طراحی داخلی کشور استرالیا
28
دی

طراحی داخلی کشور استرالیا

طراحی داخلی کشور استرالیا

یکی از مهم ترین مسائل ایجاد یک طراحی داخلی مناسب برای منزل شما است. سبک های دکوراسیون انواع مختلفی دارد و هرکدام از انواع سبک طراحی داخلی، چه مدرن و چه کلاسیک متناسب باسلیقه افراد انتخاب و پیاده می شوند. درواقع با توجه به انواع مختلف سبک های دکوراسیون بهتر است که منزل خود را به گونه ای که با روحیات شما مطابقت دارد، بچینید و سبک طراحی داخلی را طوری انتخاب کنید تا از حضور در منزل خود بیشتر لذت ببرید.

در طراحی داخلی منزل در سبک مدرن از رنگ ها به صورت طبیعی و یا با طیفی از رنگ های خنثی استفاده می شود و رنگ های تیره به خصوص سیاه در کنار رنگ سفید محبوبیت خاصی دارند. همچنین از دیگر ویژگی های این سبک استفاده از دکوری های مینیمال، الیاف طبیعی و سایر اشیایی که ساده و شیک هستند، است.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

تعیین استایل کلی خانه در سبک طراحی داخلی کشور استرالیا

تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید با طراحی داخلی کشور استرالیا زندگی کنید و آن را به خانه خود وارد نمایید، تصمیم گیری این بخش عامل تعیین کننده ای برای قدم های بعدی شماست و هیچ جواب درست یا غلطی وجود ندارد. بعد از این تصمیم می توانید چیدمان اصولی منزل خود را انجام دهید.
همه چیز به سلیقه شما وابسته است، اتاق ها می توانند سنتی، مدرن، رسمی یا آرام باشند و از لحاظ بصری طبع رنگی که در طراحی آن ها به کار می رود، گرم یا سرد باشد. برای این کار بهتر است خانه رؤیایی تان، همان که همیشه در ذهن تصور می کردید و موردپسندتان بوده است را در نظر بگیرید.

ضمن اینکه باید به تعداد افراد خانواده که قرار است با شما زندگی کنند و کودکان نیز توجه داشته باشید. برای مثال کسی که همیشه خانه اش میزبان مهمانی ها و جشن هاست باید خانه اش باکسی که در خانه کار می کند و نیاز به آرامش بیشتری دارد متفاوت باشد. بنابراین در نظر گرفتن سالن بزرگ و مبلمان بیشتر برای مورد اول و اختصاص دادن یکی از اتاق ها به دفتر کار برای دومی امری است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. در این راستا هیچ اشکالی ندارد اگر سری به مجله های دکوراسیون بزنید و نتیجه کار طراحان مشهور را ببینید. این کار می تواند شما را در اخذ تصمیم درست و رعایت بایدها و نبایدهای طراحی دکوراسیون منزل کمک کند.

ترجیحاً بهتر است طرح و تعداد تمامی وسایلی که نیاز به خرید دارید را مشخص کنید. به طور مثال این که شما میز نهارخوری ۴ نفره می خواهید یا ۱۲ نفره و آیا دوست دارید جنس آن چوبی باشد یا فلزی؟ تعیین استایل کلی خانه به جلوگیری از خریدهای لنگه به لنگه، که هیچ تناسب و سنخیتی با یکدیگر ندارند، کمک بزرگی می کند. در هنگام خرید صرف علاقه شما به یک آباژور یا تابلو مسئله نیست؛ بلکه باید در نظر داشت آیا المان انتخابی با بقیه دکوراسیون از نظر استایل همخوانی دارد یا خیر؟

پس از آنکه مراحل بالا را گذراندید و تصمیمات اولیه گرفته شد، برای دریافت خروجی بهتر توصیه می شود با یک نوارچسب رنگی جای مبلمان و اندازه آن ها را روی کف تعیین کنید. با این کار می توانید میزان فضای باقیمانده و فاصله بین آن ها جهت رفت آمد را نیز تعیین کنید. اگر از طرح ایجاد شده خوشتان نمی آید به راحتی می توانید آن را تغییر دهید. آن قدر این کار را تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

 

بایدها و نبایدهای چیدمان اصولی منزل به سبک طراحی داخلی کشور استرالیا

قدم بعدی تعیین کل هزینه ای است که برای طراحی دکوراسیون منزل در نظر گرفته اید و تعیین حدود مبلغ برای هر یک از وسایل موردنظر. مثلاً اگر میز ناهارخوری ۶ نفره چوبی می خواهید باید بدانید که حداقل و حداکثر هزینه ای که برای آن می خواهید بپردازید با توجه به کل مبلغ چه میزان است؟

بهتر است مراحل آماده سازی خانه را نیز در نظر بگیرید و خرید لوازم مورد نیاز را به بعد از انجام تعمیرات و آماده سازی موکول کنید. زیرا اگر خانه شما نیاز به تعویض کف پوش یا تعمیرات لوله کشی داشته باشد خرید لوازم و قرار دادن آن ها در منزل جلوی دست و پای شما را می گیرد و خود لوازم نیز آسیب می بینند. گرچه همیشه می توان با استفاده از پلاستیک های ضخیم و بزرگ اثاثیه را پوشاند تا به آن ها صدمه ای وارد نشود، اما ممکن است ایجاد تغییرات در ساختار خانه مانند رنگ جدید کفپوش ها تصمیم شما برای انتخاب مبلمان یا فرش را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]