طراحی سقف در فضاهای اداری
18
شهریور

طراحی سقف در فضاهای اداری

طراحی سقف در فضاهای اداری

تمام افراد معمولاً بیشتر ساعات روزشان را در دفتر کار می گذرانند. بنابراین طراحی داخلی اداری آرام بخش، تمیز و خوشایند از اهمیت زیادی برخوردار است. سقف کاذب با طراحی خوب می تواند تحولی اساسی در حال و هوای دفتر کار شما ایجاد کند. به نحوی که گاهی یک دفتر کار خشک و کسل کننده را به فضای کاری زیبا و درخور تبدیل می کند.

اگر دفتر کار شما هنوز دارای سقفی یکنواخت و ملال آور است، وقت آن رسیده است که با طراحی سقف کاذب به آن حال و هوای تازه ای ببخشید. این سقف ها علاوه بر ایجاد زیبایی ظاهری در طراحی داخلی دفتر کار، نقش عملکردی نیز دارند و حتی به کاهش مصرف انرژی نیز کمک می کنند. یک سقف کاذب با طراحی مناسب و زیبا، محیطی زنده را در فضای کاری ایجاد می کند که باعث افزایش بهره وری کارمندان و تعامل قوی بین آن‌ها می شود.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی سقف در فضاهای اداری

انتخاب سقف کاذب مناسب برای دفتر کار

پیش از هر چیز لازم است متذکر شویم که سقف نقش بسیار مهمی در ارائه تصویر مناسب از شرکت شما و خدماتی که ارائه می دهید دارد. بنابراین انتخاب نوع مناسب برای طراحی داخلی دفتر کار شما اهمیت دارد و صرف زمان و هزینه برای این کار عاقلانه است. در اینجا راهکارهایی برای انتخاب سقف کاذب مناسب دفتر کار شما ارائه شده است.

 

طراحی سقف برای شرکت

اول از همه لازم است متراژ فضای کاری، ارتفاع سقف، تهویه مطبوع و موقعیت قرارگیری هواکش ها را به خوبی در نظر بگیرید. این امر به قالب بندی تمیز ساختار پایه ی سقف کاذب کمک می کند. اگر فضای تعاملی بزرگی در طراحی داخلی دفتر کار شما وجود دارد، بحث آکوستیک را باید جدی تر در نظر داشته باشید. سقف کاذب مناسب در این فضاها صداهای مزاحم را جذب کرده و سطح صدا را در اتاق متعادل می سازد.

 

جنس سقف فضای اداری

استفاده از گچ پاریس برای ایجاد ظاهر مناسب در سقف کاذب دفتر کار بسیار رایج است. برای عایق بندی صوتی مناسب اتاق کنفرانس می توانید در کنار آن قاب های چوبی و الوارهایی را به کار ببرید. استفاده از تخته های گچی در سقف کاذب دفتر کار امروزه بسیار رایج است. چرا که این متریال علاوه بر ذخیره سازی انرژی، ظاهری زیبا و شفاف را نیز در طراحی داخلی اداری ارائه می دهد. برخی از انواع آن‌ها محافظی در برابر آتش سوزی تصادفی نیز هستند. اگر بودجه ی شما محدود است و در عین حال به دنبال ایجاد ظاهری زیبا در طراحی داخلی فضای اداری خود هستید، می توانید با نقاشی سقف و اجرای نقوش مختلف بر روی آن ظاهری جذاب به آن ببخشید. این نقوش می توانند به لوگوی برند شما و یا تصاویر محصولات شما مربوط باشد.

 

سقف کاذب برای بخش های مختلف دفتر کار

صرف نظر از متراژ فضای اداری، بخش های متنوعی از قبیل اتاق کنفرانس، پذیرش، اتاق کارمندان، سریس بهداشتی و … در تمام دفاتر کاری وجود دارند. تمام این بخش ها دارای هدف و کاربری منحصر به فردی هستند و به همین دلیل طراحی سقف کاذب باید به طور خاص برای هر کدام از آن‌ها انجام شود. همچنین در کنار بحث زیبایی فضا، لازم است بعد عملکردی آن را نیز در نظر بگیریم. علاوه بر این، سقف کاذب در طراحی دکوراسیون داخلی اداری یک دفتر کار کوچک باید به زیبایی و کاربری فضا چیزی اضافه کند.

 

سقف کاذب اتاق کنفرانس

طراحی داخلی اتاق کنفرانس از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که در این محل مهم ترین تصمیمات شرکت گرفته شده و در مورد برنامه ها و استراتژی ها صحبت می شود. همچنین ارتباط با شرکا و جلسات با مدیران مهم در این فضا برگزار می شود. وجود سقف کاذب با طراحی مناسب به این دلایل در این فضا اهمیت دارد:

  • نورپردازی مناسب
  • تکمیل زیبایی ظاهری
  • پوشاندن تجهیزات الکترونیکی
  • پشتیبانی محکم از پروژکتورها و سایر دستگاه ها
  • بهینه سازی مصرف انرژی
  • ایجاد محیطی مناسب برای تمرکز و بهره وری بالا

بنابراین مهم است که بهترین طراحی سقف کاذب اداری را برای طراحی داخلی اتاق کنفرانس خود انتخاب کنید.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]