طراحی فضای اداری
14
اردیبهشت

۱۲ نکته برای طراحی فضای اداری

طراحی فضای اداری | این که آیا شما به یک فضای اداری جدید منتقل می شوید یا یک فضای جدید را که قبلاً در آن کار کرده اید دوباره طراحی کنید ، اطمینان حاصل کنید که فضای شما باعث می شود کارمندان شما هرچه بیشتر تولید کنند. یک کارمند خوشحال یک کارمند سازنده است و محیطی که کارمندان شما در آن کار می کنند می تواند به طور جدی بر روحیه آنها تأثیر بگذارد.
در زیر دوازده نکته برای عملکرد ، مثبت و مفید بودن دفتر کار آورده شده است.

پیشنهاد نویسنده: بازسازی اداری

۱. برای طراحی فضای اداری برنامه ریزی کنید

مهم ترین مرحله در طراحی مجدد فضا ، برنامه ریزی صحیح است. یک فضای برنامه ریزی نشده ممکن است در نهایت احساس بی نظمی ، بی نظمی یا دور هم شدن شود. هدف از طراحی مجدد یک فضا این است که مطمئن شوید فضای شما به بهترین شکل ممکن است و تهیه یک برنامه بهترین روش برای اطمینان از وقوع آن است.

۲. از کارمندان خود بپرسید که آن ها چه می خواهند

در حالی که هنوز در مراحل برنامه ریزی هستید ، از کارمندان خود بپرسید که می خواهند در فضا چه چیزی ببینند و طراحی فضای اداری مد نظر آن‌ها چیست. اگر شما به دنبال فضایی هستید که به کارمندانتان کمک کند تا شادتر و در نتیجه از تولید بالاتری برخوردار باشند ، کشف آنچه که آنها فکر می کنند مهم است باعث می شود. اغلب اوقات کارمندان شما تصور خوبی از آنچه برای آنها مفید است و چه عواملی برای شما مفید نخواهد بود ، و اجازه دادن به ورودی آنها باعث می شود تا به محض حضور در فضا ، به طور خودکار شادتر شوند.

۳. در طراحی فضای اداری خود فرهنگ شرکت خود را منعکس کنید

بسته به فرهنگ شرکت شما و اهداف تجاری شما ، دفتر شما می تواند متفاوت به نظر برسد. به عنوان مثال ، اگر به عنوان یک شرکت هدفی برای همکاری در پروژه های بیشتر دارید ، ایجاد فضایی اختصاص یافته به همکاری و نوآوری مهم خواهد بود.

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی داخلی اداری

۴- کارها را راحت کنید

طراحی فضای اداری | هیچ چیز بدتر از احساس ناخوشایند در مکانی نیست که هر هفته ۴۰ ساعت یا بیشتر وقت صرف کنید. انتخاب گزینه کمی گران تر و راحت تر در طول مراحل طراحی شما می تواند تفاوت بین کارمندی باشد که روزهای پرباری دارد و کارمند شما یک ساعت در روز را صرف دور شدن از میز کار می کند تا از نشستن روی صندلی ناراحت کننده خود دور شود.

۵. کارها را کاربردی کنید

همانطور که راحتی مهم است ، ایمنی نیز از اهمیت بیشتری برخوردار است. برای جلوگیری از هرگونه حوادث در محل کار ، اطمینان حاصل کنید که فضای شما به گونه ای چیده شده است که امنیت کارمندان شما را حفظ کند. این می تواند به معنای اطمینان از شلوغ نبودن مبلمان در فضا باشد.

بنابراین در صورت آتش سوزی یک مسیر فرار آسان وجود دارد یا می تواند به معنای قرار دادن کف پوش های نچسب به آشپزخانه دفتر شما برای جلوگیری از لغزش محل کار و آسیب دیدگی آن باشد. این صدمات به قدری رایج است که در سال ۲۰۱۵ بیش از ۲۰،۰۰۰ مورد فقط در ایالت کالیفرنیا رخ داده است. اگر می توانید خطر ایمنی احتمالی را ببینید ، مطمئن شوید که بلافاصله آن را در طرح خود برطرف کنید.

 

پیشنهاد نویسنده: اجرای دکوراسیون اداری

۶. در طراحی فضای اداری خود فضاهای متنوعی ایجاد کنید

یکی از راه های تولید هر چه بیشتر دفتر کار شما ایجاد فضاها یا فضاهای مختلف در داخل دفتر است تا کارمندان شما بتوانند در طول روزهای کاری خود بین آنها جابجا شوند. در اینجا چند نمونه از فضاهای مختلف موجود وجود دارد:

فضاهای مشارکتی: داشتن فضاهایی اختصاص یافته به تقویت همکاری بین کارمندان می تواند به ایجاد نوآوری بیشتر در شرکت شما کمک کند. با نوآوری بهره وری و با بهره وری سود حاصل می شود. بعلاوه ، کارکنانی که نمی خواهند در همکاری شرکت کنند ، فقط با قرار گرفتن در یک مکان اشتباه در زمان نامناسب مجبور به عضویت می شوند.

