سبک معماری داخلی کشور استرالیا
15
آذر

سبک معماری داخلی کشور استرالیا

سبک معماری داخلی کشور استرالیا

یکی از مهم ترین مسائل ایجاد یک طراحی دل نشین داخلی برای منزل شما است. سبک های دکوراسیون انواع مختلفی دارد و هرکدام از انواع سبک طراحی داخلی، چه مدرن و چه کلاسیک متناسب باسلیقه افراد انتخاب و پیاده می شوند. درواقع با توجه به انواع مختلف سبک های دکوراسیون بهتر است که منزل خود را به گونه ای که با روحیات شما مطابقت دارد، بچینید و سبک طراحی داخلی را طوری انتخاب کنید تا از حضور در منزل خود بیشتر لذت ببرید.

شناخت سبک های معماری جهان، برای تمامی معماران ضرورتی بدیهی است و بدین منظور واحدهایی آموزشی برای شناخت معماری جهان در دانشگاه های معماری گنجانده شده است. اما در این میان در کتب و مقالات فارسی زبان به سبک های معماری استرالیا و سیر تحولات آن پرداخته نشده، درحالی که این کشور چند فرهنگی موفق نیز سیر تحولاتی در سبک های معماری اش گذرانده است.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

سبک معماری داخلی کشور استرالیا

تاریخ سبک معماری استرالیا از قرن هجدهم میلادی

استرالیا سال ها جزء مستعمرات انگلستان بوده و از سبک های زاده شده در انگلستان اثر گرفته، گاهی از سرزمین مهاجران و برخی از این سبک ها در خود استرالیا به وجود آمده اند. در دوران استعماری کهن سکونتگاه ها با حداقل امکانات و مصالح بوم آوردی ساخته می شدند. دوران ویکتوریا دوره ی افزایش ثروت ملی استرالیا بوده؛ تزیینات و فنون جدید ساخت و ساز باعث رهایی معماران از متقارن سازی و بی آلایشی و سادگی سبک های دوره ی قبل شد.

در دوران ادواردین الگوها و تزیینات پیچیده ی سبک ویکتوریا کمتر شده و در دوران فدرال سبکهای استرالیایی بنیاد ایجاد شدند. سبک های متغیر و نوسانی زیادی در این دوران توسط معماران شکل گرفت. در دوران پس از جنگ ارتباط استرالیا با آمریکا افزایش یافت و سبکهای رایج در آمریکا همچون سبک بین الملل در استرالیا نیز اثر گذاشت. در دوران متاخره ی قرن بیستم استرالیایی ها خواستار بازگشت به سبک های پیشین کشورشان شدند.

 

نمونه ای از خانه های استرالیایی

زندگی در خانه مدرن و زیبا در استرالیا که به طرز جالبی با محیط بیرونی اش ترکیب شده، می تواند آرزوی بسیاری از افراد باشد.

کمتر کسی است زندگی در خانه ساحلی مدرن احاطه شده با درختان نخل و نسیم گاه به گاه را دوست نداشته باشد. این خانه توسط معماران دیویس در Byron Bay استرالیا ساخته شده است.

در این سبک از قاب های چوبی، فلزی و یا شیشه ای بهرنگ های سیاه یا سفید، مات یا براق برای آثار هنری استفاده می شود؛ اما به یاد داشته باشید که نباید دیوار پوشیده از تعداد زیادی قاب باشد.

در طراحی داخلی منزل در سبک مدرن از رنگ ها به صورت طبیعی و یا با طیفی از رنگ های خنثی استفاده می شود و رنگ های تیره به خصوص سیاه در کنار رنگ سفید محبوبیت خاصی دارند. همچنین از دیگر ویژگی های این سبک استفاده از دکوری های مینیمال، الیاف طبیعی و سایر اشیایی که ساده و شیک هستند، است.

نوع معماری و آب و هوای گرمسیری باعث شده ساکنان بتوانند بهترین ترکیب ممکن از زندگی محیط داخلی و فضای باز را تجربه کنند. خانه دارای پنجره های بزرگ است که تا سقف خانه امتداد دارد و فضایی روشن و شاد ایجاد کرده که نور طبیعی را از مناظر اطراف ساختمان جذب می کند. به گفته معماران این خانه ساحلی لوکس، ایده آل هرکسی برای زندگی کردن می باشد.

ساختمان دارای ۲ تراس مجزا و ۴ اتاق خواب بوده و در ساخت آن از مواد محلی استفاده شده است. که از جمله می توان به درب های چوب ساخته شده از درختان جنگلی، کف های چوبی، دیواره های ماسه ای و سنگی اشاره کرد. اتاق نشیمن و آشپزخانه در مجاورت هم قرار گرفته و در دکوراسیون آشپزخانه از ترکیب رنگ سیاه و سفید استفاده شده که ظاهری مدرن و لوکس را به بیننده القا می کند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]