده مهم است. در اینجا ، ۱۲ نمادین ترین نماهای معماری اسپانیا وجود دارد ، از لا ساگرادا فامیلیا گرفته تا کاخ سلطنتی مادرید.

۱. ساگرادا فامیلیا ، بارسلونا | معماری اسپانیا

معماری اسپانیا

گائودی یک کاتولیک متدین ، ​​طراحی Sagrada Família را در ۳۰ سالگی به عهده گرفت و سرانجام زندگی خود را وقف این کلیسای کاتولیک روم کرد. یکی از اولین کارهایی که او انجام داد خلاص شدن از تمام خطوط مستقیم و زاویه های موجود در نقشه های کلیسا بود زیرا طبیعی به نظر نمی رسید. در حقیقت ، طبیعت الهام اصلی برای طراحی گائودی بود – او ستون های نرده را بعد از تنه های سکویا و سقف موج دار مدارس را بعد از رفتن مگنولیا مدل سازی کرد.

۲. کاخ الحمرا ، گرانادا

مجموعه خیره کننده الحمرا در بالای گرانادا در ابتدا یک پایگاه نظامی بود که به قرن ۹ برمی گردد. این بنا در قرن سیزدهم توسط پادشاه ابوعبدالله محمد بن یوسف بن نصر به یک اقامتگاه سلطنتی تبدیل شد. خیره کننده ترین برجسته های معماری الحمرا ویژگی های آب و کارهای تزئینی آن است. در بارگاه شیرها ، یک چشمه باشکوه وجود دارد که در بالای ۱۲ شیر مرمر قرار دارد ، هر کدام آب به حیاط مرمر می ریزد ، که به بسیاری از باغ های سنتی اسلامی به چهار منطقه تقسیم شده است.

۳. میدان “د” اسپانیا ، سویا

معماری اسپانیا | Plaza de España برای نمایشگاه ایبرو-آمریکایی در سال ۱۹۲۹ ساخته شده است ، یک ساختمان نیمه مدور عظیم است که مشرف به یک میدان پر جنب و جوش است و یک چشمه زیبا در وسط آن قرار دارد. این بنای باشکوه تحت تأثیر سبک های رنسانس و نئومورشی بود و نمای آجری قرمز آن تا حدی با کاشی های سرامیکی رنگ آمیزی شده و آزولژو پوشیده شده است. این ساختمان همچنین دارای ۴۸ سوله است که هرکدام با هنرهای استانی متفاوت در اسپانیا تزئین شده اند.

۴. کاخ سلطنتی مادرید

معماری اسپانیا

پالاسیو رئال مادرید به عنوان یکی از بزرگترین کاخ های سلطنتی در اروپا ، نه تنها با اندازه آن – که مساحت آن ۱.۴۵ میلیون فوت مربع است و بیش از ۳۰۰۰ اتاق دارد – بلکه با تجملات دکوراسیون خود ، هر دو داخلی و خارجی. طرح های لوور از ساختمان مربع شکل الهام گرفته است. برخی از برجسته ترین ویژگی های آن پله اصلی است که بیش از ۷۰ پله دارد و اتاق خیره کننده باروک گاسپارینی که به عنوان اتاق پذیرایی و رختکن خدمت می کند.

۵. شهر هنرها و علوم ، والنسیا

معماری اسپانیا | مجموعه فرهنگی هنری هنر و علوم که “شهری درون یک شهر” نامیده می شود بیش از ۳.۷ میلیون فوت مربع مساحت دارد و تقریباً به اندازه ۶۵ زمین فوتبال است. سانتیاگو کالاتراوا ، معمار بومی والنسیا ، در پروژه بزرگ با فلیکس کندلا همکاری کرد. این دو ساختمان مدرنیستی متعددی را طراحی کردند ، از جمله موزه علمی با الهام از ساختار تکراری دنده ها ، سیاره ای که شبیه چشم است و مکان هنرهای نمایشی Palau de Les Artes Reina Sofía.