فضای آرامش: بخش داشتن فضایی اختصاص داده شده برای ایجاد آرامش در کارمندان به آنها کمک می کند در کار شادتر و آرامتر باشند. خوشبختی و بهره وری به هم پیوند خورده اند و درصورت داشتن فضایی برای کارمندانتان که به استراحت و شارژ اختصاص می دهند ، می توانند کارهای بهتری برای شرکت شما انجام دهند.

منطقه کاری: بدیهی است که یک دفتر برای کار به یک منطقه اختصاصی نیاز دارد. اگر شما یک دفتر ایده پردازی آزاد دارید ، داشتن این فضا تا آنجا که ممکن است از فضای مشارکتی می تواند برای بهره وری کارکنانی که هنگام کار از مزاحمت لذت نمی برند ، مفید باشد.

منطقه آرام: اگر کارمندانی دارید که به شما می گویند کمترین و بدون سر و صدا برای از بین بردن حواس پرتی آنها بهترین کار را انجام می دهند ، انتقال همه آنها به یک منطقه آرام که در آن بحث کوچک وجود ندارد ، چت یا کار گروهی می تواند مفید باشد.

پیشنهاد نویسنده: مفهوم سطح در معماری

۷. اطمینان حاصل کنید که همه چیز متناسب خواهد بود

طراحی فضای اداری | ترسیم یک نقشه از فضای اداری و هر آنچه در این فضا می خواهید بخش مهمی از اطمینان از این است که هر آنچه که در دفتر کار خود می خواهید به راحتی متناسب باشد.

اگر می خواهید مناطق یا مناطق مختلفی از دفتر کار داشته باشید ، باید بفهمید که چگونه آنها را جدا کرده و هر فضا را مجزا می کند. علاوه بر این ، شما باید قبل از شروع به اضافه کردن موارد اضافی ، اطمینان حاصل کنید که هر آنچه در دفتر کار دارید متناسب است. مهم نیست که کارمندان شما چه سرسره ای را در دفتر می خواهند ، اگر فضای کافی برای میز همه را از شما نمی گیرد ، گنجاندن منطقی در طراحی منطقی نیست.

۸. در طراحی فضای اداری اطمینان حاصل کنید که فضای شما برای فناوری شما کاربردی است

فناوری بخش مهمی از هر مشاغل کاربردی و مرتبط در سال ۲۰۲۰ است. اطمینان از اینکه فضای کافی برای همه رایانه ها ، مانیتورها و سیستم های امنیتی در اختیار دارید ، بخشی اساسی در اطمینان از عملکرد دفتر شما است. همچنین اطمینان حاصل کنید که شبکه Wi-Fi شما ایمن است تا از نقض داده ها جلوگیری کنید ، که فقط در شش ماه اول سال ۲۰۱۹ بیش از ۴ میلیارد رکورد را تحت تأثیر قرار داده است.

 

پیشنهاد نویسنده: راهنمای مراحل طراحی معماری – بخش اول

۹. به طور موثر تزئین کنید

طراحی فضای اداری | تزئین دفتر کار می تواند بخشی بسیار سرگرم کننده از روند نوسازی باشد. برای پرورش بهره وری ، وسایل هنری ، گیاهی و مبلمان را انتخاب کنید که دارای رنگهای روشن و سرگرم کننده باشند و دارای رنگ و بوی انگیزشی باشند. داشتن نقل قول در دیوار با عبارتی از هدف یا بیانیه مأموریت شرکت شما راهی عالی برای ساختن چیزی شخصی و زیبا از زبانی است که هر روز استفاده می کنید.

۱۰. جای رشد را بگذارید

اگر در حال طراحی مجدد دفتر کار خود هستید ، احتمال این که شرکت شما در حال حاضر عملکرد خوبی داشته باشد وجود دارد. بهره وری به این معنی است که شرکت شما به رشد خود ادامه خواهد داد ، به این معنی که شما در نهایت به فضای بیشتری برای کارمندان نیاز خواهید داشت. گنجاندن فضای خالی که بتواند میزها یا ایستگاه های کاری بیشتری را در خود جای دهد ، راهی عالی برای ایجاد فضای رشد آینده شماست.

۱۱. برای تمیز نگه داشتن چیزها برنامه داشته باشید

طراحی فضای اداری | دفتر جدید شما هر چقدر هم زیبا باشد ، در نهایت کثیف می شود. هر فرد به طور متوسط ​​۱۰۰ مو در روز می ریزد ، و گرد و غبار بیش از ۵۰ درصد سلول مهارتی مرده است ، بنابراین هرچه تیم شما در فضا وجود داشته باشد ، به تمیز کردن مناسب نیز نیاز دارد. داشتن برنامه ای برای کارمندان خود در قبال مسئولیت شخصی ایستگاه های کاری خود ممکن است مقرون به صرفه باشد ، اما انتخاب استخدام سرویس نظافت این اطمینان را می دهد که دفتر خود را به طور مداوم تمیز نگه دارید.

۱۲. برای فضای جدید خود جشنی برپا کنید

وقتی فضای خود را تمام کردید ، باید آن را جشن بگیرید. “گرم شدن خانه” را تا حدی در دفتر کار خود بیندازید تا دوستان و خانواده تان ثمره کار شما را ببینند. به کارمندان خود اجازه دهید مهمانان خود را برای بالا بردن روحیه بیاورند و با گسترش تیمی سازگار و منسجم تر ایجاد کنند.

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]