ایده های ارزان تغییر دکوراسیون و چیدمان
07
اسفند

ایده های ارزان تغییر دکوراسیون و چیدمان

ایده های ارزان تغییر دکوراسیون و چیدمان

ایجاد تغییر در دکوراسیون و چیدمان نباید موجب ورشکستگی شما شود. اگر این ماه خدای ناکرده هزینه‌هایتان زیاد شده و یا در درآمدتان کاهشی ایجاد شده دلیلی وجود ندارد تا از تغییر دکوراسیون منزلتان صرف نظر کنید. شما همواره می توانید با مشورت با یک طراح دکوراسیون داخلی در تهران و یا شهر های دیگر راه حل مناسب بیابید. ما نیز در ادامه چند ایده ارزان تغییر دکوراسیون را مطرح می کنیم.

 

ایده های ارزان تغییر دکوراسیون و چیدمان

ایده های ارزان و سریع تغییر دکوراسیون و چیدمان

همیشه نیاز به حضور یک شرکت دکوراسیون داخلی در تهران برای ایجاد تغییرات جزئی در منزل نیست. شما می توانید با تمرکز و وقت گذاشتن ایده های مناسبی را برای ایجاد تغییر اجرا کنید. ما در ادامه لیستی از برخی ایده ها را با شما در میان می گذاریم تا ضمن اجرای آنها الهام بخش شما برای ایده های بهتر و بیشتر باشند.

 

تغییر رنگ دیوار در دکوراسیون

تغییر رنگ دیوار ها همه چیز را تغییر می دهد. رنگ زدن یک اتاق ۱۲ متری کاریست که می تواند بعنوان تفریح در یک روز تعطیل توسط خود شما انجام شود و هزینه خاصی نیز نخواهد داشت. اگر رنگ اتاق دلتان را زده و دیگر خوشایند نیست، می‌اوانید با تغییر رنگ دیوارها زیبایی را دوباره به اتاقتان برگردانید.

 

استفاده از گیاهان در دکوراسیون

از گیاهان استفاده نمایید. افزودن گیاهان تقریبا به هر اتاقی رنگ و بوی زندگی و تازگی می بخشد. می توانید دسته ای از گلدان های کوچک یا یک گلدان بزرگ را در محل قرار دهید تا همه چیز تغییر کند. به گل فروشی های محلی مراجعه کنید و نور را در خرید گیاهان آپارتمانی حتما در نظر بگیرید.

 

استفاده از آینه ها در دکوراسیون

آینه ها را بیشتر کنید. آینه‌ها صرفا مختص سرویس‌بهداشتی، حمام و اتاق خواب نیستند یکی از کاربردهای مهم آینه افزایش نور در محیط است. الیته مراقب باشید که آنها را در محل درست استفاده نمایید. بهترین جا برای آیینه دیوار های عمود به پنجره می باشد زیرا اگر روبروی پنجره نصب شوند، نور را از پنجره به بیرون منعکس خواهند کرد.

 

استفاده از ریسه در دکوراسیون

تزیین اتاق با ریسه و نورپردازی یکی از کارهایی‌ است که فضا را دگرگون می‌کند. ریسه‌ها گران نیستند، اما جلوه زیادی دارند. می‌توانید کتابخانه، دیوار، سقف اتاق خواب، گلدان‌ها، و بالای تخت‌خواب‌تان را با ریسه تزیین کنید. غروب که بشود و لامپ‌ها را روشن کنید، خواهید دید که چه حس رویایی ایجاد می‌شود.

 

استفاده از شلف در دکوراسیون

شاید تعدادی مجسمه، گلدان کوچک، جاشمعی و خرده‌ریزه‌های تزیینی داشته باشید. با خرید شلف دیواری و چیدن وسایل دکوراتیو روی آن، حس تازه‌ای به خانه می‌دهید. شلف‌ها در چیدمان مدرن و کلاسیک به‌کار می‌روند و با سلیقه‌ خیلی‌ها جور هستند. تابلوی قدیمی را از روی دیوار بردارید و شلف نو به‌جایش قرار دهید.

 

استفاده از یک ساعت دیواری در دکوراسیون

در سال‌های اخیر ساعت‌های فانتزی و دکوراتیو بیشتری در بازار می‌بینید. دیگر نقش ساعت فقط نشان دادن زمان نیست، با دکور خانه هماهنگ می‌شود و زیبایی‌اش را به‌رخ می‌کشد. شما هم می‌توانید با اضافه کردن یک ساعت قشنگ رومیزی یا دیواری تغییری در خانه ایجاد کنید.

 

گلدان ها در طراحی داخلی

در زندگی آپارتمانی که از هوای تازه و آسمان بالای حیاط محروم هستید، وجود گل و گلدان را در خانه دست‌کم نگیرید. جلوه و حس قشنگ یک گلدان طبیعی با هیچ کریستال و فرشی قابل‌مقایسه نیست. یکی از کارهایی که حس تازگی به‌ خانه می‌دهد، عوض کردن گلدان‌ است. می‌توانید گلدانی بخرید که هماهنگ با دکوراسیون خانه باشد و خوشگل‌تر به‌نظر برسد. حالا که حرف از گل‌های آپارتمانی ا‌ست، به استند گلدان هم فکر کنید. استند ظاهر مرتب‌تری به گلدان‌های قشنگ شما می‌دهد، ضمن این‌که خودش به یک وسیله تزیینی تبدیل می‌شود. استندها در رنگ و جنس‌های مختلفی هستند، مثل فلزی و چوبی. باتوجه به چیدمان خانه‌تان، یک مدل را انتخاب کنید. مطمئن باشید حس تازگی خوبی با خودش به خانه می‌آورد.

