9 نکته برای طراحی خانه مینیمال
27
اردیبهشت

۹ نکته برای طراحی خانه مینیمال

خانه مینیمال | نگاهی به اطراف خانه خود بیندازید. با دقت به تمام مبلمان هر اتاق نگاه کنید. سر خود را به سمت پرتره های آویزان به دیوار و اشیایی که روی میزهایتان قرار دارند برگردانید. آیا همه چیز باید آنجا باشد؟ یا می توانید آن را کنار بگذارید؟ مینیمالیسم فقط همین است. و بسیاری از خانه ها به دکوراسیون مینیمالیستی به عنوان روشی تازه برای زندگی تبدیل می شوند که در آن زندگی منظمی ، منظم و بدون سر و صدا می شود.

سبک تزئین مینیمالیستی تمرینی برای محدود کردن است ، جایی که فضا ، نور و اشیا به همان اندازه نقش های مهمی دارند. این سبک از شما می خواهد که وسایل خود را به لوازم ضروری برسانید تا مجموعه ای از اشیا نظیر یافته که حداکثر تأثیر را دارند ، باقی بمانید. دور از کسل کننده بودن ، این سبک جسورانه ، کاربردی و بسیار به یاد ماندنی است.

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی داخلی منزل

۱. از یک پالت رنگی محدود استفاده کنید | خانه مینیمال

خانه مینیمال | رنگ های روشن مانند سفید همراه با رنگ خنثی کم رنگ ، خاکستری هایی که به سختی در آن وجود دارد و پاستل ها ذاتی خانه های مینیمالیستی هستند. اگرچه می توانید رنگ های روشن تری به آن بیفزایید ، اما پیشنهاد می کنیم به یکی دو مورد پایبند باشید و مقدار مصرف را محدود کنید. در تصویر بالا از سایه های بژ و سفید برای ایجاد یک اتاق با نور مناسب استفاده شده است. حتی میز شام مرمر در اینجا سبک مینیمالیستی را افزایش می دهد.

۲. فضاها و نقاط کانونی را خالی کنید | خانه مینیمال

فضای خالی از آنجایی که فضا با اشیا در تعامل است و ظاهر را مشخص می کند ، یک عنصر مهم در دکورهای مینیمالیستی محسوب می شود. تعادل بینایی به همان اندازه مهم است و تنها با داشتن یک نقطه کانونی می توان به آن رسید. توجه کنید که چگونه اتاق نشیمن فضای خالی زیادی دارد و هیچ حواس پرتی ناخواسته ای ندارد. در همان زمان ، برخی از تزئینات اساسی خانواده در دیوارها جایی پیدا می کنند.

۳. شسته و ویرایش کنید

خانه مینیمال | داشتن خانه ای مینیمال به معنای خداحافظی از بی نظمی است. و برای انجام این کار ، باید آنچه را که در قفسه ها و میزها نمایش می دهید ویرایش کنید. فقط به موارد ضروری بچسبید و بقیه را در کابینت ها ذخیره کنید. این آشپزخانه نشان می دهد که چگونه فقط چند عنصر خوب انتخاب شده به پیشخوان ها راه یافته اند. همچنین ، انتخاب یک آشپزخانه سفید با رنگ قرمز شراب ، فضای بسیار بیشتری را هنگام شیک ماندن احساس می کند.

 

پیشنهاد نویسنده: بازسازی اتاق نشیمن

 

۴. از تزئینات لهجه استفاده کنید

خانه مینیمال | طراحی یک خانه مینیمال به این معنی نیست که باید از تزئینات و رنگ های روشن پرهیز کنید. قانون این است که به راحتی عناصر تزئینی را به عنوان لهجه استفاده کنید و خانه خود را با چیزهای زیادی غرق نکنید. به همین ترتیب ، برای هنر ، به جای گروهی از قطعات کوچک ، یک قطعه کانونی را انتخاب کنید. در این اتاق نشیمن ، پرتره ها در برابر یک دیوار برهنه به یک نقطه کانونی تبدیل می شوند و به یک حواس پرتی آشفته تبدیل نمی شوند.