 

پیشنهاد نویسنده: اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی

۶. شهر قدیمی سالامانکا

گشت و گذار در این میراث جهانی یونسکو مانند گشت و گذار در تاریخ ۲۰۰۰ ساله Salamanca احساس می شود. این شهر یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا است که در سال ۱۲۱۸ تاسیس شده است. منطقه تاریخی مرکز شهر دارای ساختارهایی است که نمونه ای از سبک های مختلف است که بر سالامانکا تأثیر گذاشته اند و با گسترش میراث معماری اسپانیا: رومی باستان ، گوتیک ، مور ، رنسانس و باروک

۷. کازا میلا ، بارسلونا

معماری اسپانیا

معماری اسپانیا | Casa Milà یا La Pedrera مهمترین پروژه مسکونی گائودی است زیرا او روشهای جدیدی برای ساخت یک سازه و تزئین آن معرفی کرد. نمای La Pedrera از سه نوع سنگ ساخته شده است و با استفاده از ورقهای آهن ضایعات ، کارهایی با ظرافت آهن در بالکنها دارد. Casa Milà همچنین اولین ساختمان مسکونی در اسپانیا است که دارای پارکینگ در محل است.

۸. هتل مارکز د ریسکال ، السیگو

هتل Marques de Riscal ، املاک و اقامتگاههای هتلهای رستوران American Express Fine واقع در دره ریوخا ، توسط فرانک گری طراحی شده است که می خواسته نسخه مدرن یک چتوی را ایجاد کند. در این منشور منشورهای راست خطی چشمگیری وجود دارد که به نظر می رسد در بالای سطح زمین شناور هستند. در داخل ، دیوارهای کج ، پنجره های زیگزاگ ، لهجه های تیتانیوم و سقف های کلیسای جامع از تزئینات مدرن تعریف می کنند.

۹. موزه گوگنهایم بیلبائو

معماری اسپانیا | Frank Geh’s Guggenheim Museum Bilbao یکی از مشهورترین آثار معمار مشهور است. کل ساختار در حدود ۳۳۰۰۰ پانل تیتانیوم پوشانده شده است که به زیبایی رنگ آسمان و شرایط نوری را منعکس می کند. این ساختمان مانند یک مجسمه عظیم به نظر می رسد ، اما طراحی پیچیده آن چالش هایی نیز به همراه داشته است. گری مجبور شد از نرم افزارهای تخصصی طراحی شده برای صنعت هوافضا استفاده کند تا چشم انداز خود را به یک واقعیت (قابل ساخت) تبدیل کند.

۱۰. مسجد جامع قرطبه

معماری اسپانیا

این نمونه خارق العاده از معماری اسپانیایی و اسلامی به قرن ۸ برمی گردد که اسپانیا ، پرتغال و بخش کوچکی از فرانسه توسط مورها اداره می شدند. ساختمان اصلی چندین بار توسعه یافته است و این مجموعه حتی شامل یک شبستان کلیسای جامع است که پس از تسخیر مجدد مسیحیان در کوردوبا اضافه شده است. برجسته ترین ویژگی های این ساختمان ، نمازخانه عظیم است که شامل جنگلی از طاق های دو طبقه در سنگ های قرمز و سفید و گنبد آجدار خیره کننده در بالای محراب است.

Palacio de Cibeles .11 ، مادرید

معماری اسپانیا | این ساختمان بزرگ زمانی دفتر مرکزی خدمات پست ملی اسپانیا بود و در ابتدا به عنوان کاخ ارتباطات شناخته می شد. طرح معماران آنتونیو پالاسیوس و خواکین اوتامندی برای ساختار جدید در یک مسابقه طراحی در سال ۱۹۰۴ برنده شد ، اما ساخت آن تا سال ۱۹۰۷ آغاز نشد و ۱۲ سال به طول انجامید. نیازی به گفتن نیست که انتظار و سرمایه گذاری (هزینه ساخت ساختمان سه برابر مبلغ برنامه ریزی شده) ارزش آن را داشت. امروز ، Palacio de Cibeles شورای شهر مادرید و یک مرکز فرهنگی را در خود جای داده است.

 

پیشنهاد نویسنده: اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی

۱۲. آلکازار دو سگوویا

این قلعه قرون وسطایی افسانه مانند که روی صخره های بالای Segovia قرار گرفته است ، نه یکی بلکه دو قلعه دیزنی (یکی در سفید برفی و هفت کوتوله و قلعه سیندرلا در Walt Disney World ، Florida) را الهام بخشیده است. پس از تسخیر مجدد مسیحیان در منطقه در قرن ۱۲ از مورها ، پادشاه آلفونسو هشتم و همسرش به آلکازار نقل مکان کردند. در پنج قرن بعدی ، قلعه به عنوان یک اقامتگاه سلطنتی خدمت می کرد و تحت یک سری بازسازی ها قرار گرفت تا اینکه ، در پایان قرن شانزدهم ، فیلیپ دوم بارگاه سلطنتی را به مادرید منتقل کرد.

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری

 

پروژه هایی که توسط شرکت دکوطرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]