 

استفاده از مجسمه ها در دکوراسیون

برای این‌که از محیط اطراف‌تان حس خوبی بگیرید، لازم نیست تغییر بزرگی ایجاد کنید. گاهی قرار دادن یک مجسمه جذاب روی میز کار، کنار تلویزیون، روی کتابخانه یا میز جلوی مبل، توجه‌تان را به خودش جلب می‌کند و حس خوبش را به شما انتقال می‌دهد. مجسمه یکی از وسایل تزیینی‌ است که همیشه طرفداران خودش را دارد، به‌ویژه که این سال‌ها در رنگ و طرح‌های متنوعی در بازار عرضه شده است.

 

استفاده از شمع در دکوراسیون

احتمالا جادویی در شعله و آتش هست که آرامش می‌دهد و جذب می‌کند. شمع تزئینی باشد یا ساده، شعله آن در خانه حس رویایی دلپذیری ایجاد می‌کند که با هیچ چراغ و لامپی به‌دست نمی‌آید. باورتان نمی‌شود شمع چقدر حس‌وحال خانه را زیر و رو می‌کند. می‌توانید از بین شمع وارمر تا شمع‌های بزرگ و عطردار انتخاب کنید. بعضی روزها شمعی روشن کنید، موسیقی دلنشینی با آن همراه کنید و اجازه دهید حس آرامش و طراوت بر شما غلبه کند. خرید شمع یکی از راه‌های ارزان تغییر دکور و محیط خانه به‌حساب می‌آید. بعضی از شمع‌ها به‌تنهایی خوشگل و جذابند. اما از زیبایی شمع‌دان نباید غافل شد. انتخاب متنوعی برای خرید شمع‌دان پیش روی شماست. از چوبی تا شیشه‌ها و جنس‌های دیگر. هر کدام را که با دکوراسیون شما هماهنگ‌تر است، انتخاب کنید.

 

از قدرت عود استفاده کنید

بوی خوش یکی از چیزهایی ا‌ست که حس خوب به شما می‌دهد. این حس خوب را با عود به خانه بیاورید. عودها بوی متنوعی دارند و با قرار گرفتن در جاعودی شیک و جذاب، جلوی خوبی به اطراف‌شان می‌دهند. چرا امتحانش نکنید؟

 

استفاده از سبد نان حصیری در دکوراسیون

هر وسیله نو که وارد خانه می‌شود، تا مدت‌ها حس خوب همراهش دارد. سبد حصیری یکی از وسایل چندکاره به‌حساب می‌آید. می‌توانید روزتان را با سبد حصیری تازه‌ای شروع کنید که نان‌های داغ را در آن چیده‌اید. شاید روی میزتوالت قرار گیرد و خرده‌ریزه‌های آرایشی را در آن جا دهید. ممکن است چند دانه میوه در سبد بچینید یا شمع و عود در آن جا دهید.

 

خرید پیشبند آشپزخانه در دکوراسیون

حالا که به آشپزخانه نزدیک شده‌اید، با خرید دستگیره، دستمال و پیشبند نو حال خودتان را خوب کنید. معمولا گذر همه افراد خانواده به پخت‌وپز می‌افتد. هر کسی از این وسایل جدید استفاده کند، حس خوبی خواهد داشت.

 

خرید استیکر دیوار در دکوراسیون

بعضی تغییرها در محیط خانه کوچکند، اما هر بار دیدن‌شان حس خوبی دارد. چسباندن یک استیکر کوچک بالای کلید برق اتاق خواب، از همین تغییرهاست. استیکر چوبی گزینه جذابی‌ است، مثل استیکر چوبی نستعلیق. اگر کمی به شعر و ادبیات علاقه داشته باشید، از برچسب‌های چوبی خوش‌تان می‌آید. استیکر طرح کاشی به‌درد حمام و سرویس بهداشتی می‌خورد، چراکه عوض کردن همه کاشی‌ها کار پردردسری‌ است. بعضی‌ها هم از استیکرهای بزرگ دکوراتیو خوش‌شان می‌آید.

 

استفاده از کوسن های جدید در دکوراسیون

یک راه تغییر دکوراسیون ارزان، خرید کاور کوسن است. کاورهای قدیمی را مدتی در کمد بگذارید و چند کاور نو بخرید. اگر قبلی‌ها رنگ‌های ملایم و خنثا بوده‌اند، سراغ کوسن طرح‌دار و شاد را بگیرید.

 

قاب عکس در طراحی داخلی

این روزها دیگر دوران آلبوم و چاپ عکس گذشته، با این همه بعضی‌ها همچنان عکس چاپ می‌کنند و خاطره‌های دلپذیرشان را جلوی چشم نگه می‌دارند. شک نکنید اضافه کردن یکی، دو قاب تازه به گوشه و کنار خانه باعث می‌شود با دیدن عکس‌ها لبخندی به لب‌تان بیاید.

 

استفاده از چراغ خواب در دکوراسیون

چراغ خواب رومیزی یا دیواری نه‌تنها بار روشنایی خانه را به‌دوش می‌کشد، حس‌وحال دلنشینی هم ایجاد می‌کند. وقتی چراغ خواب خاموش باشد، نقش یک وسیله تزیینی را بازی می‌کند و کامل‌کننده وسایل دکوری اتاق می‌شود. با روشن کردن آن، نور و انرژی به اتاق می‌آید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۴.۵]