۵. خطوط و سطوح صاف را تمیز کنید | خانه مینیمال

مبلمان و اشیا در یک خانه مینیمالیستی دارای خطوط و منحنی های تمیز ، مشخص و همچنین سطوح صاف هستند. این آشپزخانه دارای کابینت ها ، کشوها و پنجره های کاملاً مشخص و سطوح صاف زیادی است. خطوط تمیز که به دلیل نداشتن دستگیره روی کابینت ها ایجاد می شود ، چشم را نیز تسکین می دهد!

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی داخلی منزل

۶ با بافت ها بازی کنید

خانه مینیمال | با استفاده از بافت های مختلف می توانید چیزها را جالب کنید. در این اتاق خواب ، یک تخته سقف تودوزی و کاغذ دیواری با رنگ مینی رنگ کاملاً مکمل یکدیگر هستند و به اتاق جذابیت تازه ای می بخشد. تخته های کف چوبی فقط به داستان بافت این اتاق می افزایند. در حالی که بافت های مختلفی با هم ترکیب شده اند ، این دکوراسیون اتاق به هیچ وجه طاقت فرسا نیست.

۷. نور را وارد کنید

خانه مینیمال | پنجره های برهنه دوست شما هستند. اگر می توانید پنجره های خود را بدون تزئین بگذارید و اجازه دهید نور در آن ریخته شود ، به طرز چشمگیری به سبک مینیمالیستی اضافه می شود. اگر حریم خصوصی مسئله ای است ، از نازک ترین مواد پرده استفاده کنید یا از پرده استفاده کنید. در این اتاق نشیمن ، پرده های شفاف نور خورشید را وارد می کنند و همه چیز را در مسیر خود روشن می کنند. پاپ صورتی فقط به ارزش زیبایی این اتاق نشیمن می افزاید! کمتر مطمئناً بیشتر است!

۸. قدرت اشیا ساده

خانه مینیمال | تزئین یک خانه مینیمالیستی می تواند شما را در مورد اشیا معمولی تجدید نظر کند. در این اتاق نشیمن ، اولین چیزی که توجه شما را جلب می کند احتمالاً بالش پرتاب رنگارنگ یا نقاشی قابل توجهی است که به دیوار آویزان است. وقتی روی یک پس زمینه سفید یا یک لحن خنثی تنظیم شود ، حتی اشیا ساده نیز می توانند خودنمایی کنند. با دکوراسیون مینیمالیستی ، نگهداری آسان تر می شود.

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی داخلی منزل

۹. الگوها جایی پیدا می کنند | خانه مینیمال

خانه های مینیمالیست معمولاً از مقدار محدودی الگو استفاده می کنند یا تصمیم دارند همه اینها را با هم از بین ببرند. اگر تصمیم دارید با الگوها همراه شوید ، از آن در مقیاس کوچک ، تن به تن یا الگوی محجوب استفاده کنید. وقتی صحبت از چاپ می شود ، از آن به روشی استفاده کنید که یک قطعه لهجه ای را استفاده می کنید. برای پرده یا بالش پرتابی چاپ کنید. می توانید هر دو را مانند این اتاق نشیمن در اختیار داشته باشید ، اما اطمینان حاصل کنید که فضای خالی زیادی دارید. همچنین ، به یاد داشته باشید ، شما هرگز نمی توانید با یک فرش طرح دار که اتاق را متمرکز می کند اشتباه کنید. این امر باعث می شود تا فضای یکنواختی بسیار ضروری باشد.

خانه مینیمال | آنچه در بالا آورده ایم ، قوانین اساسی تزئینات مینیمالیستی است. با این وجود ، همین که اینها را عملی کردید ، می توانید سبک های مختلفی از مینیمالیسم مانند مینیمالیسم مدرن ، راحت یا صنعتی را کمی تجربه کنید.

 

پروژه هایی که توسط شرکت دکوطرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]